Skocz do zawartości
Bari2010

Be Quiet! Straight Power E5-550w 550w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako ze składam kompa na jakis dluzszy okres rok,dwa potrzebuje mocnej zasilki ktora za rok czasu bedzie dzialac jak nowa bedzie cicha i miaa moc zebym mogl ewentualnie coś zmienic w przyszlosci z komponentów;]

 

Czy ten zasilicz będzie dobry ?? Moze jakis inny?

Be Quiet! Straight Power E5-550W 550W http://zenfist.pl/pID/1050.htm

 

Przymierzam sie do

 

Core 2 duo 68XX

P.Głowna nie wiem

conajmniej 4Gb ramu

Grafa hmm jakies 8600 lub 8800GT/GTX ??

 

+ jakies 4x 12cm FunY

 

no i wszystko oczywiscie O/C więc pasowałoby by zeby wszystko mialo duzo energii;)

Dzieki z gory za fachowe opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn ze 450 W spokojnie wystarczy na przyszlosc??? i wcale nie ma potrzeby dokladania 50zl zeby miec o 100W wiecej ??

 

zalezy mi na tym zeby zasilka nie puchła i nie wydalala ciepła zbyt wiele oraz zeby byla cicha poniewaz moj komputer chodzi 24h/24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w tej cenie prawie (340zl) zaproponowali BQT 500W. Gdyby powiedzieli o 550W to bym wzial. I tak oto mam BQT SP 450W za 290zl :) Jak masz kase to sie nie zastanawiaj, 100W za 50zl to chyba niewiele, a zasilacz masz przygotowany na DUUUZE zmiany sprzetowe (chyba ze wprowadza jakas nowa technologie czyli innaczej mowiac zmienia wtyczki ^^)

Pozdrawiam

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no w sumie chcialbym mieć go na dluzej moc cos pokrecic i zeby za rok mi nie spuchł jak komp chodzi po 24/24 h tylko zeby dalej byl mocny i cichy;P wiec zobacze co mi w www.zenfist.pl bo moze jakbym kupowal wraz z obudową to bedzie coś taniej ale nadal nie wybrałem budy;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego ludziska jadacy na SLI + kreconym Q6600 ,maja prawie zawsze zasilki <600W

Ja tam zdecydowanie uwazam ze na dzis do nowego sprzeta zasilka 450W to stanowczo za malo

owe 550W w sam raz ,a jesl i ktos mysli o kreceniu Q6600 + SLI czy CF to 650W zalecane .

Wystarczy polookac na jakich sprzetach ludzie osiagaja max wyniki OC ,

450W to jakby takie bidowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu jakaś odpowiedz jak po mojej myśli tez mi sie wydaje ze zasilke to 550W więc sprawa już jest zamknięta ;)

 

Teraz jeszcze tylko Buda/Procek/Mobo/RAM/GRAFA ;)

 

TEmat Można zamknąć i skasować ;)

 

Wybór padł na BeQuiet 550W inne propozycje PW ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego ludziska jadacy na SLI + kreconym Q6600 ,maja prawie zawsze zasilki <600W

Ja tam zdecydowanie uwazam ze na dzis do nowego sprzeta zasilka 450W to stanowczo za malo

owe 550W w sam raz ,a jesl i ktos mysli o kreceniu Q6600 + SLI czy CF to 650W zalecane .

Wystarczy polookac na jakich sprzetach ludzie osiagaja max wyniki OC ,

450W to jakby takie bidowanie

Zauważ tylko że nie każdy jedzie na Q6600+SLI/CF :wink: Do C2D@OC+single 8800GT/GTS itd spokojnie styka markowe 450W ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego ludziska jadacy na SLI + kreconym Q6600 ,maja prawie zawsze zasilki <600W

Ja tam zdecydowanie uwazam ze na dzis do nowego sprzeta zasilka 450W to stanowczo za malo

owe 550W w sam raz ,a jesl i ktos mysli o kreceniu Q6600 + SLI czy CF to 650W zalecane .

Wystarczy polookac na jakich sprzetach ludzie osiagaja max wyniki OC ,

450W to jakby takie bidowanie

450W(np bequiet) spokojnie pociagnie sli 8800GT oraz kreconego ostro np E4300.@3600Mhz i ty to bidowaniem nazywasz :lol2:,po za tym pszyszlosc to mniejszy wymiar technologiczny zarowno procków jak i kart a co za tym idzie mniejszy pobor mocy wiec kupowanie zasilacza powyzej 600W to głupota (no chyba ze mamy kasy jak lodu )tak samo pisanie ze 450W to za mało nad dzis do nowego kompa(no chyba ze 3 karty w sli i podkrecony Q6600)

 

Zauważ tylko że nie każdy jedzie na Q6600+SLI/CF :wink: Do C2D@OC+single 8800GT/GTS itd spokojnie styka markowe 450W ;]

sli tez pociagnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wiedzmin_: 50zł za coś, czego nigdy nie wykorzystasz to naprawde dużo. Kto Ci zmieni wtyczki, żeby utracic zgodnośc ATX?

