Skocz do zawartości
maxymili

Am2+ Chipset Amd 770 I 780g - Tanie Mobo Pod Phenoma

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli chodzi o gigabyte to mi sie podoba te dzielo GA-MA78GM-S2H

 

 

zintegrowana grafa HD3200 ktora kreci sie z 500 na 950

HTT cos kolo 400

i tylko 230zl

 

czego chciec wiecej ?

Edytowane przez DeyWies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie, choruje ja choruje, zeby wrocic do AMD. Jak sprawa wyglada z ta koligacja, cos sie poprawilo, nie ma juz problemow w grach ? Bo OC widze, ze niezle na AMD, a i plytki ladne sie pojawily.

Poczekaj jeszcze z pół roku i będziesz miał do czego wracać, 45nm robi wielką różnicę. Może już nawet w lipcu wypuszczą nowe proce? Bo puma 45nm już działa i kręci się bardzo dobrze, przynajmniej tak twierdzili dziennikarze po Cebicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

jezeli chodzi o gigabyte to mi sie podoba te dzielo GA-MA78GM-S2H

zintegrowana grafa HD3200 ktora kreci sie z 500 na 950

HTT cos kolo 400

i tylko 230zl

 

czego chciec wiecej ?

Więcej można chcieć PCI na tuner, lepszą kartę dźwiękową lub sieciową.

Wszystkie kondensatory polimerowe.

(jest tam jakaś nowość Express Gate Lite która podobno pozwala na dostęp do internetu bez odpalania windy)

http://www.asus.com/products.aspx?modelmen...l3=639&l4=0

http://www.asus.com/products.aspx?modelmen...l3=639&l4=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morgi, to jest forum dla fanów OC i wyciskania z komputera siódmych potów. Tacy ludzie zazwyczaj biorą Intela. Ale normalny człowiek często weźmie Athlona, zależnie co mu dadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wyciskanie 7 potów z procesorów AMD to nie sztuka? Chyba większa, bo trudniej o tak dobry wynik jak w przypadku procesorów Intela? ;)

 

GA-MA78GM-S2H to b. ciekawa płytka. I tania.

Edytowane przez tomaszb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Komunia bratanka się zbliża, a że fundusze nie za duże, to myślę o takiej płytce gigabyte'a na chipsecie tym 780G+radek 3650 połączony z HD3200 tym crossfire czy jak to się nazywa. Tylko czy to faktycznie doda wzrost wydajności w grach? Bo jak na razie to te testy za dużo nie mówią... :mur:

 

EDIT

a jednak tylko HD34xx działa w hybrid corss fire. :mur: To jednak chyba wezmę jakąś zwykłą, tanią płytę.

Edytowane przez Szczuru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie, choruje ja choruje, zeby wrocic do AMD. Jak sprawa wyglada z ta koligacja, cos sie poprawilo, nie ma juz problemow w grach ? Bo OC widze, ze niezle na AMD, a i plytki ladne sie pojawily.

Tez bym chetnie wrocil , ale niech AMD da mi jakikolwiek powod do tego.

Plyte mam na razie upatrzona DFI na 790 FX , ale niech do tego będzie jakikolwiek sensowny procesor w stylu X4@3.0 (albo lepiej 3.2 -3.4).

 

A komputer dla bratanka to trzebaby chyba jednak celowac w najsilniejszy fabrycznie procesor bo przeciez nie bedziesz jezdzil za kazdym razem przestawiac jak cos sie skaszani na podkreconym sprzecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma sie kaszanić? Ustawi sie w biosie elegancko i full stable bedzie trzymać ;) kupowanie szczytowego modelu to przerost formy nad treścią, chyba ze ktos ma za duzo kasy i za mało umiejętności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka!!

Planuje w najbliższym czasie poskładać kompa, takiego HTPC no i myślałem włożyć do niego mobo Gigabyta na 780g. Do kompa będzie podlączony monitor lcd HP w2207h. Monitor ten można podłączyć przez hdmi. No i szukałem różnych testów tego mobasa i na silentpcreview natknąłem sie na niepokojące stwierdzenie:

 

Connecting the board's HDMI output to our BenQ FP94VW LCD monitor was a relative success. It allowed for resolutions of 800x600, 1152x648, 1280x720 and 192x01080, but not the native resolution of 1440x900. 1152x648 was the closest without the desktop going off the edge of the screen.

