Skocz do zawartości
maxymili

Am2+ Chipset Amd 770 I 780g - Tanie Mobo Pod Phenoma

Rekomendowane odpowiedzi

Portale zasypują nas informacjami o nowych chipsetach AMD.

Dołączona grafika

AMD 770 Chipset

na przykładzie gigabyte

#AM2+ Phenom™/ AM2 Athlon™ 64 series processors

#Dual Channel DDR2 1066* memory support for remarkable system performance

#PCI-E 2.0 x16 graphics interface supports for extreme gaming performance

#Integrated SATA 3Gb/s with RAID function

#Features high speed Gigabit Ethernet and IEEE1394

#High quality 8-ch High Definition audio

#Durable Capacitors that take advantage of Japanese manufactured Solid Capacitors for enhanced system durability.

Dołączona grafika

AMD 780G Chipset

na przykładzie gigabyte

#AM2+ Phenom/ AM2 Athlon64 series processors

#Solid capacitors

#Dual Channel DDR2 1066 (tylko phenom)

#Integrated ATI Radeon HD3200-based graphics (DX10)

#Ultimate graphics performance with PCI-E 2.0 x16 interface with ATI Hybrid CrossFireX support

#Integrated SATA 3Gb/s with RAID function

#Features high speed Gigabit Ethernet and IEEE1394

#High quality 106dB SNR ALC889A HD audio

#Integrated HDMI/ DVI interface with HDCP

 

-----------------------

Gigabyte GA-MA770-DS3 (rev. 1.0)

milans napisał

max napięcie na ram to 2,175V

max napiecie na cpu 1,65V

GA-MA78GM-S2H (rev. 1.0)

testy na pclab

-----------------------

ASUS M3A

luk1999 napisał

- vCPU przez C'n'Q - napięcie domyślne + 0,05V

- vRAM: do 2,25V

- Timingi: z procesorem AM2 są tylko 4 podstawowe (resztę jednak da się chyba odblokować). W przypadku użycia Phenoma dochodzą standardowe timingi i alphy z memseta.

aeromike:

suport asus napisał:

Goracy radiator na NB nowych plyt nie jest niczym niezwyklym. O ile komputer pracuje stabilnie pod obciazeniem, nie ma powodu do obaw. Dla wlasnego spokoju warto zapewnic odpowiednia cyrkulacje powietrza wewnatrz obudowy PC.

Pozdrawiam

ASUS M3A H

fudzilla o M3A H i M3A78-EH

-----------------------

MSI K9A2 Neo-F

MSI K9A2GM/VM-FIH/FD

MSI K9A2GM/VM-F V2

-----------------------

Biostar TA770

luk1999 napisał

- vCPU: regulacja przez VID +0,7875V (max)

- vRAM: 1,95-2,9V

- vHT: 1,25-1,525V

- vNB/SB: 1,15-1,4V

- Timingi: praktycznie wszystko z memseta 3.4 (z wyświetlaniem aktualnego ustawienia) + DRAM Strength.

- HT Multi: 1x-5x (?) + parę jakiś dziwnych ustawień HT.

Biostar TA780G M2+

-----------------------

ABIT AX78 - ma dwa PCIe pod grafikę ale drugie tylko *4 więc z bardzo taniego crossfire nici

luk1999 napisał

BIOS wygląda dobrze:

- vCPU: max +0,37V

- vRAM: max 2,5V

- vNB: max 1,9V

- ukryta regulacja mnożnika NB (ciekawe, czy działa?)

- standardowy zestaw timingów pamięci (4 podstawowe, 5 alph i TRFC)

Viru$ napisał

wkurzony wchodzę i ryje w bios\ie a tam jest jakaś funkcja acpi disbaled anabled i ma być włączona dla 64 bit os i potem vist odpala jak po maśle

-----------------------

ECS A770M-A (V1.0)

Ciekawy test ECS w teście płyt na 7xx

PCLab napisał

* CPU Overclocking Freq.: 200 – 500 Mhz (skok – 1 Mhz)

* Adjust CPU Voltage – 1 do 60 poziomów – 1 = +5mV, 2 = +10mV.... max – 60 = +300mV

* Adjust DIMM Voltage – 1 do 63 poziomów – 1 = +10mV, 2 = +20mV.... max – 63 = +630mV

