Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

cos mi zasilacz popiskuje ,ten z podpisu, bede chyba zmuszony go wymienic, co teraz radzicie...w niedalekiej przyszlosci dojdzie jeszcze jedna grafika ....ale jeszcze niewiem czy nv czy ati (tak aby byly dwie) narazie jedna ati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szef 400W - zajrzy do faq by svende , chodzi o linie 12v wzgledem wyższych modeli - najbardziej opłacalny. Czy pociągnie ? Bez problemu. Z resztą Zenfist napisał, zenfist się zna ;) Podobnie można ufać opiniom BENITO (ostatnio rzadko coś pisze) i svende [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica w faktycznej wydajności zasilaczy:

-Modecom MC 350W

-FORTRON FSP350 60HLN AktivPFC?

Edit:

miałem zamiar kupić modecoma i czytałem opinie, że jest tak samo dobry jak MC400W co mnie oczywiście utwardziło w przekonaniu, tymczasem handlowiec uparcie wciskał mi fortrona, fakt, że MC może nie miał, ale wolałem poczekać, czy dobrze wybrałem? Może jeszcze zmienić zdanie?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam mały problem po zmianie platformy.

 

Posiadam PII 710 i Asrocka A780GXH/128M który ma wejście na EPS12V, niestety mój Procomp ma tylko typowy 4- pinowy kabel co chyba wpływa na stabilność kompa. Bios nie zapamiętuje połowy ustawień przez co muszę kręcić OD'em, i po mocniejszym wykreceniu po jakims czasie elegancki zwis systemu(realne napięcia wyższe o .12 na CPU w stosunku do ustawien biosu, temp ~50c).

 

Czy nabycie zasilacza z EPS12V może poprawić, a może nawet wyeliminować te problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy pod ten konfig:

 

Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/

Płyta główna: ASRock P45TS /intel P45/

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) PC800 CL5

Dysk twardy: Western Digital 640GB 7200rpm 16MB cache SATAII [6400AAKS]

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD4850 Dual Slot Fansink

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223F SATA (black)

Obudowa: Cooler Master Elite 331

 

wystarczy Pentagram Silent Force PSF 460-P12S 460W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam mały problem po zmianie platformy.

 

Posiadam PII 710 i Asrocka A780GXH/128M który ma wejście na EPS12V, niestety mój Procomp ma tylko typowy 4- pinowy kabel co chyba wpływa na stabilność kompa. Bios nie zapamiętuje połowy ustawień przez co muszę kręcić OD'em, i po mocniejszym wykreceniu po jakims czasie elegancki zwis systemu(realne napięcia wyższe o .12 na CPU w stosunku do ustawien biosu, temp ~50c).

 

Czy nabycie zasilacza z EPS12V może poprawić, a może nawet wyeliminować te problemy?

P4 i EPS12V nie ma nic do rzeczy, a poza tym jesteś leniem i nie czytałeś pierwszego postu (bo Procomp to ciach!o nie zasilacz)

 

@robrzesz:

starczy, ale będzie głosny jak suszarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1

 

Lepiej zmierz napięcia w tym Procompie :)

Szczerze mówiąc kozak jesteś, ja bym się bał. Przecież to może w każdej chwili zjarać całego kompa. Szacun za odwagę. (a może to zwykła nieświadomość/ignoranctwo? :) )

 

Pewnie zaniża napięcia wraz ze wzrostem obciążenia i stąd zwisy.

 

PS. To nieistotne bo i tak nadaje się do wymiany - ale ile W na tabliczce ma ten wynalazek?

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P4 i EPS12V nie ma nic do rzeczy, a poza tym jesteś leniem i nie czytałeś pierwszego postu (bo Procomp to [ciach!]o nie zasilacz)

Ja doskonale sobie zdaję sprawę z tego że jest to noname.

 

Lepiej zmierz napięcia w tym Procompie

Szczerze mówiąc kozak jesteś, ja bym się bał. Przecież to może w każdej chwili zjarać całego kompa. Szacun za odwagę. (a może to zwykła nieświadomość/ignoranctwo? )

 

Pewnie zaniża napięcia wraz ze wzrostem obciążenia i stąd zwisy.

 

PS. To nieistotne bo i tak nadaje się do wymiany - ale ile W na tabliczce ma ten wynalazek?

450W, napięcia trzyma bdb wg softu jak i mierzone ręcznie(stres), z tym że zwis następuje zarówno podczas stresu jak i idlowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delta DPS300MB-B chyba uniesie 8600GT, hm?

 

Ma linię 12V 15A = 180W

 

Sprzęt z sig, 7600GT chcę wymienić na 8600GT. W poradniku Miguela pisze, że do 8600GT zaleca "markowe 350W", ale gdzieśtam zasłyszałem, że 8600GT bierze mniej watów od 7600GT????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem bardzo tanio Be quiet! StraightPower 450W w wersji E5 czy da rade takiemu kofigowi ????

E5200 - oczywiście będzie kręcony do około 3,4

asus p5q pro

2x2gb gail 800Mhz

320 gb samsung

4870 1gb

creative elite pro

katoda uv

2x120mm wentyle w obudowie

Edytowane przez dandiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel C2D E8400 na jakies 4GHZ za jaks czas moze bedzie q9550 na 4GHZ

Asus P5Q PRO

ZOTAC GTX295

2x2GB lub 16gb(moze sie przymierze) 500MHZ RAM

3 dyski / dvd/ creative music gold / na usb siedza czasem pedndriwy.

 

Mysle nad be quiet! Dark Power P7-PRO 650W wysatrczy czy brac cos mocniejszego ?

 

btw tutaj ten zasilacz jest za 460zl : http://www.bartlomiejus.com.pl/product_inf...roducts_id=8738 ale w porownaniu z innymi cos to podejrzanie tanio ?????

Edytowane przez killua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Pentagramach CAV, zauważyłem ze jeszcze do niedawna były w zestawach Miguela ale wybyły :lol: niby na 500W Pentagramie ma byc 432W dla 12V ale cos mi sie nie chce w to wierzyć :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...