Skocz do zawartości
K3310pH

Trzeba By Cos Wziac Na Swieta, Ocencie Zestaw ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do zmiany sprzetu bo moj wysluzony A64 3200+ jest juz troche nie na czasie :)

Zmierzam w kierunku Intela, ale jednak poczekam sobie na Penryna. Co daje mi jeszcze troche czasu zeby dobrze poczytac i potem zakupic sprzet. Ale do rzeczy, napisalem to, gdyz chce miec pewnosc, ze moj kibel ruszy na tym co mam obecnie (w podpisie) oraz, ze z duza doza prawdopodobienstwa ruszy na moim przyszlym sprzecie :>

 

Takie cos wypatrzylem:

 

-= Bloki =-CPU | D-Tek Fuzion				  255,00GPU | D-Tek Fuzion				  198,99GPU | MNP Prison Pro V2 GPU SM8/10  119.00NB  | MNP Channel Pro V3 SM8/10	  89,00-= Chlodnica =-Black Water Ultimate 123 rev2.0	 189,00-= Rez =-Swiftech MCRES-MICRO				 89,00-= Pompka =-Laing DDC 12V 1T  Pompa			 249,00-= Wentylki =-3xFander 120mm					  117,00-= Weze =-Innovatek 8/10	5m				 50,00

Uff, razem to daje troche ponad 1150pln, do tego jeszcze zlaczki i plyn. Powiedzmy, ze max 1300 pln jestem w stanie przeznaczyc na zestaw.

 

Na blok CPU nie pozaluje, raczej zaopatrze sie w D-Teka.

Zastanawiam sie nad GPU, na razie stary poczciwy G6600, ale cos tam potem lepszego na pewno

zamieszka, warto doplacac te 100pln do D-Teka ?

 

Jak to jest z tymi pompkami Lainga, przebrnalem w ciezkich bolach przez topic o tych pompkach, ciagnal sie przez jakis rok czasu, jednak co inna glowa to inna opinia. Juz sa w porzadku mozna zamowic na cooling.pl bez obaw ze mi bedzie co buceć ?

 

Jak to jest ze srednicami wezy, 8/10 wystarczy, 3x blok + 1x chlodnica ?

 

Rzuccie wprawnym okiem co mozna zmienic ?

 

Chce, aby zestaw byl w miare wydajny, na pewno zamieszka na nim jakis 4rdzeniowy Penryn i

GF8800.

 

 

Dzieki za pomoc,

szufla

Edytowane przez K3310pH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość neevsky

Trochę duzo chcesz wydać, ale pewnie będzie to super zestaw.

 

Ja niedługo robię homeEnda do P1. za max 150zł :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Monolith

ja mam lainga z cooling.pl i jestem przerazony tym, ze w ogole go nie slychac;] pod tym wzgledem jest git.

 

co do rzeczy ktore wybrales to sa git. nie ma sie co zastanawiac tylko zamawiac, skladac i zalewac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu - ewentualne zamiast dteka mozesz kupic ek`a jak patrzysz na wygląd

gpu - mnp/dtek/f2g - wybieraj. nie wiem czy poczujesz duza roznice wydajnosci tych blokow , wybor nalezy do ciebie :)

nb - mnp/swiftech/f2n/ek - tak samo jak wyzej :)

 

chlodnica na ta chwile starczy ale przy zmiane na inny sprzet i wodowaniu cpu gpu nb itd , pomysl o kupnie drugiej.

 

 

pompa - ok , kup w pc-tuning , fajna promocja tam jest

 

rez - ok , ewentualnie o-tank , ek albo black water alutank

 

wentyle - osoboscie nie bralbym fanderow :) nie wiem na czym ci zalezy , ciszy czy wydajnosci

 

weze - ok , ewentualnie pomysl o jakis grubasnych :)

 

ps.

 

promocja na lainga sie skonczyla :(

Edytowane przez kądziel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobacze jak mi to bedzie smigac, najwyzej sprawie sobie nastepna.

Zamowilem pare rzeczy, zmienilem pompe na MCP655. Mysle teraz gdzie tu wykombinowac krocce 1/4'' ale z wieksza srednica wewnetrzna niz 8mm [ ale nie za 15pln od sztuki ]. Na wygladzie mi nie zalezy i tak mam bude bez okna. Inna sprawa to wydajnosc i cisza, interesuje mnie jedno i drugie ;)

Edytowane przez K3310pH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh, no czytalem kiedys ten test, cos ciezko z pamiecia, trzeba wiecej orzechow =]

 

no zobaczymy, nie powinno chuczec bardziej niz to /cos/ na NB od DFI

Edytowane przez K3310pH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laing ddc starczy zamiast swifaa. Ta pompa przy wezach o malej srednicy np. 8/10 traci calkowicie swoj potencjal. Wez jakies tak jak pisales grubasne weze. Jezeli nie chcesz czegos drogiego to zobacz w castoramie czy nie maja czegos ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączyłem pompkę MCP655 wężami 10/13 pod rez Swiftech MCRES-MICRO i na 4 / 5 biegu masakra. Pomka chodziła bez żadnego bloku i chłodnicy i wydajność na tych ostatnich biegach dosłownie powalała.

Edytowane przez oskimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-= Pompka =-Laing DDC 12V 1T  Pompa			 249,00
1183235[/snapback]
nabyłem zatem pompę firmy Grundfos - egzemplarz przeznaczony do wody pitnej (korpus jest z mosiądzu!!), o niewielkiej wydajności (jak na pompe Grundfosa) oraz bardzo wygodnym podłaczeniu - zamiast megaśrubunków starczy zwykła złaczka z gwintem 1/2 cala !!

dodatkowo pompa dzięki specjalnemu wirnikowi kulowemu nie zarasta kamieniem (hm to akurat mi nie grozi) i jest niezwykle cicha - nic nie buczy a wibracje są trudne do wychwycenia nawet jak się dotyka korpusu !!

Edytowane przez boomshanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy CO/CWU

Grundfos UPS 25-40 - 250-300 zl - allegro

 

Pompa CWU da o wiele wyzsza wydajnosc, jedyne co jest jej minusem to pewnie troche glosniejsza praca i brak regulacji obrotow

 

//moze co do glosnosci to sie pomylilem :)

Nareszcie Cicha Pompka ! (topic O Obiegowkach Cwu)

A gabaryty CWU :?: Jak dla mnie te pompki są "lekko" za duże a w dodatku Lainga teraz można kupić za 219zł więc nie ma co kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.

Jak dla mnie te pompki są "lekko" za duże

hmm jak pokombinujesz z kondensatorek w pojemniku nie jest źle

2.

Pompa CWU da o wiele wyzsza wydajnosc, jedyne co jest jej minusem to pewnie troche glosniejsza praca i brak regulacji obrotow

odwrotnie ale tak to jest jak sie nie wie o czym mówi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...