Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna jakieś nowej zasiłki. Obecnie mam fortrona 350W. Musi być tanio i b.cicho :wink: .

 

A sprzęt to: e2160@3ghz/250gb/obecnie x800gto, ale jak będzie kasa to może jakiś GF 8800/9600.

 

Tanio, to do 200zł max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enermax Pro82+ 385W ~ 220zł, trochę więcej ale według mnie warto. Sprawność na poziomie 85%. Chyba najcichsza zasiłka (nie licze tych po fanswapie).

 

Co do BOX'a to włączy PWM i w idle będzie miał cisze. Ten BOX znowu nie jest taki zły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze a ja mam znowu dylemat , dopiero co sie zdecydowałem na BQ E5 450W, a tu mi nagle kumpel mowi "cos ty bierz Enermax Pro82+ EPR425 A" - wiec ja juz sam nie wiem , o cisze jakąś wielką mi nie chodzi, ale o niezawodność i moze jakiś spadek temp w piecu (grafa ma kurna 90 stopni w stresie i grzeje w cholere ;/)

jest sens sie zastanawiać ? czy daktycznie ten Enermax taki dobry , bo sie tyle dobrego naczytalem o BQ a tu nagle taki myk ;|

Edytowane przez czekus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze a ja mam znowu dylemat , dopiero co sie zdecydowałem na BQ E5 450W, a tu mi nagle kumpel mowi "cos ty bierz Enermax Pro82+ EPR425 A" - wiec ja juz sam nie wiem , o cisze jakąś wielką mi nie chodzi, ale o niezawodność i moze jakiś spadek temp w piecu (grafa ma kurna 90 stopni w stresie i grzeje w cholere ;/)

jest sens sie zastanawiać ? czy daktycznie ten Enermax taki dobry , bo sie tyle dobrego naczytalem o BQ a tu nagle taki myk ;|

Pewnie że dobry, którykolwiek wybierzesz będzie dobry. Ja bym sie skusił na Enermaxa jednak, sam mam i chwalę :)

 

(grafa ma kurna 90 stopni w stresie i grzeje w cholere ;/)

Za pomocą opasek zaciskowych przymocuj np. Acutake do radiatora. Znam ten ból SilentPipe od Gigabyte... Lub skuś się na Accelero S2 - w pasywie sobie poradzić powinno! :) Edytowane przez bartek46op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowe chłodzenie dodawane do pudełka z procesorem, niektórzy uważaja je za bardzo ciche i wydajne, co jest nonsensem.

Napisałem b.ciche, więc na pewno nie głośność na poziomie box'a. Widać nie dla każdego to jest oczywiste :sad: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje nowego zasilacza. zasilacz nie musi być cichy tylko żeby był wydajny.

znalazłem kilka propozycji:

 

1

 

2

 

3

 

Sprzęt (ale to niema znaczenia bo już zbieram na gt200 więc myślę o porządnej zasiłce żeby z b.wysokim oc (CPU GPU RAM) spokojnie wystarczało e8400/seagate 250gb/8800gts

 

który z nich najlepszy?? A może jakiś całkiem inny??

Pozdrowioneczka

Edytowane przez 7xfd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz dobrą zasiłke do OC z mocną +12V to wybierz Enermaxa http://zenfist.pl/enermax-pro82-epr525awt-...25w-p-2097.html, be quiet p7-pro http://zenfist.pl/be-quiet-dark-power-p7pro-550w-p-1990.html albo Tagana 500-U33 http://zenfist.pl/tagan-tg500u33-2force-ii...v-2-p-1574.html

 

poza tym do tego konfigu nada się i zasilacz ~400W ;)

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Zasilacz TAGAN TG500-U88 BZ 500W Piperock ?

 

Ma on ciągnąć to co w podpisie i ewentualnie w przyszłości jakiegoś Quada...

 

Zależy mi na ciszy i odpinanych kablach... Cena? do 300zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat już wcześniej, więc żadne lenistwo :/

 

Zastanawia mnie tylko fakt czy jest inna opcja do 300zł, a z tego co wiem to tutaj "Wybieramy zasilacze"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Zasilacz TAGAN TG500-U88 BZ 500W Piperock ?

 

Ma on ciągnąć to co w podpisie i ewentualnie w przyszłości jakiegoś Quada...

 

Zależy mi na ciszy i odpinanych kablach... Cena? do 300zł...

 

Zamówiłem dziś - Chieftec CFT-750-14C - czekam aż przyjdzie, podzielę sie wrażeniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mow chociaz ze do tego co masz w sigu :blink:

Stary poczciwy szef 360 302 niedawaj juz rady, wiec trzeba bylo go zmienic na cos lepszego. Myslalem nad taka 560 jak u Ciebie oraz nad 650 z odpinanymi kablami, a ze roznica w cenie byla niewielka wiec wzialem model jeszcze wyzej - tego "CFT-750-14C". :rolleyes:

 

Co do samego zasilacza to powiem ze trzyma bardzo dobrze napiecia (E2160@3,2 , 2X 1 GB, 7900GT, 3 dyski, karta tv, siecowka - wiem ze nawet sie nie spoci do tego...) , wentylator delikatnie slychac, kable w oslonkach. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również od kilku godzin mam Tagana 500w BZ , napięć sprawdzić nie mogę bo nie mam miernika, odpinane kable to sprawa bajeczna :)

