Skocz do zawartości
djsilence

Naukowcy Ostrzegają Przed Google

Rekomendowane odpowiedzi

Według austriackich naukowców koncern Google stanowi światowe zagrożenie. W opublikowanym przez siebie raporcie twierdzą, że wyszukiwarkowy gigant buduje monopol będący niebezpieczeństwem dla prywatności i przepływu informacji.

Hermann Maurer z Uniwersytetu w Graz uważa, że pewnego dnia Google może przemienić się w agencję detektywistyczną wykorzystującą zgromadzone dane przeciwko swoim użytkownikom. Obecnie koncern kontroluje 57 procent z 61 miliardów zapytań skierowanych do wyszukiwarek internetowych. Natomiast za pomocą usług takich jak Gmail czy YouTube, Google jest w stanie pozyskać każdą informację o firmach i osobach prywatnych.

 

Naukowcy alarmują, że odpowiednie działania wobec koncernu powinny zostać podjęte już dawno temu. Sugerują wprowadzenie specjalistycznych wyszukiwarek, które byłyby pod kontrolą organizacji pożytku publicznego, np.: wyższych uczelni.

 

W odpowiedzi Google pisze: - Te zarzuty są oparte na niedomówieniach, teoriach spiskowych oraz fundamentalnym braku zrozumienia produktów i usług oferowanych przez Google.

 

Onet.pl

 

Osobiście się zgodzę i nie ufam google-owi po tym jak potajemnie oddał listę zapytań z adresami IP w ręce FBI w poszukiwaniu pedofili.

Faktem jest iż posiadają adresy domowe, prywatną korespondencje, potwierdzenia/przypomnienia haseł do różnych kont na stronach www, wizerunek osoby, jego profil głosowy, nr telefonu, skype-a, ICQ, AIM, listę znajomych, povidera netu, znają zainteresowania i profil marketingowy, tryb życia, a nawet historię odwiedzanych stron dzięki funkcji FIrefoxa Narzędzia/Bezpieczeństwo/informuj jesli ogladana witryna to oszustwo.

 

Czy to wystarczajaco duzo informacji aby kontrolowac/zniesławić człowieka???

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno na kanale Planet leciał ciekawy dokument dotyczący działalności Googla. Właśnie poruszano min. zagadnienia dotyczące prywatności i przekazywanie danych o użytkownikach na zawołanie rządu USA. Pamietajmy o ustawie antyterrorystycznej zaakceptowanej przez Kongres, która w swojej mocy daje możliwośc bez wiedzy adresata podsłuchiwanie rozmów telefonicznych czy też bezproblemowy wgląd do maili. A gdzie znajdują sie wszystkie googlowe dane ludzi z całego świata? W USA oczywiście :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej zaufam google niż onetowi... oni mają dane my armie klonów (moherów ) :)

 

A tak na serio, śmierdzi to jakąś teorią spiskową... jeżeli mają wydawać pedofili, terrorystów i ludzi stwarzają to nie mam nic przeciw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huh, byłem zaskoczony, że nawet taką tematyką JKM się zajmuje:

http://korwin-mikke.blog.onet.pl/2,ID272509641,index.html

 

djsilence, tyle, że ludzie sami google takowe informacje przekazują.

również uważam, że to kolejna teoria spiskowa. panowie "naukowcy" niech lepiej coś ciekawego zaprezentują światu, a nie rozsławiają swoje nazwiska, wciskając ludziom takie [ciach!]ły ^_^

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście się zgodzę i nie ufam google-owi po tym jak potajemnie oddał listę zapytań z adresami IP w ręce FBI w poszukiwaniu pedofili.

skoro potajemnie to skąd o tym wiesz/wiemy :D

 

również uważam, że to kolejna teoria spiskowa. panowie "naukowcy" niech lepiej coś ciekawego zaprezentują światu, a nie rozsławiają swoje nazwiska, wciskając ludziom takie [ciach!]ły ^_^

może żadnego spisku nie ma.. jeszcze. Ale zastanówcie się sami.. ludzie zakładają konta na gmailu, i są totalnie zinwigilowani w tej chwili - każdy user jest profilowany i wiadomo co go interesuje. Nawet jeśli w tej chwili informacje te sa wykorzystywane tylko do spamowania odpowiednimi reklamami to nie wyklucza, że w przyszłości nie będzie wykorzystane do czegoś innego. Niewiele osób sobie zdaje sprawę że ich działalność w internecie zazwyczaj tam zostaje a pozbyć się jej nie jest tak łatwo - jest to wręcz niemożliwe w niektórych przypadkach.

