Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad wyborem między Fortronem FSP500-60MDN a FSP400-60HLN.

Oba są w tej samej cenie. Różnią się przede wszystkim proporcją natężenia prądu na końcówkach. MDN - mocne w 12V, a HLN - mocne w niższych napięciach. Które rozwiązanie będzie lepsze?

 

 

cpu: DualCore AMD Athlon 64 X2 4400+

mobo :Foxconn A690GM2MA/A690VM2MA

Grafika zintegrowana

mem: 2x1GB ddr2

hdd: 250GB sata seagate 16MB

nagrywka: NEC

 

Wiem, że to zestaw mało prądożerny. Po prostu chciałbym trochę go podkręcić (obecnie nie wychodziło mi to być może z powodu złego zasilacza) i żeby zasilacz posłużył także po przyszłej zmianie płyty i procesora. Raczej pozostaję przy budżetowych rozwiązaniach.

Edytowane przez rambusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przeszkadza Ci że MDN nie jest najnowszą konstrukcją, będziesz musiał dokupić przejściówkę 20->24pin i najprawdopodobniej kupisz leżak magazynowy to możesz go brać bez problemu. Jeśli chcesz nowy to fsp400-60ghn, albo fsp 400-60apn (ten ma trochę mało kabelków, ale jest odrobinę lepszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzcie co brac:

 

Fortron FSP500-60GLN

czy

Asus ATX A-45GA 450W

http://allegro.pl/item726425227_nowosc_asu...2_p4_tanio.html

Fortron FSP500-60GLN.

Asus nie posiada 80plus, brak recenzji, nie wiadomo kto go zrobił. No chyba że chcesz świecidełko a nie zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje.

W takim razie zamawiam FSP500-60GLN.

Jednak przegladajac przed chwila sklepy internetowe znalazlem OCZ Modxstream Pro 500W Modular, ktory jest o 20 pln drozszy od Fortrona.

Moze dorzucic te pare groszy i brac OCZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Jestem nowy, więc jeśli post jest umieszczony w nieodpowiedniej sekcji to proszę moderatora o przeniesienie. Na początku chciałbym powiedzieć, że jestem posiadaczem 3-letniego komputera z podzespołami:

 

PŁYTA GŁÓWNA: GIGABYTE GA-8N775 P4 SOCKET 775/ATX

PROCESOR: INTEL PENTIUM D 805 2.66 GHZ (533/2x1MB/775)

PAMIĘĆ: GOODRAM DDR2 1GB/667

DYSK: SEAGATE 320GB SATA2/16MB (partycja z windowsem C: 9,8 GB, partycja D: 280 GB) Windows XP SP2

GRAFIKA: GEFORCE 6600GT 256MB

ZASILACZ: MODECOM 350W

NAPĘD: DVD-RW LG

CHŁODZENIE: ARCTIC COOLING 9

 

Z tego co wyczytałem w tym temacie mój zasilacz powinien w zupełności wystarczyć do tych podzespołów, ale jednak wydaje mi się, że tak się nie dzieje. Zasilacz rok temu był wymieniany na nowy (350W), ponieważ komputer się zawieszał i resetował. Teraz też mam problemy z pracą komputera, która pozostawie wiele do życzenia,a przecież przy takich podzespołach komputer, który jest wykorzystywany głównie do internetu powinien chodzić płynnie. Poza tym w podglądzie zdarzeń pojawia się błąd o identyfikatorze 51: "Podczas operacji stronicowania wykryto błąd urządzenia \Device\Harddisk1\D.", co podobno może być spowodowane wadą zasilacza, z tego co wyczytałem w internecie (dodam, że jestem laikiem). Dlatego mam pytanie, czy widziecie sens zmiany zasilacza na mocnijeszy? Np na 450W albo 500W?

Edytowane przez mazt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jest to model cieszący się najgorszą reputacją u Modecoma. Więcej mocy nie potrzebujesz. Markowy zasilacz 350W wystarczy.

Podaj jeszcze info:

- zasilacz ma wtyczkę 20 czy 24 pin do mobo?

- karta graficzna ma osobne zasilanie?

 

Sprawdź czy mostek północny się nie grzeje za bardzo. Zrób mu nawiew z jakiegoś wentylatora 80mm.

