Skocz do zawartości
maxymili

Am2+ Chipset Amd 770 I 780g - Tanie Mobo Pod Phenoma

Rekomendowane odpowiedzi

...ciekawe co oni o tym powiedzą...

Może odtwarzacz filmów wyłącza Q'n'Q , jakiś inny odtwarzacz warto wypróbować

lub poszukać w opcjach odtwarzacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oszukalem sie jak glupi ale nie dalo mi odpowiedzi na pytania co do plyty asusa m3a 770.

-Czy wie ktos jakie OC mozna na niej wyciagnac?

-Czy nie jest raczej klopotliwa?

 

Bo jesli ma to przyzwoite osiagi (lepsze od tego msi) i nie ma z nia problemow to z ta cena.. jest chyba ok ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oszukalem sie jak glupi ale nie dalo mi odpowiedzi na pytania co do plyty asusa m3a 770.

-Czy wie ktos jakie OC mozna na niej wyciagnac?

-Czy nie jest raczej klopotliwa?

 

Bo jesli ma to przyzwoite osiagi (lepsze od tego msi) i nie ma z nia problemow to z ta cena.. jest chyba ok ;p

Teraz,w dobrej cenie tylko ASROCK A770CrossFire AMD 770

http://forum.purepc.pl/Socket-754-939-940-...8m-t275799.html Poczytaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz,w dobrej cenie tylko ASROCK A770CrossFire AMD 770

http://forum.purepc.pl/Socket-754-939-940-...8m-t275799.html Poczytaj...

No fajna plyta, tylko ze ulozenie pcie 1 jest nie fajne ze wzgledu na to ze nie wejdzie mi tam xonar..

 

Ale nadal sie nie dowiedzialem jak to sie sprawa ma z tym m3a..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można Xonara włożyć do PCIE 16x na dole (powinien działać) albo kartę włożyć do drugiego slotu PCIE.

Jak z M3A? Miałem ją przez kilka dni i mogę tylko powiedzieć, że nie ma startu do ASRock'a (chyba, że poprawili BIOS w ciągu ostatnich czterech miesięcy... ale szczerze wątpię - nie mogli zrobić porządnie działającego przez pół roku).

Płytka potrafi ciągnąć dość fajne HTT na K8 - u mnie działało do 380MHz, ale ma problemy z trzymaniem ustawień BIOS, na dodatek na K8 możesz regulować tylko 4 podstawowe timingi. Dodatkowo nie obsługuje procków 125W i ma maks. 2,2V na RAM.

Co do Phenoma, to z tego co czytałem na xs to napięcie można podnosić tylko na procach z odblokowanym VID (BE).

Taka sobie zwykła nijaka budżetówka od ASUSa...

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>mirage

Mam parę pytań odnośnie Gigabyte GA-MA78GPM-DS2H:

 

1. Czy udało Ci się już rozwiązać ten problem (o którym pisałeś parę postów wcześniej) z Q'n'Q? Zaintrygowało mnie to...

 

2. Jak jest z OC Athlona X2 na tej płycie - sprawdzałeś może, jakie płyta osiąga max. HTT(FSB)?

 

3. Czy po OC - podniesieniu taktowania szyny HTT(FSB) funkcja Q'n'Q dalej działa? Pytam, bo np. w przypadku Abita AN-M2HD było tak, że wystarczyło podnieść taktowanie szyny choćby o parę MHz i Q'n'Q już przestawało działać (zostawało automatycznie przez płytę wyłączone).

 

4. Jak sprawuję się funkcja CPU Smart FAN Control? Jakie masz obroty wentylatora (jaki cooler) w trybie idle/stres?

 

5. Czy chipset (NB) bardzo się grzeje chłodzony tym dość małym radiatorkiem? Pewnie znacznie lepsze rezultaty dałby np. Zalman ZM-NB47J (tylko, że stracilibyśmy jedyny port PCI-E x1 na tej płycie).

 

Ponoć ta płyta (podobnie jak cała reszta na chipsecie 7x0 + SB700) nie obsłuży procesorów 45 nm (Deneb AM2+), gdyż te będą wymagały chipsetu 790GX + SB750 (chyba chodzi głównie o SB750). Tutaj jest news o tym.

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi dla m15m

 

1. Czy udało Ci się już rozwiązać ten problem (o którym pisałeś parę postów wcześniej) z Q'n'Q? Zaintrygowało mnie to...

Sprawdziłem i na Windows XP Professional i Windows XP Professional x64 występuje ten właśnie problem i nie udało mi się go rozwiązać (jest jednak inna możliwość uzyskania efektu Q'n'Q). Na Windows Vista (32) problemów z Q'n'Q nie było.

 

2. Jak jest z OC Athlona X2 na tej płycie - sprawdzałeś może, jakie płyta osiąga max. HTT(FSB)?

Na moim zestawie (Athlon64 x2 5600+ (2,9GHz, 65W) i 2x 2GB GoodRam) system uruchamiał się i działał bez problemów na: FSB = 300MHz, CPU = 2850MHz (FSB x 9,5), HTLink = 900Mhz (FSB x 3), pamięć w BIOS ustawiona na 400MHz co dało w rezultacie 570MHz niestety czasy pamięci były ustawione na Auto i były zbyt małe (jak na 400MHz) i być może dlatego ustawienie FSB na 305MHz powodowało już zwieche na starcie biosu,. Próbowałem ręcznie ustawić czasy na pamięci dla 800MHz i wtedy popróbować ale BIOS uparcie wtedy nie chciał ruszyć i ustawiał mi FSB na Auto czyli 200.

 

3. Czy po OC - podniesieniu taktowania szyny HTT(FSB) funkcja Q'n'Q dalej działa? Pytam, bo np. w przypadku Abita AN-M2HD było tak, że wystarczyło podnieść taktowanie szyny choćby o parę MHz i Q'n'Q już przestawało działać (zostawało automatycznie przez płytę wyłączone).

