Skocz do zawartości
Lanc

Najcichszy 320gb Hdd

Rekomendowane odpowiedzi

Witka,

 

Zamierzam kupić sobie HDD 320GB. Priorytetem jest cisza, wydajność stawiam na 2 miejscu.

 

Mam swoje 2 typy i nie potrafię się zdecydować:

Hitachi T7K500

Samsung HD321KJ

Może coś innego w podobnej cenie ?

 

Cena obu dysków jest podobna, wiem ze w Samsungu mogę trafić na silnik JVC, który pewnie będzie głośny (jak to z JVC bywa :mur: ) Jak to jest w przypadku Hitachi ? Przydały by mi się jakieś opinie posiadaczy ww. dysków odnośnie ciszy i kultury pracy (temp itd).

 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek odpowiedzi :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dandus

Ja posiadam Samsunga i muszę stwierdzić że jest bardzo cichy czasem zachrupocze jak ma dużo do zapisania ale poza tym to ok a co do temperatur to po kilku godzinach u mnie dochodzi do 30 st. więc to nie jest dużo biorąc pod uwagę że nie posiadam wentyla z przodu obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Z Samsungami jest różnie - tak jak poprzednicy mówią; może się trafić głośny na silniku Nideca... Pozatym coraz częściej Samsungi łapią bady. Zresztą twój Samsung 160JJ też połapał bady po miesiącu ;P W ogóle mój kumpel po roku używania Samsunga 250GB zauważył 10 MB/s spadek wydajności w HD Tach. Oczywiście obydwa pomiary były wykonywane przy czystym systemie

Z Hitachi jest OK, nie ma takiego rozrzutu jakościowego, wszystkie są ciche. Ja o swoim Hitachi 7K160 160GB (połówka z T7K500 320GB) nic nie mogę złego powiedzieć, mam już go 8 miesięcy

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat ciszy to zapytaj na forum SilentWorks.pl

Jeden maniak o nicku kater ma Samsunga HD320KJ, a drugi maniak juni_or ma Hitachi T7K500 320GB

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli przykręcisz je do obudowy czy zrobisz z nimi co-kolwiek w niewyciszonym kompie oba będą słabe

 

jeśli zamontujesz je bez kontaktu z budą w wyciszonej budzie będzie nieźle

 

hitacha będzie raczej łatwiej uciszyć i nie ma tego rozrzutu ale i bardziej się grzeje,, coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprobowal Hitachi...

Mam szajsunga 320gb hd321kj czy jakos tak wlozonego do scyte quiet drive i przez pierwsze 3 miesiace byl bez glosny ani jednego szmeru nie wydal. Teraz jest on tak glosny jak WD 320 aaks ktorego mialem przed szajsungiem. Mozliwe, ze ten halas jest wynikiem dosc ostrego balaganu na dysku ale moim zdaniem to go nie usprawiedliwia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zakręciliście i dalej nie wiem co brać ;]]]

 

Dysk nie będzie przykręcony do obudowy, także wibracje nie będą źródłem hałasu. Głównie rozchodzi się o głośność silników i talerzy w IDLE. A w tym przypadku chyba oba dyski są bardzo podobne do siebie pod względem głośności ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dandus, rabowsky, grzesiu piszecie że macie cichy dysk, w sigu tylko pojemność i producent.... :/ A model jaki?

I jak oceniacie jego cichą pracę? Ile macie wiatraków? Jest bezgłośny, czy zagłuszony przez kręcące się wiatraki?

 

 

Nie chcę zakładać nowego tematu, coby mnie nikt nie zbeształ, ale zastanawiam się czy tego nie zrobić ;)

 

Mam samsunga sata2 160GB HD 160JJ

 

Mimo że jest włożony do "puszki" scythe quite drive, jest to jedyny element który słychać w moim kompie. Gdy włączę komputer bez dysku, jest absolutnie bezgłośny, czyt: nie ma różnicy pomiędzy włączonym komputerem a wyłączonym. Wentylatory mam wyłączone, podkręcam tylko w czasie grania, więc ciszej już się nie da nawet przez WC.

 

Jako że jestem maniakiem w pierwszej kolejności ciszy, a w drugiej wydajności, mam pytanie, jaki dysk jest obecnie najbardziej cichy na rynku, i czy jest cichszy od tego samsunga?

 

Warunek to:

Cicho, ciszej, bezgłośnie, sata2, 160 gb co najmniej, wydajność mnie nie interesuje.

