Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

ale i tak co musze cos kupic na czas wysylki 380-tki do serwisu. zadne padlo ponizej 100pln nie pociagnie mi takiego konfiga, a nawet gdyby to strach sie bac.

na allegro sa jeszcze TG420-U01 w dobrej cenie (mala roznica w cenie miedzy 380, a 420), a 380-tka jak wroci, to sprzedam :]

Edytowane przez tOmki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tOmki, czy jak Ci tam, masz kompleksy? Padło to akurat Twój sprzęt, a nie zasilacze poniżej 100 zł na allegro, które uciągną bez większych problemów tę machinę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konfiguracja leciwa juz

tOmki, czy jak Ci tam, masz kompleksy? Padło to akurat Twój sprzęt, a nie zasilacze poniżej 100 zł na allegro, które uciągną bez większych problemów tę machinę czasu.

Nie rozumiem czemu sie djdrake przyczepiles do tomkiego. Sprzet do dzisiejszego high endu nie nalezy, ale sam to przeciez napisal. A ze martwi sie chlopina zeby mu zastepczy nie puscil reszty z dymem? To maja byc kompleksy?

Zasilacze z allegro sa uber i pr0, poza tym ze moze ci sie trafic badziew w ladnym opakowaniu, ktore usmazy ci wszystko co masz w kompie. A ty zamiast podpowiedziec cos konkretnego (jak np. zeby spojrzal do FAQ na 1 stronie ;) ) to na gosciu odreagowujesz o.O

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tOmki, czy jak Ci tam, masz kompleksy? Padło to akurat Twój sprzęt, a nie zasilacze poniżej 100 zł na allegro, które uciągną bez większych problemów tę machinę czasu.

 

padly mi juz 2 zasilacze (jeden za 60pln, drugi za 120pln). ten drugi padl jak podlaczalem zasilanie do zasialcza - bujnal sie wiatrak i BUMM. wiec podziekuje za takie wynalazki.

 

ps. wole doplacic do tych 36-cy gwarancji

 

ps2. po krotkiej konsultacji z moim ulubionym sklepem elektrycznym, wybor padl na Enermax Liberty DXX 400W

tylko czemu 24 m-ce gwarancji ?

Edytowane przez tOmki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W maju/czerwcu zamierzam kupić nowy komputer, i już zaczynam poszukiwanie komponentów. Komputer ma byc cichy i energooszczędny, służący do pracy.

 

-Core 2 Duo E7200 ( Penryn 2.53Ghz 3MB cache L2 ) - procek będzie skręcony na ok 2GHz i napięcie zasilania poniżej 1.2V

-Płyta główna z chipsetem MCP7A (układ graf. GeForce 8200).

-2x1GB DDR2

-HDD 250/320GB jedno talerzowy.

-Nagrywarka DVD/CD.

 

Zestaw jak widać będzie ciągnął 60-70W.

 

 

Zastanawiałem się nad dwoma zasilaczami - SeaSonic 330/380W, oraz Tacens Valeo 480W.

 

Czy ten Tacens ma szanse chodzić cały czas pasywnie przy takiej konfiguracji ? Jeżeli leżałby na dnie obudowy ( np Coler Master CM-690 ) to w zasadzie mam taką pewność. Co jednak gdy będzie zamontowany u góry obudowy ( np. CM Elite-330 ). Do wyciągania ciepła z obudowy służyć ma jeszcze wolnoobrotowy wentylator 120mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzemdobry :>

 

Wlasnie zamówiłem GeForce 8600 GT Gainward 256MB PCI-E) GoesLikeHell , mam Semprona 64 3000+ , Ram 2x512+1Gb (tymczasowo) i nasuwa się pytanie czy nędzy tracer 400W starczy ? Czy na pewno się coś nie spali ? I Ew. w jakiej cenie kupie jakiśtany , dobry i wystarczający ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych Tacensach to tak troszkę pic na wodę... może lepiej mc-350 i fanwsap?

Myślałem nad tym, sam mam aktualnie Fortrona FSP-350 MDN (nieprzerobiony), poza elektroniką to jest ta sama konstrukcja co MC-350, wiec wiem jak jest głośny. W dzień akceptowanie ale w nocy za głośno.

 

Gdyby ten Tacens miał chodzić cały czas pasywnie to biorę go bez zastanawiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andyson nie prdukuje zasilaczy dobrych, musisz to przyjąć i poszukać sobie czegoś innego.