@Mario2k: Ciekawie dlaczego jakis miesiac temu miałem Brisbane@3GHz+gf6800le i Chiefteca 750W, czy to dowodzi ze jest takie zapotrzebowanie na prąd? Widze, ze Ty tylko uwazasz i nie opierasz sie na żadnym rzeczowym argumencie w tej kwestii, vide Topek 450W ciagnący gf88 sli lub forumowy zestaw Slow

 

Reszte napisał naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica jest okolo 50 zł miedzy 450 a 500 no i roznica mocy tez 50 więc kurde naprawde nie wiem co zrobic a napewno ten 450 sie nie zdusi? nie bedzie mial problemow i glosno chodzil za jakis okres czasu jak kompa mam nons top wlaczonego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica jest okolo 50 zł miedzy 450 a 500 no i roznica mocy tez 50 więc kurde naprawde nie wiem co zrobic a napewno ten 450 sie nie zdusi? nie bedzie mial problemow i glosno chodzil za jakis okres czasu jak kompa mam nons top wlaczonego?

przy twoim kompie nawet czkawki nie złapie,sam mam 450W Be Quiet! E4300@3.5Ghz 2GB DDR2 8600GT@900Mhz /1944Mhz/2200Mhz i zasilacz nie slyszalny pod obciazeniem Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przyjdzie dzionek gdy podepniesz kilka urządzeń na usb, zmienisz grafę dołożysz dysk, podkręcisz mocniej i nie wiadomo dlaczego system pod obciążeniem czasem się zwiesi.

Jasne że nie ma co kupować 600W ale to 500W daje ci spokojnie zapas dzięki któremu zasilacz nie będzie musiał zasuwać na maxa. Chyba że nie planujesz modernizować kompa a jedynie wymieniać całość w razie potrzeby. Wtedy faktycznie nie ma sensu kupować większego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przyjdzie dzionek gdy podepniesz kilka urządzeń na usb, zmienisz grafę dołożysz dysk, podkręcisz mocniej i nie wiadomo dlaczego system pod obciążeniem czasem się zwiesi.

Jasne że nie ma co kupować 600W ale to 500W daje ci spokojnie zapas dzięki któremu zasilacz nie będzie musiał zasuwać na maxa. Chyba że nie planujesz modernizować kompa a jedynie wymieniać całość w razie potrzeby. Wtedy faktycznie nie ma sensu kupować większego.

przy tym nie ma szans sie spocic nawet,a ta 450 potrafi wyciagnac 500W,nowe karty graficzne-nowy wymiar technologiczny-mniejszy pobor mocy Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie teraz mam zamiar zlozyc dobry komputer i potrzebuje cicha wydajna zasilke ;/ wiadomoz e z czasem jak cos bedzie juz przestarzale to sie modernizuje ,ale mam straszny dylemat 450 czy 50zl+ i 500w ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie teraz mam zamiar zlozyc dobry komputer i potrzebuje cicha wydajna zasilke ;/ wiadomoz e z czasem jak cos bedzie juz przestarzale to sie modernizuje ,ale mam straszny dylemat 450 czy 50zl+ i 500w ;/

450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

no wlasnie teraz mam zamiar zlozyc dobry komputer i potrzebuje cicha wydajna zasilke ;/ wiadomoz e z czasem jak cos bedzie juz przestarzale to sie modernizuje ,ale mam straszny dylemat 450 czy 50zl+ i 500w ;/

cpu - 70W max

pg - 45W max

ram - 20W max

hdd - 1 sztuka 15W max

kg - 75W max

dvd/rw - 20W max

 

To są wartości mocno zawyżone = w bardzo mocnym stresie Twój przyszły nabytek "łyknie" 240W = śmieszna wartość dla BQ SP 450W. (gdzie sama 12v ma 360W, a jak pisał BENITO nawet dużo więcej)

 

http://www.allegro.pl/item278859074_poznan...450w_gwar_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli te grafiki coraz mniej wsysaja to czemu POJEDYNCZY GF8800 ULTRA wsysa 300W w stresie?

.. "klamstwo powatrzane tysiace razy, utrwala sie jako prawda", wiec nie szerz lepiej takich herezji bo jeszcze ktos w to uwierzy..

 

Czytaj a nie tylko wal kolejne posty:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...596&st=100#

 

edit:

svende ubiegles mnie

Edytowane przez Slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz... nie ode mnie ta glupota wyszla

Wiec na czym to klamstwo polega, wyjasni mi ktos?

 

do BENITO:

Nie mowie o moim konfigu bo doskonale sobie zdaje sprawe z tego ze moge podlaczyc swiatelka choinkowe na caly moj 10pietrowy akademik i tez uciagnie ;)

Mowie raczej o swirach ktorzy beda chcieli zaopatrzyc sie w gf8800 ULTRA SLI. Ale poczekam z dalszymi komentarzami na 'oswiecenie mnie' w ktorym momencie opowiadam glupoty odnosnie tej karty gfx.

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naucz sie czytać ze zrozumieniem

W tym celu podłączyliśmy do zestawu testowego miernik poboru mocy i obserwowaliśmy jego wskazania, podmieniając w międzyczasie tylko karty graficzne.

wartośc mierzona na mierniku odczytującym pobór całego kompa. Do tego trzeba wziąć pod uwagę sprawnośc zasilacza- czyli z tych 300w max 80-85% (teoretycznie w praktyce pewnie jeszcze mniej) jest pobierane przez podzespoły, reszta jest tracona na samym zasilaczu. wychodzi mi 0.85x300= 255W ze wszystkich linii nie tylko 12v :lol:

 

Czyli teoretycznie dobry psu 300w dał by radę. Niestety teraz zasilacze są niesymetrycznie obciązone i większosć idzie z 12v- dlatego dobre 350-450w psu z mocną 12v daje spokojnie radę (ok 22-25a na linii 12v)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...