Skocz do zawartości
maxymili

Am2+ Chipset Amd 770 I 780g - Tanie Mobo Pod Phenoma

Rekomendowane odpowiedzi

Problem leży też w CPU bo to nie jest król wydajności w grach 3D :)

W 3Dmark 2001 CPU wpływa silnie na wynik.

Nawet jeśli nie grasz w gry wykorzystujące 2 rdzenie to

przynajmniej Athlon 64 LE-1640 by się przydał (ok 105 zł).

Zdaje sobie z tego sprawę ale wynik na moim procku 2Ghz wynosił 6925pkt po podkręceniu na 2,7Ghz 7051pkt więc coś i tak jest nie halo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale wiem, ze jest jedna z najlepszych, z reszta sam kupowalem plyte z takim zamyslem zeby zastapila 6600GT, ale sie rozczarowalem. Jednak zintegrowanym uklada graficznym troche brakuje do zwyklych kart...

 

Co do 24FPS to uwazasz, ze jest to komfortowa gra? W dodatku Carbon to symulator. W WoWie mialem tak samo ok 25FPS na integrze, a dalem jej 512MB Ramu, ale majac wczesniej ok 80FPS z 6600GT od razu ja wlozylem bo stwierdzilem, ze nie da sie grac.

 

Podkrecanie ukladu daje lekki przyrost ale tylko do 650-670 MHz. Powyzej juz nie widac zadnej roznicy.

 

Plyta z dobra integra to moze byc wlasnie MA78GPM-DS2H. Dostanie kopa dzieki temu Ramowi DDR3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Zdaje sobie z tego sprawę ale wynik na moim procku 2Ghz wynosił 6925pkt po podkręceniu na 2,7Ghz 7051pkt więc coś i tak jest nie halo :P

Trochę mało bo wynik tej integry powinien być blisko 9000 w 3Dmark2001

lin do testu jużbył w tym temacie (post 187 )

http://forum.purepc.pl/temat/Socket-754-93...251568/180.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel mi mówił że na celeronie 2,66Ghz, 512mb i radeonie 9250 podobno grał na max detalch w carbona choć ja tego nie widziałem, więc to nie jest napewno problem procka tylko coś ze softem zdaje się

W to akurat nie wierze :P no chyba że na maksa w 640x480 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w chipsetach 770 i 780g jest taka sama zintegrowana karta dźwiękowa?Jeśli tak,to jakiej ona jest jakości.Czy występują jakieś szumy i zniekształcenia które serio przeszkadzają w słuchaniu muzyki.Ogółem,czy dam radę wytrzymać do zakupu dźwiękówki i lepiej uzbierać do lepszej czy kupic nawet coś taniego?Głośnikami będą Geniusy 2000x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w chipsetach 770 i 780g jest taka sama zintegrowana karta dźwiękowa?Jeśli tak,to jakiej ona jest jakości.Czy występują jakieś szumy i zniekształcenia które serio przeszkadzają w słuchaniu muzyki.Ogółem,czy dam radę wytrzymać do zakupu dźwiękówki i lepiej uzbierać do lepszej czy kupic nawet coś taniego?Głośnikami będą Geniusy 2000x.

Rodzaj zintegrowanej karty dźwiękowej zalezy od producenta plyty (i nie ma to wiele wspolnego z rodzajem chipsetu). Generalnie w plytach z AMD770 lub 780 najczesciej sa to kodeki ALC883, 888 lub 889A. Natomiast jakosc samego dźwięku na tych kodekach zalezy w duzym stopniu od jakosci i budowy samej płyty glownej - stad na dwoch roznych plytach z tymi samymi kodekami dzwiek moze byc roznej jakosci.

 

A co do samej jakosci dzwieku (szumy i znieksztalcenia) tragedii sie nie spodziewaj - to juz sie raczej nie zdarza (producenci nie za bardzo moga sobie na to pozwolic). Generalnie na zintegrowanych kuleje bas - po podbiciu basow moze "charczec" i moga dopiero wowczas pojawic sie znieksztalcenia. Dzwiek ze zintegrowanych kodekow okreslilbym jako dobry lub bardzo dobry (na pewno duzo lepszy niz kilka lat wstecz) - dla wiekszosci osob wystarczy w zupelnosci.... Jesli nie jestes jakims zatwardzialym audiofilem jakosc dzwieku powinna cie zadowolic (mozna spokojnie posluchac muzyki czy pograc nawet po podlaczeniu dobrej jakosci sprzetu audio).... Najlepiej sam sprawdz po zakupie plyty (jakosc dzwieku to jednak rzecz gustu i wymagan) - jak ci nie przypasuje zawsze mozna kupic jakiegos SB Live (25-30PLN) na Allegro.....