Czyli na polski: nie dało sie ustawić rozdziałki 1440x900 natywnej dla 19 calowej panoramy. No i właśnie tu jest problem (a może nie ma...): czy da się ustawić natywną rozdzielczość dla panoramy 22 calowej (1680x1050) po złączu hdmi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

tak sobie przejrzałem ten watek i mnie chyba olśniło

 

w styczniu zdecydowalem sie na zmianę platformy z socketA na AM2+ ( z myślą o jak najbliższej przesiadce na phenoma)

 

kupiłem sobie proca za darmo bo za 200PLn - x2 4200+ F2 wykręcilem go na 2.52 mega stabilne (komp chodiz jak serwer 24h/d pod pełnym obciążeniem) i jes cichy jak cisza - siedzi w andeku p182 z fanderami i mugenem - wiec idealne warunki.

dodatkowo musze sie pochwalić, że podkręcilem patrioty (4x2GB) llk z 800 cl4 do 1260 cl5 !! :)

płyte główna chciałem wspominana tutaj msi cf-f (że imienia jej nie wspomnę, bo mnie zalewa)

 

NA SZCZEŚCIE w sklepie we wrocławiu jej nie mieli i polecili mi asusa m2n-sli deluxe....

płyta bajka - nie czas ją tu opisywac

 

i własnie tu zaczynynaja się moje przygody.

przed świetami phenom spadł do 540 w sklepie - więc nie czakełem długo - wiedziałem, ze to przełomowy punkt, bo ceny staneły na 3 dni:)

śledze ceny phenoma 3 razy dziennie od grudnia, więc wiem :)

 

no to myk i "se" kupiłem:P - bałem sie, że nie ruszy pod linuxem, ze trzeba jako rekompilowac, ze reinstalacja systemu, a tu myk cyk phenom na asusie jaktala śmigac począł. no to sie na oc wziałem (najpier bios najnowszy - ez flash to POTĘGA ASUSA i gigabye - jak ktoś nie ma windowasa to co ma zrobić? a tu ładna niespodzianka)

wykręciłem tego phenoma na 2.64 megastabilne. niestety nastapiła MEGASCIANA - nie chial isc dlaej niż htt 240!!! - ale za to stabilny - no i niestety ram max natym 240 (to chyba 880 wydzi tak? bo w memteście 960MHz pokazywało)

 

no to myślę, ze "poczeba" "mnie" am2+

 

no to myk cyk do sklepiku po moja wypatrzona msi cf-f - jak pudło otworzyłem to się przeraziłem!

przyzyczajony do deluxów dostałem od msi płyte z kawałkiem kabla i mikro ksiażką.

dobra oto wady tego czegoś o czerwonym kolorze:

 

1. WYKONANIE! - radiator na chipsecie ledwo sie trzyma, w ogóle płyta jakby w domu robiona:)

2. Phenom sie nie podniósł!!! w ogóle wstawał co 3ci raz

3. RAM !!! nie obslugiwał mi 8GB - musiałem wyjąć 2 kości - ponoc to przez zasilanie

ale i tak nawet dual channel nie działał!!!!

w ogóle to kolorki na płycie mówią, ze trzeba naprzemian umieszczć do duala jak w asusie a jak zajzałem do tej "ksiazeczki" zwanej instrukcja obsługi to było, że koło siebie - profesjonalizm....

4. bios AMI bez komentarza - może ktoś to lubi

 

myślę sobie co za trup z tej płyty - upgradne biosa to moze coś się urodzi w końcu

 

a tu zonk - nie ma czegoś takiego jak ez flash czy qflash... no to "se" biosa nie upgradenowem - bo dyskietek to ja od 98 roku nie używam a nie chialo mi się juz sprawdzac, czy penfrajwem da się to zrobić!!!

bo juuz mnie ta płyta tak zdegustowała, że ją oddałem

 

i miałem do wyboru:

gigabyte 790FX ds5 460PLN, asusa m3a 790FX deluxe za 540, albo dfi lanparty ta wersja biedniejsza bez heatpipe'ów za 280 PLN chyba

 

no i dzisaj ten abit.....

 

w ogóle to ten watek mi się spodobał, bo rzeczowo prawicie

 

i wiecie co zgłupiałem, bo jak ujrzałem tego gigabyte mATX ze zintegrowana grafa....

 

to jest moja płyta!!!!

 

pliz powiedzcie mi:

1, mam msi 8600GT ddr3 256ram - ta wersja super cz chłodnym radiatorem i heatpipe

czy ten radeon 3200 zintegrowany bedzeie lepszy?

 

ja nie gram!!! mam monitor 22" 1680x1050 i potrzebuje go do compiz fusion w linuxie (opengl)

i ta katra śmiga na nim jak się patrzy!

jedyne co bede klepał jak dziki to STARCRAFT 2 !!!

 

ja mysle, ze ten radek będize lepszejszy prawda?