A zenfist w opisie tak zachwala ten zasilacz, o ile 460 zjechali za bujanie się lini +12V, to 480 jest wychwalona. "Produkt jest na tyle dobry, że gwarantujemy 100% satysfakcji, albo zwrot pieniędzy w ciągu 21 dni od daty zakupu."

 

Chciałbym poznać więcej opinii od użytkowników którzy mają porównanie do Seasoniców/Taganów/Toppowerów...

 

Nie kupuj bo to Andyson, to nie jest ponadczasowy argument.

 

 

 

Dzemdobry :>

 

Wlasnie zamówiłem GeForce 8600 GT Gainward 256MB PCI-E) GoesLikeHell , mam Semprona 64 3000+ , Ram 2x512+1Gb (tymczasowo) i nasuwa się pytanie czy nędzy tracer 400W starczy ? Czy na pewno się coś nie spali ? I Ew. w jakiej cenie kupie jakiśtany , dobry i wystarczający ?

Tani i dobry : Modecom MC-350 Edytowane przez Shark19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj bo to Andyson, to nie jest ponadczasowy argument.

Droga wolna, Twój wybór.

Ja tylko nie rozumiem, po kiego grzyba komuś zasilacz pasywny (półpasywny), jak ma pod nim być wentylator wyciagowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andyson nie prdukuje zasilaczy dobrych

Andyson coraz to lepsze zasilatory robi - nowy BFG, nowe Tacensy czy trochę starszy Valeo Smart na przykład... jasne, hipery czy tam Aerocoole to nie są zbyt dobre zasilacze, ale nowe konstrukcje działają nad zwyczaj fajnie. Edytowane przez omgwtf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy działają to fajnie jak to mówisz to się można przekonać tylko obcując z zasilaczem.

 

A wbrew pozorom zrobić 600 czy 1000 watowego potwora jest znacznie łatwiej niż zasilacz 350-450W, bo nie trzeba się zbytnio liczyć z kosztami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę nie typową zagwozdkę. :wink:

Od sierpnia zeszłego roku jestem posiadaczem Chiefteca CFT-650-14C i dopóki posiadałem AC to jego głośność mi nie przeszkadzała. Od początku roku mam ciche WC i najgłośniejszym elementem jest ten zasilacz.

W związku z tym ciekawi mnie, który z zasilaczy do 400PLN warto kupić? Ma on zasilać C2D e43@3,6G@1,6V + 3870@rdzen900MHz/mem2,5GHz. Poczytałem trochę PPc i na stronie Zenfista i przykuły moją uwagę dwa zasilacze Tagan BZ 500W i Corsair HX 520. A może wystarczy w moim Chieftecu zrobić fanswapa i problem się sam rozwiąże. :rolleyes:

Edytowane przez deonet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Ja mam trochę nie typową zagwozdkę. :wink:

Od sierpnia zeszłego roku jestem posiadaczem Chiefteca CFT-650-14C i dopóki posiadałem AC to jego głośność mi nie przeszkadzała. Od początku roku mam ciche WC i najgłośniejszym elementem jest ten zasilacz.

W związku z tym ciekawi mnie, który z zasilaczy do 400PLN warto kupić? Ma on zasilać C2D e43@3,6G@1,6V + 3870@rdzen900MHz/mem2,5GHz. Poczytałem trochę PPc i na stronie Zenfista i przykuły moją uwagę dwa zasilacze Tagan BZ 500W i Corsair HX 520. A może wystarczy w moim Chieftecu zrobić fanswapa i problem się sam rozwiąże. :rolleyes:

Skoro masz zasilacz to może warto poczekać na któregoś nowego Enermax Modu82+ lub Pro82+

tu jest porównanie głośności i wynika z niego że Enermax Modu82+ 625 będzie cichszy i to sporo od Corsair HX 520.

http://www.silentpcreview.com/article806-page5.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz CFT 14C, więc przez CWT robiony, a więc ma plombę. Jeśli utrata gwary Ci nie straszna to Swap jest prosty, skuteczny i tani. Chyba, ze ten Chieftec nie ma plomb to nie ma strachu. Rozkręc go i sprawdz sobie, jakie obroty w PSU Ci odpowiedają.

