Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Czy można podpiąć 2 zasilacze do jednego kompa? Słyszałem, że zasilacz zawsze musi być pod obciażeniem, jesli wtykamy kabel do sieci, ale czy wtyka ATX musi być zawsze gdzies podpieta, czy mogę sobie np grafę podpiąc pod drugi zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delta to bardzo dobry wybór. Jeżeli nie zależy Ci na wyglądzie i nie chcesz dużo płacić to będzie ok.

Wygląd dla mnie to drugorzędna sprawa, ważniejsza dla mnie jest kultura pracy oraz sprawność samego zasilacza.

Dlatego pojawia się pytanie czy w/w delte można porównać do enermaxa i anteca. Moze to już inna liga ...

 

pz

Edytowane przez beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważ jeszcze CORSAIR'a - mają dobrą opinię i producent daje 5 lat gwary. Ceny też nie są wygórowane.

Ja bym z tą opinia nie przesadzał :). Moja obecna 520 HX poćwierkuje sobie dość wyraźnie po podpięciu gtx275amp i kręconego i5.

Dlatego też sam rozglądam się za czymś innym i strasznie jestem ciekaw nowej serii Be quiet! Straight Power E7 CM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy moglby ktos poradzic ktory zasilacz powinienem kupic..

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....rodid=CA-023-OC

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....rodid=CA-031-OC

 

Nie wiem czy warto doplacac 10 funtow?

 

Chce zeby nie bylo problemu z tą platformą:

E8200 krecony do conajmniej 3.00, max 3.4

4890 1gb z lekkim o/c, planuje w przyszlosci zmienic na 5850/5870 takze pobor mocy spadnie

2x2gb 1066 2.2v, w przyszlosci 4x2gb 2.2v

1 hdd, mozliwe raid (2xhdd)

dvdrw, czytnik pamieci i inne standardowe rzeczy

mobo na P45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 to imo niewiele jak na UK, ale jeśli już to w tej cenie brałbym:

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....amp;subcat=1083

 

Sam się na niego patrzę, bo nie mogę nigdzie znaleźć jego nowej wersji w UK.

 

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 to imo niewiele jak na UK, ale jeśli już to w tej cenie brałbym:

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....amp;subcat=1083

 

Sam się na niego patrzę, bo nie mogę nigdzie znaleźć jego nowej wersji w UK.

 

pzd

jakikolwiek powod dlaczego powinienem wybrac ten zasilacz? czytam recenzje i wyglada na to, ze obydwa zasilacze sa dobre, ale ocz ma troche wiecej recenzji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się niebawem do zmiany swojej grafy na HD 5870 potem (kwestia kilku miechów) może i plafromę zmienie zobaczymy jak to będzie, po za tym biorę też pod uwagę przyszłościowo CF.

Na jaką zasiłkę wymienić swojego chiefteca z jakiego zresztą jestem bardzo jak do tej pory zadowolony no ale nie ma co go męczyć zbyt dużym obciązeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu zobacz HD4870 oraz HD5870. Kupować mocniejszy zasilacz dla karty pobierającej mniej mocy? W Furmarku jest więcej co prawda ale tylko o 30W czyli 2,5A. HD4870 nie został zmierzony w Furmarku, może miałby jeszcze więcej. Poza trybem 3D jest dopiero pięknie (14,7W do 65W).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jakoś tak się złożyło, że jeszcze nie kupiłem zasilacza (jakoś czasu ostatnio nie było) to teraz się zastanawiam nad 400W Deltą. Czy może ktoś mi powiedzieć czym się różni seria DPS-400WB A(link allegro) od GPS-400AB (link allegro)? Która konstrukcja jest nowsza/lepsza? Różnica w cenie wynosi 12zł, więc jest pomijalna. Szukałem jakiegoś info na stronie Delty, ale niestety nic się nie udało znaleźć :/.

