Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, przypuśćmy, że ma jedną. Powiedz mi w takim razie dlaczego po przepięciu z kabla pcie z zasilacza na ten z kompletu karty (z przejściem z molexa) zaczęło działać jak należy a wcześniej nie chcialo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hiho,

powoli przymierzam się do zmiany platformy... myślę nad i7 [920 ofc] mam teraz enermaxa liberty 400w z fanswapem... pytanie zasadnicze czy to uciągnie 920 + 3gb ramca i jakiegoś radka ~4870/ 4850? Imo za mało ale chce się upewnić :-> a i do tego laing ofc :D

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku to się zadowolę stockiem ale ten początek to może okazać się hmmm no wiesz... 20min :D ogólnie to najpierw wszystko przez xx dni będzie działać z x1950gt [chyba że znajdę fajne gpu prędzej]... potem będziemy szukać grafiki jakieś rozsądnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem wcześniej już o to czy mój zasilacz sprawdzi się w komplecie z 280gtx, jednak zmieniłem zdanie i kupuję radeona hd4870x2.

Więc teraz pytanie czy ten corsair 520hx będzie nadal odpowiedni do mojego zestawu po zmianie grafiki na HD4870x2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Sprzęt mam jak w sygnaturce, ale doszła mi właśnie grafika gf 9800GTX (65nm). I prawdopodobnie będzie zmieniona platforma na E2180 z płytą na P35. Z tego względu zacząłem się trochę obawiać o zasilacz. Niby nie okazuje żadnych oznak zmęczenia (choć jeden z dysków podejrzanie się zachowuje), ale wolę dmuchać na zimne. Starczy ta delta 400W, czy polecicie coś lepszego do 200zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Sprzęt mam jak w sygnaturce, ale doszła mi właśnie grafika gf 9800GTX (65nm). I prawdopodobnie będzie zmieniona platforma na E2180 z płytą na P35. Z tego względu zacząłem się trochę obawiać o zasilacz. Niby nie okazuje żadnych oznak zmęczenia (choć jeden z dysków podejrzanie się zachowuje), ale wolę dmuchać na zimne. Starczy ta delta 400W, czy polecicie coś lepszego do 200zł?

Mam prawie identyczny konfig i tą Deltę, na codzień pracuje na 8600gt, ale testowałem 8800gs i gt i nie było problemów. To bardzo porządny zasilacz, po fanswapie na Xthermala 80mm@1000rpm, 8600gt i żarówce halogenowej 50w na pci-e i 35w na molexie najniższe napięcie to 11,95v. W razie czego w zasilaczu jest potencjometr do regulacji napięcia na lini 12v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się poradzę. Potrzebuję nowej zasiłki do konfigu z podpisu. Priorytet: cisza. Zastanawiam się nad tymi dwoma:

1) Seasonic S12 II 380W - 229zł. (cena wysoka, ale wedle opinii bardzo cichy)

2) Antec EarthWatts 380W -169zł. (polecany w zestawach, a Miguel stwierdził, że będzie cichszy od kiedyś sławetnego Pentagrama 460W, którego miałem okazję testować i niestety nie zachwycił).

Ewentualnie coś innego w podobnej cenie. Wiem, że dosyć duża rozpiętość cenowa, ale na pewno coś doradzicie. Modecom zaczął być już głośny nawet z Arctic-iem. Dzięki z góry za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie identyczny konfig i tą Deltę, na codzień pracuje na 8600gt, ale testowałem 8800gs i gt i nie było problemów. To bardzo porządny zasilacz, po fanswapie na Xthermala 80mm@1000rpm, 8600gt i żarówce halogenowej 50w na pci-e i 35w na molexie najniższe napięcie to 11,95v. W razie czego w zasilaczu jest potencjometr do regulacji napięcia na lini 12v.

hmm.. niby 9800GTX powinna pochłaniać nieco więcej energii niż 8800GS i GT, ale widzę że dodatkowo dociążałeś kompa. W takim razie już się nie martwię.. tylko te krótkie kable mnie denerwują.. musze jechać na dwóch przejściówkach na pcie, bo orginalny kabel nie sięga.

