Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

No że suszara to może lekka przesada, ale fakt dla mnie gdzie najszybszy wentyl kręci się na 800 rpm jest głośny.

W idle to mniej więcej poziom mojego hk-350ap przed wyciszeniem ;). To co jest dziwne - mój egzemplarz jest cały czas chłodny - nie ważne czy obciążony czy nie. Dotykam obudowy zasilacza i jest chłodna - co dobrze wróży fan swapowi i pokazuje że chyba zasiłka ma po prostu zbyt ostre ustawienia dla regulatora obrotów :).

Zaraz puszczę orthosa na dłużej i sprawdzę czy się zagrzeje.

 

Edit

 

Więc zapuściłem orthosa, do tego jakiegoś śmiesznego starego treemarka żeby obciążyć trochę grafę i max obroty jakie mam to 1480 rpm. Po 50 minutach zasilacz nadal jest zimny/ewentualnie lekko letni, powietrze wychodzi z niego letnie. Jutro ma dojść scythe slip stream więc bez obaw robię fanswapa :)

 

Edit2

 

Jestem po fanswapie. Jak się łatwo domyślić jest dużo ciszej. Wstawiłem slip stream 1200 i mam w idle około 880 rpm, po obciążeniu jednego rdzenia mam 950 rpm, a po zapuszczeniu orthosa i treemarka na full screena mam 1180 rpm

 

Sam fan swap bezproblemowy bo oryginalny wentyl jest zamontowany na wtyczce. Niestety slip stream nie nadaje sie chyba za bardzo do pracy w poziomie bo lekko wpada w wibracje co zwiększa poziom hałasu.

 

Sam zasilacz jest tak samo chłodny jak przed fan swapem.

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś pisze, że zasilacz jest REWELACYJNY, a potem nie pisze dlaczego to powinieneś się domyślić ;) Tabliczki też nie widać więc nie ryzykowałbym <_<

racja w tej cenie ma pewnego fortona ;] więc passss ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, kupiłem Cav 500w, do konfiga

x2 5000+, 2gb+radzio4850/

 

Czy to normalne żeby zasilacz wiał ciepłym powietrzem przy takiej konfiguracji?

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, kupiłem Cav 500w, do konfigax2 5000+, 2gb+radzio4850/Czy to normalne żeby zasilacz wiał ciepłym powietrzem przy takiej konfiguracji?

Jest ktoś w stanie mi odpowiedzieć na moje pytanie ?

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy któryś z tych zasilaczy Amacrox AX400-PNF (350W) lub Modecom MC-350ATX poradzi sobie z takim sprzętem:

e5200

GIGABYTE GA-P31-DS3L

2GB ddr2

9600gso 384MB/192bit/DDR3

1x dysk ata 1x nagrywarka dvd

 

Czy jednak potrzeba coś mocniejszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do corsaira to widuje na jego temat strasznie zroznicowane opinie jesli chodzi o głosnosc

jestem juz prawie zdecydowany na 425W od Enermaxa :wink:

tak z ciekawosci to jaki RPM ma corsair w idle ?

Ile RPM to nie wiem ale na moim konfigu vx450 pracuje zdecydowanie za glosno jak na moje ucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy któryś z tych zasilaczy Amacrox AX400-PNF (350W) lub Modecom MC-350ATX poradzi sobie z takim sprzętem:

e5200

GIGABYTE GA-P31-DS3L

2GB ddr2

9600gso 384MB/192bit/DDR3

1x dysk ata 1x nagrywarka dvd

Czy jednak potrzeba coś mocniejszego?

Styka. Z tym, że to ta sama zasiłka - różnią sie wentylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Newsa na głównej pewnie już każdy czytał więc nie będę się powtarzać, ale rzucę linki do testów... szykuje się bardzo ciekawy przeciwnik dla Amacroxa i Modecoma w segmencie 300 - 350W. Przede wszystkim z uwagi na wyższą sprawność a co za tym idzie możliwość skręcenia wentylatorów na niższe obroty.

 

Raport 80Plus nt. bqt PurePower 300W [pdf]

Raport 80Plus nt. bqt PurePower 350W [pdf]

 

Mam tylko nadzieję, że BQT Pure Power faktycznie będą lepsze od TT Pure Power...