Podswietlenie jak dla mnie na plus, pasuje mi do ledów z płyty głównej bo też są i zielone i niebieskie i czerwone :) Co do ciszy to za wczesnie by cos powiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam interesuje mnie czy warto doplacac 36zl do zasilacza Chieftec CFT 560W czy lepiej brac Chieftec GPS-550W czy jest jakas roznica miedzy nimi poza innym kolorem obudowy ladniejszym oplotem przewodow w CFT i wiecej 10W za odp z gory dzieki :wink: a i jeszcze jedno jaka(max) najwydajniejsza grafe i proca intela mozna pod niego wstawic <_<

Edytowane przez bushidoblade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary poczciwy szef 360 302 niedawaj juz rady, wiec trzeba bylo go zmienic na cos lepszego. Myslalem nad taka 560 jak u Ciebie oraz nad 650 z odpinanymi kablami, a ze roznica w cenie byla niewielka wiec wzialem model jeszcze wyzej - tego "CFT-750-14C". :rolleyes:

 

Co do samego zasilacza to powiem ze trzyma bardzo dobrze napiecia (E2160@3,2 , 2X 1 GB, 7900GT, 3 dyski, karta tv, siecowka - wiem ze nawet sie nie spoci do tego...) , wentylator delikatnie slychac, kable w oslonkach. Polecam

OK, tylko to jest tak jak z butami. Nosze 42 ale co tam kupie 45 bo byly w tej samej cenie a moze mi noga urosnie.... kiedys. Nie mowiac juz o 750Watt ale wlasnie to 560-tka nie miala by co z tym zrobic. Polowa by pojechala na wakcje albo dłubałaby w nosie. Ale ok, Twoj wybor juz kupiles.

 

 

Witam interesuje mnie czy warto doplacac 36zl do zasilacza Chieftec CFT 560W czy lepiej brac Chieftec GPS-550W czy jest jakas roznica miedzy nimi poza innym kolorem obudowy ladniejszym oplotem przewodow w CFT i wiecej 10W za odp z gory dzieki :wink: a i jeszcze jedno jaka(max) najwydajniejsza grafe i proca intela mozna pod niego wstawic <_<

Ja jestem zadowolony z 560W, dodaj jeszcze ze roznice to rowniez odpinane kable a dla mnie bylo istotna sprawa. Co do drugiej tresci to przypuszczam ze z Quadem i 9800GTX (a moze nawet 9800GX2) spokojnie sobie poradzi. ALe niech madrzejsi ode mnie sie wypowiedza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje zasilacza na taka konfiguracje:

Intel Core2 Quad Q9450 2,66 GHz

Gigabyte GA-X48T-DQ6

400 GB SATA-II 4 szt.

OCZ DDR3 4x 2GB 1333MHz CL7 Platinium

 

Karta graficzna jest zintegrowana i zadnej dodatkowej nie bede wkladal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze cos drozszego, lacznie na komputer pojdzie ok 7000, troche wstyd brac zasilacza za 200pln. chcialem przeznaczyc ok 500.

 

przy okazji spytam sie o UPS'a pod taka konfiguracje (zasilacz) - ok 1000 VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Potrzebuje zasilacza na taka konfiguracje:

Intel Core2 Quad Q9450 2,66 GHz

Gigabyte GA-X48T-DQ6

400 GB SATA-II 4 szt.

OCZ DDR3 4x 2GB 1333MHz CL7 Platinium

 

Karta graficzna jest zintegrowana i zadnej dodatkowej nie bede wkladal.

Zależy czy jakieś OC trzeba wkalkulować, ile napędów optycznych i czy będziesz robił dalsze rozszerzenia zwłaszcza o kolejne HDD.

Tak w ciemno to bym zaproponował Chieftec CFT-500A-12S lub droższy i mniej hałaśliwy Enermax Pro82+ 525W

Edit:

Chyba jednak będzie trzeba jakąś graficzną włożyć do tej płytki :)

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak będzie trzeba jakąś graficzną włożyć do tej płytki :)

chyba masz racje :]

ale jak wszedzie sprawdzam, to jak dam wyszukaj z opcja zintegrowana grafika to w wyskakuje mi ta plyta w 2 hurtowniach i 1 sklepie internetowym.

i badz tu madry :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś z Was do czynienia z Chiefem 400W CTP-400-12G?

LINK

Wiem tyle że ma certyfikat 80 Plus i podobno robiony jest przez Sirteca, ale podejrzanie cicho o nim na google. Interesuje mnie np. jego głośność.

 

W tej chwili mam pożyczony GPS-400AA-101A, ale głośny jest skurczybyk, no i sprawność ma poniżej 80%. A ten CTP-400-12G jest niewiele droższy, a trochę mocniejszy, no i sprawność ma dużą.

 

A może ktoś poleci coś markowego w podobnej cenie - cichego, dość mocnego i z dużą sprawnością? (wiem że tak to tylko w Erze, ale może coś się znajdzie :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...