Edytowane przez cris22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, okazyjnie kupiłem nowego Phenoma 9600 za 300 zł krótko się zastanawiałem bo pomyślałem, że okazja i kupiłem, więc teraz potrzebuje do niego płytkę. Czy w cenie 150-250 zł znajdę coś fajnego ? Słyszałem o jakiś Gigabyte i Abicie bodajże AX78 czy coś takiego. Pomożecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, okazyjnie kupiłem nowego Phenoma 9600 za 300 zł krótko się zastanawiałem bo pomyślałem, że okazja i kupiłem, więc teraz potrzebuje do niego płytkę. Czy w cenie 150-250 zł znajdę coś fajnego ? Słyszałem o jakiś Gigabyte i Abicie bodajże AX78 czy coś takiego. Pomożecie ?

Zalezy jakie masz wymagania odnosnie plyty:

1. bez zintegrowanej grafiki, 1 gniazdo PCI-Express x16 v2.0 - bierz cos na chipsecie AMD770 (np. Gigabyte GA-MA770-DS3 lub Abit AX78 - obie solidne w cenie oko 195-210 PLN)

2. ze zintegrowana grafika, 1 gniazdo PCI-Express x16 v.2.0 - bierz cos na chipsecie AMD780G (np. Gigabyte GA-MA78G-DS3H lub Gigabyte GA-MA78GPM-DS2H - nowosc z wbudowana pamiecia zintegrowanej grafiki - cena od 200 do 250PLN za ostatnia plyte....)

3. bez zintegrowanej grafiki, 2 gniazda PCI-Express x16 2.0 (Crossfire itp.) - bierz cos na chipsecie AMD790X (np. MSI K9A2 CF-F lub Gigabyte GA-MA790X-DS4 - cena okolo 230-240PLN)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej zależy mi na stabilności i nie ukrywam, że na OC więc która z tych co wymieniłeś byłaby dobra ?

 

Jesli nie potrzebujesz zintegrowanej grafiki ani Crossfire/SLI to bierz plyte na AMD770 - jedna z tych co wymienilem (Gigabyte GA-MA770-DS3 lub Abit AX78). O Abicie masz osobny watek - poczytaj.... Ja mam tego Gigabyte i sobie chwale.... Poszukaj testow tych plyt w necie - sa na polskich i zagranicznych stronach....

 

Mozesz jeszcze zainteresowac sie plyta na 790X - Gigabyte MA790X-DS4 - dosc chwalona plyta...

Edytowane przez cris22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet ciekawa. 5-fazowa sekcja zasilania i 6 portow sata i brak solidow rozni ja od GA-MA78GM-S2H. Do OC pewnie bedzie lepsza, bo nie bedzie tak napiecie wariowalo jak na Gigabyte. Tak po za tym to zbudowana jest identycznie.

 

Wolalbym albo dolozyc 30zl do GA-MA78GPM-DS2H albo zaoszczedzic 15zl i wziac GA-MA78GM-S2H, chyba, ze bym bardzo potrzebowal tych 5-faz to Foxa.

Edytowane przez JaQs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem na etapie budowania komputera HTPC, który będzie głównie wykorzystywany do oglądania filmów.

Czy karta zintegrowana w nowym chipsecie 790GX jest lepsza do wspomagania dekodowania filmów HD od Radeona 3200 w GA-MA78GM-S2H ? W sumie nie zależy mi na grach bo do tego mam drugi komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>Exeqtor

 

Radeon HD 3200 zintegrowany w chipsecie 780G jest taktowany 500 MHz, a Radeon HD 3300 w 790GX - 700 MHz, przy czym oba można podkręcać. Częstotliwość taktowania to podstawowa różnica między tymi układami, bo technicznie są one identyczne - wyposażone są w ten sam Unified Video Decoder, także jakość dekodowania filmów powinna być identyczna w obu układach. Ewentualnie ogólna wydajność układu HD 3300 będzie lepsza z racji domyślnie wyższego taktowania oraz lokalnej pamięci 128MB, tzw. "side port", który jest standardowym wyposażeniem płyt na 790GX oraz bardzo nielicznych na 780G.

 

Oczywiście płyty oparte na 790 GX są lepsze/droższe, posiadają lepszy mostek południowy SB750 oraz lepszą (zazwyczaj 5-cio fazową) sekcję zasilania CPU, (choć oczywiście nie tylko ilość faz, ale i ich jakość ma znaczenie); ponadto mają też side port 128MB (DDR3, 1333 MHz).

 

Reasumując, weź: GA-MA78GPM-DS2H (ok. 230 zł), płytka ma side port, a chipset spokojnie podkręcisz do 700 - 1000 MHz i masz to samo, co droższe płyty na 790GX (pomijając SB750), których jeszcze nie ma w polskich sklepach.

 

PS: Nie ma za co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ciach

 

Reasumując, weź: GA-MA78GPM-DS2H (ok. 230 zł), płytka ma side port, a chipset spokojnie podkręcisz do 700 - 1000 MHz i masz to samo, co droższe płyty na 790GX (pomijając SB750), których jeszcze nie ma w polskich sklepach.