 

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź...

Edytowane przez koleszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Warunek to:

Cicho, ciszej, bezgłośnie, sata2, 160 gb co najmniej, wydajność mnie nie interesuje.

 

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź...

Seagate ST9160823ASG Momentus 7200.2 8MB

 

SATA 2.5", 160GB, 7200RPM, 8MB, NCQ - do tego SQD 2.5" na "gumkach" i jesli nie bedziesz jednoczesnie defragmentowal 3 partycji bedzie cichutko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate ST9160823ASG Momentus 7200.2 8MB

SATA 2.5", 160GB, 7200RPM, 8MB, NCQ - do tego SQD 2.5" na "gumkach" i jesli nie bedziesz jednoczesnie defragmentowal 3 partycji bedzie cichutko ;)

Wszystko super, ale cena... ponad 2x drożej niż 200GB 3,5 :mur:

Fakt, nie mówiłem że cena jest priorytetem, ale myślałem sobie że +-30 zł na dysku różnicy nie robi. A tu taka oferta :)

Dzięki za odpowiedź, umieszczę go na końcu listy ;)

A coś z dysków 3.5 by się znalazło? Czy może era cichych dysków skończyła się wraz z setkami gigabajtów i powróci dopiero z erą SSD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super, ale cena... ponad 2x drożej niż 200GB 3,5 :mur:

Fakt, nie mówiłem że cena jest priorytetem, ale myślałem sobie że +-30 zł na dysku różnicy nie robi. A tu taka oferta :)

Dzięki za odpowiedź, umieszczę go na końcu listy ;)

A coś z dysków 3.5 by się znalazło? Czy może era cichych dysków skończyła się wraz z setkami gigabajtów i powróci dopiero z erą SSD?

Troche dyskow juz przewinelo mi sie przez obudowe, zaowocowalo to przekonaniem, ze 3,5 calowy dysk nie moze byc naprawde cichy. Era cichych 3,5 calowych dyskow skonczyla sie wraz z nastaniem wyciszania PCta ;)

Jesli ma byc cicho to tylko 2,5, jesli cicho i wydajnie to porzadne 2,5 (najlepiej w raid 0)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dyskow juz przewinelo mi sie przez obudowe, zaowocowalo to przekonaniem, ze 3,5 calowy dysk nie moze byc naprawde cichy. Era cichych 3,5 calowych dyskow skonczyla sie wraz z nastaniem wyciszania PCta ;)

Jesli ma byc cicho to tylko 2,5, jesli cicho i wydajnie to porzadne 2,5 (najlepiej w raid 0)

A więc rozwiązaniem moich rozterek jest dysk 2.5 w kieszeni Scythe Quite Drive 2.5 :)

Będzie bezgłośnie, ale wolno.

 

Wypadałoby więc zapodać drugi taki zestaw i połączyć toto w RAID....

 

Lekko licząc 500-600 zł za 2 dyski, do tego 200 zł za skrzynki scythe...

Będzie ekstremalnie cicho, horrendalnie drogo :sad:

 

Będzie takie coś wydajniejsze od szybkiego WD3200AAKS 3.5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka,

 

Zamierzam kupić sobie HDD 320GB. Priorytetem jest cisza, wydajność stawiam na 2 miejscu.

 

....

 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek odpowiedzi :]

320 GB wszystkie sa głośne jeśli ma być w miarę cichy 3,5" to CAVIAR 160GB WD1600AVJS

 

Można wybrać coś cichszego 2,5 " ale wyjdzie drogo i bedzie wolniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej takiego WD AAJS plus scythe quiet drive i jest wydajnie i cicho. I taniej niż 2,5 o mniejszej pojemności ( mowa o 320gb )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg tego co czytam po internecie i wg danych producenta obecny samsung HD160JJ jest bardzo cichy (ale nie dla mnie), cichszy od niego jest model z serii T166 HD160HJ, ale nigdzie nie jest dostępny :/

Ale cicho już mnie nie satysfakcjonuje, marzy mi się tak cicho jak z wyciągniętą wtyczką z kontaktu :)

 

Znalazłem świeżutką recenzję dysku Green Power WD7500AACS; twierdzą że to najcichszy i najwydajniejszy HDD 3.5 jaki dotąd testowali.... http://www.silentpcreview.com/article786-page4.html

Wg ich nagrań jest tak cichy jak Barracuda IV ST340016A, a ten dysk rzeczywiście był cichy. W SQD niesłyszalny ;]

Komentarz "nigdy nie myśleliśmy że znajdziemy cichszy dysk od ST340016A" mówi wszystko :)

 

Panie i Panowie, chyba jest nowy król ciszy wśród HDD :D

 

Ale jak na razie ceny w pl sklepach zaczynają się od 700 zł :/

Wersja 500GB WD5000ACS jest gorzej dostępna, ceny k 500 zł ale wg specyfikacji producenta jest trochę głośniejsza od odpowiednika 750GB

 

Bądź tu mądry...

