Skocz do zawartości
maxymili

Am2+ Chipset Amd 770 I 780g - Tanie Mobo Pod Phenoma

Rekomendowane odpowiedzi

Ręcznie z pomocą MSR Editor w CrystalCPUID i są też jakieś 'pluginy' do Crystala które robią to automatycznie, wtedy tylko w autostart skrót i hop, działa ;]

edit:

A czekaj, ty linuxa używasz, to nie wiem czy jest jakiś soft który pozwoli to zrobić.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie dlatego dla wujka najlepsze są rozwiazania w BIOSIE :)

 

nic nie zrobie w windowsie - everest (odpalony przez wine) pod x2 4200+ nawet coś mierzył

a pod phenomem nic :)

 

dobra podjałem decyzję - biore tego gigabyte'a - jak będzie syfiasty to go zwrócę

 

P.S. moj asus z najnowszym biosem nie ma tej opcji z tlb - wiec pewnie tylko am2+ asusy to maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie dlatego dla wujka najlepsze są rozwiazania w BIOSIE :)

 

nic nie zrobie w windowsie - everest (odpalony przez wine) pod x2 4200+ nawet coś mierzył

a pod phenomem nic :)

 

dobra podjałem decyzję - biore tego gigabyte'a - jak będzie syfiasty to go zwrócę

 

P.S. moj asus z najnowszym biosem nie ma tej opcji z tlb - wiec pewnie tylko am2+ asusy to maja

Ale jak wejdziesz w opcje CPU to po wciśnięciu F4 pojawia Ci się ukryte menu?? Parę opcji tam jest (Downcore, microcode update właśnie i cośtam dotyczącego RAM chyba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje moze temat ale interesuje mnie bardzo jak sie sprawuje plyta;) Enhancer >> uzywasz juz tego Gigbyte? :>

a więc płyta umarła - najpierw myslałem, że zabiła mi phenoma,,, ale potem okazało się, ze chyba mosfety poszły na tamta stronę...

 

trochę mnie to zdołowało, ale czekam teraz na druga płytę - chce ją, bo jest świetna - sami widzicie :)

 

jak juz wszystko bedzie ok to napisze.

 

acha rezugnuje z O/C !!! sprzedaję te patrioty i kupuje kingmaxy :) bo one są na 1.8V a ta płyta nie ciągnie 2.2V wiec patrioty odpadaja - mozna by sie pokusić o ocz titaniumy i goodramy bo one maja 1.9V - a ta płyty pociagnie do 2.1 !!!! ale generalnie płytka marzenie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha rezugnuje z O/C !!! sprzedaję te patrioty i kupuje kingmaxy :) bo one są na 1.8V a ta płyta nie ciągnie 2.2V wiec patrioty odpadaja - mozna by sie pokusić o ocz titaniumy i goodramy bo one maja 1.9V - a ta płyty pociagnie do 2.1 !!!! ale generalnie płytka marzenie!!!

a jesteś pewny że Ciebie SPD niedostosowane do AM2 nie zablokuje? Ja miałem taki przypadek np. z aXeram 800+, nie wiem jak w tych kosciach co piszesz, ale złe SPD do AM2 w szybkich memkach zdarza sie dość czesto, więc nie rób sobie smaku na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesteś pewny że Ciebie SPD niedostosowane do AM2 nie zablokuje? Ja miałem taki przypadek np. z aXeram 800+, nie wiem jak w tych kosciach co piszesz, ale złe SPD do AM2 w szybkich memkach zdarza sie dość czesto, więc nie rób sobie smaku na zapas.

wiem - ale co zrobić... testowałem te kingmaxy śmieszne bo kupiłem juz 2 kości 1066..

 

jedna jest walnięta na dizeń dobry - wywala błedy na 1szym tescie memtesta

 

obie chodza w dualu, ale nie odpalaja się na 1066 (na m2n-sli delxe na phenomie z biosem obslugujacym phenomy i 1066 ramu

 

wiec je wymieniam

 

 

lol... rozumiem ze padla od oc? czy smiercia naturalna?:

nie zdążyłem podkręcić :) ani ustawić compiz fusion więc nawet nie wiem jak z IGP - czy to rzeczywiście dobra grafa

 

dopiero w czwratek dowiem się wiecej co z tą płytą - wkurza mnie to czekanie - ale wiecie co - phenom nagle ożył na tej płycie asusa :) nagle jest tak wydajny jak na tym gigabyte :)

 

zgłupieć mozna.

