Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki wybrać zasilacz.

 

Garść linków:

2846917[/snapback]

Zamiana wentylatora ;) kupujesz zasilacz (chociażby ten GPS), otwierasz go (gpsy nie mają chyba stickerów gwarancyjnych), wsadzasz nowy wentylator 120mm (np. Acutake, za 15zł kupisz), podłączasz pod wtyczkę 2pin w zasilaczu (wpierw z pinów trzeba zdjąć ten plastik, na całe szczęście nie jest on przyklejany) i cieszysz się najcichszą zasiłką na rynku ;)

 

co do podłączania: podłącz piny tak, aby kable układały się identycznie jak ze starym fanem, pomijając żółty kabelek (tj. zostaje czarny i czerwony).

Ewentualnie zgodnie w poradnikiem wyprowadzasz kabel nowego wentylatora z zasilacza i regulujesz przez płytę główną lub inne zewnętrzne sposoby.

Przykładem ile może ten Chieftec jest przypadek Slow, gdzie dał bardzo osłabiający fanswap, do zestawu do znacznym obciążeniu, w bardzo gorącej obudowie - wentylator w zasilaczu jedynym w komputerze. Oczywiście nie zachęcam do tak drastycznych działań, ale świadczy to o wytrzymałości, zestaw jest zasilany tak już od ponad roku.

(notatka Slow)

Z okazji mojego tysiac pięćsetnego posta na forum, postanowilem zaprezentowac (niestety jeszcze nie ukonczony) piąty juz rewiżyn Cool'n'quiet ;) Na pewno nie jest to najcichszy komputer na forum jednak biorac pod uwage dosc mocna konfiguracje, mysle ze stosunek ciszy do wydajnosci jest zadowalajacy :)

 

Skladniki:

 

Thermalright HR-01 + Thermalright Fan Duct

Thermalright HR-03 Plus + NF-S12-800@ 500RPM

Thermalright HR-05

2x Thermalright HR-07

2x Scythe Quiet Drive 2.5"

Scythe Fanless HDD Box

Coollaboratory Liquid Pro

Stacker 832 RC-832-KKN1-GP

Chieftec AA-101A 400W + NF-S12-800 @ 500RPM

Sprzet:

C2D E4300 1800MHz 1.325 @ 3GHz 1.4v - hr-01

Gigabyte GA-965P DS3 - hr-05

2x 2GB PC2-5300 (667) - Good Ram @ 700MHz 5-5-5-15 Dual Channel - 2x hr-07

2x Seagate ST980813ASG Momentus 7200.2 8MB 2,5" (RAID 0) - 2x Scythe Quiet Drive 2.5"

1x Hitachi Deskstar t7k500 - scythe fanless hdd box

GeForce 8800GTX 576/900 @ 600/1000 - hr-03 plus

Wersje i sumaryczna obciążalność 12V

350W - 25A (2 linie)

400W - 29A (2 linie)

450W - 29A (2 linie)

500W - 30A (3 linie)

550W - 30A (3 linie)

650W - 45A (3 linie)

Z tego przeglądu wniosek jest następujący, między wersja 400W, a 550W nie ma praktycznie różnic w obciążalności i wskazane jest branie najtańszej wersji 400W.

 

Jeżeli bierzesz BeQuiet Straight Power to bierz najnowszą wersję czyli E6 Mniej się grzeje obudowa, jeszcze rzadziej piszczy, ma urealnioną tabliczke znamionowa (w końcu więcej amerów na 12V). Jeżeli masz problem ze swoim BeQuietem odsyłaj go bezpośrednio do dystrybutora (Listan), serwis jest błyskawiczny.

 

Kilkanaście innych poprawek w powyższym tekście wprowadziłem dzięki poradom BENITO.

 

Jesteś zainteresowany nowymi Fortronami, napisz na PW!

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do CWT dodaj Anteca.

Do Delty dodaj Asusa.

Do FSP dodaj Nexusa

Do Topowera dodaj Epower.

Do Huntkeya możesz dać LC POWER, NeoTEC

 

Do zasilania starych płyt ciągnących z +5v znakomicie nadają się również Tagany serii U01, są bardziej cywilizowane i cichsze od fortronów i delt.

 

Do kiepskich producentów wrzuć profilaktycznie marki takie jak: codegen, ropla, megabajt, procomp, qtec, Linkworld(inaczej LC ale nie mylić z zasilaczami LC POWER), essun, tracer.

 

To tak na razie na szybko, potem coś doskrobię w miarę możliwości.

 

Dobra, następne:

 

Żeby laik się nie pomylił przekształć zdanie, bo ktoś pomyśli że FSP produkuje tylko dla modecoma.

 

Ja bym to ujął tak. Z zasilaczy marki MODECOM jedynie seria MC produkowana jest przez firmę FSP......(dalszy ciąg bez zmian).

 

Do pierwszych sentencji dodałbym stwierdzenie zasilacz 350W standardu ATX 2.0 i wyżej (te które posiadają powyżej 1 linii +12v).

