Skocz do zawartości
maxymili

Am2+ Chipset Amd 770 I 780g - Tanie Mobo Pod Phenoma

Rekomendowane odpowiedzi

jesus79 >> Możesz dać jakiś prowizoryczny nawiew na SB i zobaczyć czy pomoże? No i fajnie byłoby zobaczyć jakieś oc.

Dawałem 80mm@12V, radiator na SB był zimniutki, ale znowu NB był bez nawiewu a i tak się zwiesił. Może problem tkwi w czymś innym.

Pamięci: 2xKingmax 1066 MHz, 2.3V, nie zauważyłęm żeby to było od nich, dawałem nawet timingi 6-6-6-18 i niskie zegary

Zasilacz: Szef CFT-650-C14 (ten od CWT)

Proc: Brisbane G2

Grafa: Sapphire 3850 512MB (strasznie gorąca, pierwszy raz sparzyłem sie dotykając plastikową obudowe)

Kuler: Ninja

Co to może być.

 

Jutro kupuję NP-40 Cu i zalmana niebieskiego, albo 2x NP-40 bo na SB rozstaw śrub jest tylko 35mm bo zalmana chyba nie przerobie tak jakby się dało to z pentagramem.

Edytowane przez jesus79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) Zmień rozszerzenie pliku z biosem na *.bin.

b) Wrzuć bios i modbina do jednego katalogu.

Dzięki za pomoc, najprostsze już opanowałem ;) teraz już sobie dam radę :oops:

Edit:

Grafa: Sapphire 3850 512MB (strasznie gorąca, pierwszy raz sparzyłem sie dotykając plastikową obudowe)

to mogą być stery od grafy, nie są jeszcze dorobione, pokombinuj z nimi. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz po założeniu lepszego chłodzenia, Pentagram NP-40 Cu i Żelman NBF-47

 

Fotki:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Edit:

Płytka z nowym chłodzeniem pochodziła przez 24h defragmentując partycje. Nic się nie działo a radiatory lekko ciepłe i to bez nawiewu i z maksymalnym napięciem.

Czas na OC.

Edit 1:

OC nie polepszyło się, bez nawiewu nie mogę przekroczyć 280MHz z biosu :angry:

Nie próbowałem z nawiewem, i tak wystarcza mi 261MHz bo brisbane G2 którego dostałem nie chce robić wiecej niz 3GHz stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na MSI to i tak nieźle...

Właśnie chciałem to napisać ;]

 

Czemu obsługa Sli i crossfire jednocześnie to wciąż czarna magia na amd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że AMD kupiło ATI?

Good point ;]

Marketing, jak zwykle kupujący nie ma wyboru ;>

Zobaczymy tego abita bez crossfire...;] (o ile takowy będzie?)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby ktos chciał to moge załatwić gigabyte na chipie 770 - cena dla forumowiczów - 289zł

 

heh. mam w domu 2 płytki MSI i nie chce mi sie ich testować :) jakie te życie jest brutalne :P

I tak kupuję w sklepie (tak muszę) ale czy to jest wersja GA-MA770-DS3 (rev. 1.0) czy GA-MA770-S3 (rev. 1.0)?

Zazwyczaj wersje S3 dobrze się kręciły w miarę, bez fajerwerków, jak to jest tym razem.

Szczególlnie interesuje mnie OC ramów bo chcę kupić KINGMAX 1066 po 105 zł za 1gb ale one zazwyczaj nie sięgają referencyjnych wartości i producent sam sugeruje dowoltowanie 0,2 aby posżły na 1066.