 

a nie bawię sie w O/C po przeczytaniu artykułu na nvision.pl jak się produkuje RAM!!!!! stracilem zaufanie do PDP i OCZ!! dlatego sobie kupie te kingmaxy i nie będę nic kręcił. chce cichego i stabilnego kompa. i sprzedaję mugena - po cholre mi to wielkie bydle. kupie sobie jakieś cuś małe i ciche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przyszedł czas na zmianę mobo tak na szybko upatrzyłem sobie Abita AX78.

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Abi...pelny,id,52099/

Co za nim przemawia to chyba mark która gwarantuje największe o/c i ilość opcji w biosie :) Czy to będzie dobry wybór ?

 

W rezerwie pozostaje jeszcze kilka wylukanych mobasków

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=...id=s2AsuM3A78EH

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=...p;prid=s2AsuM3A

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=...s2GigGAMA770DS3

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=...id=s2MsiK9A2CFF

 

Większość z nich nie wyróżnia się niczym może jakieś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A770 A2+ to wersja na zielonym laminacie (w Shifcie mają inne zdjęcie). Różnice to:

- 3-fazowa sekcja zasilająca (zamiast 4-fazowej)

- Brak Memtest86 w BIOSie

- Brak przycisków Power/Reset na płycie

 

Biostar ma całkiem niezłe (nieoficjalne) wsparcie (tylko TA770) - wychodzą modowane BIOSy itp.

http://www.rebelshavenforum.com/sis-bin/ul...53;t=000463;p=1

 

W samym BIOSie też pod względem zakresów regulacji napięć czy timingów nic nie brakuje (vCPU: max +0,78V, vRAM: max 2,9V).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na 770 to tylko abit !!:)

 

gdyby miał więcej sata to tez bym go brał - pocztaj sobie manuala do tego abita ax78 - on w biosie ma taki wypas, że łohoho - na prawdę dobra płyta ponoc.

to jest druga płyta, która kupie, jak ten gigabyte ga-ma78gm-s2h padnie ponownie na phenomie.

 

naczytałem się o tych plytach i ten abit do O/C sie nadaje - ale ja juz nie wierze w zabawy w o/c :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko w Ta770 A2+ napięcie zwiększa się np +5%, +10%...., czy precyzyjnie 1.1, 1.15... ?

I jak zwykle problem w wyborze. Nie mam zamiaru bawić się w extream o/c (te czasy już minęły) raczej tak bardziej łagodnie, zwłaszcza że zależy mi na ciszy, i kompa mam prawie bezgłośnego. Za abitem przemawia reset na tylnim panelu, i chłodzenie.

Rozumiem że na żadnej z mobo radiatorki (szczególnie na Abicie) nie będą przeszkadzały z montażem INFINITY ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przyszedł czas na zmianę mobo tak na szybko upatrzyłem sobie Abita AX78.

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Abi...pelny,id,52099/

Co za nim przemawia to chyba mark która gwarantuje największe o/c i ilość opcji w biosie :) Czy to będzie dobry wybór ?

 

W rezerwie pozostaje jeszcze kilka wylukanych mobasków

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=...id=s2AsuM3A78EH

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=...p;prid=s2AsuM3A

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=...s2GigGAMA770DS3

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=...id=s2MsiK9A2CFF

 

Większość z nich nie wyróżnia się niczym może jakieś inne propozycje?

Na tym ax78 złożyłem już 4 kompy (plus moja maszynka) i zero problemów, oc w normie, czy vista czy xp jest ok ;] i cena dobra i pasyw czyli cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym ax78 złożyłem już 4 kompy (plus moja maszynka) i zero problemów, oc w normie, czy vista czy xp jest ok ;] i cena dobra i pasyw czyli cisza.

Sam zastanawiam się nad zakupem tej płyty, myślałem jeszcze nad DFI LanParty DK 790FX-M2RS, ale to wydatek. Dużo lepsza będzie od tego Abita? Czy raczej nie ma co przepłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już wersja ATX płyty GIGABYTE GA-MA78GM-S2H => GA-MA78G-DS3H => ONBOARD IGPU OC 1370MHZ (+174%)

 

Obecnie te płyty są w rev. 1.0 - mam nadzieję, że rev. 2.0 będzie już zawierała Side-port memory as local frame buffer* (supporting DDR2 and GDDR3 modules) oraz SB710:

- SB700 internal clock generator malfunction fix (SB700 musi korzystać z zewnętrzego zegara, np. ICS CLK GEN)

- Super I/O (SB700 musi korzystać z zewnętrzego I/O, np. iTE IT8718)

- Support for AMD OverDrive (version 3.0)

Czyli po zastosowaniu nowszego SB odpadają nam dwa układy z laminatu płyty, co upraszcza konstrukcję płyty (mniej elementów - mniej ścieżek, lepsze rozplanowanie) oraz obniża koszty.