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

szukam zasilacza do 200zl, moze byc uzywany

jest to potrzeba pilna, bowiem moj topower top526-p6 420watt służąc mi dzielnie od venice3000+ i x850xtx przez e6600 i 8800gtx odmówił dobrej współpracy przy phenomie II x2 550be @ x4, nawet po undervoltingu do1,2v slysze istny koncert w wykonaniu bebechów mojej zasiły, niestabilność napięć i słabe oc (za słabe - zasilacz!)

na czym mi zalezy najbardziej? na tym zeby zasilacz nie blokował mi tego x4, i zebym mogl zarzucic na nim x4 na ss czy di , karta graficzna w zestawie poki co jest zintegrowana, aczkolwiek nie planuje kupowac hiendu lecz cos pokroju hd4770 itp (cos co nie zre duzo prądu)

pozdr

 

edit.

za nieco ponad 200 mozna wyrwac modecom volcano 550w albo corsair hx520watt albo OCZ 500W StealthXStream, co lepsze? a moze cos innego?

pozdr

Edytowane przez kub3n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym kupic tagana wersje pipe rock http://www.tagan.com.tw/page/products/products-bz.htm do CF z 5870, H2o, i7 975, 2xhdd sata, 2dvdrw sata, z 6 wiatraków 120mm kilka bajerów. Co sklep to inny doradca i tak proponuja mi od 700W do 1100W w bquiet jest przelicznik i tam wyszło 850W http://www.be-quiet.net/calculator.php?websiteLang=pl> a tu mi wyszło 800W http://extreme.outervision.com/psucalculator.jsp

czytajac wasze posty doszedlem do wniosku ze troche z moca przesadze. Jeszcze nie kupilem teraz mam chwile zwatpnienia, wiec poczekam na dane od praktykantow.

Jaki najlepszy zasilacz byłby dla mnie z innych firm, i na którym miejscu ten tagan miescilby sie, tagan to opcja syna w koncu to jego komp bedzie.

pozdro

Edytowane przez percio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Szukam cichego zasilacza 600W w cenie do 350zl. Głównie zależy mi oprócz jakości oczywiście na cichej pracy. Wybrałem OCZ ModXStream Pro 600W ale opinie nt. głośności pracy są skrajnie różne. Może, ktoś z Forumowiczów mi coś doradzi? Byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jakoś tak się złożyło, że jeszcze nie kupiłem zasilacza (jakoś czasu ostatnio nie było) to teraz się zastanawiam nad 400W Deltą. Czy może ktoś mi powiedzieć czym się różni seria DPS-400WB A(link allegro) od GPS-400AB (link allegro)? Która konstrukcja jest nowsza/lepsza? Różnica w cenie wynosi 12zł, więc jest pomijalna. Szukałem jakiegoś info na stronie Delty, ale niestety nic się nie udało znaleźć :/.

 

To jest dokładnie to samo .Tylko ze WB ma 24 pin wtyke nierozłaczalna. reszta jeden pies...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki zasilacz bedzie pasowal najlepiej do :

 

Proc - Intel Core 2Duo E4500 2,20Ghz

Płyta gł. - Gigabyte GA-945GCMX-S2 + zintegrowana karta dzwiękowa

HDD - Hitachi 160 GB II

Grafika - ATI Radeon HD 4650 1 GB

Napęd - Samsung DVD-RW SH - S203B Sata Black

Napęd 1,44 - 1,44KB Alps

RAM - DDR II 2048 MB PC5300 (PC667) GOODRAM

cena do 150 zł

Edytowane przez rainingman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Chieftec CFT 560 z siga na +5V ma 5.21 w Idlu i 5.22 w stresie, na pozostałych liniach git. Coś jest nie tak, nie sądzicie? W dysku ostatnio złapałem 3 Ultra ATA CRC Error Rate (C7). Ledwie się napięcie mieści w normie ATX. Oddać go na gwarancję?

 

Ten BQ 530 co swego czasu był w zestawach, wciaż jest warty uwagi?

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega składa zestaw Core i7 na x58, hd5850, ma parę dysków twardych.

 

Jak sądzicie jaki zasilacz do 500zł najlepiej podoła takiemu zestawowi aby można było jeszcze sprzęcik podkręcić. Kolega nie chce (nie potrzebuje) odpinanych kabli, świecących błyskających wentylatorów diodek i innego syfu, nie musi być ultra cichy, liczy się tylko moc oraz sprawność (tak aby nie było na styk).

 

Myślałem nad Corsair TX750 CMPSU-750TXEU 750W (ciekawostka jedna linia 12v z 60A), ma sprawność 87% przy 50% obciążeniu. Z tego co czytałem to zasilacz ma świetne Japońskie kondensatory i został wyprodukowany przez CWT.

 

Tabliczka: http://img32.imageshack.us/img32/142/corsairtx750w5.jpg

Edytowane przez EP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...