Edytowane przez koleszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc rozwiązaniem moich rozterek jest dysk 2.5 w kieszeni Scythe Quite Drive 2.5 :)

Będzie bezgłośnie, ale wolno.

 

Wypadałoby więc zapodać drugi taki zestaw i połączyć toto w RAID....

 

Lekko licząc 500-600 zł za 2 dyski, do tego 200 zł za skrzynki scythe...

Będzie ekstremalnie cicho, horrendalnie drogo :sad:

 

Będzie takie coś wydajniejsze od szybkiego WD3200AAKS 3.5?

Przypuszczam, ze na poczatku zadowolisz sie nawet sama 2.5", dopiero pozniej przyjdzie apetyt na SQD 2.5". Jest naprawde baardzo cicho, nie powiem bezglosnie (to zostawiam dla dyskow SSD) Mysle ze porzadne 2.5" 7200rpm, 8mb cache bedzie mialo wydajnosc na poziome zwyklego dysku 3.5". Moje Momentusy 7200.2 8MB 2,5 w raid 0 osiagaja niemal 100mb sredniego odczytu a to juz cos jak na 2.5 calowki.

 

Co do Green Power WD7500AACS, jak nie uslysze to nie uwierze, jak uslysze to znaczy ze slychac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzą że jest cichszy od barracudy IV, a jej w SQD nie słychać :lol:

Barracude IV mialem w czasach gdy 5000rpm na Volcano 12 mi nie przeszkadzalo ;)

 

btw. moj obecny dysk-magazyn, Hitachi Deskstar t7k500 320gb, wlaczany tylko gdy cos z niego potrzebuje, byl w miare cichy ale tylko na poczatku, gdy byl zapelniony w ok 10% z biegiem czasu i upychania danych bylo coraz gorzej.. Zastanawiam sie czy w tescie na silentpcreview uwzglednili wieksza ilosc danych oraz okres gdy dysk sie juz 'dotrze'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg tego co czytam po internecie i wg danych producenta obecny samsung HD160JJ jest bardzo cichy (ale nie dla mnie), cichszy od niego jest model z serii T166 HD160HJ, ale nigdzie nie jest dostępny :/

Ale cicho już mnie nie satysfakcjonuje, marzy mi się tak cicho jak z wyciągniętą wtyczką z kontaktu :)

 

Znalazłem świeżutką recenzję dysku Green Power WD7500AACS; twierdzą że to najcichszy i najwydajniejszy HDD 3.5 jaki dotąd testowali.... http://www.silentpcreview.com/article786-page4.html

Wg ich nagrań jest tak cichy jak Barracuda IV ST340016A, a ten dysk rzeczywiście był cichy. W SQD niesłyszalny ;]

Komentarz "nigdy nie myśleliśmy że znajdziemy cichszy dysk od ST340016A" mówi wszystko :)

 

Panie i Panowie, chyba jest nowy król ciszy wśród HDD :D

Wiesz gdzie mozna sobie wsadzic te testy w duzych serwisach ? Pewnie sie domyslasz ;) Taki sam idealnie cichy byl wszedzie HD321KJ 320GB, a jest na necie maly tescik, gdzie gosc pewnie sam kupil pierwszy lepszy egzemplarz w sklepie i tam juz bardziej wiarygodne sa te informacje http://www.mobo.pl/readarticle.php?article_id=15 , niestety ale u mnie (i nie tylko) te dysk jest bardzo glosny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako posiadacza samsunga wypowiem się...

jestem bardzo zadowolony. w idle nic nie słyszę w stresie trochę głowice słychać.

Dysk jest raczej zimny ~27-30st.C przy chłodzeniu jakie mam.

Zauważyłem ciekawą sprawę :) gdy obciążę solidnie dysk czyli >2h stresu to nagrzewa się ponad 35C i wtedy zaczyna być głośnym podczas zapisu/odczytu. Po schłodzeniu do ~30C odgłosy ustępują ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...