Skocz do zawartości
homzik

Linksys Wag200g Nie Chce Sie Polaczyc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj kupilem router Linksys WAG200G, posiadam Neostrade 6mbit ; ethernet, wifi dziala, modem synchronizuje sie (dioda dsl swieci na zielono), natomiast za cholere nie chce sie polaczyc - czerwona dioda

 

Probowalem na 3 roznych loginach/haslach, zmienialem DSL Modulation z Multimode na G.dmt i nic...

 

Wymienilem router na drugi egzemplarz - to samo

 

Poki co nie mam mozliwosci sprawdzenia Neostrady na modemie USB, w tym tez problem:(

 

Parametry linii:

DSL Status: Connected

DSL Modulation Mode: MultiMode

DSL Path Mode: Fast

Downstream Rate: 7456 kbps

Upstream Rate: 640 kbps

Downstream Margin: 17 db

Upstream Margin: 11 db

Downstream Line Attenuation: 12 db

Upstream Line Attenuation: 2.5 db

Downstream Transmit Power: 12 db

Upstream Transmit Power: 9 db

 

Encapsulation:RFC 2364 PPPoA

Multiplexing: VC

Qos: UBR

Pcr Rate: 0

Scr Rate: 0

Autodetect: Disable

VPI: 0

VCI: 35

Enable: Yes

PVC Status: Up

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam router też pod neo, spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne i ponownie skonfiguruj. Po zakupie zmieniłem kilka parametrów w Basic Setup

 

Encapsulation:RFC 2364 PPPoA

Multiplexing: VC

Qos: UBR

Pcr Rate: -

Scr Rate: -

Autodetect: Disable

VPI: 0

VCI: 35

DSL Modulation: Multimode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakladac nowego tematu wiec napisze tutaj. Mam ten sam, albo tez juz nie :) model. Postanowilem wymienic firmware poniewaz na orginalnym strasznie czesto rozlanczal mi internet. podczas upgrade'u cos poszlo nie tak i wywalilo przerwalo w polowie. Teraz mam martwego linksysa u ktorego miga czerwone swiatelko w miejscu gdzie jest zasilanie... firmwafe mialem ze strony producenta. Mozna jeszcze cos z nim zrobic? Czy moge juz poznawac jego anatomie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WAG200G używa bootloadera o nazwie ADAM2 (praktycznie to samo co PSBOOT).

 

PSPBoot accepts a TFTP upload of a new firmware while beeing in command line mode or during the boot wait. The boot wait is 3 seconds by default. This creates a very narrow windows for uploading. TFTP is possible at about 2 seconds after powerup for about 1 second.

Można więc załadować soft przez tftp ale trzeba się wstrzelić w okienko, które pozwala na upgrade po tftp (tak jak to opisane wyżej). Program dostępny jest tutaj

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale potrzebuje kilku wskazowek. Zassalem ten pregramik, odpalilem i musze wypelnic pola: Server, password i podaje miejsc gdzie jest soft... Podlaczylem linksysa za pomoca kabla lan z pc ale nie podlaczylem go do gniazdka telefonicznego (mam modem z neostrady), podalem miejsce softa ale nie wiem co wpisac w server.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz tak:

 

Ustaw tym razem kartę sieciową w ten sposób

1. IP 169.254.87.2

2.Maska 255.255.0.0

3. Brama 169.254.87.1

 

a) Ściągjnij program CICLAMAB

b) zainstaluj

c) uruchom i odrazu przy starcie zaznacz aby nie przeprowadzał Cię przez poradnik

d) kliknij na "Connection Bootloader" i dopiero po kliknięciu włącz router do prądu (WAŻNE)

e) powinien połączyć się z bootloaderem

 

Jeśli program połączy się z bootloaderem to spoko, będzie do odratowania. Dasz znać i napiszę co dalej.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zainstalowalem jak napisales, na kacie ustawilem te IP co podales, w programie automatycznie wyskoczyly Local IP address 169.254.87.2, Modem/Router address 169.254.87.1 ale i tak nie laczy

 

Connection to "BootLoader" failed!

The modem/router doesn't respond!

"BootLoader" doesn't respond! Check the IP address and/or

follow the video instructions to turn off/on.

Edytowane przez Shakyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że program powinien się połączyć z bootloaderem. Popróbuj jeszcze trochę, możesz jeszcze spróbować połączyć waga do switcha a od switcha kablem do komputera, żeby połączenie nie było zrywane w czase gwy waga odłaczasz od zasilania i włączasz ponownie. Jeśli wszystko już zawiedzie, to trzeba będzie się dostać do routera poprzez rs232.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Shakyo, zrób jeszcze jedną próbę połączenia się z bootloaderem, ale tym razem ustaw kartę sieciową tak.

 

IP: 169.254.87.2 (czyli jak poprzednio)

MASKA: 255.255.255.0 (czyli inaczej niż poprzednio :))

BRAMA: 169.254.87.1 (czyli tak samo jak poprzednio)

 

Może teraz zaskoczy. (pamiętaj o tym, że z bootloaderem można się połączyć tylko na 3-5 sekundy po właczeniu routera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...