Skocz do zawartości
maxymili

Am2+ Chipset Amd 770 I 780g - Tanie Mobo Pod Phenoma

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka masz wersje biosu na tym asusie m2n sli ?.

najnowszą - niepamiętam któera, musiałbym kompa zrestartować

- kiedyś czytałem że układ 780G (zintegrowana grafa) mają Hybrid CrossFire X, który pozwala w czasie np; pracy na pulpicie odłączyć kartę graficzną, i pracować na Integrze co pozwala zaoszczędzić troszkę prądu :) . Czy ta technologia działa ? Bo zależy mi na małym poborze prądu i na max ciszy w windowsie.

w windowsie dzilala a w linuxie jeszczen nie

Phenom ma wbudowany kontroler DDR3 ? czy następna rodzina procków będzie dopiero posiadała?

dopiero 45nm beda mialy ddr3

 

Funkcja o której piszesz będzie zaimpletowana dopiero w chipset 790GX (Radeon HD3300 + lokalna pamięć)

z tego co ja sie naczytalem a naczytalem sie duzo to to dziala na 780g

 

W sumie szkoda że nie mątu ją na najnowszych płytkach AM2+ gniazd na ddr3 była by to dość przyszłościowa płytka:)

nie ulegaj marketingowi :) - procesory amd bez porównania lepiej wykorzystuja ram niz intela, ze wzgl. na zintegrowany kontroler - dlatego dla amd wystarcza ramy 800MHz i nie potrzeba drogich i szybkich

 

A ta technologia hybryd X fajnie sie zapowiada :) , szkoda że pewnie układy nvidi nie będą kompatybilne z Ati w tej technologi, trzeba będzie mieć grafe tego samego producenta co układu na mobo

to jest logiczne, prawda :) ale jasie tym nie martwie. intel i amd chca zabić nvidie a to przez grafike, a to przez chipsety.

nvidia pada .... a szkodda, bo to konkurencja - ja przerzucam sie z nvidii na amd/ati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Czy ktoś używa Hybrid CrossFire X ? Czy naprawdę zasilanie od karty jest odcinane?

-ogólnie wiem że DDR3 to marketing i magia cyfr :), ale chcemy czy nie za 1-2lata staną sie standardem, zakładając ze amd nie zmieni podstawki taka płyta była by dość przyszłościowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może sam bawił się tym Biostarem TA770 A2+? Bo zastanawiam się co będzie lepszą propozycją jeśli chodzi o OC czy ten Biostar czy DFI Infinity...

Chyba nikt jeszcze nie ma, bo płyta pojawiła się u nas mniej niż 2 tygodnie temu. Z tego, co ludzie piszą na XS i RHF wygląda bardzo dobrze, ostatni BIOS dodaje regulację mnożnika, napięcia NB i 2 jakiś dziwnych "dzielników". Do tego jest to jedyna z niewielu płyt na AMD770, która ma "błogosławieństwo producenta" na obsługę K10 z TDP 125W.

Chyba sam nie wytrzymam i sobie kupię... choć szkoda mi trochę TF570 SLI A2+.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.abit.com.tw/page/en/motherboard...PE=Socket%20AM2

 

a co powiecie na odpowiedź abita na 780g????

 

prezentuje sie nieżle !

Sześciofazowy Jetway H06 prezentuje się okazalej http://www.jetway.com.tw/jw/motherboard_vi...mp;proname=HA06

Z dostępnych to chyba ASUS M3A-H/HDMI jest najciekawszy ze względu na pięć faz tyle że z trudem mieści się w kategorii tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie najokazalej prezentuje sie gigabyte ga-ma78gm-s2h, gdyż:

1. ma hdmi - po to właśnie kupiłem HP w2207h

2. 16GB RAM

3. opinie na całym świecie za nim przemawiaja

4. znany producent = częsty BIOS i bezproblemowa gwarancja 36 miesięcy!

