Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj akurat zaleta, czym mniej tym lepiej. Bo nic poza HDD, CD nie ma i nie bedzie.

 

Mnie zastanawia 1, kosztem ciszy chcialbym zasilacz z wentylatorem ktory w idle ma najwiecej CFM, jako ze buda mała, slabo przewiewna i jeszcze zaraz pod zasilka bedzie goracy E4300@3ghz na chlodzeniu od E2160 (troche gorsze od stockowego - przynajmniej na razie)

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Przesiadam się z laptopa z powrotem na stacjonarkę i zupełnie "wypadłem z tematu" - co polecacie do takiego zestawu:

- Intel Core 2 Duo E4500

- Gigabyte GA-P35-DS3l Rev. 2

- Inno3D GeForce 9600GT 512MB

- Goodram 2x1GB 800MHz DDR2

- Seagate 250GB SATA model: ST3250410AS

- Asus DRW 2014L1T SATA

Cena? Jak najmniej, max myślę 150zł, choć gdyby było bardziej w stronę 100zł byłbym bardzo rad. Na allegro widziałem Modecoma MC-350 (70zł + ship), w sklepie obok Amacrox Warrior AX400-PNF za 130zł - coś z tych? Czy warto dopłacić do Fortrona FSP400-60GHN?

Z góry dzięki!

Edytowane przez fructo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję złożenie zestawu i nie jestem pewny co do zasilacza, będzie to mniejwiecej coś takiego:

 

Procesor: Core i3-530 /2.93Ghz

Płyta: MSI P55-GD65

RAM: OCZ 2GB (2x1GB) 1333MHz CL7

Grafika: Gigabyte GeForce GTX 260 OC 896MB

Dysk: Seagate 500GB 7200rpm 16MB

+ nagrywarka dvd

 

Osobiście myslałem nad corsair 550W CMPSU-550VXEU, wolę się jednak upewnić czy będzie to dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być. Ewentualne HX520.

Zmień dysk na HD502HJ.

Ten GTX jest głośny z tego co pamiętam. Lepiej byłoby kupić HD4890.

Ram na goodram 1333/1600MHz CL9. Taniej i różnicy w wydajności nie odczujesz.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam zasilacza do max. 200zł z przesyłką

 

Konfig:

 

mobo: Winfast nf-ck804

GPU: GeForce 7300 GT palita

CPU: Athlon 64 +2800 s. 754

HDD: trzy dyski na SATA,

RAM: DDR 2x 512 mb

Napędy: 2x DVD SATA i ATA

Na PCI tylko kontroler WireFire

Na USB tylko pendrivy/aparaty

 

Od dłuższego czasu mój komputer ciągle się ma jakieś problemy, dlatego tylko zasilacz nie był sprawdzany i w końcu go wymieniam.

 

Chce za te pieniądze coś MEGA STABILNEGO i porządnie wykonanego z gwarancją min 2 lata. Nie zależy mi strasznie na tym żeby był cichy.

Jak komputer w końcu będzie działał to pomyśle o kręceniu. Chciałbym też żeby zasilacz dał rade jakiemuś dwurdzeniowemu na przyszłość...

 

400W starczy?

 

Czekam na propozycje i z góry dzięki za pomoc :)

 

Myślałem nad: http://allegro.pl/item875401777_chieftec_4...wy_gwara24.html

http://allegro.pl/item887983023_zasilacz_a..._gwar_wawa.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej, że ten seasonic ss-400et jest tańszy...

http://www.yalu.pl/index.php?action=product&pid=31892 164zł

 

BQ,

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=52162 195zł

 

I jeszcze jaka jest sprawność tego seasonica, bo BQ do 87%... Czy ma to rzeczywiście ma to duży wpływ na pobór prądu? Bo komputer chodzi kilkanaście godzin i jest to jeden z priorytetów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już prawie zdecydowany na seasonic ss-400et, tylko jeszcze proszę o odpowiedź czy prądu starczy jak wymienię płytę i procek na coś z tej epoki nie zmieniając reszty...

 

A wiecie jaki ma poziom hałasu ten seasonic? choć mi na tym nie zależy to chyba jest jedyna różnica pomiędzy BQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka,

 

również wypadłem z obiegu jak sie ponad rok temu przesiadłem na lapka no i znowu dostałem zlecenie, zeby koledze zrobić klon 1-szego komputera, ktory składałem mu 2 lata temu w wakacje. I natrafiłem na pewnie problem z zasiłką.

 

Zatrzymałem sie w momencie kiedy królowały 2 firmy Enermac Modu 82+ i Bequiet Dark POwer Pro P7 no i wlasnie komputer był złozony na powyzszy BQ P7 450W i nigdzie go juz znalezc nie moge. Płaciłem wtedy za niego ok 340 PLN i szukam czegos rowniez dobrego zblizonego parametrami do tego BQ. Modu82+ odpada ten 430W z ze wzgledu na małą ilosc wtyczek Sata. Komp bedzie sie składał conajmniej z 4 HDD sata spiętych w RAID0.

 

Podpowiedzcie co teraz jest na rynku "trendy" :wink: w sensie kosztowo w ok. 350 PLN wydajne prądowo, z odpinanymi kablami, ciche jak P7 PRO z odpowiednia iloscią wtyczek SATA.

 

Dzieki i pozdr.,

disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400W@boinc@24/7? jeżeli za prąd płacisz to jedynym słusznym wyborem jest seasonic x-650 lub 750, ewentualnie enermax 87+ 700w. W ostatecznosci korsarz HX750.

 

400w 24/7 to roczny rachunek ~1700zeta, wiec tu każdy dodatkowe pół % w sprawności i tak sie szybko zwróci. Jezeli nie płacisz tych rachunków (komp nie u ciebie stoi) to hx650 będzie ok.

 

zasilacz mam nadzieje jest na dole budy i nie jest to antec xxx hundred..?

Edytowane przez sosna24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400W@boinc@24/7? jeżeli za prąd płacisz to jedynym słusznym wyborem jest seasonic x-650 lub 750, ewentualnie enermax 87+ 700w. W ostatecznosci korsarz HX750.

Tak, za prąd bulę ja. Zasiłki zanotowane do listy. :razz:

 

zasilacz mam nadzieje jest na dole budy i nie jest to antec xxx hundred..?

Zasilacz będzie na dole budy i nie będzie to antec. :wink:

 

----------

 

BTW, jak już jesteśmy przy Enermaxie, to mam pytanie o te x linii 12V. O co tam chodzi? Jedne zasiłki mają 1 linię, inne kilka. Jak jest 1 linia to nie ma problemu z podłączeniem graf, ale jak jest kilka to można sfajczyć sprzęt?

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, jak już jesteśmy przy Enermaxie, to mam pytanie o te x linii 12V. O co tam chodzi? Jedne zasiłki mają 1 linię, inne kilka. Jak jest 1 linia to nie ma problemu z podłączeniem graf, ale jak jest kilka to można sfajczyć sprzęt?

nie, nie przejmuj sie ilosciami linii, to nieistotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć jaki do takiego zestawu:

- Phenom X4 945

- Gigabyte MA770T-UD3P

- PALIT GeForce GTS 250 512MB DDR3/256bit DVI/HDMI PCI-E (700/1800)

- Kingston 2GB 1333MHz DDR3

- Maxtor 500GB SATA

- DVD LG

Byłby najlepszy zasilacz: Bequiet Purepower L7 430W 80+, Fortron FSP500-60GHN 500W 80+, OCZ Stealthxstream 500W

Wszystkie trzy w podobnych cenach ~230 zł.

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...