 

Więc jak ktoś przesadnie panikuje lub całkowicie ignoruje sprawę to powinien się trochę zastanowić, bo nie takie rzeczy się fizjonomom nie śniły :)

 

no mysle ze google powinni usuną, mi sie wydaje ze jest jakes prawo o ochronie danych osobowych, powinno sie google dac do sądu i stworzyc jakąs dobrą wyszukiwarke internetową mur.gif

a google może nie są dobre? :) Każda inna, która miała by być lepsza prędzej czy później będzie identyczna jak google... np Microsoft live search... Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]pedofilem i terrorystą nie jestem także mnie to lotto :lol:

W ten sposób tracimy swobody obywatelskie. Ten zwrot jest wykorzystywany przez ruchy ubezwłasnowalniające społeczeństwa. Zgadzam się z Tobą, ale skutki takiego podejścia zawsze były tragiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Granica między chęcią "zapewnienia bezpieczeństwa" a tworzeniem państwa policyjnego/dyktaturą jest bardzo cienka i delikatna. A co do terroryzmu - jak pamiętam z lekcji historii, to polacy byli terrorystami dużo wcześniej niż arabowie, tylko że wtedy nazywano ich "polnishe banditen" czy jakoś tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja rozumiem o co chodzi, ale nawet jak chcą mi podsłuchiwać telefon to dla mnie też jest to bez znaczenia, ja nikomu nic złego nie robię, mam czyste sumienie

za czasów PRLu też wiele osób było niewinnych, więc preparowano dowody jeśli ktoś był niewygodny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufam czy nie ufam, google to bezkonkurencyjna wyszukiwarka, a gmail jest najlepszym znanym mi darmowym emailem. Wątpię szczerze by mieli podsłuchiwać szarych obywateli, ale skoro mają informacje które pomogą dorwać przestępców, a szczególnie pedryli to czemu by nie! Zamiast bić na alarm niech się wezmą do roboty i spróbują zrobić wyszukiwarkę w połowie tak dobrą jak google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z całą stanowczością, nawet jeśli, to NAM - Polakom, to nie grozi.

na szczęście póki co nie jesteśmy intelektualnie na poziomie mieszkańców USA. no, ale propaganda wielkiej walki z terroryzmem i jednocześnie strasznie niski poziom nauczania (można powiedzieć, że uczą niemyślenia), zrobiły swoje. ludzie na własne życzenie tracą swobody obywatelskie.

 

całkowicie pomijam fakt, że z google jestem związany jedynie z wyszukiwarką i gmail'em. dane? jakieś tam podałem, ale akurat one są dostępne jeszcze w co najmniej paru miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całkowicie pomijam fakt, że z google jestem związany jedynie z wyszukiwarką i gmail'em. dane? jakieś tam podałem, ale akurat one są dostępne jeszcze w co najmniej paru miejscach.

Nie chodzi o dane, które podałeś (przy rejestracji), ale o to, z kim i o czym rozmawiasz (poczta) oraz to czego szukasz w internecie i strony, które przeglądasz.

 

Co nie zmienia faktu, że nie ma co panikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko spoko, ale skoro np ktoś z czystego zamiłowania przegląda strony nt materiałów wybuchowych, to niech się nie zdziwi jak po wybuchu jakimś zjawią się u niego mundurowi z celem wzięcia jegomościa na przesłuchanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze wszyscy zaczynają atakować firmę, której udało się osiągnąć potężny sukces rynkowy. Cóż nic na to się nie poradzi. Jeżeli chodzi o kwestię przedstawiania przez Google informacji na temat np. w/w materiałów wybuchowych to czemu nie? Czasem warto sprawdzić. Najwyżej padnie zły trop. Internet jak każde dziecko wie jest potężnym źródłem informacji, a robienie z Google firmy detektywistycznej jest lekką przesadą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wsumie google napewno posiada ogromna bazę informacji. Ale czy oni zmuszają kogos do podawania danych lub korzstania z ich wyszukiwarki?? No co mi wiadomo to nie a więc jest to dobrowolny wybór usera. A jeśli google naprawde by wszystko kablowało policji czy tam komu to co drugi obywatel powinien siedzieć. Ale co jak ktoś ma jakies osiągnięcia to trzeba rzucić cien podejrzenia na niego, wtedy ludzie zaczynaja wątpić.

Edytowane przez Ur6aN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze wszyscy zaczynają atakować firmę, której udało się osiągnąć potężny sukces rynkowy. Cóż nic na to się nie poradzi. Jeżeli chodzi o kwestię przedstawiania przez Google informacji na temat np. w/w materiałów wybuchowych to czemu nie? Czasem warto sprawdzić. Najwyżej padnie zły trop. Internet jak każde dziecko wie jest potężnym źródłem informacji, a robienie z Google firmy detektywistycznej jest lekką przesadą.

ja tam gogli nie atakuję, bo bez nich nie da się żyć :).. zauważam tylko potencjalne możliwości wykorzystania. A jeśli ja je zauważyłem to zauważyli już Ci którzy na tym skorzystają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...