 

Aha.. czy zasilacz może wpływać na pracę dysku w ten sposób, że z obecnym dyskiem 250 mam ten dziwny problem, że pliki odczytuje/zapisuje normalnie. Oglądam z niego filmy, instaluję na nim gry, ale systemu nie dam rady postawić bo zaraz się wiesza, resetuje i dziwne problemy robi. Dlatego system musi chodzić ze starej, wolniejszej 80tki

Partycje: 10GB (system), 15GB (gry), 100GB, 100GB

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka delta powinna łyknąć SLI bez problemu .. jeżeli jest sprawna, bo niestety nic nie jest wieczne a parę latek to ona już ma ;c Sugeruję inwestycję w miernik. Sam mam ponad 2 letniego leżaka i miernik uspokaja moje rozkołatane serce w kilka minut, przy okazji jakiegoś v-moda można trzasnąć od czasu do czasu [;

 

KuBaB antec, albo pnr 400/450 z 4speed IMO, albo delta od wodnika (tylko ona nie nowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q8ic: fortrony starsza konstrukcja chyba (musiałbym dużo przejściówek używać), co do delty to wolałbym jednak sprzęt z dłuższą gwarancją (o dziwo zaczynam zwracać na to uwagę). Skłaniałbym się do tego Antca tylko zastanawiam się czy jego wentyl ("tylko" 80mm) nie będzie się rozkręcał i szumiał w porównaniu do wolnoobrotowych 120-stek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One chyba takie stare nie są tylko, że to oemy i stąd biedne okablowanie.

450 ma 2* sata więc przejściówka do grafy.

Antec może być słabszy niż fortron, ale sprawność raczej wyższa no i kable ma.

Seasoniki są ciche generalnie - antec to ss. omgwtf twierdzi że cichy [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. niby 9800GTX powinna pochłaniać nieco więcej energii niż 8800GS i GT, ale widzę że dodatkowo dociążałeś kompa. W takim razie już się nie martwię.. tylko te krótkie kable mnie denerwują.. musze jechać na dwóch przejściówkach na pcie, bo orginalny kabel nie sięga.

 

Aha.. czy zasilacz może wpływać na pracę dysku w ten sposób, że z obecnym dyskiem 250 mam ten dziwny problem, że pliki odczytuje/zapisuje normalnie. Oglądam z niego filmy, instaluję na nim gry, ale systemu nie dam rady postawić bo zaraz się wiesza, resetuje i dziwne problemy robi. Dlatego system musi chodzić ze starej, wolniejszej 80tki

Partycje: 10GB (system), 15GB (gry), 100GB, 100GB

Tylko użyj jednej przejsciówki molex-pci-e oraz przedłużacza do oryginalnego wtyku pci-e. Ten zasliacz ma oddzielną linię na wtyczkę pci-e. Wtedy bedzie miał odpowiednio rozłożone obciążenie na liniach.

 

ps Zainwestuj w jakis miernik (nawet tani) i bedziesz wiedział wszystko - przyda się na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dość porządnym miernikiem na molexach mierzone

 

windows 7 idle (pod obciążeniem to samo)

5V - 5.12-5.13

12V - 12.12-12.14

g8ic: Taka delta powinna łyknąć SLI bez problemu ...

Zgadzam się z g8ic - nie bałbym sie zrobić na niej SLI :legal:

Napięcia idealne, także bez obaw ;-)

Edytowane przez brisbane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o KN9 to bardzo możliwe są problemy z pamięciami (nagłe resety, bluescreeny podczs gry), ta płytka jest dość wybredna jesli chodzi o ustawienia RAMu.

Edytowane przez brisbane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...