Skocz do zawartości
J@reQ

Dla posiadaczy n-force2

Rekomendowane odpowiedzi

istnieje taki termin 'artykuł sponsorowany' - np. przez VIA

zresztą być może jest coś na rzeczy ale jeśli TYLKO theinquirer o tym wypisuje to jak na razie spijcie wszyscy spokojnie. aha ja i tak mam ww. zworkę do fsb100 także mogę spać spokojnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.theinquirer.net/?article=8250

 

text w jezyku angielskim

I po polskiemu :wink: :

 

Nforce 2 BIOS problemy potwierdziły i zrobiły

 

Niebezpieczeństwa ignorowania odniesienie projektowania

 

Przez Arron Pobudzi: Wtorek 11 marzec 2003, 19:10

 

 

Skrót KIEDY TEMU DONIEŚLISMY że poważny problem z Nforce 2 chipset płyty główne mogłyby być. Zanim miał artykuł weszły niż Nvidia wsiadł się chcenie znać wszystkie szczegóły przez kontakt.

Użytkownicy nowy Środka transportu Nforce 2 bazowany maszynę doniósł o problemach z BIOS. Oni próbowały do overclock ich maszyny tylko znaleźć że, skoro oni poszli za pewnym punktem, maszyna zatrzymałby pracę.

 

Najpierw to patrzało podobny problem z Środkiem transportu jednakże Asus płytę główną właścicieli przytoczonych tak samo problem. Wtedy Abit i Epox. Nie tylko oni zatrzymaliby pracowanie, to udowadniało trudne dostać nich roboczych znów.

 

Nvidia kroczył do wyłomu i przyznał się że usterka była z Środkiem transportu i Abit deskami. Usterka wylegiwała się nie trafianie poza zworką przez producentów że Nvidia określił na Nforce 2 odniesienie projektowanie.

 

Twardy Tecs 4U , niemieckie miejsce, nieświadomie odkryty braknący zworki. Oni zrecenzowali sześciu Nforce 2 płyty główne z różny producenci i kierowany zabić wszystkich nich. Jedyny ktoś był łatwy ozdrowieć był MSI K7N2 - L desce który ma zworce. Używający zworkę komplety BIOS w tył do 100MHz FSB bezpiecznie tryb.

 

Inni ludzie odkryli że ty mógłbyś używać 100MHz FSB procesora, dla przykładu Duron, w płyta główna tamta płyta główna zatrzymała pracowanie dostać to idące znów.

 

I tam leży problem. Ustawienie FSB zbyt wysoki może zatrzymywać Nforce 2 płyty główne z POSTing. Raz płyta główna zatrzymała POSTing, jedyna droga dostać to idące znów ustawiać FSB w tył aż do 100MHz. Tylko najbardziej płyty główne nie mają zworki tak ty mogę robić tamten.

 

Nvidia oczywiście wiedział o tym problemie ponieważ oni wybudowali odniesienie Nforce 2 płytę główną z tamtą zworką. Fakt że dużo producentów nie położony zworka na ich płytach głównych znaczę że ktoś zasługuje dany klapsa przegub w bardzo najmniejszy. czy that Nvidia dla nie uwydatnię potrzeba dla zworki lub producentów dla nie zawierania to jest czymś nie możemy nigdy znać.

 

Jakkolwiek, co znamy jest że sposób niebawem będzie w ręku dla każdego. Nvidia kierował tworzyć sposób dla BIOS na Nforce 2 płyty główna tamten rozwiążę wyjście. Tamten sposób ma już miniony do poszczególnych producentów kogo powinien być zdolny dostarczyć zaktualizowanej wersji BIOS dla ich określonych płyt głównych niebawem.

 

Nvidia powiedział że to kierowało dostać że BIOS przytwierdzają Wytransportować następny dzień roboczy po nasze początkowy artykuł. Jest kapelusznikiem do Nvidia dla dostawania problem porządkował tak szybko. µ

 

Też widź

 

Podejrzane zachowania na deskach

 

Przez Arron Pobudzi: Czwartek 27 luty 2003, 10:56

 

 

NVIDIA'S NOWY NFORCE 2 CHIPSET był niecierpliwie oczekiwany i z wdzięcznością otrzymany ale PC entuzjastów dookoła świata znajdują problemy. To wydaje się że jakieś płyty główne oparty chipset powodować daleko więcej bólów głowa niż nich powinny.