 

bo jak tak, to sprzedaje asusa i ta grafe za 500PLN razem i kupuję tego gigabyte!!!

 

pluz, że to mATX - wiecie ja troche tych kompów skałdam i mATX to zbawienie - a ten gigabyte jest wypasiony i cene ma SUPER!!!

 

prosze o pomoc, bo nie chce przepłacac za mobo

 

ja chce podkręcić phenoma ile się da - chcę tez, aby te patrioty poszły ile wlezie - wiem, że to phenom je trzyma - pewnie ten kontroler jest inny albo spd jakieś nie do phenoma

 

potrzebuje duzo sata na płycie (gigabyte je ma), gwarancja 36misiecy-ponoc ma, musi być super ulożone elementy

 

a patrzcie na tego asusa:

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asu...y,id,52768,s,1/

 

a tu są lepsze zdjęcia tego gigabyte

http://www.ulubiony.pl/?action=StoProd&amp...mp;&u=10815

 

dobra na koniec sie jeszcze zapytam: po co mam wydawać 500PLn, jezlei ten gigabyte spelni moje wymagania prawda (potem walne sobie 16GB ramu - nie pytajcie po co i monitor będzie 24" - to pewnie jakiegos radeona dokuić bede musial

 

acha 2 pci mi sa potrzebne na tuner i sb audigy, a do tego pcie to wsadze kontroler adapteca chyba

 

dosłownie płyta marzenie - tylko jak to sie podkręca,,,

 

pomóżcie mi:) (szczególnie czy ten radeon jest lepszy od mojego 8600GT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zintegrowany radek na pewno nie będziesz lepszy od 8600GT. Z choinki się urwałeś?

Gdyby tak było to nie sądzisz, że ludzie kupowaliby płyty zamiast wywalać tyle samo kasy na samą grafę?

Wydajnościowo to radek jest jakieś 3x w tyle za tym co posiadasz.

Lepiej weź tego Asusa (ten z linku) i zostaw tą grafę co masz.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z choinki się urwałeś?

 

na grafie w ogóle się nie znam - kupiłem tego gf7600GT msi, bo zgarnął opinie chłodnego i nie ma wentylatora:) - w gry nie gram na PC - a do Stracrafta 2 pewnie ta zintegrowana wystarczy

a jak nie to sobie dokupie jakiegoś ATI

dopiero teraz poczytałem, że jest porównywalny z hd 2400 pro - czyli rzeczywiście z 3 razy gorszy od mojego GF

 

zdecydowałem sie na tego gigabyte GA-MA78GM-S2H, bo:

 

1jest mATX,

2. ma wszystko, co potrzebuje (sloty i porty) - szkoda, ze nie 6 SATA (1 jest eSATA)

3. BIOS jest wypasiony - przejrzałem manuala ze strony - w sumie wszystko, czego potrzebuje do O/C

4. mozna wyłączyć TLB !!! - jako, ze jestem zwolennikiem teorii, ze TLB to wymysł AMD - skorzystam z opcji i dam ją na disabled :)!!! - mimo, że miój system chodzi 24h/d pod obciązeniem

5. wydaje mi się, ze ma duży potejcał O/C

6. wykonanie jest ok

7. 16G RAM - chociaz teraz to kosmiczne ceny za tyle ramu

8. ponoc gigabyte jest lepszy od asusa, a ja z asusa jestem BARDZO!!!! zadowolony

9. 36 mies gwarancji

10. produkt dostępny w ciagu paru dni ma być (2-3)

11. chcę go przetestować - moge zwrócić sprzet - więc ccę skorzystać z tej możliwości

12. bios award

 

jesli gigabyte będzie do bani - to wracam do asusa i nie kombinuje juz nigdy

 

K to kupuje - i potestuję, jak dostane to w łapy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enhancer: Ja Phenoma mam na Asusie M3A (wcześniej miałem dwa lata 3800+ na Asusie A8V Deluxe). Zanim znalazłem płytę dla siebie przebrnąłem przez dwa gigabyte'y i jedną MSI (wszystko na nvidii AM2 - 550, 560 i 570). I M3A to jest to. OC nie sprawdzałem, ale pod linuksem i Vistą wszystko cacy. Nie bierz grafiki ATI jeśli pracujesz pod linuksem - sterowniki to totalna porażka (nawet nie wiem czy AIGLX już działa), na szczęście mam to za sobą. A M3A? Płytka tania i bezproblemowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz grafiki ATI jeśli pracujesz pod linuksem - sterowniki to totalna porażka (nawet nie wiem czy AIGLX już działa), na szczęście mam to za sobą.

