Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, wziąłem 350AB, jak da radę to zostanie, ew. będę miał do innego configa a zakupię szybko jeden z tych droższych poleconych. Nie będzie OC, zero katowania, więc myślę że pożyje ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie natury bardziej ogolnej niz konkretnie zasilaczy.

 

Czy dostane przyzwoita zasilke + bude (nie musi byc hiper fajna) razem w zestawie przez co moglbym liczyc ze bedzie taniej niz buda + zasilka osobno?

Potrzebuje dosc budzetowo do kompa brata gdzie ma szajs z MM w postaci budy z zasilka i jedyna rzecza ktora sie ostatnie z PC to procek.

Ewentualnie co brac niskim przyzwoitym kosztem i naprawde zalezy mi na zasilce na lata zeby potem tego nie wymieniac. Moj stary Chief 360W pewnie ciagnalby dalej po 8 latach gdyby mi ktos zasilki nie zalal w podrozy... swoja droga zajebisty mialem widok jak mi prawie polowa zasilki wyleciala przez kratke wentylacyjna w twarz :zonk:

 

Finalny cfg to

E4300@~3ghz (nie wiem jak dobrze sie kreci bo u mnie w kompie byl za krotko, ale 3ghz bedzie)

2x1GB

GA-EP31-DS3L

Grafa moj R4830 lub 4770.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie przesadzajmy z tym cieciem kosztow, te 150zl na zasilke moge wybulic bo wiem ze warto, ewentualnie 300zl za zestaw zasilka + buda ;)

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max 200-250zł

Na pewno nie będę rozbudowywał sprzętu jeśli zasilacz ma więcej kosztować

 

  • typ ASUS P5G41T-M (OC)
  • Pentium e3200 (max e5400 ale bardzo wątpię) (OverCloking do 3300)
  • HD4730 (max 4770 ale i b wątpię) + wymiena chłodzenia na cichsze
  • 4GB DDR3 1066
  • 4-3 x wentylatory wolno obrotowe dysk rec dvd
(będe kombinował z czymś mię-kim aby zmniejszyć hałas

Coler Master TX3 + bardzo dobra pasta (do 50zł) 6 rurek odprowadzenia powietrza w bok (nie do zasilacza)

sprzęt chce ustawić na wolno obrotowych wiatrakach dodatkowo wyciszyć użyć kołków gumowych by nic nie hałasowało będę wyciszał dysk najlepiej gdyby wiatraki niemal mi się wyłączały lub były bardzo cicho

procek dla mnie może się grzać do 65 -70 stopni i nigdy nie schodzić poniżej 55

 

do przeznaczenia mam max 200-250zł (dobra 256,99 :)

 

cichy i dobry lub lepszy

ma się wyłączać przy przeglądaniu stron jestem gotów do inwestować mu w wiatrak ślizgowy i pilnować jego zużycia

 

Szukam czegoś rozsądnego wielkość niema znaczenia może być troche głośniejszy jeśli cena będzie bardzo rozsądna ale pewnie lepiej będzie dopłacić nawet do 340zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, proszę o poradę w doborze zasiłki. Musi uciągnąć 2x 5850/5870 przy obciążeniu 24/7, reszta ( płyta, proc itd. ) byle była, więc dużo prądu nie będzie brało.

 

Myślałem nad takim sprzętem Corsair CMPSU-650HXEU. Czy ja dobrze widzę, że to ma 7 lat gwarancji? :blink:

 

Aha, no i musi pracować w miarę kulturalnie ( cicho ). :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka!

Potrzebuje zasilacza pod X2 250; Gigabyte MA770-UD3, jakis Radeon 3850/70 4730/70 badz 4850, 2 dyski, 2GB RAM, naped....

Chce wydac tak kolo 150 i zeby mial gwarancje. Szukam na allegro i w sklepach w Krakowie.

Chyba za taka cene to z 400W widze tylko to: OCZ Fatal1ty 400W za 150 oraz AMACROX WARRIOR AX450-PNF tez 400W za 158 i oba sa w sklepie na miescie...

Co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolę sobie podpiąć się pod temat, sprzęt jak z podpisu, szukam zasilacz za rozsądne pieniądze, wypada na deltę (tylko którą?), a może coś ciekawszego? Ewentualna rozbudowa: dodatkowy dysk i ram (więc żadnego kupowania na przyszłość), pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szukam dobrego zasilacza do 150zł pod ten sprzęt:

 

ASRock A780GXH

2GB RAM DDR2 Kingston 800MHz CL5 (jedna kość)

AMD Athlon II X3 425 2.7GHz (chłodzenie box)

1 x HDD WD Blue 320GB

1 x DVD LG

Gainward Bliss 8800GT 512MB GoldenSample

Obudowa Cooler Master Elite 335 z wiatrakiem 12cm z przodu i 12cm z tyłu.