Uaktualnij bios. Przedmuchaj komputer z kurzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz ma wtyczkę 20 pin do mobo (wnioskuje ponieważ obok wsadzonej wtyczki są 4 luki wolne). Jeśli chodzi o mostek północny to delikatnie mówiąc przeraziłem się jak go dotknąłem zaraz po wyłączeniu PC. Co prawda komputer był włączony jakieś 5-6 godzin, ale temperatura była tak wysoko, że przy dłuższym dotykaniu można by było się oparzyć. Nie wiem jeszcze o jaki nawiew Ci chodzi bo mam dodatkowy wiatraczek (90mm) w tylnej części obudowy, który wysysa gorące powietrze z obudowy. Jeśli chodzi o kartę graficzną to osobnego zasilana się nie dopatrzyłem. Tak właśnie myślałem, że z tym modelem jest coś nie tak. Co proponujesz za w miarę rozsądną cenę? No i oczywiście musi pasować do mojej obudowy ModeCom Midi-Tower tamid u-2 :D

Jeśli chodzi o kurz, to komputer staram się czyścić w miarę regularnie i śmiem twierdzić, że jest czysty. Bios aktualizowałem jakiś rok temu. Jeśli znajdę aktualizację do niego do zrobie do ponownie ;)

Edytowane przez mazt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz ma wtyczkę 20 pin do mobo (wnioskuje ponieważ obok wsadzonej wtyczki są 4 luki wolne). Jeśli chodzi o mostek północny to delikatnie mówiąc przeraziłem się jak go dotknąłem zaraz po wyłączeniu PC. Co prawda komputer był włączony jakieś 5-6 godzin, ale temperatura była tak wysoko, że przy dłuższym dotykaniu można by było się oparzyć. Nie wiem jeszcze o jaki nawiew Ci chodzi bo mam dodatkowy wiatraczek (90mm) w tylnej części obudowy, który wysysa gorące powietrze z obudowy. Jeśli chodzi o kartę graficzną to osobnego zasilana się nie dopatrzyłem. Tak właśnie myślałem, że z tym modelem jest coś nie tak. Co proponujesz za w miarę rozsądną cenę? No i oczywiście musi pasować do mojej obudowy ModeCom Midi-Tower tamid u-2 :D

Jeśli chodzi o kurz, to komputer staram się czyścić w miarę regularnie i śmiem twierdzić, że jest czysty. Bios aktualizowałem jakiś rok temu. Jeśli znajdę aktualizację do niego do zrobie do ponownie ;)

Chodzi o wentylator 80mm skierowany na NB zamocowany tak jak fantazja podpowie.

Np. tak.

Żródło.

Zasilacz może być jakiś Fortron APN lub GLN Wybór w sklepie esc

Wystarczy 350W, jeśli myślisz o zmiania platformy to kup 400-450W. Ty jednak trzeba wiedzieć co by cię interesowało aby właściwie dobrać.

 

Co do wtyczki 20 pin - jest w niej tylko jeden przewód 12V i tym jednym przewodem zasilane jest wszystko (łącznie z grafiką) za wyjątkiem cpu. Może to prowadzić do spadków napięć na tym połączeniu, wygrzewania złącza atx. Sam gf6600gt ciągnie ponad 4A na 12V.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu wiatraczek frywolnie sobie stoi na karcie czy jest do czegoś przymocowany (jak myślisz?) oraz czy nie lepiej po prostu wstawić nowy radiator np. Zalmana?

Interesowałby mnie niedrogi, ale zarazem w miarę dobry zasilacz. Skoro wystarczy 350 W to uważam, że chyba bezsensu jest kupować coś większego...

 

Czy warto kupić, któryś z tych zasilaczy podanych w linkach poniżej czy po prostu po zakupie sprawdzi się przysłowie zamienił stryjek siekierkę na kijek:

 

http://www.allegro.pl/item722938786_zasila..._120mm_wwa.html

http://www.allegro.pl/item719692768_zasila..._101a_350w.html

 

lub ewentualnie coś nieco droższego:

 

http://www.allegro.pl/item725525615_zasila...x_iii_420w.html

 

 

 

Wielkie dzięki Klaus. Zaanalizuje to wszystko co mi napisałaś i wyciągne wnioski! Jeszcze raz dziękuje za pomoc i serdecznie pozdrawiam!