Najlepszy przykład jest Środkiem transportu SN41G2 barebones systemem. Drobne maszyna cechy Nforce 2 płyta główna w schludny patrzeniu przypadek. To wydaje się BIOS posyłać drogą morską z kapelą może zatrzymywać system nawet POSTing jeśli ty zmieniasz pewne ustawienia. Jedyna droga dostać maszynę idący znów otwierać maszynę, jasne CMOS i but z Wkładka klucz utrzymał.

 

Wtedy przypadek Asus A7N8X Deluxe który wydaje się się przecierpieć z kombinacji BIOS i baterii problemów jest. I Epox 8RDA + pokazywał się problemów zbyt. Nawet Abit wydaje się dostawać więcej niż zwykły dzielę wyjścia pojawiający.

 

Ten mógłby być znak problemów z chipset. To mógłby być tylko indywidualni producenci mający problemy z wczesnymi produkcją płytami głównymi. Tak czy tak, ty mógłbyś chcieć wziąć dobry oczytany różny urządzenia komputerowe fora przed kupujący deska.

 

Będziemy pilnowali nasze oczy położenie. Więcej wiadomości na problemach jako i kiedy informacja zostaje dostępna do nas. µ

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Reed smiga po japonskiemu i chinskiemu i kilku jezykach arabskich i 12 dialektach afrykanskich :)

JUz mi sie nie chce tego czytac kazdy kopie dolki pod konkurencja. Szkoda gadac jak narazie nie ma sie czym przejmowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIEDY TEMU DONIEŚLISMY że poważny problem z Nforce 2 chipset płyty główne mogłyby być

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu wiadomo o problemach z płytami zbudowanymi na chipsecie nForce2. Problem początkowo odkryto na płytach Shuttle. Polega on na tym, że po podkręceniu magistrali powyżej pewnej wartości, płyta przestała startować. Co gorsza, ponowne uruchomienie komputera może się okazać dość trudne. Po 'zabiciu' płyt Shuttle, problem odkryto także na płytach Asusa, Abita i Epoxa. Początkowo nVidia twierdziła, że problem dotyczy tylko produktów Shuttle i Abita i wynika z braku wymaganej zworki, która resetuje magistralę do 100MHz. Jak się później okazało, tylko MSI umieściło tą zworkę. Reszta musi sobie radzić, montując np. Durona, lub Athlona pracującego z magistralą 100MHz. W związku z kłopotami, nVidia opracowała referencyjną płytę, zawierającą problematyczną zworkę. Okazuje się jednak, że sprawę może załatwić także załatanie biosu. nVidia już rozesłała patch do producentów płyt i w najbliższym czasie powinny pojawić się poprawione biosy.

 

 

HAHAHA ja naszczęście zaufałem swojemu instynktowi i kupiłem mobo MSI K7n2-L jest zajebista i musze wam powiedzieć że już raz gdy mój antek wylądował zawysoko już skożystałem z jumpera j10 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mam tylko farta

ale pare razy juz wyjehcalem poza 220 FSB

i bios sie zwalil, ale ZAWSZE clear cmos dzialal,

i wszystko wracalo do normy

poza tym inquirer ma dosc plotkarski charakter i wiele inforamcji to tylko domysly czy tez niesprawdzone informacje

cos jak super express :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHAHA ja naszczęście zaufałem swojemu instynktowi i kupiłem mobo MSI K7n2-L jest zajebista i musze wam powiedzieć że już raz gdy mój antek wylądował zawysoko już skożystałem z jumpera j10 :)

widziałem tę płytę na stronie

 

Zadziwiająco przypomina mi jakąś inną....

Już wiem!

 

Taki ulepszony Epox na czerwonym laminacie

 

Tak na czerwonym lepiej się kręci ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal nie wiem o co chodzi z ta zworka. Jak cos zle ustawie, to mi epox startuje na fsb100 po wcisnieciu Insert. Nie wiem po jaki <span style="color:red;">[ciach!]</span> komu zworka, jak Instert wystarczy. Cos znowu szukaja sensacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...