5. BIOS upgradeowany z biosa jak w asusie

6. nigdzie nie pisza, ze ta płyta jetway wspiera 1066MHz - ja wiem, że to od procka zależy, ale płyta tez musi wspierać - mój asus m2n-sli deluxe niby ma taką możliwość, a jednak z phenomem nie wspiera nawet na najnowszym biosie - dowiedizłęm sie że to tylko pic na wodę, że wspiera

7. te fazy na zasilaniu to marketing tak naprawdę - a ludzie dają się nabierać... po co mi 7 faz? teraz mam phenoma 9500 - a za rok będe miał phenoma 45 nm i on wejdzie do płytki gigabyte, bo on na bank nie będzie 125 TDP ! prawda? (retoryczne pytanie)

8. jetway ma gorszy kodek dzwiekowy. asus na 780g ma najlepszy (jak pisze asus to mam na myśli tego asusa m3a-h hdmi - fajna płytka, tylko kiedy w Polsce bedzie :)

wiem, ze osoba która ma audigy piszac takie słowa moze narazić się na śmiech, ale moje audigy leży sobie, bo te kodeki na prawdę grają dobrze.

9. jetway i gigabyte mają możliwośc wyłączenia patcha tlb ! w asusie chyba tego nie ma - bynajmniej nie znalazłem

10. plusem jetwaya i asusa jest 6 sata

 

bynajmniej dla mnie gigabyte na razie górą - dlatego mam nadzieje jak najszybcjiej kupić druga płytę - widzicie coś mnie ciągnie do niej skoro chcę ją mimo iż pierwsza się zjarała :)

niestety ja mam ograniczenia takie, ze MUSZĘ mieć możliwość upgrade'a biosa z biosa.nie wiem, ale jakoś ufam temu gigabyte'owi... mam nadzieje, ze tym razem mój phenom jej nie zabije

 

dla kogoś innego jetway, abit, będzie lepszym wyborem - ale nie popadajcie w marketingowe slogany - 3, 4, 5, 6, czy 7mio fazowe zasilanie to chwyt marketingowy jest.

 

a tego jetway'a pewnie w Polsce nie będzie - chya że ktoś go ma i moze się podzielić obserwacjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki marketing ?.

Wieksza ilosc faz zasilania jest rownoznaczna z wieksza mozliwoscia OC oraz stabilnosc pracy procka.

Jak brac mobo pod mocnego procka to co najmniej 5 fazowe a nie 3 fazy a potem taki delikwent sie zastanawia why plyta umarla.

Ilosc faz zasilania procesora to nic innego jak jakosc wykonanaj stabilizacji napiecia podawanego na procka.

Dobra stabila stabilna praca cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie szkoda że nie mątu ją na najnowszych płytkach AM2+ gniazd na ddr3 była by to dość przyszłościowa płytka:)

A ta technologia hybryd X fajnie sie zapowiada :), szkoda że pewnie układy nvidi nie będą kompatybilne z Ati w tej technologi, trzeba będzie mieć grafe tego samego producenta co układu na mobo

DDR3 będziesz miał dopiero na AM3 jeszcze w tym roku, ale nowe procki AM3 będzie można włożyć na AM2+ więc wszystko kompatybilne wstecznie.

Jaki marketing ?.

Wieksza ilosc faz zasilania jest rownoznaczna z wieksza mozliwoscia OC oraz stabilnosc pracy procka.

A wcale nie, może być lepsza płyta z większą ilością faz, ale wcale nie musi czego najlepszym dowodem jest ośmio fazowy system zasilania na Asus P5K Pro, który nie daje dużo lepszego OC niż 3 fazowe odpowiedniki tej samej firmy. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki marketing ?.

Wieksza ilosc faz zasilania jest rownoznaczna z wieksza mozliwoscia OC oraz stabilnosc pracy procka.

Jak brac mobo pod mocnego procka to co najmniej 5 fazowe a nie 3 fazy a potem taki delikwent sie zastanawia why plyta umarla.

Ilosc faz zasilania procesora to nic innego jak jakosc wykonanaj stabilizacji napiecia podawanego na procka.

Dobra stabila stabilna praca cpu.

http://pclab.pl/art31282.html - poczytaj. może to Cię troche oświeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieksza ilosc faz zasilania jest rownoznaczna z wieksza mozliwoscia OC oraz stabilnosc pracy procka.

