Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

powiedzcie mi czy warto dokładac 70zl pomiedzy:

Topower SilentEZ 450W 286zl a

BeQuiet Dark Power Pro 450W 359zl

 

sprzedawca dodatkowo twierdzi ze na bequieta miał duzo wiecej zwrotów niz na topowera.

Sam mam topowera p5 450w i daje rade z drugiej strony mam tez dark powera w innym kompie i tez daje rade, w sumie to te 70zl to chyba włoże w jakies chłodzenie karty graficznej - tak aby ja przyciszyc

co byscie wybrali dla tego:

e5200, 4gb, 4670, 2 dyski, 2 nagrywarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje taki zestaw, oc też będzie:

1.e 5200

2. msi p45 neo2fr, lub p45 platinum

3. dvd

4. dysk do raidu - 1 talerzowy 2x(320, 500gb) jakiego producenta? doradźcie

5. 9800gtx+

6. 4gb ddr2 reaper

Posiadam starą zasilkę tagana 420w -u02, ma 1 linie 12v/22a, i czy ten zasilacz wydoli na ten zestaw?

Jeśli będzie za słaby to którą zasilkę wybrać, dodam że ma być cicha bo przeważnie komp chodzi w nocy?

1. be quiet dark power 550w.

2. corsair 520w hexu.

3. tacens valeo II 600w.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie nikt nie kupuje takich zasilaczy, tylko sprawdzone i polecane, dlatego też kup coś polecanego i sprawdzonego.

Nie masz pewności czy po krótkim czasie Ci nie padnie.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co najlepiej kupić za ~200 zł.? Sprzęt jak w podpisie, czyli 4-setka spokojnie wystarczy. Obecnego Topowera oddaje matce, bo w jej kompie padł zasilacz. Przeglądałem ofertę Komputronika i Topower SilentEZ wydaje sie najrozsądniejszym wyborem. Ale może jest jakaś alternatywa?

 

W obecnym zasilaczu mam 2 wetyle 80mm, a widze że w tym nowym Topowerze jest jeden 120mm - czy to nie jest gorsze rozwiązanie? Co z wentylatorem wyciągającym ciepłe powietrze?

Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co najlepiej kupić za ~200 zł.? Sprzęt jak w podpisie, czyli 4-setka spokojnie wystarczy. Obecnego Topowera oddaje matce, bo w jej kompie padł zasilacz. Przeglądałem ofertę Komputronika i Topower SilentEZ wydaje sie najrozsądniejszym wyborem. Ale może jest jakaś alternatywa?

 

W obecnym zasilaczu mam 2 wetyle 80mm, a widze że w tym nowym Topowerze jest jeden 120mm - czy to nie jest gorsze rozwiązanie? Co z wentylatorem wyciągającym ciepłe powietrze?

Może Be Quiet Pure Power 350W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mój aktualny zasilacz [corsair hx520w] będzie stabilnie i wystarczająco podawał napięcie do komputera z sygnatury jeśli wymienię w nim grafikę na 280Gtx i procesor na Q9650 (oc ~4ghz) ?

 

Jeśli ktoś ma taki zestaw lub obciążał znacznie ten zasilacz to proszę taką osobę o wypowiedzenie się tutaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja zapytam. Sprzęt jak w podpisie itd, niedawno wymieniłem kartę na Radka 4870. Od tej pory pod obciążeniem 3d zwisy freezy i bluescreeny. Stawiam na zasilacz - przestał wystarczać. Co polecicie do 400zł powyżej 600W??

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jeśli jest sprawny to powinien dawać radę na luzaka. Odkręć kloca, zjedź z napięciem na klocu i zobacz czy też będziesz miał jazdy.

 

Ewentualnie pożycz od kogoś i zobacz czy będzie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toć mam 520W i to dobrej firmy to po co mam zamieniać na 425W czy 500W - totalny bezsens. Zanim nie zmieniłem karty wszystko śmigało. Zmieniłem kartę i zaczęło się sypać, jedyne sensowne wytłumaczenie to brak mocy. Więc proszę o sensowne wypowiedzi a nie typu, że starczy mi 425W bo nie starczy i to jest pewne!! Dodam że po odłączeniu jednego dysku wszystko śmiga co potwierdza, że to problem z mocą.

 

ps. według kalkulatora anteca wychodzi, że mój komp potrzebuje w tym momencie 560W.

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzio się nie przegrzewa (no chyba że przy 60 st C, które ma w stresie się przegrzewa w co wątpię) nie jest felerny, sprawdzone w innym kompie.

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli brakuje prądu odkręć procka obniż napięcie jak napisał stolara i może coś się wyjaśni. A tak w ogóle to odżałuj 30 zł na miernik i nie będzie problemów z taką diagnozą.

Po odkręceniu proca komp stabilny w 100%

Istnieje jeszcze możliwość że procek się w międzyczasie zdegradował :mrgreen:

Bo coś mi sie wierzyć nie chce że ten corsair nie daje rady, no chyba że padł ale wtedy na gwarę go - 5 lat w końcu miał ..