 

Pod względem ciszy tak samo mogę powiedzieć, że z seryjnych rozwiązań, że od Corsairów cichsze są BQ DP P7 PRO, jak dla mnie, dużo cichsze. Znowusz Kowalski na przeciętnym komputerze żadnej róznicy nie zauważy. Osobiście chciałbym jeszcze zobaczyć, jak te nowe Enermax'y będą pracować. Obroty moją podobne do BQ DP, patrząc na RPM przedstawione przez SPCR. Także wszsytko będzie zależało od sposobu i jakości spasowania obudowy PSU i łożyska went. Jak wstawią gniota na poziomie tego, co wsadzają w Corsairy ( ADDA ), Chiefteci ( Hong Sheng ) itp, to BQ będzie cichszy. Poza tym BQ jest już dostępny i cena nie jest aż tak astronomiczna. A za Enermax'y wątpię, żeby jakąś dobrą cenę chcieli. Chodz byłoby miło. Enermax to jednak inna klasa.

 

A co do wentylatora, to dobrze, że w Enermax'ie nie wymyślili sobie tej plastikowej osłonki na polowie wentylatora, która jest ostatnio nałogowo stosowana.

Ostatnio bawiłem się dogłębniej Chieftec'iem CFT 12C 560W i nawet wziąłem tego jego wyjca testowałem najpierw seryjnie, później bez tej zaślepki na połowie wentylatora, a na koniec po swpaie na Acutake. Różnice pomiędzy zastosowaniu zaślepki, a jej brakiem były takie, że wentylator przy tym samym obciązeniu miał troszkę, ale zauważalnie niższe obroty, najbardziej widoczne przy wyższych obciążeniach i im większa moc, tym bardziej to było widoczne i po drugie co prawda namacalnie, ale bez zaślepki z grila Chiefteca zauważalnie lepiej wiało przy tych samych obrotach.

Z Acutek na 700RPM i drobnym modem w miejscu łączęń PSU, których także brak np. w BQ DP P7 PRO ( po ich zastosowaniu BQ byłby jeszcze cichszym PSU ) ten Chieftec stał sie najcichszym PSU, jaki gościł w moim komputerze. Bez moda jest na poziomie BQ, bo hałasuje to samo. Same RPM went już niewiele robią.

HDD w skrzynce bitumicznej robi się znowusz najgłosniejszy, a na niego to już mi tylko przychodzi do glowy radi 0 z dwóch 2,5" w skrzynkach bitumicznych, ale cena samych HDD...

 

A co do Chiefteca, to wcześniej bawiłem się 620 i tak na szybko tylko zerknąłem na napięcia na sprzęcie u znajomego bez większego zagłebiania. Tutaj nie wiem dlaczego, ale przecząc temu co twierdzą niektóre osoby o stabilności napięc i mocy tych zasilaczy, sam się bardzo zdziwiłem i zawiodłem. Jest średnio, przynajmniej porównując do innych zasialczy przy tym samym obciązeniu, dalekiemu jeszcze od tabliczki. Napięcia latały zauważalnie na mierniku do 30mV. Więc ciekaw jestem, co by na oscyloskopie wyskoczyło... A reakcja na obciążenie powodowała mocny spadek napięć. Do tego ta 560 ma tylko 2 linie, a nie 3 12V, jak pisze wszędzie. Ciekawe, czy to przez modularne okablowanie, nie wykorzystali jednej 12, czy w 12S też tylko 2 linie są wykorzystane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

co myślicie o tym zasilaczu CHIEFTEC CFT-650-14C

jak tam u niego jest z napięciami bo nigdzie niemogę znaleść?

niewiem czy brać tego chifecta czy może Corsaira CMPSU-520HXEU oba znalazłem w cenie ~290zł

 

który (może jakieś inne propozycje w tej cenie?) byście wybrali jeśli niebrać pod uwage chałasu? chiałbym żebym prędko niemusiał znowu go zmieniać jak mi wpadnie jakiś pomysł zmiany procka na jkiegoś kilku-redzeniowca albo wsadzeniu drugiej karty itp ->całość kręcona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do Chiefteca, to wcześniej bawiłem się 620 i tak na szybko tylko zerknąłem na napięcia na sprzęcie u znajomego bez większego zagłebiania. Tutaj nie wiem dlaczego, ale przecząc temu co twierdzą niektóre osoby o stabilności napięc i mocy tych zasilaczy, sam się bardzo zdziwiłem i zawiodłem. Jest średnio, przynajmniej porównując do innych zasialczy przy tym samym obciązeniu, dalekiemu jeszcze od tabliczki. Napięcia latały zauważalnie na mierniku do 30mV. Więc ciekaw jestem, co by na oscyloskopie wyskoczyło... A reakcja na obciążenie powodowała mocny spadek napięć. Do tego ta 560 ma tylko 2 linie, a nie 3 12V, jak pisze wszędzie. Ciekawe, czy to przez modularne okablowanie, nie wykorzystali jednej 12, czy w 12S też tylko 2 linie są wykorzystane.

