Skocz do zawartości
Gość mich83

Kilka Pytań Na Temat Sieci Wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mich83

Cześć. Zaczne od tego że na sieciach za bardzo sie nie znam , pierwszy raz coś takiego robie. Chce rozdzielić Neostradę routerem na trzy komputery ( jeden stacjonarny przez kabel i dwa nootboki przez wifi ). Z dwoma będzie prosta sprawa bo mieszczą się w jednym pomieszczeniu (stacjonarny i nootbok) jednak trzeci komputer będzie piętro niżej. Mieszkam w bloku z lat 80 więc prawdopodobnie z płyty jest i tu mam kilka pytań:

 

- Czy jest możliwość zęby piętro niżej odbierać internet? Jest to niewielka odległość ponieważ mieszkania są blisko siebie jakieś 5 metrów jednak dzieli je piętro czyli sygnał miał by do pokonania jakieś 4-5 ścian.

 

-Czy najnowszy standard wifi n ma lepszy zasięg od starszych?

 

- Jeśli na standardowej nie da się połączyć to może wtedy dobrym rozwiązaniem będzie antena kierunkowa? Jednak czy do każdego routera da się podłączyć dodatkową antenę? Ja chyba zdecyduje się na router Asus Wireless Router WL-500W

http://sklep.benchmark.pl/pelny_31181.html dało by się pod niego podłączyć dodatkową antenę?

 

- Chce kupić router w nowym standardzie wifi n , który będzie posiadał możliwość podłączenia drukarki i możliwości ściągania plików przy wyłączonym komputerze. Znacie jakiś model spełniający te wymagania? Ja znalazłem tylko Asusa WL500W.Jednak nie ma on wbudowanego modemu ( chociaż chyba nie przeszkadza to za bardzo)

 

- Czy polecanie kupowanie routerów bez wbudowanego modemu, ma to jakieś minusy oprócz tego że trzeba będzie trzymać jeszcze jedno pudełko? ( mam modem do Neostrady)

 

-Gdzieś obiło mi sie o uszy że zeby mieć sieć w standardzie n trzeba miec karte sieciową i router tej samej firmy. Czy to prawda czy nie wystarczy zeby poprostu oba byli w standardzie n?

Edytowane przez mich83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...