ECS A780GM-A v1.0

ECS A780GM-M v1.1

-----------------------

Foxconn A78AX

Foxconn A7GM-S

-----------------------

kilka biosów, zapowiedzi nowych płyt i zdjęcia

Ponieważ chipset 78G stał sie ostatnio bardzo popularny także jest tani i pochodzi z tej samej serii rozszerzam temat. Resztę uzupełnię jak znajdę więcej czasu :)

 

Zapraszam do dyskusji:

aktualizacja 12-05-2008r

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako FanBoy Abita, stwierdzam że czekam na tego mobacza aż pojawi się w sklepach a następnie w moim kompie ;-]. A testów mało wręcz zero, trzeba czekać :-(.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z AM2+ lepiej poczekać aż rynek przestanie szaleć... dziś wybulisz na mobasa 800zł czy więcej a on za 2-3 miesiące będzie wart 300zł.

Tak samo z Phenomami...

 

no, chyba że ktoś lubi szpanować to ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z AM2+ lepiej poczekać aż rynek przestanie szaleć... dziś wybulisz na mobasa 800zł czy więcej a on za 2-3 miesiące będzie wart 300zł.

Tak samo z Phenomami...

 

no, chyba że ktoś lubi szpanować to ok.

Poczekajcie na phenomy 9550 (około luty, marzec) bo te 9500 maja błąd w jednym z układów i bardzo dużo tracą w wydajności.

MariuszDW napisał

W trybie CF oba x8

A dla radeona 3870 jakie straty wydajności przyniesie PCIe *8 wobec PCIe *16 w crossfire?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam czekam aż DFI sie popisze jakąś tanią Infinity na 770'tce ;) Oby...

 

Ogólnie te nowe chipy AMD mi się podobają bo są bardzo chłodne, mógłbym stworzyć system 1-wentylatorowy (na nf4 to bez 2 sztuk nie idzie).

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare też są całkiem chłodne. W tej chwili mam 26 stopni na mobo. Co prawda SB jest od ULI, ale też nie czuć, żeby w ogóle tam jakieś elektrony biegały.

Jak miałem AsRocka w całości na ULI, to nie dało się dotknąć.

 

A dla radeona 3870 jakie straty wydajności przyniesie PCIe *8 wobec PCIe *16 w crossfire?

A no nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare też są całkiem chłodne.

I mi zrobi to ULi bezproblemowo stabilne 380-400 HTT jak będe chciał?

 

W tej chwili mam 26 stopni na mobo.

No w to akurat nie wierzę, chyba że masz wyjątkowo chłodno w mieszkaniu, i bardzo dobry przewiew w obudowie.

 

No dobra, bujałem, 27st

Temperatura "Płyta główna" to nie koniecnznie musi być czujnik temp chipsetu.

Zmierz to chociaż jakimkolwiek termometrem. Poaztym jeśli masz tak chłodno żeby mieć 19st na rdzeniu procka przy chlodzeniu powietrzem i na procku z niezdjętym IHS to chyba wierzę ;) Musisz mieć w obudowie z 15*C :)

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam kilka zdjęć płyt z chipsetem AMD 770:

zdjęcia z in4.pl z artykułu Sebastiana Wiśniewskiego "AMD Spider - relacja z premiery"

 

ASUS M3A

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

ABIT AX78

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

ASROCK HT3XFire-eSATA2

Dołączona grafika

 

Biostar TA770

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

ECS RX770M-A

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

GIGABYTE GAMA770-DS3

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Foxconn A78AX

Dołączona grafika

 

i zdjęcie z forum OCW

SUPoX AK780U

Dołączona grafika

 

i zdjęcie z idg.pl z artykułu Krzysztofa Lecha

Jetway PA77GTA-VT

Dołączona grafika

 

Jak oceniacie rozmieszczenie elementów na tych płytach?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to abit i biostar ;] fajne rozmieszczenie elementów na pcb, szkoda że w abicie koszyk jest zapinkami w górę więc mój pentagram będzie dmuchał w zasilacz a nie na tył budy. Ata i sata na krawędzi mobo - ładnie schowam kabelki. Wtyczki zasilania ok nie na środku mobo jak u niektórych. Szkoda że dodatkowe usb gdzieś tak wysoko są :( a nie na dole bo zawsze porty usb abit maił na dole :(. E ten niby epox -- epox wraca do gry z nową nazwą, ciekawe bo firma fajne mobo robiła i w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W asrocku złacze 24pin jest fatalnie umieszczone tak samo jak w tym epoxie [?]