tos mnie troche zasmucil ta informacja. Bo taki zasilacz kupilem sugerujac sie opiniami ze Chieftec jest och ach jak na swoja cene (ale jest troche glosny). Generalnie kupilem go ze wzgledu na wymiar 140 mm dlug. i odpinane kable no i cene 270 PLN. Fan Swap byl od razu brany pod uwage wiec tym ze jest glosny sie nie przejmowalem. Moglem brac BQ DP P7 450 W ale jego dlugosc 170 mm nie byla mi po drodze. W Antec'u na dole jest malo miejsca dlatego musialem kupic maly zasilacz i na dodatek z kablami wtykanymi w obudowe w zasilce a nie w koncowki na zewnatrz. Taki byl wlasnie 560-12C. Mam nadzieje ze mi nic nie wybuchnie ;) A i jestes pewien co do tych linie 12V ze sa tylko 2 a nie 3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byście wybrali jeśli niebrać pod uwage hałasu?

 

Corsair będzie sporo cichszy i brał bym jego.

 

No tak, ale skoro nie jest potrzebne? :wink:

Corsair VX550

W zasadzie ten ( tylko ) ten vx550 to to samo co ten Chieftec 650 14C, tylko z innym wentylem i troszkę inaczej zapakowany i bez kabli i z tego co widać słabszy i tańszy, ale też przypadkiem sporo cichszy. Jeśli na kablach Ci nie zależy, to weź Corsaira i resztę kasy wsadz w skarbonkę. Poza tym jeśli chciałbyś Choeftec'a CFT z kablami, to już prędziej rozejrzyj się za 750W modelem ( nie chodzi o moc, tylko o cenę, zazwyczaj nie wiedzieć czemu, 750 była sporo tańsza ). Ps. Chieftec'ów szukaj w innysch sklepach, bo W Zenfist mają na nie chore ceny.

 

disaster3

Znowusz nie przesadzaj. Powiedziałem, że się zawiodlem, bo też byłem nastawiony na ach i och z jego strony, ale po prostu klapa.

 

I nie chodzi mi o hałas, bo o tym się powyżej 200W u niego lepiej nie wypowiadać. Ale jeśli ktoś chce ten zasilacz beż żadnych kombinacji z wentylatorami, to w idle z przeciętnymi komputerami ten PSU bedzie bardzo cichy. Tylko podczas obciążenia zacznie wyć.

 

Nic Ci nie wybuchnie, 2 linie są użyte ( V2 i V3 ), zresztą rozkręć go i sam się przekonaj, jak mi nie wierzysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

disaster3

Znowusz nie przesadzaj. Powiedziałem, że się zawiodlem, bo też byłem nastawiony na ach i och z jego strony, ale po prostu klapa.

 

I nie chodzi mi o hałas, bo o tym się powyżej 200W u niego lepiej nie wypowiadać. Ale jeśli ktoś chce ten zasilacz beż żadnych kombinacji z wentylatorami, to w idle z przeciętnymi komputerami ten PSU bedzie bardzo cichy. Tylko podczas obciążenia zacznie wyć.

 

Nic Ci nie wybuchnie, 2 linie są użyte ( V2 i V3 ), zresztą rozkręć go i sam się przekonaj, jak mi nie wierzysz.

Nie no wierze na slowo, bo Ja sie na tym znam jak siema :) . Zrobilem Fan Swapa i jest git jesli chodzi o cisze. S-Flex kreci sie ok 700 obr/min, cisza jak makiem zasial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobiles fanswapa to nie marudz ze sie nie znasz tylko miernik w lape i sam zrob pomiary na swoim sprzecie, przynajmniej bedziesz spac spokojnie ;)

nawet mam miernik ale boje sie go :unsure: i powaznie nie znam sie na tym :) nawet nie wiedzialbym gdzie co sprawdzac. Ale fakt nie mam chyba takiej rzeczy w kompie, ktorej jesli sie da to nie poprawie z pomoca forum jesli jest jakis sposob :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

co myślicie o tym zasilaczu CHIEFTEC CFT-650-14C

jak tam u niego jest z napięciami bo nigdzie niemogę znaleść?

niewiem czy brać tego chifecta czy może Corsaira CMPSU-520HXEU oba znalazłem w cenie ~290zł

Chieftec do cichych nie należy, u mnie na razie będzie swap, a docelowo wymiana na Enermax Modulo 82+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...