Blablabla... nieraz widywało się lepsze oc na płytach z 3/4 fazami niz z 6. Sama ilość faz jeszcze niczego nie gwarantuje, muszą być jeszcze odpowiednio wykonane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak brac mobo pod mocnego procka to co najmniej 5 fazowe a nie 3 fazy a potem taki delikwent sie zastanawia why plyta umarla

płyta umarła na phenomie TDP 95W płyta jest 4fazowa więc to nie przez to umarła

Ilosc faz zasilania procesora to nic innego jak jakosc wykonanaj stabilizacji napiecia podawanego na procka.

jest na necie duzo o marketingu związanym z "fazowością" i zawsze piszą, ze nie nalezy z tym tak przesadzać

A wcale nie, może być lepsza płyta z większą ilością faz, ale wcale nie musi czego najlepszym dowodem jest ośmio fazowy system zasilania na Asus P5K Pro, który nie daje dużo lepszego OC niż 3 fazowe odpowiedniki tej samej firmy.

prawda? i właśnie o to mi chodzi - nie ulegajmy marketingowi. na szczęście nie ulegliśmy marketingowi drogich ddr3. to teraz nie przejmujmy się tym AŻ TAK, ze płyta ma 4 a nie 10 faz

 

ten artykuł o zasilaniu dobry.

 

wydaje mi się, ze z płytami czasami jest niezła loteria. wiem, ze płyty na 780G będa miały problemy z odpaleniem procesorów z TDP 125W - jest tesz artykuł na necie, ze popaliły się płyty (min, moja gigabyte) - ale o tdp 125 ZAPOMNIJMY - w 2009r. będzie phenom 45 nm na am2+ i dalej na ddr2 :) więc wydaje mi się, ze taki gigabyte to dobra inwestycja, bo ja myslę już o 16GB RAM - może lada chwila wyjda jakieś $gigowe kosci, bo 2GB juz taniutkie sa.

 

a kto z Was chciałby takiego jetwaya? co w nim przyciąga? ja juz bym wolał abita, na prawdę. 1. gigabyte, 2. asus (ten m3a-h hdmi atx) i dopiero potem abit matx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie najokazalej prezentuje sie gigabyte ga-ma78gm-s2h, gdyż:

...

2. 16GB RAM

...

To też marketing bo takich kości raczej nie będzie w praktyce.i

Asus jest w wielu sklepach w cennikach z przewidywaną datą dostawy w tym tygodniu

2976541[/snapback]

ten artykuł o zasilaniu dobry.

 

a kto z Was chciałby takiego jetwaya? co w nim przyciąga? ja juz bym wolał abita, na prawdę. 1. gigabyte, 2. asus (ten m3a-h hdmi atx) i dopiero potem abit matx

 

Artykuł jest czysto teoretyczny i jak dla mnie niewiele wnosi. Co do ilości faz to oczywiste jest że przy tej samej jakości elementów

można skonstruować wydajniejsze zasilanie jeśli dysponujemy większą ilością.

JetWay wyróżnia się tym że ma poza przyciskami reset i power wyświetlacz na płycie oraz bios Phoenix - Award w starym stylu

ale tego raczej się nie kupi u nas (ponad 10 lat temu były płyty tej firmy w sprzedaży u nas ale obecnie prawdopodobnie są za drogie).

Asus wyróżnia się tym że ma w bios ustawienia ECC i obsługę najmocniejszego aktualnie Phenoma,oraz Express Gate Lite czyli odmianę Linux.

Gigabyte ma złącze drukarki na płycie.

Jest szykowana jeszcze jedna Gigabyte z dwoma kostkami bios GA-MA78G-DS3H

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mother...?ProductID=2800

 

Dlaczego ALC1200 to taki dobry kodek? myślałem dotychczas że najlepszy z pośród płyt 780g ma Gigabyte ALC889A.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też marketing bo takich kości raczej nie będzie w praktyce.

I to nie ma różnicy bo to nie płyta obsługuje pamięci tylko procesor a każdy K8 może 16GB obsłużyć. A kości może będą, dlaczego miałoby nie być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to nie ma różnicy bo to nie płyta obsługuje pamięci tylko procesor a każdy K8 może 16GB obsłużyć. A kości może będą, dlaczego miałoby nie być?