Zwiększyłem FSB do 210 i Q'n'Q działało, dodatkowo zwiększyłem napięcie CPU o 0,025V i też działało (zmieniał się tylko mnożnik).

 

4. Jak sprawuję się funkcja CPU Smart FAN Control? Jakie masz obroty wentylatora (jaki cooler) w trybie idle/stres?

BOXowy wiatrak który bez regulacji obrotów osiągał ok. 2800obr/min z włączonym Smart Fan po uruchomieniu systemu ma ok. 1400 i jest niesłyszalny. Ja mam Zalmana CNPS 8000 i on wtedy ma ok. 1600obr/min i jest już za głośny więc musiałem jeszcze podłączyć regulator na kablu i skręciłem do 1050 i teraz jest OK. Jak na mój gust regulacja Smart FAN działa zbyt gwałtownie, lepiej by było gdyby w początkowej fazie zwiększania się temperatury obroty wentylatora zwiększały się w mniejszym stopniu.

 

5. Czy chipset (NB) bardzo się grzeje chłodzony tym dość małym radiatorkiem? Pewnie znacznie lepsze rezultaty dałby np. Zalman ZM-NB47J (tylko, że stracilibyśmy jedyny port PCI-E x1 na tej płycie).

Radiatorek nie jest wcale taki mały, uważam że jest w sam raz i bardzo dobrze chłodzi. Specjalnie do pomiarów temperatury oddzieliłem radiator NB od radiatora CPU kartką papieru aby powietrze wydmuchiwane z wentylatora CPU nie chłodziło dodatkowo radiatora NB i wtedy miałem na NB: w spoczynku 41, w gierkach ok 54. Z usuniętą kartką papieru było odpowiednio 36 i 38. Nawet gdy miał te 54 stopnie z tą kartką papieru to "na palec" był słabo ciepły. No i jeszcze zmierzyłem przy okazji temperature na SB, było ok 42 stopnie.

 

 

A co do tego Q'n'Q to w końcu wyłączyłem to w systemie, czyli wybrałem w opcjach zasilania "Home/Office Desk" a wzamian zainstalowałem RMClock (RightMark CPU Clock/Power Utility). Mam w wersji 2.35.0 działa jak narazie bez problemów, zegar CPU znienia mi się od 1000MHz do 2900MHz z krokiem 100MHz. W programie można sobie dowolnie wybrać jakie wartości taktowania i napięcia mają być ustawiane, dodatkowo można też trochę dowoltować CPU (do wartości na którą pozwala AMD czyli zazwyczaj 50mV) co jest przydatne przy niedużym podkręcaniu. Polecam ten program nawet jak ktoś nie ma problemów z Q'n'Q.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>> mirage

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź :)

 

A powiedz mi jeszcze...

 

6. Czy zintegrowane GPU na tej płycie (Radeon HD 3200) obsługuje funkcję ATI PowerPlay*? Czy zauważyłeś (Everest, GPU-Z) obniżenie taktowania (napięcia?) GPU w idle (2D) z domyślnych 500MHz?

 

*System (sterowniki ATI CCC) monitoruje poziom obciążenia układu graficznego i na tej podstawie automatycznie zmienia częstotliwość pracy GPU i napięcia zasilające.

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... Trudno to jednoznacznie stwierdzić. Everest w zakładce PowerPlay pokazuje dwa stany ale oba mają takie samo taktowanie. W ATI CCC nie ma wcale zakładki z wartością taktowania (o ile dobrze pamiętam to na zintegrowanej karcie w 690G były taktowania). GPU-Z raportuje na wykresie 0MHz z pojedyńczymi pikami co 5 sekund o wartości:

1553259997851588500000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam płytę główną ASUS m3a-h/hdami i oddałem ją na gwarancję do sklepu everon. Jak się okazało nie mogą wysłać na gwarancję, gdyż nie przesłałem im mocowania na chłodzenie do proca (używam WC) i z racji tego wysłałem pocztą to mocowani, ale niestety nie doszło (paczka zaginęła - byłem na poczcie i złożyłem reklamacje, dzwoniłem do poczty w Śremie i niestety również nie mają). I się przedłuża już ta gwarancja 3 tygodnie. Mam pytanko, czy nie mogą odesłać płyty bez tej części. czy ona jest niezbędna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógł by mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie działają pamięci na płytce GA-MA770-DS3 (rev. 1)? Dokładniej chodzi o pamięci 1066 MHz. jak na niej ustawić te 1066, w bios dzielnik jest tylko do 800, a płyta podobno obsługuje pamięci 1066. Procek to Athlon x2 5400+ (65W), ram 2x2GB 1066 OCZ, bios wgrany najnowszy. Czy to jest jakieś ograniczenie samej płyty, czy może platformy AMD? W instrukcji jest nie całkiem jasno wytłumaczone.

 

Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ ga-ma770-ds3

 

Jedyny istotny problem jaki znalazłem w recenzjach to brak możliwości połączenia RAID z napędem optycznym SATA.

Wiadomo może, czy rev. 2.0 z SB700 rozwiązuje ten problem? Edytowane przez Maf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam stosunkowo taniej mobo pod Phenoma X2 555, oczywiście z funkcją ACC lub NVCC oraz slotami DDR2.

Nie planuje zaraz po zakupieniu procesora próbować odblokować rdzenie, może w przyszłości, jednak chciałbym mieć płytę, która to umożliwi.

Znajomy polecił mi GA-M720-US3 z tym że zaznaczył ze jedynie rev. 1.1 niestety wygląda na to że rev 1.1 jest dość trudno dostępna.

 

Proszę o propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...