Skocz do zawartości
pavelb

Linksys Wrt150n Czy Asus Wl-500w Ew. Wrt300n V.2

Rekomendowane odpowiedzi

DD-WRT ma normalny webowy konfigurator

tutaj demo v23: http://www.informatione.gmxhome.de/DDWRT/Standard/V23final/

Do wl-500w można wgrać wersje v24, która jest ciągle rozwijana i jest dodatkowo wszystko po polsku!

Bardziej martwi mnie sposób wgrywania nowego softu, które jest dość skomplikowane.

Instrukcja wgrywania : http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Insta...ion#ASUS_WL500W

 

Co do nowych d-linków do na zagranicznych forach, czytałem że są całkiem niezłe, w Polsce niestety już chyba na zawsze zostanie dlink=gowno i jak napiszesz na jakimś forum pytanie o dlinka to takie dostaniesz odpowiedzi od osób które go nawet nie miały w ręce.

Cena dlinków z serii N po nowym roku bardzo spadnie teraz model DIR-655 w Polsce kosztuje 557zł, gdy w USA kosztuje 300zł i czytam że cena jest trochę wygórowana.

 

Jeszcze trochę poczytam o tym asusku i chyba się na niego jednak zdecyduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mich83

Jesteś na 100% pewny że na tym ddwrt jest sieć " n " , udostępnianie drukarki i ściaganie plików? Bo co do tego ostatniego to moderator z jednego z forów napisał mi ze nie. Tu podaje linka http://www.wififorum.pl/sutra85981.html#85981

 

Jest do tego ddwrt v24 polska instrukcja instalacji i konfiguracji czy tylko po angielsku? Bo kurze jak nie bedzie po polsku to lipa. Czytałeś gdzies może jak to ściaganie plików zachowuje sie w codziennym urzytkowaniu? Łatwo dodawać nowe tortenty? Jest graficzny interfejs?

 

Sory za tyle pytań ale wertuje jusz tego neta i nie zdecydowałem sie jeszcze co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis instalacji podałem wyżej jest po angielsku, po wgraniu softu konfigurator webowy masz po polsku.

 

Jeśli chcesz ściągać torrenty będziesz musiał dograć ctorrent i z poziomu konsoli można go obsługiwać jak i graficzne.

http://eko.one.pl/files/rozne/ctorrent.jpg

 

Są nawet wtyczki do firefoxa i wystarczy że otworzy się torrent i zostanie on automatycznie przesłany do routera.

 

Linux daje nieograniczone możliwości.

 

W magazynie NEXT jest temat

http://www.nextmag.pl/gazeta/0108/0108_okl_duza.gif

"Czy warto już teraz inwestować w 802.11n"

Ciekawe co tam piszą :)

Edytowane przez pavelb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mich83

Asus ma 2 gniazda usb. Pod jedno podłącze dysk pod drugie drukarke więc w jaki sposób podłączyc modem do neostrady na usb? Czy może modem wpina sie w komputer a tylko gniazdko telefoniczne w router?

 

Dobrze ten asus działał by ze standardowym modemem do neostrady speed touch 330?

 

Ps. na stronie asusa widać że pojawiają sie nowe firmware i sterowniki więc możliwe że ten downolad już poprawili. Kto wie może i dodadzą kiedys Qos na standardowych sterownikach.

Edytowane przez mich83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mich83

Jaki najlepiej kupić modem ethernetowy do neostrady?Ile kosztują mniej więcej? Sprawdzałem w sklepach internetowych i w żadnym nie było niczego takiego jak modem ethernetowy.

Edytowane przez mich83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mich83

PartyBOY podany przez Ciebie kosztuje prawie 100 zł i jest routerem i modemem. Nie ma czegoś co było by tylko modemem i było by tańsze? Drugi router mi przecież niepotrzebny. 100 zł dopłacać to troche sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość modemów ethernetowych jest też prostymi routerami. Ewentualnie możesz kupić USR9003... Te dwa podane przezemnie modemy są sprawdzone i pracują na pewno stabilnie! TU możesz znaleźć jakieś inne...

