Skocz do zawartości
tHe mRuWa

Tanie 24" Panoramy - Co Wybrac Za Ok. 1800zl

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupic jakas niedroga 24" panorame, wiec albo na matrycy TN albo bedzie to jakis stary model w stylu dell 2405...

 

Powoli sklaniam sie ku TN np. Iiyama 2403, ale nigdy na zywo nie widzialem zadnej 24" TN - mialem za to do czynienia np. z Samsungiem 226,2232 jak moglibyscie je porownac?

 

A moze nie ma co komplikowac tylko wziac 22" ktore widzialem i mi odpowiada, zastosowanie to:

 

- praca (...typowe....+.....SolidWorks)

 

- filmy

 

- gry (jak ze skalowaniem - jakosc jest znosna? bo gf8600gt w natywnej to raczej nie pociagnie, w ostatecznosci moge grac z czarnymi pasami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xantype

Chce kupic jakas niedroga 24" panorame, wiec albo na matrycy TN albo bedzie to jakis stary model w stylu dell 2405...

Iiyama ProLite PLB2403WS-B1 chyba jako najtansza alternatywe mozna polecic z tych 24 calowcow, tansze modele innych firm obawiam sie, ze beda mialy tylko wejscie D-SUB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze jako PVA bedzie lepszy za te 2200 no ale iyama <1800.

 

Z tego co widzialem ta 2403 w sklepie to obraz byl rownie dobry jak na 226bw- czytaj niezly , ale nie rewelacyjny.

BTW: jak jestes z Warszawy to mozna podejsc do Lorien i tam maja niezle stanowisko do porownywania i ogladania monitorow, albo szukaj jakiegos kompuszrota tam tego z reguly sporo maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie jestem z Warszawy, czytałem dużo na temat hyundaia i ma całkiem dobre opinie no a iyama wiadomo - już sobie markę wyrobiła, ale mi zależy przede wszystkim na jakości obrazu pracuje jako grafik komputerowy i właśnie głównie do tego ma mi monitor służyć (dobry kontrast, odwzorowanie barw itd.) a poza tym to oczywiście filmy wiadomo :) dlatego mam dylemat iyame widziałem ładny obraz i cena <1800zł a niestety hyundaia nie widziałem tylko na zdjęciach dlatego chciałbym się czegoś dowiedzieć od osób które miały taką możliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to moze jednak jakis sporo mniejszy , ale jednak profesjonalny monitor do grafiki ?

Np. Eizo 1931

Drogi , ale nie bedzie gubil kolorow po korekcji odcieni.

No i w241d chyba jeszcze nikt kolorymetrem nie mierzyl , wiec nie wiadomo jak u niego z dokladnoscia barw, a profesjonalny kalibrator z 300 euro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"cos" mozna , dobra matryca i gowniana elektronika badz dsub dla oszczednosci i lipa z pva itp

 

mam w240d na tn , jestem zadowolony , gry ,filmy praca w achi/autocad , ps do tego czasem ( duza powierzchnia do pracy dla mnie wazna )

 

widzialem na zywo 22 i 24 i jednak wolalem doplacic do wiekszego , ani troche nie zaluje zakupu , pitolenie o super hiper odwzorowaniu kolorach na matryca typu pva w cenie 2k to sobie mozna wsadzic , jak typowego uzytkownik roznicy nie ma a ktos wymagajacy i tak wezmie lepsze klasy monit z pva niz najtnaszy za 1800-2000 zl , widzialem tez 24 pva a 24 tn , katy tn ma mniejsze oczywiscie , ale bez tragedii chyba ze ktos lezy na podlodze a monitor 1-2m nad lbem ale z reguly siedzimy na wprost wiec z reg pochylu nie ma problemu , kolory oba nieco inne ale jak mowie konia z rzedem temu komu faktycznie zrobi to roznice taka kolosalna

 

http://sklep.proline.pl/shop.php?prodid=HYUNDAI+24+W240D dalem 100 mniej

Edytowane przez wookie85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"cos" mozna , dobra matryca i gowniana elektronika badz dsub dla oszczednosci i lipa z pva itp

 

mam w240d na tn , jestem zadowolony , gry ,filmy praca w achi/autocad , ps do tego czasem ( duza powierzchnia do pracy dla mnie wazna )

 

 

 

no i git :) a jak ze skalowaniem do mniejszych rozdzielczosci - głownie chodzi mi o gry?

 

a mozna np. ustawic 1600x1200 z pasami po boku albo jeszcze jakas mniejsza rozdzielczosc z czarna ramka wokol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...