Skocz do zawartości
ddmar

Bezkarna Ucieczka Z Orange

Rekomendowane odpowiedzi

Sieć Orange otrzymała potężny cios, który może okazać się bardzo kosztowny. Polski regulator telekomunikacyjny nakazał operatorowi komórkowej sieci Orange wprowadzić zmiany w regulaminie świadczenia usług.

 

Dla klientów sieci oznacza to możliwość rezygnacji z usług operatora bez ponoszenia kar, a dla operatora ewentualne straty.

 

W czwartek PTK Centertel, operator sieci Orange, został ukarany kwotą 900 tysięcy złotych za naruszenie obowiązków informacyjnych wobec użytkowników. Jednocześnie operator został zobowiązany do usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości - głównie mało korzystających zapisów w regulaminie dotyczących reklamacji oraz w umowach. Ma na to czas do końca lutego 2008 roku.

 

Dodatkowo sieć Orange jest zobowiązana poinformować abonentów z wyprzedzeniem co najmniej jednego okresu rozliczeniowego przed wprowadzeniem tych zmian w życie. Wraz z tym powiadomieniem spółka ma obowiązek przekazać informację o prawie do wypowiedzenia umowy w przypadku braku akceptacji zmian i nie przysługiwaniu dostawcy usług roszczeń odszkodowawczych, w przypadku skorzystania z tego prawa przez abonenta.

 

Miejmy nadzieje, że pomarańczowy operator lepiej niż sieć Era poradzi sobie z wykonywaniem prawa w zakresie możliwości rezygnacji z usług operatora bez ponoszenia kar w przypadku braku akceptacji zmian w regulaminie. Drugi ukarany operator - sieć Plus - ma wprowadzić zmiany jedynie w umowach.

 

Aktualizacja

 

PTK Centertel zapowiada złożenie odwołania do sądu od decyzji o wymierzeniu kary jeśli wątpliwości, które spowodowały ukaranie operatora, dotyczyły wyłącznie kwestii zamieszczenia jednego zdania w regulaminie świadczenia usług telekomunikacyjnych.

 

link: http://nt.interia.pl/telekomunikacja/gsm/n...ez-kary,1022934

 

To byłoby moje największe szczęście w tej sieci :) Oby to się okazało prawdą... Nigdy więcej orange, przynajmniej narazie...... Proszę o opinie lepiej zorientowanych, mam nadzieje ze ten dział a nie Newsy, jeżeli jednak to proszę o przeniesienie. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby to była prawda, nie lubię tej sieci, sami złodzieje i oszuści, zakończyła mi sie umowa, a Ci mi przysłali jeszcze rachunek na 250zł :wall: i niestety musiałem zabulić bo wymigali sie jakimiś paragrafami<wszystkie faktury zapłacone w terminie> , i że do sądu sprawę dadzą.. Normalnie nie trawie tej sieci.

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby to byla prawda. Sam przejde gdziekolwiek, byle dalej od tego gow... Mam najtanszy abonament, bo praktycznie nic nie dzwonie i malo SMSow wysylam. Niby wszystko niewykorzystane przechodzi na nastepny miesiac, a odwalaja takie akcje, ze np. w jednym miesiacu wydzwonie za 7zl (czyli place 25zl bo taki abonament), w nastepnym dzwonie bez zmian, a rachunek przychodzi 45zl. Niech spier..., nigdy wiecej tego badziewia.

Kuzyn ma w Play, dostal za pare zlotych fajnego Samsunga, placi miesiecznie 30zl, a on naprawde pisze i dzwoni duzo, a praktycznie ani razu nie dostal rachunku na wiecej niz te 30zl.

 

EDIT:

 

A od kiedy mozna rezygnowac ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie wiem nic, myślałem że ktoś mi pomoże... właśnie także mam pomysł wziąć coś w Playu bo Orange to totalny syf, Era jest droga a Plus ma mały wybór aparatów... Spróbuje zapytać w salonie Orange.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie wiem nic, myślałem że ktoś mi pomoże... właśnie także mam pomysł wziąć coś w Playu bo Orange to totalny syf, Era jest droga a Plus ma mały wybór aparatów... Spróbuje zapytać w salonie Orange.

Era droga (abonament), ale Mix (FUN) jest chyba najbardziej korzystny ze wszystkich na rynku ... po prostu masz cyrograf...

Jedyne Twoje zobowiązanie to utrzymywanie ważności konta, reszta jak w Tak-Tak czyli Twoja sprawa jak i za ile ładujesz oraz ile masz kasy ... byle ważność na wychodzące utrzymywać (terminowo, a nie, że musi być dodatni stan konta).

Dodatkowo sporo fajnych promocji... na przykład teraz dostałem 100min/400sms za doładowanie kartą 50zł (i tak musiałem to zrobić) :) Wszystkie tego typu pakiety, paczki minut itp są BEZTERMINOWE - nie przepadają po miesiacu.

