Skocz do zawartości
McDracullo

Nowe Memorki

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu nowych memek do 2 stów. Mam jednak jeden problem - jakie wybrać. Zastanawiałem się nad GoodRAMami Pro 1066/900 ale... no ale właśnie czy warto się pakować biorąc pod uwagę ich padatliwość? W sumię to z gwarą problemu by raczej nie było, obecnych pamięci bym nie sprzedawał na wszelki wypadek zostawił w zapasie :D. Na plus przemawia to, że goodramy 1066Pro są na D9 GKX. Macie jakieś inne propozycje? Interesuje mnie 2x512 lub 2x1GB - wiem, że w tej cenie cieżko dostać 2GB dobrych pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w GR Pro mam pewne microny.. i nie wiem jak się na to zapatrywac.. ;/

2GB pamięci jest zdecydowanie leszym wyjściem niż najszybsze 2x512MB. Nawet najszybsza pamięć nie pomoże, gdy jej po prostu zabraknie. Za 200zł spokojnie kupisz Vitestę 2x1GB DDR2 800 CL4. Goodramy na GKX (wersja 2x1GB) jest jak najbardziej do polecenia, ale raczej dla osób ścigających się w przeróżnych rankingach OC (np. SPI). W codziennych zastosowaniach i tak nie zauważysz różnicy między DDR2 1066 a DDR2 800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu jest pies pogżebany... ;P Włąsnie do Pi pamięci szukam.

do PI szukasz memek za 200zł ? to chyba joke...

z tej półki cenowej to najbliżej GR 900. z Adatami widziałem też sobie ludzie radzą.

 

ps. 2x512? toż to chyba nikt teraz nie kupuje.

 

trudno coś doradzić w tej cenie. jak sam wiesz do OC to się forumowicze zaopatrują w cruciale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do PI szukasz memek za 200zł ? to chyba joke...

Nie wszyscy mają tyle kasy co Ty ;]

 

To sa memki prejściowe. Obecne 512 mega powala osiągami :D

 

z tej półki cenowej to najbliżej GR 900.

ale i tak bedzie 2x512, to nie lepiej wziąć 1066?

 

ps. 2x512? toż to chyba nikt teraz nie kupuje.

Widocznie jestem jedyny ;]

 

Mi 2x1 nie potrzebne pozatym (przynajmniej narazie). Po drugie kontroler w prockach AMD rożnie kręci 512 i 1024 (tego nie jestem pewien - to teoria pewnego brzydala).

 

jak sam wiesz do OC to się forumowicze zaopatrują w cruciale...

Cruciale może będę miał po maturze ;] Szkoda, że nie po probnej :E Edytowane przez McDracullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Nie wszyscy mają tyle kasy co Ty ;]

2) Mi 2x1 nie potrzebne poza tym (przynajmniej na razie).

3) To są memki przejściowe.

4) kontroler w prockach AMD rożnie kręci 512 i 1024 (tego nie jestem pewien - to teoria pewnego brzydala).

5) ale i tak będzie 2x512, to nie lepiej wziąć 1066?

6) Cruciale może będę miał po maturze ;] Szkoda, że nie po próbnej :E

sorry nie bierz za bardzo do siebie tego co pisałem.

 

1) nie chodzi o $$$ którego wcale nie mam dużo. w zakupach czasem przydaje się trochę szczęścia.

2) lecz o zasadność zakupów, po prostu przy tych cenach ddr2 w zestawach 2x1 //takich 'zwyczajnych'

3) jeśli to mają być przejściowe mem tak dla zabawy w wyniki... to czemu nie.

może XtremeAddict ma coś jeszcze, gdzieś widziałem w dziale sprzedam testowane memki

4) tego to ja nie wiem.

5) często w modelach 1066 są całkiem inne kości = lepsze

6) hehe. eh kiedy to było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry nie bierz za bardzo do siebie tego co pisałem.

Dobrze :)

 

w zakupach czasem przydaje się trochę szczęścia.

Ale szczęsciu trzeba pomóc - dlatego, też ten temat założyłem.

 

2) lecz o zasadność zakupów, po prostu przy tych cenach ddr2 w zestawach 2x1 //takich 'zwyczajnych'

Kumam. Ale GR Pro które wymyslłem w 2x1GB troche drozsze są.

 

3) jeśli to mają być przejściowe mem tak dla zabawy w wyniki... to czemu nie.może XtremeAddict ma coś jeszcze, gdzieś widziałem w dziale sprzedam testowane memki

No własnie - ale tam nic sensowanego nie widziałem w tej cenie, albo źle patrze.

 

5) często w modelach 1066 są całkiem inne kości = lepsze

GR Pro 1066 ma GKX a 900 GMH.

 

jak do pi to ja bym brał gr 1066

Z zamówieniem czekam do jutra. JAk ktoś ma jakieś 'ale' to niech napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka milisekund a pi ;)

Sądzisz że model kości wpływa na pi? :D

 

On sie pyta o OC, timingi etc. GKX oczywiście troche lepsze, ale o ile to dość trudno konkretnie powiedzieć, pozatym gdzieś na xs ktoś pisał ze to sa fizycznie takie same chipy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hary, oczywiscie, ze nie wplywa :P

 

mnie bardziej chodziło o tych kilka mhz więcej niż giemeha, pojąłem, ze chodzi o oc, timingi ;)

 

imho

 

gkx to takie bardziej selekcjonowane gmh.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GKXy się bardziej lubią z ciasnymi alpchami ;) Chociaż u GoodRAMa może być odwrotnie :D

Już ciaśniejszych niż mam przy >600MHz 4-4-4 na GMH na AMD nie ustawie, nie da się ich ciaśniej ustawić, a Intel to nie wiem, nie moja działka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GKXy się bardziej lubią z ciasnymi alpchami ;) Chociaż u GoodRAMa może być odwrotnie :D

Oj wcale nie :wink:

 

Ciasne alphy zależa przede wszystkim od płyty bądź od kontrolera w CPU. Fizycznie GMH i GKX są takie same. Wszystko sprowadza się do binu. Statystycznie GKXy latają wyżej, ale zdarzają się wyjątki. Za Goodram PRO 1066 przemawia 8 warstwowe PCB.

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego tylko 2.3v ?

Na codzień mają ne tyle śmigać.

 

Statystycznie GKXy latają wyżej, ale zdarzają się wyjątki

Znająć moje szczescie to pewnie nie będzie w nich nic rewelacyjnego

No ale trudno. Z moim szćzeciem do 900 by nawet 900 nie osiągnęły.

 

Więc na 99% kupie GKX, tzn 1066 ;P Dzięki wielkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj wcale nie :wink:

 

Ciasne alphy zależa przede wszystkim od płyty bądź od kontrolera w CPU. Fizycznie GMH i GKX są takie same. Wszystko sprowadza się do binu. Statystycznie GKXy latają wyżej, ale zdarzają się wyjątki. Za Goodram PRO 1066 przemawia 8 warstwowe PCB.

Pewnie masz rację, bo nigdy GKX nie miałem, pisałem to tylko na podstawie tego co dywagowali kiedyś zagraniczniacy za czasów kiedy WRy w PI były na 975 ;) A tu już się raczej przeterminowało ;]

 

A przypadek AMD to już zupełnie inna działka pewnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...