Ze względu na cenę najprawdopodobniej bardziej się będzie opłacało nabyć nową płytę z DDR3 lub DDR4.

Na razie są do serwerów moduły 4GB FB DIMM

Nawet jakieś dziwne 8GB http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16820134650

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też marketing bo takich kości raczej nie będzie w praktyce

a skad wiesz, ze nie będzie? jak masz to podaj jakieś linki bo to dla mnie wazne

 

Asus wyróżnia się tym że ma w bios ustawienia ECC i obsługę najmocniejszego aktualnie Phenoma,oraz Express Gate Lite czyli odmianę Linux.

no widzisz po to robi się tyle płyt, zeby kazdy coś dla siebie znalazł :)

1. ecc jest mi nieprzydatne - pamięci z ecc sa drogie i wolne - bardzo drogie

2. obsługa phenomów 125 TDP mnie nie interesuje - ten spełnia moje wszystkie wymogi bez O/C i dopiero zamienię go na phenoma 45 nm, czyli pewnie nie szybciej niż za rok, półtora..

3. express gate - slyszałem o tym, ze umożliwia dostęp do neta bez systemu operacyjnego - dla mnie jest to zbyteczne -bo linuxa mam jakotako, więc po co mi kolejny. ale jako dodatek, to może być ciekawa opcja np. do odzyskiwania danych

Dlaczego ALC1200 to taki dobry kodek? myślałem dotychczas że najlepszy z pośród płyt 780g ma Gigabyte ALC889A.

O.K. wycofuję się :) pomyslałem sobie, ze asus ma większy numerek to musi byc lepszy - akurat o kodekach to wiem tyle, ze mój audigy z 1999r jest od nich lepszy :) ale ponoć właśnie ten z gigabyte to jest rewelacja - ja niestety go ieprzetestowałem, bo nie zdąrzyłem :) ale ten AD1988B na moim asusie m2n-sli deluxe daje radę - troche za mało sopranów ma, ale jest O.K. także zapewne ten kodek na gigabyte będzie lepszy - moze pobije audigy? - wreszcie by sie przydało po 10 latach:)

 

I to nie ma różnicy bo to nie płyta obsługuje pamięci tylko procesor a każdy K8 może 16GB obsłużyć. A kości może będą, dlaczego miałoby nie być?

ale płyta musi obsługiwać - a z tego co ja wiem to 64 bitowe adresowanie procesora umożliwia obsługe teoretycznie 2^64 bitów (chyba nie bajtów - zreszta to aż tak nie ma różnicy, bo to i tak jest MEGA liczba kosmiczna) - w porównaniu do 2^32

wiec jak wyjda kości 1066MHz 4GB to ja je biore, bo mi jest tyle potrzebne.

chyba biostar ma nawet 32GB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale płyta musi obsługiwać - a z tego co ja wiem to 64 bitowe adresowanie procesora umożliwia obsługe teoretycznie 2^64 bitów (chyba nie bajtów - zreszta to aż tak nie ma różnicy, bo to i tak jest MEGA liczba kosmiczna) - w porównaniu do 2^32

wiec jak wyjda kości 1066MHz 4GB to ja je biore, bo mi jest tyle potrzebne.

chyba biostar ma nawet 32GB :)

Nic nie musi płyta. AMD 64 może zaadresować 2^48 a nie 64 (w K8 ograniczone do 40bit, 48bit w K10). Ale adresowanie adresowaniem a kontroler może obsłużyć 16GB pamięci fizycznej i tyle.

 

Nie może mieć Biostar 32GB jeśli proc tyle nie obsłuży. Nie wiem czy coś w ilości obsługi pamięci w K10 rozszerzyli, bo nie analizowałem tak dokładnie BKDG dla K10, ale to nie zależy od płyty ile pamięci będziesz mógł włożyć tylko od proca i tyle.

 

A, i adresuje bajty, nie bity.