Edytowane przez mazt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu po prostu sobie stoi. Wentylator taki często leży w szufladzie u kogoś, jak nie u Ciebie to u znajomego. Może być wybudowany ze starego zasilacza, zdjęty z nie używanego boxowego chłodzenia itd. Wystarczy podłączyć i skierować na radiator z możliwie małej odległości. Jeśli taki zabieg nie pomoże, to znaczy najpewniej, że problemem nie jest temperatura NB. Więc po co od razu pakować się w zalmana czy inne chłodzenie dedykowane dla NB. Można np dla testów taki wentylator 80 mm postawić na karcie graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten HLN to też nie nowa konstrukcja, mniejsza sprawność niż w GHN i jest to leżak sądząc po 12 miesięcznej gwarancji. 6zł za nowy zasilacz i 24 miesiące gwarancji to chyba nie tragedia? ;)

Jeśli jednak nie chcesz dokładać to mając do wyboru 400HLN, a 500MDN brałbym MDN ze względu na dość mocną linię 12V (~370W) - nawet przy sprawności ~70% jest w stanie dostarczyć więcej mocy niż HLN.

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- nawet przy sprawności ~70% jest w stanie dostarczyć więcej mocy niż HLN.

Sprawność do dostarczanej energii nie ma nic do rzeczy. Jeśli zasilacz ma napisane 500W to tyle dostarczy do bebechów ... nie ważne czy ma sprawność 60% czy 90%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam solidnego zasilacza ~400W do max. 200zł. Komputer z sygnatury proc@3.6GHz, w przyszłości mocniejsza grafa. Priorytetem ma być cisza.

 

Na placu boju pozostały:

 

AMACROX WARRIOR 80PLUS 400W

 

OCZ STEALTHXSTREAM 400W

 

Czy warto się skusić na:

 

BEQUIET PUREPOWER L7 350W 80+

 

 

Orientujecie się, który z nich nie ma fabrycznie założonej plomby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - do starego kompa

A64 3000+ s.939

Epox 9NPA+ SLI

Geforce 6200

2x TwinMos 512mg 3200

Dwa HDD'ki - Hitachi 80gb, Samsung 320gb (oba SATA)

Nec 3520A

FLOP :)

 

Jaki zasilacz w kwocie max 150zl ?

Mialem w nim Tagana 380W ale zrąbał sie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - do starego kompa

A64 3000+ s.939

Epox 9NPA+ SLI

Geforce 6200

2x TwinMos 512mg 3200

Dwa HDD'ki - Hitachi 80gb, Samsung 320gb (oba SATA)

Nec 3520A

FLOP :)

 

Jaki zasilacz w kwocie max 150zl ?

Mialem w nim Tagana 380W ale zrąbał sie :(

Delta 300MB-B :rolleyes: U mnie ciągnie całkiem podobny zestaw. Nabyta za 30zł na allegro. Jeśli ma być nówka nie śmigana to GPS-300AB-1 A jeśli znajdziesz gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję czegoś o mocy 600 W lub więcej. Cena do około 300-350 zł. Wymagam aby zasilacz był przede wszystkim cichy i bezawaryjny. Mile widziane odpinane kable. Ponadto powinien mieć przynajmniej po jednej wtyczce zasilającej karty PCIE 6 PIN i 8 PIN. Wyszperałem Chiefteca - http://www.allegro.pl/item744804823_nowy_7..._modularny.html

 

Czy coś w tej cenie (300-350 zł) znajdę lepszego?

 

Konfig kompa, to obecnie E8500 @4.1 GHz, 3 dyski twarde, gf 9500 gt, czasami 4870 X2, czasami GTX 275. Generalnie chodzi aby nie było problemu z najmocniejszymi procesorami oraz kartami graficznymi, również w SLI/CF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Poszukuję dobrego zasilacza do około 150zł do konfigu:

 

Gigabyte P31-DS3L

E5200 @ 3Ghz @ Def vcore

Asus GTS 250 512MB

3x1GB Ram 800

2xHDD SATA

4xDVD-RW

 

Czy Amacrox Warrior AX450 da radę??

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam w miarę niezłego 400W zasilacza w cenie ok. 100zł, który w przyszłości pociągnie AMD X2 + 8800GT. Co myślicie o tym HuntKey'u - http://www.allegro.pl/item749395778_huntke...tor_120_mm.html? Pytam bo nie mogę znaleźć żadnego info o tym zasilaczu na necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...