PRóbowałem doczytać w instrukcji do S3 jakie napięcia producent podaje na ramy max, ale niby pdf jest tylko nie cały, o biosie i OC tylko tyle, że dodatkowe funkcje włącza się ctrl + F1 a reszta stron biała.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DS3 - sprawdze ja bo zamówiłem. zobaczy sie co potrafi te cacko :)

a co do kingmaxów 1066 - nie polecam. strasznie słabo lataja na AMD :)

W tej cenie ramy jakie znajdę to Transcend aXeRAM i Patriot LLK i A-Data EE+, OCZ Plat. r2 no i jeszcze Geile, żadne nie dają obecenie 1066 5-5-5-15 stabilnie na 4GB a KINGMAXY dają na dobrym mobo po dowoltowaniu na 2,1-2,2. Zobaczymy, może zanim zakupie jeszcze da się kupić coś innego w tej cenie. Wiem, że OC zależy także od stabilności płyty głównej i max napięć na ramki więc będę się tym kierował przy wyborze mobasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz.. na AMD to żadne pamieci nie muszą śmigać 1066 przy 4GB. kontroler powie definitywnie nie i po zabawie :)

Mi chodzi aby tyle poleciały na phenomie kiedyś jak zmienię procka o ile od razu go nie kupię to mi starczy jak pójdą 900 cl4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max napiecie na cpu 1,65V

 

generalnie fajna płytka. bardzo łatwa do krecenia, sporo opcji. niczego nie brakuje, soft bardzo dobry :) - no i cena - 289zł czyli ciut wiecej jak DFI infinity pod AM2 a płyta o wiele lepiej wykonana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w uzupełnianiu max napięć na poszczególnych płytkach z chipsetem 770, będę je dodawal do pierwszego posta aby temat był bardziej przejrzysty.

To co do tej pory zostalo przez was podane już dodałem.

Dzięki za info dla luk i milans.

Bios przeczytałem wg instrukcji luk'a ale nie połapałem się gdzie są informacje o napięciach więc chyba to dla mnie za trudne ;)

przy okazji:

Asus M3A za 279 zł dostępny :)

Cena kompa, który projektuje spadła o 220 zł w porównaniu do gigabyta 790X który do tej pory trzymałem w zestawieniu i przekracza dopuszczalny pułap o jeszcze 150zł :)

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS M3A (wg. tego, co w linku, który podałem wyżej):

- vCPU przez C'n'Q - napięcie domyślne + 0,05V

- vRAM: do 2,25V

- Timingi: z procesorem AM2 są tylko 4 podstawowe (resztę jednak da się chyba odblokować). W przypadku użycia Phenoma dochodzą standardowe timingi i alphy z memseta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a mam takie pytanko jak sie sprawuje ta nowa technologia CrossFireX która to niby w pracy windows przełącza na grafe zintegrowana a w grach na normalna pod pcie, i to przełączenie polega na całkowitym odcięciu zewnętrznej grafy czy tylko spowolnieniu jej zegarów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na sali ktoś kto wie o ile 770 jest lepsze od nf4?

Na pewno jest mniej energożerne, zadowala się mniej niż 8W i praktycznie mało co się grzeje. Na pewno obsługuje PCIe 16 2.0 HT 3.0 i DDR2 1066 oraz jest dobrym rozwiązaniem pod phenoma i na pewno będzie jeszcze jakiś cza produkowane przez AMD. % porównania wydajności jeszcze nie widziałem więc jak ktoś ma to czekamy. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadowala się mniej niż 8W i praktycznie mało co się grzeje.

790x się jednak grzeje i to nie tak mało, mówię o temperaturze Pentagrama np-40cu z 40mm wentylkiem ~3500obr/min, na standardowym chłodzeniu łatwo jest przegrzać MSI na 790X, tracąc wiele na stabilnoście, ze o OC nei wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

790x się jednak grzeje i to nie tak mało, mówię o temperaturze Pentagrama np-40cu z 40mm wentylkiem ~3500obr/min, na standardowym chłodzeniu łatwo jest przegrzać MSI na 790X, tracąc wiele na stabilnoście, ze o OC nei wspomnę.

Ten MSI jest tak uważam bo testów nie robiłem ale po cenie i problemy opisywane przez użytkowników sądzę, że zrobiony na chybcika, aby tylko była tania płyta na 790. Juz na prawdę lepiej wziąć asusa czy biostara albo gigusia na 770 aniżeli kastarata z pcie *4 od MSI, który na dodatek się grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie mi...

 

Kręci mnie ostatnio bardzo żeby znowu coś w komputerze zmienić i zastanawiam się, czy warto DFI M2 zmienić na Asusa M3A ? a może ten Gigabyte Ma770-ds3 ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...