Skocz do zawartości
Paweł666

Płyty Główne Pod C2d

Rekomendowane odpowiedzi

Trafił mi się Core2Quad 6600 za 250 zł, więc postanowiłem zainwestować w nowszy sprzęt. Na razie będzie wykorzystywany głównie do obróbki filmów, grafiki, internet, więc kartę graficzną kupię jakąś tanią, najlepiej z VIVO.

Problem mam z płytą główną. Z tego co wyczytałem zastanawiam się najwięcej nad:

MSI P35 NEO2-FIR

oraz

FOXCONN P35A-S

chciałbym aby dało się coś podkręcić procek (powiedzmy 3 ghz), i zeby było stabilnie. Czy to dobre propozycje?

 

Jeszcze jedno. Mam zasiłkę Fortrona 350 MDN i ona chyba jest na 20pin, więc zasiłkę też będę musiał zmienić? Mam w domu jakąś przejściówkę, ale ona jest chyba w drugą stronę z 24/20pin. W ogóle czy ten zasilacz pociągnął by ten konfig?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność pomiędzy P31 a P35 jest identyczna (granica błędu pomiarowego :) ).

Płyty róznią się jedynie wyposażeniem i mostkiem (ICH9R kontra ICH7).

Jak nie potrzebujesz RAID'a wybierz P31.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić płytę s775 i zastanawiam się nad Abitami IP35 i Asusami P5K. Niestety modeli jest tyle, że kompletnie się gubię.

 

Na czym mi zależy: cena do ok. 270zł, dobry codec dźwiękowy, niezłe możliwości OC (nie muszą być wybitne).

 

Zamierzam na nią wrzucić Core2Duo E8400.

 

Czy ktoś może doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jako że niema faworytów w tej kwestii mam problem z wyborem płyty cena max 450zł co nie znaczy że nie może być tańsza (myślałem o p5ql-pro) co polecacie wiadomo raczej p45 nie zalezy mi na CF nie musi być raid, wolałbym lepszy dźwięk ( nie chcę dodatkowej karty ) OC musi być nie jakieś hard, ale żeby nie było kwiatków o jakich czytałem, że komp nie wstaje albo resetują sie ustawienia biosu (apropo asusa?) to bedzie ostatnia płytka pod 775 więc niechcę oszczędzać i kupować coś na np. p31... jak nowe to raczej z proline albo używki >allegro

 

i jeszcze jedno sens zakupu e5200/e8400 czy warto dopłacać no chyba, że przekonacie mnie, że niema sensu zmieniać z e2140...

Edytowane przez Snail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie jak wszyscy tutaj składam swój zestawik

 

Więc tak:

-procesor E5200

-grafika gigabyte HD4850

 

i teraz jaka płyta głowna do tego, aby to bezproblemowo chodziło?

 

moje wymagania względem niej to:

- kompatybilna

- posiadała karte muzyczna z wyjściem cyfrowym(ew. takim aby można uzyskac dźwięk 6 kanałowy)

- zintegrowaną karte sieciową

- kilka wyjść usb 2.0

- stata II

- 2 złacze PCI, 1 COM

 

 

cena max do 350 zł

 

Co polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie szybkie pytanko jaka jest różnica między tymi 2 płytami poza ceną oczywiście

 

GA-EP35-DS3L 270zł

 

a

 

GA-EP35-DS3 320zł

(kurcze w tej wersji nie daja śledzia pod wyjście com??? :legal: )

 

Z tych opisów widze że tylko z tyłu wyjściami, a różnica prawie 100zł ???

 

Oczywiście wszyscy polecaja tą droższą, ale dlaczego?

Edytowane przez Snake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...