 

* Dodatkowa kostka pamięci dla IGPU na płycie jest przydatna zwłaszcza przy procesorach K8 (HT 1.0), bo przy K10 (HT 3.0) już nie odgrywa takiej roli (jest to potwierdzone w testach).

 

Dlaczego?

Układy zintegrowane na płytach głównych nie posiadają własnej pamięci graficznej, wszystkie operacje takiego GPU bazują na pamięci głównej naszego komputera. Oznacza to, że jeśli planujemy użyć takiego układu, zużyje nam on od 8 do nawet 512 MB pamięci systemowej (wartość tą można dobierać w BIOSie). Może również oznaczać spowolnienie mocy obliczeniowej procesora (szczególnie w trybach 3D) z powodu zwiększonej ilości wywołań kontrolera pamięci procesora AMD K8. I tutaj właśnie dochodzimy do sedna sprawy: mimo że pamięci w trybie Dual-Channel DDR2 800 teoretycznie potrafią uzyskać przepustowość na poziomie 12,8 GB/s, to problemem będzie szyna HyperTransport łącząca procesor K8 z chipsetem. (zaznaczona na rysunku czerwonym kółkiem)

post-118671-1208444124_thumb.jpg

Jej przepustowość wynosi jedynie 4 GB/s (w obu kierunkach), co skutecznie ograniczy nam osiągi zintegrowanych układów. A przecież nie tylko dane karty graficznej muszą się zmieścić w tej przepustowości – również dane z dysków twardych, kart rozszerzeń oraz wszystkie żądania kontrolera DMA (bezpośredniego dostępu do pamięci). Dlatego też efektywna przepustowość pamięci graficznej może spaść do nawet 3 GB/s. Jest to już wartość niestety niska, bo o ile 12,8 GB/s dawało pewną nadzieję na przyzwoite osiągi (odpowiada to np. GeForcowi 7600GS), to 3 GB/s jest poziomem bardzo niskim (prehistoryczne już kart GeForce 2 MX tyle oferowały). Niestety tutaj wychodzi wada procesora AMD K8, wynikająca ze zintegrowanego kontrolera pamięci. Pomoże jednak zastosowanie magistrali HyperTransport 3.0 w procesorze Phenom, gdzie przepustowość HT wyniesie 10,4 GB/s (5200*16/8).

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- ale wiecie co - phenom nagle ożył na tej płycie asusa :) nagle jest tak wydajny jak na tym gigabyte :)

 

zgłupieć mozna.

To znaczy, ze nie ma co sie napalac na np. m3n ht delux za 750 zeta tylko pozostac przy m2n sli delux ?.

Jaka masz wersje biosu na tym asusie m2n sli ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie 2 pytanka

- kiedyś czytałem że układ 780G (zintegrowana grafa) mają Hybrid CrossFire X, który pozwala w czasie np; pracy na pulpicie odłączyć kartę graficzną, i pracować na Integrze co pozwala zaoszczędzić troszkę prądu :). Czy ta technologia działa ? Bo zależy mi na małym poborze prądu i na max ciszy w windowsie.

- Phenom ma wbudowany kontroler DDR3 ? czy następna rodzina procków będzie dopiero posiadała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie 2 pytanka

- kiedyś czytałem że układ 780G (zintegrowana grafa) mają Hybrid CrossFire X, który pozwala w czasie np; pracy na pulpicie odłączyć kartę graficzną, i pracować na Integrze co pozwala zaoszczędzić troszkę prądu :). Czy ta technologia działa ? Bo zależy mi na małym poborze prądu i na max ciszy w windowsie.

Funkcja o której piszesz będzie zaimpletowana dopiero w chipset 790GX (Radeon HD3300 + lokalna pamięć) => 2973928[/snapback]

- Phenom ma wbudowany kontroler DDR3 ? czy następna rodzina procków będzie dopiero posiadała?

K10 w 65nm ma wbudowany kontroler DDR2; K10,5 w 45nm będzie miał DDR2/DDR3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie szkoda że nie mątu ją na najnowszych płytkach AM2+ gniazd na ddr3 była by to dość przyszłościowa płytka:)

A ta technologia hybryd X fajnie sie zapowiada :), szkoda że pewnie układy nvidi nie będą kompatybilne z Ati w tej technologi, trzeba będzie mieć grafe tego samego producenta co układu na mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...