 

jeżeli udało mi sie po paru tygodniach odpalic radeona x1950 w aiglx i smiga jak marzenie, to z takim hd będę miał problem...? nie sądzę :)

 

zresztą:

 

1. z asusa jestem mega zadowolony, glatego chce spróbowac czegoś innego - może jeszcze lepsze

a. DFI - ale teraz na am2+ nie ma nic ciekawego

b. gigabyte (16GB ramu, można wyłaczyć TLB patcha w biosie) - ponoc zajedobra elektronika

c. abit - ponoc legenda - ponoć

 

teraz waham sie pomiędzy tym GA-MA78GM-S2H a abitem ax78

plusy abita:

+O/C

+3 PCI

+jakość elektorniki

+36mies gwarancji (jestem z wro - wiec mam blisko do nich)

+zasilanie procka

+heatpipe

 

+/- - nie wiem, czy można TLB patch wyłaczyć w biosie! - jest tam tajemnicza opcja amd cpu stepping - na jakimś zagramanicznym forum wyczytałem dzisaj o 3 w nocy:), ze to jest szansa, żeto może być to, ale kto to wie na bank - teoretycznie niby to to

 

+/- zgarneła średnie recenzje na: http://www.trustedreviews.com/motherboards...13/Abit-AX78/p1

 

w sumie to ją tam nieźle pojechali!

a GA-MA78GM-S2H

http://www.trustedreviews.com/motherboards...hics-Chipset/p1

 

dostała tam przychylna recenzję i nawet lepszą od asusa m3a na 790FX

http://www.trustedreviews.com/motherboards...Deluxe-Wi-Fi/p1

 

 

plusy GA-MA78GM-S2H:

+16GB ram

+mATX

+ ma to, co potrzeba i mógłbym sprzedać mojego gf8600GT

+ wykonanie itd. pisałem o tym wcześniej

 

- to dostępność - gdyby była, to bym ja wział - a tak to pewnie w poniedzialek wezme tego abita

+/- to niewiadome OC - w sumie to pewnie liche OC. poczytałem, że nie ma się niewiadomo czego spodziewać

 

ja chce wykręcić megastabilnie phenoma i RAM

 

na razie phenom jest na 2,64GHz a ram TYLKO na 960MHz megastabilnie

zadowolony bym był jakby en ram poszybował ponad 1066MHz

 

no i ta średniawa grafika.

 

ponoc to śmiga pod linuxem..

 

u mojej baby jest płyta ze zintegrowana GF7100 i efekty compiza nawet nawet na 1680x1050 - w sumie tylko kostka ma problemy gdy odbicie kostki jest włączone

 

więc ten hd3200 powinien być znacznie lepszy-zresztą za 130PLN można tam wsadzić radeona 3450.

ja nie gram, wiec po co mi ten GF8600GT ???- do compiza??!! :) fakt na nim compiz śmiga jak tajfun wietnamski na 1680x 1050 choćbym nie wiem co ustawił to sie nie zatnie nawet lekko

 

i co ja mam zrobić

 

wydaje mi sie, że chipset idealny dla mnie to 780g, potem 770, a 790x i fx to niewykorzystana moc - bo ja nie gram

 

gdyby ten gigabyte był to bym go przetestował, ale go nie ma,

 

abit jest - daltego czekam do poniedizałku i go birę

 

czy on rzeczywiście jest taki super? czy może jednak to tania kicha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz grafiki ATI jeśli pracujesz pod linuksem - sterowniki to totalna porażka (nawet nie wiem czy AIGLX już działa), na szczęście mam to za sobą.

 

jeżeli udało mi sie po paru tygodniach odpalic radeona x1950 w aiglx i smiga jak marzenie, to z takim hd będę miał problem...? nie sądzę :)

No ja też na poprzednim asusie miałem przez jakiś czas X1950Pro na AGP i o ile AIGLX jakimś cudem zadziałał to w żaden sposób nie chciało działać XV (jakieś rozszerzenie YUY2 czy coś) przez co moja karta TV działała tylko w trybie x11 co niestety nie jest dobre (brak fullscreen, działa wolno).

 

zresztą:

 

1. z asusa jestem mega zadowolony, glatego chce spróbowac czegoś innego - może jeszcze lepsze

No też tak myślałem. ;) I wróciłem do Asusa.

 

a. DFI - ale teraz na am2+ nie ma nic ciekawego

b. gigabyte (16GB ramu, można wyłaczyć TLB patcha w biosie) - ponoc zajedobra elektronika

c. abit - ponoc legenda - ponoć

Gigabyte'a już nie kupię. Przez ostatni miesiąc uwaliłem dwie. ASUS też ma wyłączanie TLB patch w biosie - F4 w ustawieniach CPU i wyłączyć microcode update.

