Skocz do zawartości
SuperGonzo

Awaria Della Inspiron 9300 Gf Go 6800 !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem dosc powazny, ktory sporobuje przedstawic

Mianowicie wczoraj gralem sobie w WoW no i nagle ekran zamigotal, komp sie zawiesil wiec wykonalem reseta

No i od tej pory mam masakryczne artefakty począwszy od ladowania biosu, koncząc na windowsie ;)

Poza tym gdy mam wgrane sterowniki od grafy to system odpala sie w trybie VGA , kazda zmiana rozdzielczosci konczy sie czarnym ekranem.

Co ciekawe gdy wywale calkowicie sterowniki, zmiana rozdzielczosci jest mozliwa, lecz nadal z artefaktami;/

Probowalem flashowac bios z zanizonymi taktowaniami gpu/mem lecz nie daje to zamierzonego efetku ( co ciekawe zaraz po flashu tryb txt dziala poprawie lecz po resecie dalej kiszka)

Tryb awaryjny dziala z widocznymi na masakre artefaktami.

Czy ktos ma pomysł co zrobic z ta grafa ? moze ktos naprawia takie cos,

ewentualnie zastanawialem sie nad kupnem nowej grafkiki pokroju 6800 Ultra , 7800 gtx lecz do tego potrzebna jest zmiana zasilacza na 130W i baterii na 9cell, tylko pytanie czy uszkodzeniu uległa sama grafa czy cos jeszcze , a wydanie 1000 zl na zestaw grafa + zasilator i bateria w ciemno bez gwarancji sukcesu jest wielce ryzykownym.

 

Moze mieszka ktos w okolicy EŁKU kto posiada dell inspiron 9300 ew xps gen 2 z gf 6800 ultra , 7800 gtx kto pozwolilby uzyczyc grafiki w celu przetestowania czy uszkodzeniu uległa sama grafa, ewentualne osoby prosiłbym o jaknajszybszy kontakt, moje gg to 5669550 , email supergonzo@o2.pl.

 

Z góry dziekuje, za pomoc i licze ze ktos z forumowiczow znajdzie jakis sposob !

Edytowane przez SuperGonzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje oko, poszły w nim pamiatki od grafy lub szybko się przegrzewają

nigdy nie widzialem bebechów takiego lapka

po 1 - może pomoże przesmarowanie układu chłodzenia tej grafy jeżeli taki jest

po 2 - jeżeli zdjąć z niego calą obudowę - nie da się wsadzić grafy od stacjonarnego? - przyznaję się, że nawet nie wiem co tam jest za złącze, ale spróbować można

po 3 - są szpece, którzy potrafią przelutować pamiątki,jednak może to byc kosztowny i dosyć ryzykowny pomysł(poza tym nie wiemy czy to pamięć czy procesor karty)

Edytowane przez Jeanx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lapka rozebralem na czesci pierwsze i powiem to dosc prosta sprawa grafe sie wyciaga i jest niby ona na pci-express ale sie do stacjonarnego nie da wlozyc , taki smieszny slot jest w niej. Bez innego gf go 6800 albo innego lapka della ciezko bedzie zdiagnozowac czy przypadkiem nie poszlo cos innego;/ ( dell robi specyficzne karty pasujace niestety tylko do delli ( inni stosuja standard mxm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysly z grafami z desktopa sobie wybijcie z glow i nie piszcie bzdetow.

 

Zanim zakupisz podobna grafe lub lepsza, sprawdz czy nie wejdze tam jakis wolny twor z niskiej polki pokroju x300. Cos mi sie wydaje, ze moze pasowac.

 

O prosze, minuta w google:

 

"The 9300 features 64MB ATI MobilityTM RADEONTM X300 and is upgradeable to either 128 MB ATI MobilityTM RADEONTM X300 or 256MB NVIDIA GeForceTM Go 6800."

 

A tu link:

 

http://www.notebookreview.com/price/defaul...l+Inspiron+9300

 

Polecam zakup tej karty i sprawdzenie lapka, pozniej mozesz szukac 7800GTX i zasilki PA-13 bodajze, czy 130Watt.

 

powodzenia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...