Skocz do zawartości
maxymili

Am2+ Chipset Amd 770 I 780g - Tanie Mobo Pod Phenoma

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, to może niegłupim pomysłem było by wysłanie przez parę osób maili do Biostara, żeby sobie poszukali jeszcze z 2-3 nowych dystrybutorów, bo w shifcie cena jest po prostu nieatrakcyjna?

Raczej to zadanie dla sklepów lub konkurencyjnych hurtowni, kto by się przejmował mailem od kilku osób? Tak czy tak shift ma tego samego właściciela co inter-es a poza shift płyta praktycznie niedostępna jeśli już to 30% drożej a przecież ceny w USA wskazują, że płyta licząc standardowo jak każdy inny sprzęt powinna być w okolicach 220 zł już albo tańsza. Pewnie by była nr 1 w Polsce gdyby dostępność była odpowiednia.

Ale dajmy spokój biostarowi tf560 ;)

Widział ktos może juz na zagranicznych portalach testy płyt z chipsetem 770?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w USA, ale i w całej Europie ceny są raczej zbliżone do np: tańszych płyt Gigabyte, także spokojnie Biostary mogłyby być tańsze o jakieś 10%. I dotyczy to wszystkich płyt Biostara, nie tylko TF560.

Co do modelu na AMD 770 to warto od czasu do czasu zaglądać tutaj, może jak ktoś tą płytę dorwie, to się pochwali :).

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w USA, ale i w całej Europie ceny są raczej zbliżone do np: tańszych płyt Gigabyte, także spokojnie Biostary mogłyby być tańsze o jakieś 10%. I dotyczy to wszystkich płyt Biostara, nie tylko TF560.

Co do modelu na AMD 770 to warto od czasu do czasu zaglądać tutaj, może jak ktoś tą płytę dorwie, to się pochwali :).

znalazłem tam online bios do biostar TA 770 czy ktoś potrafi odczytać jakie napięcia będzie miał max na procek i pamięci etc? Czy ta płyta będzie się nadawać do OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie oc będzie na tych mobaczach z mostkiem amd bo na tym msi dojechali z htt do 510 !!!:

http://xtreview.com/computer-hardware64.htm

Tylko, że to MSI kosztuje tyle, że byś sobie kupił droższy procek i miał bez OC tyle samo co na tej droższej po OC :D Rozumiem nie kupować płyt z najniższej półki ale właśnie o to chodzi które z dobrych są najtańsze.

Te na chipsecie 790 jak dla mnie tylko do eksperymentalnego OC i crossfireX dla zwykłego użytkownika wciąż niedostępne i nie wiadomo na ile krętliwe 770

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem tam online bios do biostar TA 770 czy ktoś potrafi odczytać jakie napięcia będzie miał max na procek i pamięci etc? Czy ta płyta będzie się nadawać do OC?

Jeśli chodzi o zakresy reg. to płytka nie zawodzi:

- vCPU: regulacja przez VID +0,7875V (max)

- vRAM: 1,95-2,9V

- vHT: 1,25-1,525V

- vNB/SB: 1,15-1,4V

- Timingi: praktycznie wszystko z memseta 3.4 (z wyświetlaniem aktualnego ustawienia) + DRAM Strength.

- HT Multi: 1x-5x (?) + parę jakiś dziwnych ustawień HT.

Żeby tylko pytknęła z BIOS HTT 350MHz bez strzelania foch i kosztowała nie więcej niż 300zł to będzie gicior.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam za tymi mobo i czekam i nic :(. chyba w tym roku już nie dostanie się tego abita. Nawet jakiś opisów testów na necie nie widać :(

Są! nie ma

GA-MA770-DS3 za 343 pln

i uwaga tańszy :) gdyby był

M3A za 285 pln

Dla mnie bomba :) jest jeszcze crosfire za 350 !

MSI K9A2 CF-F za 356 pln na 790X

Piszą, że PCIe 2*16 ale ja czytałem, że 2* ale jedno razy 4 więc nie wiem czy w opisie nie ma błędu, poza tym brak obsługi 1066 choć jak już Hary pisał, skoro kontroler jest w procu to po co na płycie?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem u siebie w znak'u i mi powiedzieli, że MSI na 790X jest niedostępna ;/ a na stronce ją mają ;]

Nawet zresztą gdyby była, to miło by było kupić na nią X3 (na którego przyjdzie jeszcze trochę poczekać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxymili, w znaku jest wszystko... w cennikach... niestety czasem tylko w cennikach, trza do nich dzwonić i sie pytać czy mogą załatwić.

A to ściemniacze, pisali by chociaż,że niedostępny i co jak bym zamówił dzieciakowi na gwiazdkę? Co za nieprofesjonalizm :mur:

heh, mamy w Polsce bardzo dziwnych handlowców, choć w znak przynajmniej fajne jest to, że mają w Wawie sklep i można obejrzeć sprzęt i dobrze wszystko opisane jest ... poza dostępnością :zonk:

A jednak jest!tylko jak na razie 790X w mcomp w Tychach :D szykowalem kompa dla kumpla z Tych i znalazłem, tylko, że MSI K9A2 CF-F AMD 790X Socket AM2+ za 321 zł "duża ilość" wg danych na stronie.