 

teraz waham sie pomiędzy tym GA-MA78GM-S2H a abitem ax78

plusy abita:

+O/C

+3 PCI

+jakość elektorniki

+36mies gwarancji (jestem z wro - wiec mam blisko do nich)

+zasilanie procka

+heatpipe

Abita nie znam, miałem jakiegoś BXa w czasach PIII. Wtedy to były kultowe płyty. Teraz nie wiem.

 

+/- - nie wiem, czy można TLB patch wyłaczyć w biosie! - jest tam tajemnicza opcja amd cpu stepping - na jakimś zagramanicznym forum wyczytałem dzisaj o 3 w nocy:), ze to jest szansa, żeto może być to, ale kto to wie na bank - teoretycznie niby to to

 

+/- zgarneła średnie recenzje na: http://www.trustedreviews.com/motherboards...13/Abit-AX78/p1

 

w sumie to ją tam nieźle pojechali!

a GA-MA78GM-S2H

http://www.trustedreviews.com/motherboards...hics-Chipset/p1

 

dostała tam przychylna recenzję i nawet lepszą od asusa m3a na 790FX

http://www.trustedreviews.com/motherboards...Deluxe-Wi-Fi/p1

plusy GA-MA78GM-S2H:

+16GB ram

+mATX

+ ma to, co potrzeba i mógłbym sprzedać mojego gf8600GT

+ wykonanie itd. pisałem o tym wcześniej

 

- to dostępność - gdyby była, to bym ja wział - a tak to pewnie w poniedzialek wezme tego abita

+/- to niewiadome OC - w sumie to pewnie liche OC. poczytałem, że nie ma się niewiadomo czego spodziewać

 

ja chce wykręcić megastabilnie phenoma i RAM

 

na razie phenom jest na 2,64GHz a ram TYLKO na 960MHz megastabilnie

zadowolony bym był jakby en ram poszybował ponad 1066MHz

 

no i ta średniawa grafika.

 

ponoc to śmiga pod linuxem..

 

u mojej baby jest płyta ze zintegrowana GF7100 i efekty compiza nawet nawet na 1680x1050 - w sumie tylko kostka ma problemy gdy odbicie kostki jest włączone

 

więc ten hd3200 powinien być znacznie lepszy-zresztą za 130PLN można tam wsadzić radeona 3450.

ja nie gram, wiec po co mi ten GF8600GT ???- do compiza??!! :) fakt na nim compiz śmiga jak tajfun wietnamski na 1680x 1050 choćbym nie wiem co ustawił to sie nie zatnie nawet lekko

 

i co ja mam zrobić

 

wydaje mi sie, że chipset idealny dla mnie to 780g, potem 770, a 790x i fx to niewykorzystana moc - bo ja nie gram

 

gdyby ten gigabyte był to bym go przetestował, ale go nie ma,

 

abit jest - daltego czekam do poniedizałku i go birę

 

czy on rzeczywiście jest taki super? czy może jednak to tania kicha?

 

 

Twój wybór ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też tak myślałem. ;) I wróciłem do Asusa.

- weź nie strasz :) - zresztą - jak się kupuje przez neta to moge odesłać :)

chce potestować to małe mATX badziewie:) - chcę zobaczyć czy jest warte tych 300PLN

na razie nie widze minusów, bo dotarłem do swietnej recenzji, że sie jednak kręci spoko!

 

http://www.ocworkbench.com/2008/gigabyte/G...78GM-S2H/b9.htm

yo jest ostatnia strona - wiem nawigacja jest beznadziejna - ale wczesniej jest cały test i opis! zobaczcie!

 

 

ASUS też ma wyłączanie TLB patch w biosie - F4 w ustawieniach CPU i wyłączyć microcode update.

hmm - to pewnie w płytach am2+ asusa - bo u mnie nie ma - ale sprawdzę to bo to jest BARDZO WAZNE (obok mozliwości flashowania biosa z pendrive'a)

 

 

ok mam jeszcze jedno pytanie, bo juz mi się to wszystko klaruje:

1. czy jak walnę do tego gigabyte'a radeona 3450 jakiegoś najlepszego (chyba że 2400 xt jest lepszy - bo tylko można dac 2400 albo 3400 do hybrid CF) to jak to razem może wyglądać?

ponoć ten hd3200 + hd2400 pro (czyli gorszy od xt) to wzrost wyajności o 70%

to chyba już dorówna mojej gf8600GT ?

 

na razie i tak linuxowy catalyst nie obsługuje hybrid CF - ale pewnie w kwietniu da radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...