 

//edit linki poprawione

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maastricht

polecam fortrona - praktycznie cokolwiek nawet 250W ...

 

co do BQ PP mogę napisać że miałem już z nimi styczność i na prawdę DAJĄ RADĘ...

co do ciszy, napięć, sprawności - do "maszyn do pisania + media center" idealny sprzęt ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o zasilaczach Super Flower? Na papierze wydają się być świetne, np. Amazon 650W ma certyfikat 80+ BRONZE.

Wertuję informacje o różnych zasilaczach bo poszukuje czegoś koło 600W, najlepiej koło 300 zł.

No i po głowie chodzą mi Pentagram, Super Flowery, Ocz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, Super Flower bym sobie odpuścił - prądowo pozostawiają naprawdę dużo do życzenia. Uzyskanie wysokiej sprawności w dzisiejszych czasach nie jest wcale trudne, także tym bym się nie sugerował ;) Pentagram - jak najbardziej, faktyczny producent to Sirtec (vide Chieftec CFT-XXX-12S, który jest bratem bliźniakiem Pentagrama), OCZ to również świetny zasilacz (od FSP Group, trochę zmodyfikowany Fortron GLN, tak jak masa innych zasilaczy, np. BeQuiet Straight Power ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupić taką kartę:

 

http://www.allegro.pl/item486368367_karta_...vi_wroclaw.html

 

rozumiem że nie wymaga ona dodatkowego zasilania od zasilacza, jest kwestia czy mimo to moj stary sobie poradzi. Naczytałem się że posiadając go w sumie powinienem już popełnić samobójstwo, a przynajmniej przestac korzystać z komputera. Tak jest to niesławny take me 400 w. Musi obsługiwać zestaw: Asus K8V-VM, Sempron 3000+, hdd Samsung SP160 4N 160 Gb, karta vga zintegr. , 512 DDR, dvd x 2.

Co się stanie po podłączeniu tego radeona (powyżej)? Jeśli trzeba wymienić zasilacz to czy wystarczyłby ten?

 

http://www.allegro.pl/item487833735_profes..._pci_24pin.html

 

Czy to jest oryginał? No i najważniejsze czy sobie poradzi. Proszę o podpowiedzi.

Edytowane przez trymus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, ale od grafiki mam Xboxa 360, karte kupuję żeby raczej pograć w starsze gierki np Thiefa III Counter strike Far Cry itp. A co proponujesz do 150zł?

 

A jak wyglądałby ten? I czy zasilacz ( Fortron )by wytrzymał bo karta potrzebuje dodatkowego zasilania.

 

http://www.allegro.pl/item483630838_power_...0_xt_256mb.html

 

A co z ta kartą czy lepsza od poprzednich?

 

http://www.allegro.pl/item486896164_sapphi...ci_express.html

 

i podobne pytanie o możliwość zainstalowania na Fortronie

 

Pomoże ktoś?

Edytowane przez trymus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

potrzebuje waszej pomocy:)

Planuje dokupienie 2giej karty graficznej do cf i dlatego nowy zasilacz bedzie konieczny

 

Co polecilibyście mi do konfiga e7200 (oc) i 2x radeon 4850 sonic+ aha i bardzo wazne zeby bylo ciche:}

mysle ze moc okolo 600w powinna starczyc do tego configa;]

 

Kwota graniczna tak 400-450zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje dobrego zasilacza, od 4/5 lat mam Modecoma 350W (nie jest to feel, jakas lepsza wersja) jednak już wymieniałem w nim kondensatory etc. Chce go wymienić „bo już strach”.

 

Sprzęt:

INTEL CORE 2 QUAD Q6600 po OC

4GB Ram po OC

9600GT

2 dyski twarde

 

Zastanawiam się nad zasilaczami:

Seasonic S12II-380

Amacrox Warrior AX450

Enermax Pro82+ EPR425AWT

TAGAN TG400-U33II - 400 W

 

CHIEFTEC GPS-450AA chyba odpada bo „podobno” jest bardzo głośny. Co polecacie? Budżet najlepiej okolice 200zł jednak gdyby za dodatkowe 20-40zl było cos ultra lepszego mogę dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...