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odkręceniu proca komp stabilny w 100%, mogę go katować WiC-em (World in Conflict) do bólu i wszystko śmiga. Wcześniej po 10 minutach gry był zwis lub bluescreen.

 

Myślę nad Antecem Neopower 650W lub Bequiet 600W. Ewentualnie jakiś enermax ale są dla mnie raczej przydrogie...

 

ps. wchodzi jeszcze w gre coś takiego: OCZ PCPower&Cooling Silencer 610W EPS

 

Co wybrać??

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja zapytam. Sprzęt jak w podpisie itd, niedawno wymieniłem kartę na Radka 4870. Od tej pory pod obciążeniem 3d zwisy freezy i bluescreeny. Stawiam na zasilacz - przestał wystarczać. Co polecicie do 400zł powyżej 600W??

Hmm to raczej nie zasilacz jest winowajcą.

W końcu mam taki sam a sprzęt podobny, procek (o ile dobrze pamiętam to 1.4v) no kartę mam inną ale wymieniam ja na 280gtx. Pytałem się wcześniej czy ten zasilacz wystarczy i każdy odpowiedział, że w zupełności więc nie wiem dlaczego do twojego zestawu ma nie wystarczać. Do mojej sygnatury możesz jeszcze dodać 4x fander 120mm w obudowie i 2x nagrywarka dvd. Z zasilaczem nie mam żadnych problemów jak dotychczas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem rozwiązanie mojego problemu. Otóż wtyczki pci-e miałem podpięte obie z zasilacza, są prawdopodobnie na tej samej lini zasilania, która ma obciążalność do 18A. Po podpięciu drugiej wtyczki przez przejściówkę z molexa na pcie (oosobny kabel) problem znikł całkowicie (procek z powrotem podkręcony a drugi dysk podpięty i dziala). Więc chyba mogę sobie darować zakup :)

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18*12=216 Więc samego radzia by uciągnęły.

Ale to że oc procka powodowało resety sugerowało by racze,j że na tej jednej linii siedzi i proc i obie wtyczki pcie - śmieszne to troszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No radzio według specyfikacji pobiera do 225W. Więc niekoniecznie by go uciągnęły. No nic, ważne, że problem rozwiązałem :)

 

ps. proc teraz jest podkręcony z powrotem i wszystko śmiga jak ta lala :D

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. według kalkulatora anteca wychodzi, że mój komp potrzebuje w tym momencie 560W.

Ten kalkulator o kant [gluteus maximus] można rozwalić, jak chcesz się dowiedziec ile prądu zużywa komputer, przyjedź do Torunia, mam miernik przepływowy mocy Voltcrafta

Twój cały zestaw bierze max 280-290W z gniazdka, czyli podzespoły 80% tego (bo tyle wynosi sprawnosć zasilacza) czyli jakieś 225W

 

Znalazłem rozwiązanie mojego problemu. Otóż wtyczki pci-e miałem podpięte obie z zasilacza, są prawdopodobnie na tej samej lini zasilania, która ma obciążalność do 18A. Po podpięciu drugiej wtyczki przez przejściówkę z molexa na pcie (oosobny kabel) problem znikł całkowicie (procek z powrotem podkręcony a drugi dysk podpięty i dziala

Corsair ma w rzeczywistości tylko jedną mocna linię 12V, więc ta hipoteza odpada. Prawdopodobnie jest jakies uszkodzenie na lutach/przewodach

 

Ale to że oc procka powodowało resety sugerowało by racze,j że na tej jednej linii siedzi i proc i obie wtyczki pcie - śmieszne to troszkę.

i niemozliwe, bo jeżeli są dwie linie to jedna odpowiada za proca, druga za resztę, ale w tym wypadku jest jeden mocny rail na 12V

 

No radzio według specyfikacji pobiera do 225W. Więc niekoniecznie by go uciągnęły.

Taa, jasne, przy takim poborze to bys miał farelke, a nie katre graficzną. :mur:

Powiedzmy sbie jedo czytanie specyfikacji producentów szkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ci się pomyliło, ten Corsair nie ma jednej linii tylko trzy!! Bo w takim razie po jakiego grzyba na tabliczce znamionowej było by to rozdzielane na +12V1 +12V2 i +12V3 ??? Wytłumaczysz mi to?? Jednym z niewielu zasilaczy z jedną mocną linią jakie znam jest np: PC Power & Cooling Silencer 610W ale na pewno nie ten Corsair. I pytanie, jeśli to jest zasilacz z jedną linią to dlaczego po przepięciu z kabla pcie z zasilacza na ten z kompletu karty (z przejściem z molexa) zaczęło działać a wcześniej ni cholery?? Coś się ta twoja teza kupy nie trzyma.

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tabliczka to jedno, życie to drugie. Ok 50% zasilaczy z 2 lub więcej liniami na tabliczce, ma w rzeczywistości tylko jedną linię (wystarczy fizycznie sprawdzic jak sa lutowane kable w zasilaczu). Troche się na tym znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...