Nie wiem czy zauważyliście ale to jest gniazdo 20pin :?

 

Nie tyle upadli co zmienili nazwę. Firmę supox tworzą ludzie którzy tworzyli markę epox.

Fajnie bo Epox robił ciekawe mobasy, ale akurat temu modelowi nie wróże sukcesu.

 

Abit najlepszy :D , poza nimi jeszcze gigabyte i biostar całkiem całkiem wyglądają.

 

@maxymili

Zjadłeś jedno zero w nazwie tego supoxa, powinno być AK780U

Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ABIT ma wadę, kondensatory nie są polimerowe...

Eee chyba żadna z tych mobo nie ma kondków polimerowych ? no może ten supox=epox ;]

 

A i te fotki to to jakiś prototypów czy jak bo na stronie www są inne:

http://forums.legitreviews.com/about12677.html

Tu w tym abicie porty usb sa tradycyjnie na dole ;]

I ten reset biosa niezły patent nie będzie trzeba nurkować pod biurko, ale skoro jest to znaczy że będę często na tył budy zaglądał :( <żartowałem>

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszyk na AM2+ jest taki sam jak na AM2?

 

jesli tak, to moze bede mogl nawet uzywac mojego Tuniq Tower (chyba ma zapinke na AM2? ... :/)

Stare procki x2 wchodzą na AM2+ ale obsługują magistralę pamięci 1066 i PCIe 16 2.0 natomiast nie obsługują HT3.0 ta opcja nowych płyt będzie dostępna tylko dla phenomów.

W drugą stroną dokładnie tak samo, phenomy pójdą na starych AM2 tylko bez nowych opcji i HT3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare procki x2 wchodzą na AM2+ ale obsługują magistralę pamięci 1066 ...

No niby jakim cudem mają obsługiwać jak ich kontroler pamięci nie ma takiej opcji, jak masz jakieś wątpliwości to odsyłam do 0Fh family bios and kernel developers guide. Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby jakim cudem mają obsługiwać jak ich kontroler pamięci nie ma takiej opcji, jak masz jakieś wątpliwości to odsyłam do 0Fh family bios and kernel developers guide.

czyli jak wsadzę jakikolwiek x2 do płyty z obsługą 1066 to i tak będę miał max 800MHz na pamięciach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. I odwrotnie, jak wsadzisz Phenoma do płyty z obsługą 667 czy 800 to i tak będzie możliwość ustawienia 1066 (choć nie koniecznie w biosie, zależy od producenta, ale spod windy spokojnie).

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. I odwrotnie, jak wsadzisz Phenoma do płyty z obsługą 667 czy 800 to i tak będzie możliwość ustawienia 1066 (choć nie koniecznie w biosie, zależy od producenta, ale spod windy spokojnie).

A kiedy wyjdą phenomy x2? Interesuje mnie model GP-6550 i ile on ma cache? Może przeczekam na jakimś 4200 na phenomy w wersji bez błędów ...

Dużo by mi x2 4200 blokował konfig jak w podpisie?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maxymili

Co tok zmieniasz tą sygnaturkę ;] już się na asusa przestawiłeś ;], szkoda że zarazie dostęp do tych mobo lipa :(

:lol: Co do mobo to jeszcze nie jestem pewny, może doczekam się testów i wtedy zdecyduję, jak na razie perspektywa jest dwóch miesięcy do zkupu.

 

Ja bym nawet wolał Biostara bo uważam, że firma założona przez Micron jest najlepszym producentem płyt pod AM2+ ale skoro przedstawiciel na Polskę hurtownia komputerowa INTER-ES SA we Wrocławiu tak traktuje rynek jak traktuje i tylko dla swoich sklepów shift po preferencyjnych cenach sprzedaje najlepsze płyty TF560 a innym bez względu na wielkość zamówienia odmawia takich upustów to nie inaczej zrobi z TA770 i tak jak TF560 nowe płyty nie będą nigdzie indziej dostępne, więc sobie dam spokój, bo całego kompa nie będę w shift składał drożej i gorzej dla samej tylko płyty Biostar.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...