Skocz do zawartości
Namod

Non-stop Kręcący Się Wiatrak Procesora

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się... Po 1,5 rocznej bezawaryjnej pracy, dziś, po włączeniu, po kilku sekundach załączył się wentylator na procku i kręci się, kręci i kręci na max obrotach... Powietrze zimne, procesor nie obciążony żadnym procesem, przeglądanie www. Sytuacja wraca do normy, gdy odłączę zasilacz zrestartuję laptopa i pracuje on na baterii. Jutro od rana będę molestował infolinię HP, ale może ktoś z Szanownych Kolegów spotkał się z takim problemem?

HP nx9420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedmuchałem - co prawda nie sprężonym powietrzem, ale dmuchałem ile sił w płucach i... dalej to samo...

Na baterii jest cisza - po podłączeniu zasilacza wiatrak na full.

 

No żesz kurtka wodna - zainstalowałem kontrolnie NHC a on mi pokazuje prawie 90 stopni...a za chwilę 29... Powietrze zimne... Co jest grane?

Edytowane przez Namod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten problem pojawil sie dzisiaj i czy dzieje sie to w windowsie czy roznica jest tez przy samym starcie lapka?

nie chce mi sie wierzyc, ze zabrudzenie objawilo by sie tak nagle...

moze sie zarzadzanie energia w winzgrozie ryplo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż - po serwisowej diagnozie telefonicznej, przypuszczalnej awarii uległ czujnik temperatury procesora. Laptop pojechał do serwisu w Warszawie - olsztyński nie da rady. Podobno w tydzień mają się uwinąć...

@kucyk

wentyl obracał się, jeśli tylko laptop został włączony - czy siedziałem w BIOS'ie, czy przywracałem partycję czy też przeglądałem www. Zarządzanie energią w Windows'ie też odpada, bo to samo dziejo się na świeżutkim, fabrycznym przywróconym systemie.

Kużwa, tydzień bez laptopa...

 

@SpiderMAN

Zastanawiam się [a raczej zastanawiałem], bo serwis = brak laptopa potrzebnego do pracy i rozrywki (w pracy ;)) a tu, na forum - co kilka głów to nie moja jedna, może ktoś podsunąłby mi jakiś pomysł, może ktoś z HP'ekiem spotkał się z czymś takim itd.

Edytowane przez Namod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż - po serwisowej diagnozie telefonicznej, przypuszczalnej awarii uległ czujnik temperatury procesora. Laptop pojechał do serwisu w Warszawie - olsztyński nie da rady. Podobno w tydzień mają się uwinąć...

@kucyk

wentyl obracał się, jeśli tylko laptop został włączony - czy siedziałem w BIOS'ie, czy przywracałem partycję czy też przeglądałem www. Zarządzanie energią w Windows'ie też odpada, bo to samo dziejo się na świeżutkim, fabrycznym przywróconym systemie.

Kużwa, tydzień bez laptopa...

 

@SpiderMAN

Zastanawiam się [a raczej zastanawiałem], bo serwis = brak laptopa potrzebnego do pracy i rozrywki (w pracy ;)) a tu, na forum - co kilka głów to nie moja jedna, może ktoś podsunąłby mi jakiś pomysł, może ktoś z HP'ekiem spotkał się z czymś takim itd.

A jaki to procesor? Masz do niego jakieś stery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nic. Już wyczytałem co to za cudo. Wyślij laptopa do serwisu. Ostatnio HP miało dużo problemów z chłodzeniem w niektórych swoich laptopach. W wadliwych egzemplarzach wymieniano płyty główne i wszystko było ok.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop wrócił z serwisu. KARTA NAPRAWY mówi, że została wymieniona płyta główna, wentylator, karta grafiki i wyświetlacz. I co najśmieszniejsze - WENTYLATOR NADAL SZALEJE!!!! Usterka nie została usunięta i nadal występuje!!! Poza tym mam podstawy przypuszczać, że te komponenty nie zostały w ogóle wymienione. Bo gdyby tak było, usterka by nie występowała. Wymienione elementy i wiatrak dalej się kręci? Zbieg okoliczności?

Pismo o odpowiedniej treści już zostało zredagowane, po świętach znów atakuję serwis. Z tą jednak różnicą, że teraz nie będzie "BułkĘ przez bibułkĘ" tylko bardziej nieprzyjemnie...

