Skocz do zawartości
DYM

Jak Zmienić System Plikow Raw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem z dyskiem odkad zrestartowalem komputer i na jednym dysku mam system plikow RAW i niemoge na niego wejsc bo wyskakuje napis "czy zformatować". Zainstalowalem program TestDisk i prubowałem zmienić ten system plikow ale jakos niekapuje jak w tym programie to zrobić :blink: . Moze ktoś pomoże? :) lub zna jakieś inne sposoby zeby naprawić dysk bez kasowania danych :-|

Edytowane przez DYM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W programie Testdisk nie zmienia się systemu plików, tylko naprawia partycje.

Musisz po prostu dać podstawowego skana:

No log/wybierasz dysk/Proceed/Intel/Analyse/Proceed wyświetli ci listę partycji, które masz w kolorze zielonym. Reszta, coś uwalonego/różniącego się od tego co masz będzie miało prawdopodobnie kolorek biały. Teraz musisz najechać na tą partycję w innym kolorku i przypisać literkę. Systemowa powinna mieć gwiazdeczkę, kolejne partycje ja mam oznaczone jako P-Primary, a ostatnia z końca dysku L-Logical.

Jak nie jesteś pewien to pozarzucaj screeny z każdego kroku.

Jak nie dasz "Write" na końcu, to mieszać w programie ile chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://aycu21.webshots.com/image/38380/200...62763285_rs.jpg

Zapomnialem dopisać ze jak mi partycja padła do podzieliła sie na prawie połowe :? Dysk 80gb był podzielony na 2 partycje C i D a ten dysk co padł to jest 320gb E , teraz po tym wypadku dysk 80gb ma C i E , a 320gb samo sie podzieliło na D i F . Ale jak zaczołem własnie mieszać w programie TestDisk wtedy znikneła partycja F i została D (320gb). Zmieniłem tą 80gb E na X myslalem ze to cos pomoze i jednak nic to niedało :? A i jakos udalo mi sie zmienić z raw na ntfs i na tym screenie teraz ntfs jest , ale na mieszałem :?

 

 

 

udało mi sie odzyskać 100% danych tym programem :D Active@ File Recovery , a ten sluzy do odzyskiwania skasowanych partycyj Active@ Partition Recovery :D

Edytowane przez DYM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche info nie zaszkodzi na temat partycji NTFS => http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic891920.html

Kazdy program do odzyskiwania partycji przeprowadza wlasnie podobne manipulacje ( oprocz szczegolnego sprawdzenia metadanych, w wiekszosci to i nie jest potrzebne), jak podane w tym watku. Trzeba znac na czym stoisz przed tym, jak odpalic jakis program. Bo w kazdym razie program moze byc lepszy lub gorszy, ale sam algorytm tworzenia partycji jest standardem (dla ntfs ich jest 3 ver.) i to jak program potrafi interpretowac odczytana informacje i zalezy jego skutecznosc, lub na odwrot .

Edytowane przez okzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...