Skocz do zawartości
oskimos

Pierwsze Wc I Kilka Pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jakie masz tempy na 1,52V i 100% obciążenia (prime). Moje chłodzenie zapewnia 67*C na najcieplejszym z rdzeni. Ciekaw jestem czy większa chłodnica daje duży efekt?

Moge zrobić test, ale nie wiem czy ustawie 4GB na tym procku.

Ogólnie nie mogę wyjść powyżej 3850MHz, chyba że potrzebuje więcej volt na procku. Jeżeli poleci mi na 4GB na 1.52V to zaraz zrobie teścik i zamieszcze wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 GHz :unsure:

No kurzcze nie dam rady ustawić 4GB. Dałem 1.53V na proca i Vista wstaje, ale w prime wywala. Ustawiłem 9x442 i wywalało. Później 9x430 i wywaliło tak, że Vista zdechła, bo miałem włączone buforowanie w macierzy. Teraz stawiam system od początku i chyba kupię sobie taką płytę jak ty masz ATOMEL. Dobra płyta, dobrze się na niej kręci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurzcze nie dam rady ustawić 4GB. Dałem 1.53V na proca i Vista wstaje, ale w prime wywala. Ustawiłem 9x442 i wywalało. Później 9x430 i wywaliło tak, że Vista zdechła, bo miałem włączone buforowanie w macierzy. Teraz stawiam system od początku i chyba kupię sobie taką płytę jak ty masz ATOMEL. Dobra płyta, dobrze się na niej kręci?

4GB nigdy nie osiągniesz choćbyś to azotem chłodził :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GB nigdy nie osiągniesz choćbyś to azotem chłodził :lol: :lol:

Czemu nie osiągne?

Teraz ustawiłem napięcie na rdzeniu 1.53V 3.8GHz (1.53V specialnie żebt zasymulować duży pobór prądu przy 4GHz) i temperatury mam teraz podczas prime 55 50 50 55. Temperatura w pokoju to 25.9 st.C

 

Inni mają 4GHz na WC.

 

 

Obniżyłem temperature w pokoju do 20.8 st.C i temperatura rdzeni to 47 43 43 47

Edytowane przez oskimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz 4GB a 4GHz to jest kolosalna różnica :lol:

:mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

:oops:

 

 

 

 

Najlepsze to ja mam teraz napięcie na lini 12V - 11.52V RMS

Edytowane przez oskimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3800MHz 1.472V BIOS-1,53V

Prime 1h13m

temperatura otoczenia - 23.1 st.C

Wentylatory na 3/4 mocy

Linia 12V - 11.54V

post-154190-1199148474_thumb.jpg

 

 

3800MHz 1.472V BIOS-1,53V

Prime 1h15m

temperatura otoczenia - 21.0 st.C

Wentylatory na 3/4 mocy

Linia 12V - 11.54V

post-154190-1199148496_thumb.jpg

 

 

3900MHz 1.504V BIOS-1,57V

Prime 1h18m

temperatura otoczenia - 20.5 st.C

Wentylatory na 3/4 mocy

Linia 12V - 11.52V

post-154190-1199148514_thumb.jpg

 

 

3900MHz 1.504V BIOS-1,57V

Prime 1h22m

temperatura otoczenia - 22.9 st.C

Wentylatory na 3/4 mocy

Linia 12V - 11.52V

post-154190-1199148537_thumb.jpg

 

Odpaliłem na 4GHz, system wstał. Prime - 30 sekund i na 12V zrobiło się 11.45V i komp niebieski ekran, zrzut pamięci i restart. Na rdzeniu w biosie miałem 1.6V, a cpu-z pod obciążeniem wskazał 1.51V-1.52V, po czym niebieski ekran, zrzut pamięci i restart. Płyta za słaba, zasilacz za słaby. Trzeba będzie na zakupy iść.

Edytowane przez oskimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz ze napiszesz ze napięcie miałeś takie bo pokazywał to program i nie zmierzyłeś miernikiem to masz bana / % :lol:

Pomiar napięcia miernikiem:

 

Brymen BM-857 pomiar wartości skutecznej napięcia stałego

Dokładniej raczej nie będzie.

Moge oscyloskop podczepić i zobaczymy jakie tętnienia ma zasilacz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekstrim, ale to nie przeszkadza mi w zobaczeniu tego, że najlepsi oc-erzy przy kręceniu zawsze wyłączają wszystkie zbędne składniki systemu w "zarządzaniu komputerem" i rejestrze systemu (typu: style, aktualizacje, efekty graficzne, "dymki" itp.), obniżają rozdzielczość do 800x600 bodajże, zmieniają paletę kolorów na mniejszą (chyba 16 bit), co lepsi wsadzają nawet zamiast karty PCIe jakąś starą grafikę na PCI (typu S3 4MB) coby mieć zapas mocy w zasiłce.

Pokombinuj i więcej w tym topicu na temat oc nie pisz, bo to nie jest ten dział.

Pozdrawiam i życzę sukcesów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekstrim, ale to nie przeszkadza mi w zobaczeniu tego, że najlepsi oc-erzy przy kręceniu zawsze wyłączają wszystkie zbędne składniki systemu w "zarządzaniu komputerem" i rejestrze systemu (typu: style, aktualizacje, efekty graficzne, "dymki" itp.), obniżają rozdzielczość do 800x600 bodajże, zmieniają paletę kolorów na mniejszą (chyba 16 bit), co lepsi wsadzają nawet zamiast karty PCIe jakąś starą grafikę na PCI (typu S3 4MB) coby mieć zapas mocy w zasiłce.

Pokombinuj i więcej w tym topicu na temat oc nie pisz, bo to nie jest ten dział.

Pozdrawiam i życzę sukcesów ;)

Tu nie chodzi o bicie rekordów. Tu chodziło o stabilną ciągłą normalną prace i temperatury jakie tej pracy towarzyszą.

 

Mam jeszcze pytanie. Wemtylatory zamontowane ta chłodnicy nie dmuchają na wszystkie finy, tektóre znajdują się pod środkową częścią wentylatora nie są praktycznie przedmuchiwane. Jeżeli oddale wentylatory od chłodnicy na jakieś 25-30mm (zrobie shroud), to bardziej wykorzystam powierzchnie chłodnicy. To samo stosuje firma termochill w swoich chłodnicach jako wyposażenie dodatkowe.

http://www.thermochill.com/ps120.php

Edytowane przez oskimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurzcze nie dam rady ustawić 4GB. Dałem 1.53V na proca i Vista wstaje, ale w prime wywala. Ustawiłem 9x442 i wywalało. Później 9x430 i wywaliło tak, że Vista zdechła, bo miałem włączone buforowanie w macierzy. Teraz stawiam system od początku i chyba kupię sobie taką płytę jak ty masz ATOMEL. Dobra płyta, dobrze się na niej kręci?

Temperatury masz bardzo dobre o ile na procku jest rzeczywiście 1,52V. Podejrzewam, że sekcja zasilania twojej płyty nie wyrabia. Zasilka Tagan 530 U22 nie jest zła szczególnie jak przełącznik jest w trybie combine (łączącym linie 12V). Miałem zasilkę 590 U22 i zasilałem nią quada bez żadnego problemu.

 

DFI LP UT P35 ma dobrą mocną cyfrową sekcję zasilania i jest stworzona do kręcenia quada.

Z takimi temperaturami jak masz obecnie powinieneś osiągnąć 4 GHz.

Chłodnica 480 jednak bardzo dużo daje. Dzięki za test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...