 

 

Wesołych Świąt życzę Paniom i Panom :)

Edytowane przez Namod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może się nie znam ale po co to instalować do intela :blink:

Bardzo możliwe.

 

A jaki to procesor? Masz do niego jakieś stery?

Jak zapewne się domyślasz w tym momencie nie wiedziałem jaki jest procesor w tym laptopie, dlatego podejrzewając że może to być AMD i zapytałem się o sterowniki.

 

Teraz rozumiesz?

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe.

Jak zapewne się domyślasz w tym momencie nie wiedziałem jaki jest procesor w tym laptopie, dlatego podejrzewając że może to być AMD i zapytałem się o sterowniki.

 

Teraz rozumiesz?

podejrzewać można koleżanki...... w pierwszym poście napisany jest model lapa. jak ty to mówisz w "GOOOOOOOGLE" mogłeś wpisać i sprawdzić.

co do wentyla, może masz za bardzo wyczulony słuch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewać można koleżanki...... w pierwszym poście napisany jest model lapa. jak ty to mówisz w "GOOOOOOOGLE" mogłeś wpisać i sprawdzić.

co do wentyla, może masz za bardzo wyczulony słuch?

Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.

 

Od teraz będę na każdy twój post odpowiadał takim cytatem. Jak byś się zastanowił i popatrzył dokładnie to byś zauważył że 2 posty dalej widnieje następna moja odpowiedź. Aż szkoda że taka osoba jak ty musi psuć ludziom humor i to przed świętami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.

 

Od teraz będę na każdy twój post odpowiadał takim cytatem. Jak byś się zastanowił i popatrzył dokładnie to byś zauważył że 2 posty dalej widnieje następna moja odpowiedź. Aż szkoda że taka osoba jak ty musi psuć ludziom humor i to przed świętami.

co wyżej? ja nic konkretnego nie widzę. proponujesz instalować do intela jakies stery od amd :blink: więc mam rozumieć że o idiocie to o tobie :lol2:

tak jak napisałem, najpierw poszukaj w gogle a później się domyślaj :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, peace..... Mikołaj za drzwiami...

@GRANDMASTER

Przez 1,5 roku wentylator na pełnych obrotach słyszałem może kilka razy, teraz słyszę go codziennie. Moja żona też, znajomi również patrzą w stronę laptopa ze strachem... Więc słuch mam w porzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wyżej? ja nic konkretnego nie widzę. proponujesz instalować do intela jakies stery od amd :blink: więc mam rozumieć że o idiocie to o tobie :lol2:

tak jak napisałem, najpierw poszukaj w gogle a później się domyślaj :lol2:

"Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem." Pamiętasz jeszcze tą sygnaturkę?

Teraz przeleć od nowa wszystkie posty i przestań się w końcu czepiać.

 

Koledzy, peace..... Mikołaj za drzwiami...

@GRANDMASTER

Przez 1,5 roku wentylator na pełnych obrotach słyszałem może kilka razy, teraz słyszę go codziennie. Moja żona też, znajomi również patrzą w stronę laptopa ze strachem... Więc słuch mam w porzo ;)

Podobny problem występował w 6710s i jakichś Pavilionach tylko że już od nowości. Nie pamiętam co było główną przyczyną. Bardzo możliwe że wymieniono ci uszkodzoną płytę na inną także z jakąś wadą.

 

Tak dla pewności zobacz czy wylatuje ci ciepłe, czy zimne powietrze. Zobacz także jakimś programem jakie są wskazania temperatury i czy żadna aplikacja nie obciąża przez cały czas procesora.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla pewności zobacz czy wylatuje ci ciepłe, czy zimne powietrze. Zobacz także jakimś programem jakie są wskazania temperatury i czy żadna aplikacja nie obciąża przez cały czas procesora.

 

Pozdrawiam

Wszystko jest w moim pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w moim pierwszym poście.

A faktycznie. Trochę czas już minęło od pierwszego postu :wink: Ciekawe co serwis na to.

W sumie to ich wina, że nie wymienili a nie sprawdzili czy działa.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po drugiej wizycie w serwisie usterka usunięta - wymieniono układ chłodzenia procesora i karty graficznej. Laptop znów jest bezszelestny :)

Ogólnie wrażenia z działania centralnego serwisu HP mam pozytywne. Trochę psuje mi samopoczucie świadomość zagubionej śrubki i niejasna wymiana wspominanych we wcześniejszym poście podzespołów, ale niech tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...