Więc co do tej płyty, czy ktoś może odczytać jej bios, czy faktycznie ma 2* PCIe *16 czy raz * 16 a aż * 4 bo o takiej płycie MSI też czytałem i jak się maja max napięcia? Poza tym, czy to są PCIe 16 2.0 czy 1.0?

• 1 mazarine PCI Express x16 slot with x16 operation (PCI Express Bus SPEC V1.0a compliant)

• 1 light-blue PCI Express x16 slot with x8 operation (PCI Express Bus SPEC V2.0 compliant)

• When 2 PCI Express x16 slots are all installed, the PCIE x 16 lanes will auto arrange form x16/ x0 to x8/ x8. Do not use the light-blue slot when only one PCI Express x16 card is installed.

czyli w CF ma PCIe * 8 i jedno 2.0 a jedno 1.0

Main Memory

 

• Supports Dual DDR II 533/667/800/1066(only for AM2+)

wbrew temu co piszą na stronach obsługuje 1066 RAM :) nic dziwnego, pewnie korzysta z kontrolera procesora ;)

- AM2+ CPU supports HyperTransport 3.0

I dla czytających Bios prezent :) BIOS MSI K9A2 CF Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem BIOS dla MSI już kawałek czasu temu. To jest AMI8, więc ciężko dojść jak jest, ale wydaje mi się, że regulacja vCPU jest tylko przez C'N'Q (czyli max napięcie to domyślne dla proca + 0,05V).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem BIOS dla MSI już kawałek czasu temu. To jest AMI8, więc ciężko dojść jak jest, ale wydaje mi się, że regulacja vCPU jest tylko przez C'N'Q (czyli max napięcie to domyślne dla proca + 0,05V).

Jakim programem odczytujesz dane o napięciach w bisach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M3A za 288 zł przewidywana data dostawy 08-01-2008r.

Widziałem już dostępną w austiackim sklepie internertowym ale cena 340 zł po przeliczeniu + 100 zł przesyłka + problemy z gwarancją + oczekiwanie + brak pewności co do sklepu w Austrii zniechęca chyba wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AWARD - modbin 2.01.02

ami8 - amibcp for windows v. 3.13

Możesz je pobrać stąd lub stąd.

ściągnąłem te dwa edytory i:

amibcp niewidzi pliku .bst z bisem bistara

modbin nie daje się w ogóle odpalić i wyskakuje taki błąd:

Dołączona grafika

Jak Ty to robisz, że czytasz ten bios jednak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od paru dni męczę się z płytą MSI K9A2 CF-F.

Przedstawię po krótce wady i zalety płyty.

+ najtańsza znana i dostępna mi płyta z czipem 790X i PCIE 2.0

+ vCore w Biosie do 1.557V, niezależnie czy ma się włączony\wyłączony C'n'Q ( w moim asusie róznie z tym bywa)

+ vDimm do 2,9V :D

+ sporo timingów jak na budżetową płytę

+ trochę węższa niż standard ATX (pozostaje więcej miejsca na ułożenie kabli)

+ polimerowe kondensatory

+ robi o wiele lepsze wrażenie niż MSi K9N NEO-F w na początku istnienia AM2 (może coś się jeszcze w niej poprawi)

 

+/- ciche chłodzenie

 

- słabe chłodzenie, zwłaszcza na SB, jak się zagrzeje to i na defaulcie komp potrafi się zawiesic podczas intensywnych operacji na plikach (defragmentacja, hashowanie plikow itd.), ale to jest na macierzy RAID 0, może w normalnym trybie kontroler nie jest tak obciążony i jakoś chłodzenie daje rade.

- miejsce wtyków SATA, są na wysokości układów zasilających długich kart graficznych, w przypadku chłodzenia dwuslotowego (jak w przypadku standardowego HD3870 gdzie przestrzeń 2 slotów zajmowana jest na całej długości karty) kabelki mogą przeszkadac

- miejsce umieszczenia mostka południowego. Przy zmianie chłodzenia na wyższe, problemy podobne jak w przypadku gniazd SATA.

- regulacja obrotów wentylatora tylko dla CPU

 

Trudno powiedziec coklwiek o możliwościach OC dopóki nie uporam się z temperaturą czipsetu.

 

Pozdrawiam

 

Edit:

UPS teraz widzę że temat traktuje o czipscie 770, no ale ten MSI jest także płytą budżetową, czyli częśc tematu się zgadza.

 

Edit 2:

dodałem tekst o RAID

@ossur

płytka naprawdę fajna, nie zauważyłem innych foch oprócz tej temperatury.

Edytowane przez jesus79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...