 

Można dorzucić jeszcze coś o współpracy z UPSami, że najlepiej do tego celu nadają się konstrukcje z pasywnym PFC lub bez PFC. Współpracę zasilacza wyposażonego w APFC z UPSem aproksymującym sinusoidę trzeba sprawdzać doświadczalnie, bo nigdy nie wiadomo czy dany zestaw zadziała. Natomiast UPSy dość wiernie odtwarzające sinusoidę nie powinny mieć żadnych problemów ze współpracą z zasilaczami APFC.

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ! prosze o racjonalnie szybka odpowiedz, gdyz wigilia juz tuz tuz a ja nie wiem co wybrac....

 

jestem nowym uzytkownikiem , witam wszystkich :)

 

 

tak......hm.. Mam aktualnie fortrona fsp400-gln , atchlona 5000+, plyta glowna gigabayte m61pm-s2 micro atx, karta g. zintegrowany 6100, 2*512mb goodram 800mhz... stoje przed zakupem karty graficznej i mam do wyboru albo power colora x1950 ddr3 512mb (450zł), albo radeona hd 2900 pro 512mb (503zł).. i teraz tak..:

 

chcialbym kupic radeona hd2900 bo jest lepszy, ale nie wiem czy mi zasilacz wytrzyma.. Oczywiscie odrazu mowie ze nie mam zamiaru nic podkręcać. Do tego moze kupilbym razem z ta karta 2*1Gb goodram 800mhz. Pozdrawiam i prosze o odpowiedz czy moge wsadzic tego hd2900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GLN 400 pociągnie tego radka hd2900 i ram, ale zastanów sie czy nie warto wejść w hd3850 - pobór prądu, zarazem ciepła zmniejszony o połowę w stosunku do hd2900, dobra podkrecalność i ciche chłodzenie - dostepne w cenie od 530zł. jeżeli będziesz miał pytania co do kart graficznych, to pytaj w dziale o "kartach graficznych ATi" lub w "Co kupić?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GLN 400 pociągnie tego radka hd2900 i ram, ale zastanów sie czy nie warto wejść w hd3850 - pobór prądu, zarazem ciepła zmniejszony o połowę w stosunku do hd2900, dobra podkrecalność i ciche chłodzenie - dostepne w cenie od 530zł. jeżeli będziesz miał pytania co do kart graficznych, to pytaj w dziale o "kartach graficznych ATi" lub w "Co kupić?"

 

 

 

no rozumiem ale u mnie przykladowo hd 2900 kosztuje 503zł, a hd 3850 z 256 ramu 550zł... a ja mam bardzo okrojone fundusze :((( niestety....jak narazie mam 460zł i nie wiem czy mi tata by dolozyl te 140zł do radeona hd 3850 512mb...... a co do tego zasilacza.... mam 4 molexy, a wiec jak mam podlaczyc dodatkowe zasilanie skoro one mają 4 piny.... nie mam zasilania pci-e na zasilaczu... czy musze kupic adapter molex-pci-e??? i ten moj zasilacz to ma chyba slabą 12... pociagnie bez problemowo tego hd2900?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biostar 965 do wymiany na Abita IP35-E(?)

Teraz jadę na 7300gt ale przymierzam się do zmiany grafki na co najmniej 8600gt a być może 8800GT.

Obecny zasilator Modecom-350 (non MC)

 

Co polecacie w cenie 150-200, a co polecacie ogólnie bez limitu finansowego.

Komp podłączony przez ups Activ Power Easy 600VA, bez ups'a podczas obciążenia potrafił sie komp resetować jak załączyło sie 400wat ogrzewania w akwarium :lol2: zasilane z tej samej linii.

Edytowane przez cekin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstwowy warunek przy UPS, zasilacz z pasywnym PFC.

Do tego co zamierzasz kupić Amacrox Warrior ax400 lub ax450 (odpowiednio 350 i 400W mocy ciągłej) lub Modecom MC 350 lub 400W lub Chieftec GPS 350W, z Chieftekiem jest mały problem braku PEG 6pin do grafiki, ale ma 7 molexów, wiec zastosowania prejściówki 2x molex>Peg 6pin dostepnej razem z grafiką nie bedzie stanowiło problemu. Jak bez ograniczenia $ to Enermax Infiniti :) Dzis robię dzień dobroci i nikogo nie chce zjechać, ale większość z tych informacji znalazłbyś bez problemu w pierwszym poście tego tematu.