 

Edit:

A nie jednak, coś mi się pokićkało, K8 może obsłużyć 16GB kości, czyli w sumie może max 64GB co nie zmienia że i tak brakuje kawałek do 2^40.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto z Was chciałby takiego jetwaya? co w nim przyciąga? ja juz bym wolał abita, na prawdę. 1. gigabyte, 2. asus (ten m3a-h hdmi atx) i dopiero potem abit matx

Ja bym z chęcią kupił, gdyby była dostępna.

Ta firma od czasów wczesnego sA (kiedy robiła sprzęt na poziomie ASRock) uległa dużym zmianom.

Sam miałem 754GT6 (s754), płytkę ze zintegrowanym GF6100, która pozwalała na naprawdę niezłe oc - HTT340-350 z BIOS (388 clockgenem), 1,8V na CPU, 3,15V na RAM. A konkurencyjne wtedy konstrukcje od ASUSa, ABITa czy GB to był śmiech na sali - ludzie się podniecali, że mogą zmienić HTT :E. Zero problemów ze stabilnością czy kompatybilnością z moim tunerem tv (co ciekawe, miały go oba ASUSy pod s.A, które miałem).

Zresztą to właśnie Jetway zapoczątkował modę na mATX do oc (jeśli zapomnimy o Solteku).

Nie oceniaj płyt po nazwie producenta, bo się możesz zdrowo przejechać - tak jak ci ludzie, co kupują M2N-E czy M2N-E SLI - bo usłyszeli, że ASUS jest dobry do oc :E.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skad wiesz, ze nie będzie? jak masz to podaj jakieś linki bo to dla mnie wazne

 

..

1. ecc jest mi nieprzydatne - pamięci z ecc sa drogie i wolne - bardzo drogie

 

..

Jedynego linka jakiego mogę podać to do tego co sam napisałem :)

Nie mam pewności ale analizując ceny FB DIMM gdzie najtańsze moduły 2 GB to ok 75$ a najtańsze moduły 4GB to 300$ oraz

dotychczasowe doświadczenie z poprzednimi typami pamięci na przestrzeni 20 lat przypuszczam że jeśli ktoś to wyprodukuje to kostka

667 MHz 4GB będzie bardzo droga tak jak obecnie moduły 2 GB DDR1.

 

ECC nie jest jakieś super drogie względem zwykłych bo komplet 667 2*2 GB kosztuje ok 240 zł (12.5 % więcej krzemu)

http://kombo.krakow.pl/sklep.php?idx=KBPAMKINDR20061

ECC 800 MHz też prawdopodobnie będą dostępne za parę tygodni tyle że na początku będą drogie http://2it.pl/towar.asp?id=115708

ECC można wyłączyć lub skonfigurować odpowiednio do potrzeb (jeśli płyta nie potrafi wykorzystać ECC to takie

niebuforowane ECC działają jak zwykłe).

Edit:

Drobna aktualizacja Asus jest już dostępny http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asu...pelny,id,52766/

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musi płyta. AMD 64 może zaadresować 2^48 a nie 64 (w K8 ograniczone do 40bit, 48bit w K10).

wielka mi różnica to i tak mega dużo

Ale adresowanie adresowaniem a kontroler może obsłużyć 16GB pamięci fizycznej i tyle.

to o tym cały czas przeciez piszę

Nie może mieć Biostar 32GB jeśli proc tyle nie obsłuży.

64bit procek obsłuży (a niewątpliwie x2 i phenomy takie są), więc biostar może tyle obsługiwac

 

ale to nie zależy od płyty ile pamięci będziesz mógł włożyć tylko od proca i tyle

sam sobie zaprzeczasz - nie wmawiaj mi czegoś, co akurat wiem - phenom obsłuży 16GB RAM i tyle - to wiem i 32 GB też - to tez wiem - bo tyle potrafi zaadresować - ogranicznikiem jest tylko płyta

Nie oceniaj płyt po nazwie producenta, bo się możesz zdrowo przejechać -

wiem - ale jetway'a nie znam w ogóle - tylko widzę, ze za oceanem duzo ludzi go ma - dlatego się pytam, co w nim takiego - wcale nie dyskredytuje go za markę..

