Skocz do zawartości
basik

Creative 6700 Vs Gigaworks G500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam sie nad zmiana moich juz prawie 4 letnich Creativow 6700 na cos lepszego. Zastanawiam sie nad GigaWorks G500. Oplaca sie taka zmiana ? 6700 Maja strasnie slaby bas, jak jest z tym w G500 ? I czy rzeczywiscie tak czesto one padaja ? 6700 nie zawiodly mnie ani razu podczas tego 4 letniego uzytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do basu to tutaj ci go na pewno nie zabraknie a między 6700 na pewno różnica jest dość spora i nie dla tego że twoje mają 4 lata a te ileś tam mniej bo to nie ma znaczenia praktycznie tylko seria gigaworks do inspire to różnica o jedną klase wyżej ,a co do zawodności to nie wime skąd tyle złych oponi może po prostu każdy komu sie psują to przychodzi sie wyżalić an forum a ci którym działają siedzą zadowoleni i słuchają a nie wchodża na forum:D ja mam moje od roku i wszystko bez zarzutów jak narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a nowe Logitech-e G51 ? Cenowo na podobnym poziomie, "watow" na papierze maja moze mniej ale to najmniej istotne, bo wszystkie te wartosci sa wyssane z palca. Slyszal ktos jak to gra ? Moze graja lepiej od g500

Edytowane przez basik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do g500 to ich sluchalem jakis czas temu jak kosztowaly 900 zł

i co mi sie nie podobalo to bas dudnil brakowalo tej miekkosci co np z-2300

ktore wtedy kupilem - jezeli chodzi o wrazenia dzwieku przestrzennego w G500 to byly niezle :) ... Jezeli masz kase to z-5500 graja o wiele lepiej

moim zdaniem .. tylko nieraz podobno radio odbieraja ...

Natomiast co do nowego modelu G51 no wyglada ciekawie ten sub troche maly cos jak w creativach i moze nie dawac rady na wyzszych czestotliwosciach - ale tego nie moge stwierdzic ... coz najelpiej to jakbys poszedl to jakiegos marketu i posluchal ich .. bo inaczej to wiesz kazdy ma subiektywne odczucia co do dzwieku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy wlasnie co innego pisze. Jeden mowi, ze lepszy bas daja G500 od logi typu z2300, inny, ze na odwrot. Nie mam wlasnie gdzie posluchac tych glosnikow, mieszkam teraz wa malym miescie.

Moze ktos slyszal te Logi g51 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mnie np. nei potrzeba żeby aż tak głośno grało, moze ten SWfer z G51 jest wystarczający, no ale nikt tego modelu nie ma, żadnych recenzji oprócz oficjalnych badziewi, mnie coś do niego ciągnie :] Ale czy jest lepszy do muzyki niż Geniusy ? heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zestaw komputerowy z subem po tradycyjnym rozmieszczeniu (sub na podłogę) nie gra naturalnie - zawsze dziura w średnicy. Creative Gigaworks G500, Logitech Z-5500 itp. pierdziawki nadają się może do techno łojenia ale już nawet dialogi w filmach brzmią nienaturalnie !

 

Chcecie, kupujcie - nikt nie broni :wink:

 

Aby nie było że zachęcam od razu do zakupu sprzętu za grube tys. ... nie - są jeszcze genius 1250X, niższe modele monitorów studyjnych - łomotu tym nie zrobicie ... ale jedni chcą faktycznie łomot a inni realną jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam G500 od jakiegoś roku i musze powiedzieć ,że mocy to raczej napewno ci przy nich nie zabraknie bas jest niezły ale Kyle mówi prawdę odnośnie średnich tonów jakoś mi ich brakuje w tym zestawie

 

Podsumowując przedewszystkim bardzo mocny zestaw który napewno nie bedzie charczał na 2/3 głośności można niezła domówke przy ich pomocy zrobić czy też pograc sobie jak nikogo nie ma w domu (do tego zresztą chyba zostały zrobione) ale o jakiejś super jakości nie ma mowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo nie można mieć wszystkiego w jakichś głośniczkach za 600zł mamy dźwięk przestrzenny 5.1 i wystarczająco mocy żeby pokój sie zatrząsł ( w moim przypadku na 25m2 wystarcza) ale za to mamy troche niepełne pasmo wiadomo że troche brakuje tego środka i głos na pewno nie będzie taki naturalne i przyjemny jak na kodzie 5.1 ale taka koda +ampli tojuż ponad 2000 w my to rozmawiamy o komputerowych głośnikach i innym przedziele cenowym tu trzeba iśc na kompromis.Jak ktoś chce nagłośnić jakąś domówke to za 600zł wątpie żeby znalazł coś mocniejszego ? chyba tylko używki jakieś kolumny stereo a tutaj mamy gwarancje 2 lata i przez ten czas możemy mieć pokrętło na full jak ktoś lubi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalo sie :) Wczoraj przyszly do mnie G500. Co moge powiedziec ? Glosniki maja spory zapas mocy. W porownaniu z moim 6700 sub ma kopa i tego wlasnie brakowalo mi w starym zestawie. Praktycznie glosnik w ogole nie pierdzi. Jedyny minus to te nieszczesne rury bas-reflexowe, ktore sa za waskie i przy niektorych czestotliwosciach przy glosniejszym sluchaniu slychac swist powietrza. Satelitki ? hmm przy cichym sluchaniu nie widze wiekszej roznicy w porownaniu z 6700. W kompie siedzi sound blaster Audigy. Sytuacja zmienia sie gdy podkrecimy volume. W 6700 po podkreceniu zazraz cos skrzeczalo i trzeszczalo - tutaj tego nie ma. Nic nie trzeszczy. Przy duzych glosnosciach obcinane jest troche pasmo (ktos juz o tym pisal). Jsest to prosty patent na pozbycie sie znieksztalcen przy duzych natezeniach dzwieku. Srodka brakuje nadal, ale zdawalem sobie sprawe z tego, ze go w tym zestawie tez nie uswiadcze. Dzwiek jest tak samo przyklejony do satelitki jak w 6700, nie ma tej glebi jaka posiada dobra kolumna. Ogolnie raczej jestem zadowolony. Do filmow i gier - rewelacja. Wybuchy podczas ogladania filmow wgniataja w fotel. Do muzyki w sumie tez sie nadaja, moze nie do kazdej. Przy D&B, Dub-ie i HH jest niezle. Wreszcie slysze udezenie bitu. Jesli tylko nie beda sie psuc bede zadowolony z zakupu i na pewno do bloku nie potrzeba nic mocniejszego. Lepsze kolumny ? Owszem ale w cenie 600zl nie zloze nic w systemie 5.1.

Edytowane przez basik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...