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań: Dlaczego w zasilaczach jest parę linii 12v nie można by zrobić 1 linii np. 40A. Czy te różne linnie 12v można spiąć do kupy w 1 mocną i jeszcze jedno czy na płycie głównej czasem te linie 12v nie schodzą sie w 1 całość. :D

Edytowane przez pierdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem ... jakości wykonania są następujące prawidłowości:

Jakość wykonania Chieftec>FSP>Seasonic

Pierwsze słyszę by Seasonic był gorzej wykonany od Chieftec czy Fortron - czym się to "gorsze wykonanie" objawia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. w Seasonikach zdarza sie często krzywe wlutowanie elementów, problemy ze sztucznym obciażeniem 12V, ponoć w najnowszych konstrukcjach juz nie ma ale w S12 jest z pewnością. Zabezpieczenie przed reconansem cewek, to losowe wstrzykniecie kleju montażowego.

Poza tym dwie linijki niżej pogubionym tekstem jest napisane

Pomimo tej uwagi wszystkie w/w zasilacze są na wysokim poziomie wykonania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od chiefteca (sirtec & delta) to nawet nowe Fortrony są gorzej wykonane, a co dopiero Seasonic, który do pewnego momentu jakością wykonania dorównywał codegenowi (nie mylić tego z wydajnością i awaryjnością, bo to osobne kwestie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co myślicie o tym zasilaczu?

 

COOLERMASTER - Real Power M620 (RS-620-ASAA-A1) Modularny ok 340 PLN

 

przeczytałem test

 

http://www.techworks.pl/artykul,254,26,1,T...Power_M620.html

 

i widać, że niezły produkt.

 

zamierzam złożyć kompa o następujących komponentach:

 

CPU: Intel Core2 Duo E6750

Mobo: Foxconn P35A-S

RAM: OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz Platinium CL5-4-4

HDD: Seagate Barracuda ST3250410AS (250GB, 16MB, SATA/300, NCQ)

Grafika: GeForce 8800 GT Palit 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) Sonic

Napęd: Samsung DVD+/-RW SH-S203N LightScribe bulk black SATA

Muzyka: Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer

 

W sumie ma on sporo Watów i nie wiem czy nie za dużo?

 

Może polecicie jakiś inny w niższej cenie i bardzo dobrej jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie wystarczy 500 tak na oko. nawet 400-450 dałby rady, ten zestaw wyciaga max 320W real powah. Stać cię to bierz... sorka, zagalopowałem sie, max moze z 250 wyjdzie...ale wątpię

 

z innej beczki...na benchmarku ukazal się "test" zasilaczy powyżej 380W

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...W/strona-1.html

 

jak dla mnie smiech na sali...bardzo podobają mi sie wagi oceny produktu :DDDD

dla laika to tescik moze jest,ale jak sie zasugeruje nim i kupi np ever, bo "tanszy' i ma wiecej pkt niz BeQuiet! to....

zresztą n/c

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłem kilka marek zasilaczopodobnych, na czerwono dawał nie będę, bo to nie recepta na orgazm dla różowej 13-stki. Tekst w wersji pierwotnej zajmował chyba 3 strony A4 teraz moze ze 4, nawet dla analfabetów to zaledwie jakieś 10-15 minut czytania, chociaż przydałaby sie też wersja audiobook :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorzuciłem:

Mam stary dobry zasilacz, zmieniam właśnie komputer, czy pociągnie nowy zestaw?

Zazwyczaj tak, ale jest kilka wymagań. Ten nowoczesny zestaw nie może być zbyt prądożerny, czyli spełnia wymagania dla zasilacza 350W, wymienione na początku poradnika, najlepiej jeszcze jeżeli karta graficzna nie ma wtyku PEG 6pin, ale nie jest to warunek konieczny. Musisz się liczyć, z tym, że nie należy wtedy podkręcać całego zestawu, a jedynie np. sam procesor i to bez podbijania mu napiecia. Dla upewnienia się należy pomierzyć napięcia (miernikiem!) i zwrócić szczególną uwagę czy na linii 5V napięcie nie zbliża się niebezpiecznie/nie przekracza górnej granicy (5,25V) normy ATX, napięcie na 12V zazwyczaj w takiej sytuacji będzie niskie 11,60-11,80V, ale jeśli jest stabilne nie należy się nim przejmować. Zbyt wysokie napięcie na 5V spowoduje zazwyczaj w pierwszym rzędzie uszkodzenie elektroniki dysków i napędów. Pod pojęciem stary zasilacz rozumiem taki z mocną linią 5V.

i

Lista sugerowanych zasilaczy do starszych zestawów, czyli zasilanych wyłącznie z linii 5V lub symetrycznie (najbardziej popularne):

Delta DPS 350W PB-2C

Delta DPS 300W MB-B

Fortron PFN 400W

Chieftec HPC 360 (420)W

Tagan 330 (380,420)W U01

bo ostatnio było kilka zapytań w tego typu sprawach

 

edit: oryginalne teksty u góry jeszcze troche dopieściłem

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do starszych zestawów mozesz dorzucić jeszcze fortrony z serii FSP 300-60, występowały wersje zarówno z aktywnym jak i pasywnym PFC. Ponadto są jeszcze Seasoniki SS 300 Ostatnio widziałem że Haszyd jeszcze je sprzedaje po 30 zł za sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...