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mich83

Ten USR9003 odpada bo jest tylko na adsl a więc tylko do 2 Mb ( w przyszłości pewnie bede miał lepszego neta ). PartyBOY a skąd wiesz że ten TPLINK jest dobry? Masz jakiegoś linka odnośnie wyboru modemu? Szukałem ale żadnego podobnego tematu nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mich83

A więc ten adsl2 nie przyda się do niczego ani nie okaże się za jakiś czas że jest potrzebny? Bo jeśli tak to już bym dopłacił. 1Mb wysyłania myślę że w przypadku Neostrady wystarczy na długi czas?

 

Ogólnie ten TP link miał by jakąś przewagę nad USR900 w moim przypadku 3 ?

Edytowane przez mich83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mich83

Dzięki wszystkim za odpowiedzi zdecydowałem się na Asusa wl500w i kupiłem już do niego modem TPLINK-TD8840.

 

Wie ktoś może jak to jest z gwarancją, czy jak przykładowo router padnie po roku to czy oddaje się go na gwarancje do sklepu czy do serwisu Asusa? ( jak do sklepu to wolał bym poszukać takiego sklepu który nie padnie za pare miesięcu albo go nie przeniosą, a jak do serwisu to bez znaczenia jaki sklep)

 

ps. Dalej zobacze jak to bedzie z wgrywaniem tego ddwrt.

Edytowane przez mich83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mich83

Okazało sie że nie mam karty ethernetowej w komputerze. PartyBOY wystarczy że kupie obojętnie jaką karte sieciową przewodową i bedzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mich83

A może lepiej 1000Mbps? Sieć wifi teoretycznie powinna chodzić 300 Mbs więc 100 Mbps dla sieciówki nie bedzie zawolno?

 

Aha i chciał bym żeby zabardzo komputera nieobciązała.

Edytowane przez mich83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mich83

Hmm nie kumam. Przecież z 200Mb powinno łącze wifi wyciągnąc a karta bedzie miaął tylko 100 Mb więc nie bedzie ona wąskim gardłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mich83

Czaje. Dzięki.

 

Swoja drogą to lipa bo nie po to kupuje router w standardzie n żeby stacjonarny mi zwalniał tą sieciówką kablową. Ale znalazłem chyba rozwiązanie taki oto zestaw http://www.morele.net/produkt/136292/ wychodzi w nim karta wifi n asusa za 70 zł podczas gdy taka karta kupowana osobno kosztuje ponad 200 zł.

Edytowane przez mich83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem jusz wszystko na orginalnych sterownikach, jednak kurcze nootbok widzi sieć tylko 54 Mb. Mam w nim karte wifi intela w standardzie N i zainstalowalem do niej orginalne sterowniki. Czemu jest tak wolno i nie wykrywa N i chodzi tylko w G ? Czy to możliwe że nie wspułpracuje router z ta kartą? Co o tym uwarzasz PartyBOY ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to wina sterowników, lub trzeba ustawić "N" na sztywno (na routerze i na karcie).

 

Niestety trzeba też wziąć pod uwagę niekompatybilność. Standard N nie został jeszcze ratyfikowany, przez co każdy producent stosuje w swoich urządzeniach własne patenty i co za tym idzie urządzenia różnych firm mogę ze sobą nie współpracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weszłem w menadzera urzadzen i we właściowości karty i nie da sie właczyc na sztywno standardu N. Można go tylko wyłączyć albo dać na auto , jak go włącze zmienia sie samo na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dazon widze że masz taki sam router jak jak i karte w nootboku w standardzie N ( intela? ) . Ja mam Intela N i nie moge uruchomić sieci w standardzie N na nootboku , działa mi tylko w prędkości 54Mb. Jak udalo Ci sie ustawic że wykrywa Ci N ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AP wejdź w Wireless i następnie w Interface.

W Wireless Mode ustaw N.

 

Dziś dopiero dostałem ten router WL-500W i odrazu wgrałem najnowsze oprogramowanie asusa 2.0.0.1

 

Narazie chcę się nim nacieszyć i jeszcze nie wgrywałem alternatywnego oprogramowania dd-wrt.

A ty może wgrałeś już?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...