Do tego dobre paczki GPRS (po 500kb) i GG za 1zł/tydzień :)

 

Z minusów - większość ludzi to mimo wszystko eloelojołjoł simplusy... ale to da sie przeżyć :)

 

No i mimo wszystko ... stabilność sieci Era bardzo mi pasuje (miałem Idea i kląłem, Brat ma plusa i czasem klnie...) ... do tego IBOA i fajna strona internetowa. Jak zadałem im pytanie via IBOA to otrzymałem odpowiedź listem poleconym - to się chwali :)

Edytowane przez barat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja po 7 latach w era olałem ich , zero fajnych promocji dla stałych klientów mimo iż przez ostatnie 3 lata miałem u nich 4 numery.jak chcemy podpisać cyrograf i <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> fona to era niestety nie ma fajnych tel w normalnych cenach i to jest ich problem.Co do obsługi itd jest super w Era ale i tak z 3 numerami uciekłem do play.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja po 7 latach w era olałem ich , zero fajnych promocji dla stałych klientów mimo iż przez ostatnie 3 lata miałem u nich 4 numery.jak chcemy podpisać cyrograf i <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> fona to era niestety nie ma fajnych tel w normalnych cenach i to jest ich problem.Co do obsługi itd jest super w Era ale i tak z 3 numerami uciekłem do play.

a Era Premia? Przy 4 telefonach ładnie punktów można nazbierać. Ja przy dwóch jestem zadowolony choć rachunki faktycznie czasem podchodzą pod 400zł co przekłada się na dużą liczbe pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja raczej mam rachunki do 100zł a i tak Orange wydaje mi się stosunkowo drogie bo w Plusie mieściłem się najczęściej w 60zł.. jak myślicie warto zadzwonić do BOKu Orange i zapytać o tą "ucieczke"?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Era Premia? Przy 4 telefonach ładnie punktów można nazbierać. Ja przy dwóch jestem zadowolony choć rachunki faktycznie czasem podchodzą pod 400zł co przekłada się na dużą liczbe pkt.

To się zgadza.ogólnie jest ok.Ale biorąc nowy telefon to era wypada cieniutko....... bez fona jest git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Obecnie posiadam abo firmowe od pomaranczy. Strasznie teraz mi nie lezy ten abonament i chetnie bym go zmienil... Moze zrobie teraz troche OT ale czy jest jakis abo w orange gdzie sms bede mial za 1 gr, chodzi mi o jakies pakiety takie jak sa np w popie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mimo to sprawa o tym kto ma racje - Era czy UKE - ciągnie się w sądzie od miesięcy, a klienci nękani są korespondencją od operatora"

 

Nic dodac nic ujac, ja juz o tym prawie zapomnialem tyle to juz miesiecy sie ciagnie.

A sam wojowac z Era po sadach nie mam zamiaru :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Era ma słabe telefony w ofercie, nawet bardzo.

Promocje w tak tak są korzystne tylko do sieci i SĄ ograniczone czasowo, trzeba się w maczek wczytać i przeliczyć. Bez bonusów tak tak ma najtańsze sms i połączenia do wszystkich sieci. 16gr sms do wszystkich jako normalna stawka i 59gr minuta, bez bonusów do wszystkich a reszta sieci ma od 20gr w górę np za sms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jak myślicie ile lat będzie trwała potyczka Orange vs. UKE, zanim dostanę pisemko o możliwości rezygnacji? W kwietniu 2007 podpisałem umowę na 3 lata i mnie ciekawi, czy szybciej skończy mi się umowa, czy szybciej dostanę pisemko z możliwością rezygnacji :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerwanie umowy z Orange na dzień 28.02.2008 to kwota rzędu 1540 pln. Wie ktoś jak to obejść? Od momentu jak mi walą rachunkami po ~140 plnów za abonament za 100 pln to nie chcę ich znać złodzieji. Niech ktoś się wypowie jeśli zerwał z nimi tę umowę i powie jak tego dokonał nie płacac tak chorrendalnej kary bo nie chcę czekać do sierpnia z nimi.

 

POMOCY!

 

Edit: na dzień dzisiejszy nie ma mozliwości ucieczki bezkarnie, dopóki więc wyrok ws. Orange się nie uprawomocni jestem do nich uwiązany. Później jest możliwość bezstresowego odejścia od nich, z czego zamierzam skorzystać i polecam to innym. Nawet tak na dobrą sprawęęnie ma możliwości migracji w abonamencie "w dół" z kwotą abonamentutak, żeby odbyło się to bez kary. Co więcej kara taka naliczana jest indywidualnie. podejrzewa, że Orange nie wie nawet z jakim ogniem igra na polskim rynku usług. Jezzcze teraz jak doszedł Play i mobilking to już dla nich będzie gwóźdź do trumny. Tak czy inaczej polecam rezygnację, jak tylklo będzie to możliwe.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...