 

a ten asus jest pewnie TAK DOSTĘPNY jak ten gigabyte miesiąc temu :):) czyli nib jest a tak naprawdę go nie ma :)

 

patrzyłem na tego linka 16GB ram za 1k $ :) ładna cena :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie wmawiaj mi czegoś, co akurat wiem...

No to widać słabo wiesz ;)

 

A stwierdzenie, że sam sobie zaprzeczam to może wynikać co najwyżej z tego że zamiast przeczytać mojego posta to go tylko obejrzałeś.

 

edit:

jeśli kiedyś tu looknesz Enhancer to wiedz, że nie odpisałem (na posta o 15:38) bo widzę, że nie chcesz czytać ze zrozumieniem, przekręcasz fakty, nie rozumiesz podstawowych kwestii, więc nie mam zamiaru tracić czasu na rozpisywanie się w celu wytłumaczenia wszystkiego.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniaj płyt po nazwie producenta, bo się możesz zdrowo przejechać - tak jak ci ludzie, co kupują M2N-E czy M2N-E SLI - bo usłyszeli, że ASUS jest dobry do oc :E.

Jestem tego samego zdania, miałem kupować DFI Infinity, ale poczekam na tego Biostara, co prawda mało o tej marce wiem, ale nie chce go skreślać za wcześnie. Tylko w tej chwili problem znaleźć coś ciekawego o nim jak sprawuje się na X2. Fajnie jakby było jakieś porównania do Inifinity pod względem OC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem - ale jetway'a nie znam w ogóle - tylko widzę, ze za oceanem duzo ludzi go ma - dlatego się pytam, co w nim takiego - wcale nie dyskredytuje go za markę..

Co ma fajnego? To samo, co Biostary TForce czy niektóre Foxconny - dobre oc za przyzwoitą cenę. Płyty Jetway'a można w Polsce kupić pod marką Sapphire (PE-AM2RS690MH to M2A692, PE-AM2RS690MV to prawdopodobnie M2A694). Na pcarenie była recka tej pierwszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stwierdzenie, że sam sobie zaprzeczam to może wynikać co najwyżej z tego że zamiast przeczytać mojego posta to go tylko obejrzałeś.

przeczytałem go i nie tylko ja twierdze, ze phenom obsłuży zarówno 16, jak i 32 GB RAM - wiecej mnie nie interesuje - 16GB to realna ilość -ale czas pokaże - choć fakt mozna mieć obawy, że taka ilość moze nie wyjść, albo będzie droga i wolna

 

No to widać słabo wiesz

skoro słabo wiem to wyprowadź mnie z błędu.

1. jak juz pisałem 64bit procesory tyle pamięci obsłużą

2. skoro płyta to umozliwia, to nie widzę problemu ŻADNEGO - żadnych przeciwskazań

 

a skoro Ty wiesz więcej to sie podziel tymi informcajami z nami - zaczynasz być agresywny i wciskasz kit (moja skromna opinia)

 

za wikipedią:

Architektura AMD64 definiuje przestrzeń adresową ograniczoną do 48 bitów (w aktualnych implementacjach używa się 40 bitów, co przekłada się na możliwość zaadresowania do 1 TiB Pami%C4%99%C4%87_operacyjna). Architektura X86 pozwala na zaadresowanie jedynie 4GiB, z czego dostępne dla użytkownika (i aplikacji) jest najczęściej 2GiB lub 3GiB (podział ten zależny jest od System_operacyjny). Z uwagi na rozszerzenia wprowadzone w Pentium_Pro możliwe jest zainstalowanie do 64GiB RAM, jednak nie jest to pamięć liniowo równocześnie dostępna. W przyszłości, implementacje architektury AMD64 mogą używać pełnych 48 bitów, co pozwoli na bezpośredni dostęp do 256 TiB pamięci operacyjnej. Przy użyciu systemu operacyjnego korzystającego z architektury AMD64 możliwe jest zwiększenie dostępnej pamięci operacyjnej dla pojedynczego 32-bitowego Proces_%28informatyka%29 do 4GiB, bez potrzeby Kompilacja i zmian w Kod_%C5%BAr%C3%B3d%C5%82owy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...