 

Ps. Kupować będe albo na allegro.pl, albo na esc.pl

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyglądają OCZ na tle innych zasilaczy?Trwałość/głośność itp

bo planuje moze 500W kupić i wymienić w konfigu(a neo poleci do innego kompa)

Ja mogę tylko napisać o tym co mam w sygnaturze. Wentylator od nowości dziwnie pracował, terkotanie słyszalne przy różnych nastawach v. Po 2 dniach go odciąłem i zamieniłem z innym. :razz:

Zasiłka grzeje się średnio ( buda z zasilaczem na górze, polecam coś z miejscem na dole ), po wymianie na gtx'a 285 piszczy/chwaszczy pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm a ja szukam dobrego zasilacza w cenie do 350 zł. Ale tak aby obecnie uciągnął E8400@4.0 ghz + Radeon 4890 i również w przyszłości jakiś zestaw na I7, albo jakiś 4 rdzeniowy AMD. Ze skłonnością do I7 + jakieś nowe GPU (może nawet X2). Musi być w miarę cichy, ale to nie jest priorytet. Najważniejszy jest zapas mocy i dość mała awaryjność. Jak obecnie sprawują się nowe Chieftec'i ? Są stosunkowo tanie i myślałem nad jakąś wersją 750 W.

 

Na przykład tą:

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=15441

 

Do głośności tych zasilaczy już się przyzwyczaiłem, bo to już byłby 3 chieftec jaki bym posiadał. Interesuję mnie jego awaryjność no i jak trzyma napięcia. W ciągu tego roku zmienie platformę na AM3, albo 1366.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego chiefteca i jest bardzo ok- jest dość cichy, ale żeby był naprawdę cichuteńki to fanswap się przydaje.. poza tym naprawdę warte są swojej ceny a 60 a na linii 12v to starczy na lata ;) tutaj sa taniej :

 

http://www.gral.pl/preview/Chieftec/Zasila...e_kable_28.html

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Potrzebuję dobrego i niezbyt głośnego zasilacz do 160zł. Jaki będzie najlepszy? Musi podołać takiemu zestawowi ja w sigu.

 

Znalazłem takie:

Chieftec

Amacrox

Fortron

Który z nich jest najlepszy? Może macie jakieś inne propozycje?

 

Pzdr

Edytowane przez choody92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Potrzebuję dobrego i niezbyt głośnego zasilacz do 160zł. Jaki będzie najlepszy? Musi podołać takiemu zestawowi ja w sigu.

 

Znalazłem takie:

Chieftec

Amacrox

Fortron

Który z nich jest najlepszy? Może macie jakieś inne propozycje?

 

Pzdr

Wiem ze pytalem kilka linijek wyzej, ale mam dokladnie ten sam problem, ktory z tych powyzej. Z tymze ja biore pod uwage jeszcze CHIEF'A 450W zamiast 400W.

Zreszta sam uzywam 450W - fakt glosny byl na poczatku, ale juz mu przeszlo :)

 

Ewentualnie pytanie jest inne.

Chieftec 450W GPS 165zl

Amacrox 400W 140zł

 

Warto doplacic te 25 zlotych? Na pewno jak wezme identycznego chiefa to przedluze sobie gwarancje na starego :P

 

E4300@3ghz

2gb ram

R4830/4770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat cisza nas nie interesuje :) Ale jesli ten fortron lepszy od Chiefa 450W to zastanowie sie.

 

Chodzi np. o tego fortrona?

 

Hmm kolejne pytanie o fortrona GHN.

Czy to bledne opisy czy sa 2 rozne wersja fortrona GHN 400W?

- 80+

- 85+ ?

 

Jesli tak to czym to sie rozni i ktorego brac.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil

W tej cenie można poszukać Corsaira. Kilka A mniej na 12V, ale gwarancja dłuższa o 3 lata.

w tej cenie to są 650-ki ale tx - głośniejsze od hx i do tego bez odpinanych kabli. Oba zarówno chieftec jak i corsarz są z fabryki cwt...

Faktem jest ,że corsair na dłuższą gwarancję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 300zł: silverpower sp-ss650 lub korsarz hx450

do 200zł: seasonic ss-400et lub ss-500et lub fortron ghn lub korsarz 400cx

 

żadne amacroxy, chiefteci gpsy też słabe, do tego wersja 400 jest tak samo mocna jak 450, i tylko 12W słabsza od GPSa "500w".

Edytowane przez sosna24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...