PS: Nie ma za co ;)

Dzięki :)

 

mam nadzieję, że uda mi się jeszcze GA-MA78GPM-DS2H załatwić bo widzę że zaczyna go brakować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by były problemy z załatwieniem to daj znać może ja Ci załatwię ;) Poza tym sam posiadam ten model i muszę powiedzieć, że jest to bardzo dobra płytka:D Pamięci grafiki chodzą mi na ponad 1400MHz, są do nich dzielniki :D Płytka jak na swoją cenę bardzo dobra moim zdaniem :D A i radiator się nie grzeję nawet.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gx ma najszybszą zintegrowaną karte graficzną oraz memory side port ;)

 

lepiej sie kreci ale to też ze wzgledu na to, ze posiada mostek sb750, ktory poprawia oc. zdecydowanie.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://shift.sklep.pl/index.php?t=w&id=16106&idk=38

W końcu jest pół roku po premierze płyta Biostar A780 M2+. Testował ktoś? Wcześniejsze modele Biostar były bardzo udane i spodziewam się tego samego po tym.

cena 260zł jak zwykle wyższa niż w innych krajach, ale i tak konkurencyjna jeżeli jakość odpowiada tej którą prezentował Biostar wcześniej na płytach dla AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem jej w rękach, ale z tego co czytałem, to na pierwszych BIOSach było tak sobie - m.in. problemy z trochę mocniejszym oc przez HTT, regulacja napięcia proca z dużymi skokami (bodajrze 0,1V). Była to pierwsza chyba płyta Biostara z BIOSem AMI i coś nie do końca dograli. Przy obecnych cenach płyt na AMD780G to jest jednak ciut za droga... no i nie wspiera proców z TDP125W.

Może wybierzesz ASRock'a A780GXE/128M? :D

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki dosyć osobliwy problem z płytą GA-MA78GPM-DS2H (być może dotyczy to wszystkich płyt opartych o 780G tylko nikt tego jeszcze nie wykrył).

Na płycie mam x2 5600+ (2,9GHz), 2x 2GB pamięci GoodRam i system Windows XP, wszystko działa bardzo pięknie, mam włączone Q'n'Q, taktowanie CPU zmienia się w zależności od obciążenia od 1GHz do 2,9GHz (czyli tak jak powinno) - i tu mała niespodzianka - po uruchomieniu jakiegoś filmu (sprawdzałem różne typy, np. avi, flv, mpg, wmv itp) procesor pozostaje już na taktowaniu 2,9GHz nawet po zamknięciu odtwarzacza. Sytuacja taka pozostaje już do zamknięcia systemu, ale zauważyłem że uruchomienie Everest lub wejście do ustawień schematów zasilania w panelu kontrolnym powoduje ponowne działanie Q'n'Q. Kombinowałem już na różne sposoby: różne odtwarzacze, różne kodeki, starsze i nowsze sterowniki do płyty, zmiany formatów wyjściowych w FFDS i w Media Player Classic, reinstalacja systemu. Nic nie rozwiązało tego problemu, co ciekawe parę dni temu miałem styczność z podobną konfiguracją na płycie GA-MA78G-DS3H i dzieje się dokładnie tak samo. Może to tryb nakładki w zintegrowanej grafice powoduje jakieś problemy? Wlaściwie to tych plików filmowych nie trzeba uruchamiać w odtwarzaczu, wystarczy je otworzyć w GSpot i dzieje się to samo. Czy ktoś ma podobny problem? A może ja jakimś zbiegiem okoliczności trafiłem na dwie różne płyty z takim samym "błedem". I najważniejsze pytanie: czy ma ktoś na to jakieś "lekarstwo" ?

Edytowane przez mirage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki dosyć osobliwy problem z płytą GA-MA78GPM-DS2H (być może dotyczy to wszystkich płyt opartych o 780G tylko nikt tego jeszcze nie wykrył).

...

procesor pozostaje już na taktowaniu 2,9GHz nawet po zamknięciu odtwarzacza

...

Może nie pozostaje tylko program wyświetlający taktowanie nie odświeża informacji ?

Można to sprawdzić monitorując temperaturę CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktowanie sprawdzałem za pomocą Everest i CPU-Z a te programy odświeżają częstotliwość taktowania procesora i to w miarę szybko. Temperatura procesora się zwiększa (właściwie to dlatego wychwyciłem tą wade - wentylator nagle zaczął przyśpieszać mimo braku obciążenia CPU). Napięcie rdzenia też jest podwyższone tzn. nominalne dla tego procesora a powinno obniżyć się do 1,1V. Może ktoś kto posiada taką samą płyte mógłby sprawdzić jak zachowyje się procesor po uruchomieniu pliku z filmem i podzielić się spostrzeżeniami, bo już nie wiem co o tym myśleć. Chyba wysmaruję jakiś e-mail do obsługi technicznej Gigabyte, ciekawe co oni o tym powiedzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...