Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jako ze zbliza mi sie zmiana platfory to wychodzi na to ze potrzebuje nowego zasilacza :/

 

nie z powodu mocy zasilacz bo ta jest wystarczajaca ( modecom MC 350 W ) ale z powodu krotkich kabli :/

 

mam obudowe Antonowa p183 z zasilka na dole i kabelki do zasilania plyty juz nie starcza ;/

 

co polecicie do 100zl ... wiem malo ale wiecej nie moge przeznaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba będziesz musiał zaopatrzyć się w przewód, koszulki termokurczliwe, lutownicę, kalafonię i cynę :)

W cenie do 100zł godne uwagi są tylko szrotowe Delty, Fortrony, Seasonicki. Wszystko to jest szyte na wymiar pod malutkie obudowy firnowych zestawów. Musiałbyś przeszyć taki zasilacz na swój wymiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można się skusić. Tu więcej zdjęć.

Na tabliczce E223935 wskazuje na Chieftec, na opakowaniu E144195 na Sirtech. Sirtech to chyba najsłabszy producent wsród producentów dla Chieftec (po CWT oraz Delta) ale HPC 360W czy 420 wiele osób chwaliło sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis tani dobry zasilator dla kumpla

zestaw taki:

2180 3ghz - za miesiac lub 2 q6600

p5kc

4gb

4850 oc

2 dyski

 

BeQuiet L7 430W (952696751) - Aukcje internetowe Allegro - ten bequiet starczy? jakis duzych zapedow do oc nie ma, a ja jak sie przesiadlem na lapa to juz sie nie orientuje tak jak kiedys

 

e:

a fortek? http://allegro.pl/item928785369_zasilacz_fortron_fsp400_60apn_80_chorzow.html

http://allegro.pl/item952945836_zasilacz_fortron_fsp500_60gln_80_500w_pfc_bcm.html

mialem kiedys 350 z mocna 12v i na spokojnie ciagnal celeronka d na 1.65v 4ghz 3dyski x800gto @16 i do tej pory dziala u brata w kompie

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiepski wybór bo kupiłeś wersje bez 80+, przynajmniej tak wynika z fotki (GLNy są bez 80+ i z 80+).

btw: czy ktokolwiek wie ile gln 500w ma łączne obciążenie na 12V? bo wątpie żeby było tyle co 12v1+2.

Edytowane przez sosna24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć czy do takiego zestawu:

Procesor: AMD Phenom II X2 550 BOX (3.1GHz, Dual Core, 7MB[1+6], 80W, AM3) Black Edit

Płyta główna: Gigabyte 770T-UD3, AMD 770, DDR3, SATA2, RAID, FW, GBLAN, ATX AM3

Pamięci: DDR3 4GB 1333MHz Kingston (2x2GB, DualDDR, CL9)

Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200.12 500GB, SATA/300, 16MB cache, NCQ (zapis prostopadly)

Nagrywarka: LG GH22NS40 DVD±R 20x, DVD±RW 8x, CD-RW 32x, DVD+R DL 8x, DVD-RAM 12x, OEM, SATA, Black

Karta graficzna: Radeon HD5670 Gigabyte 1024MB GDDR5, HDMI, DVI, PCI-E 2.0

 

Wystarczy taki zasilacz:

ATX 500W OCZ StealthXStream (Fan 120mm, PFC)

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć czy do takiego zestawu:

Procesor: AMD Phenom II X2 550 BOX (3.1GHz, Dual Core, 7MB[1+6], 80W, AM3) Black Edit

Płyta główna: Gigabyte 770T-UD3, AMD 770, DDR3, SATA2, RAID, FW, GBLAN, ATX AM3

Pamięci: DDR3 4GB 1333MHz Kingston (2x2GB, DualDDR, CL9)

Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200.12 500GB, SATA/300, 16MB cache, NCQ (zapis prostopadly)

Nagrywarka: LG GH22NS40 DVD±R 20x, DVD±RW 8x, CD-RW 32x, DVD+R DL 8x, DVD-RAM 12x, OEM, SATA, Black

Karta graficzna: Radeon HD5670 Gigabyte 1024MB GDDR5, HDMI, DVI, PCI-E 2.0

 

Wystarczy taki zasilacz:

ATX 500W OCZ StealthXStream (Fan 120mm, PFC)

Z góry dzięki za odpowiedź

 

 

jasne ze wystarczy jeszcze na drugi taki zostanie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to wersje z certyfikatem różnią się tylko naklejka, bebechy są te same, ew. jakimiś ciach!łkami wiec dużo na sprawności nie zyskał. zresztą 4850 i quada na miękko pociągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GLN500 wyrobił nawet bronze-a link ledwo bo ledwo, ale wyrobił. A wersja bez 80+ musiała na 20 i/lub 100% load mieć chociaż ciutke <80%. Zmienienie jednej ciach!ły tak odrazu +2-3% w sprawności nie podciągnie. Na bank są podobne, ale bebechy nie moga być takie same. Fajnie by było fotki wnętrza obu wersji dorwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję zasilacza:

- o mocy od 400W do 450/480W

- z odpinanymi kablami

- pół pasywnego

 

Na razie znalazłem tylko Tacens Valeo Smart 480, lecz opinie są różne. Podobno w "mocniejszych" konfiguracjach wyje, ale nie dowiedziałem się jakie to konkretnie konfiguracje.

Zasilacz będzie potrzebny do konfiguracji komputerowej ze średniej półki, więc potwora nie potrzebuję. Zależy mi na ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powodu awarii dysku, którą opisywałem w innym temacie musze zmienić dysk i zasilacz. Dysk z konieczności, zasilacz bo tak, dla własnej pewności. Mój konfig

 

Phenom II x2 550

Gigabyte GA-MA770-UD3

4GB DDR2

Radeon 4850

DVD i dysk jakaś 500-setka będzie

i do tego 4 wentylatorki 12cm

 

Ogólnie do tej pory ciągnął to Corsair 400W i szło stabilnie. Dlatego jedno z moich pytań jest takie, czy warto to wymienić? A jeśli tak to na co? Powiedzmy 500W od Corsair styknie? Zaznaczam, że w OC sie nie bawie, komputer ma po prostu działać maksymalnie stabilnie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Padł mi ostatnio Chieftek 350W i w związku z tym nadałoby się coś nowego zakupić. Zastanawiam sie czy do tak archaicznego sprzętu: płyta A7N8X + kręcony na 2300Mhz Athlon Mobile + Radeon 9550 + 1GB ram 333Mhz w 3 kościach (kręcone na 400Mhz) + dysk ATA 80 GB + 2 napędy kupować nowa zasiłkę czy nie lepiej skupić si na używce z allegro. Nie ukrywam, że chciałbym się zmieścić w 100PLN. Proszę poradźcie!

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc

 

znalezione "na szybko":

kandydat nr 1

kandydat nr 2

Edytowane przez teps86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc! Obudowę mam stosunkowo małą więc strasznie długich kabli nie potrzebuję ale cena jest ok więc się pewnie skuszę. Poszukam jeszcze tych Chieftec'ów i podejmę ostateczną decyzję:)

 

A ta Delta tez wystarczy? Zawsze 15zł tańsza;)

Edytowane przez teps86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli Panowie, powoli. A7N8X zasila cpu z linii 5V, radek 9550 też bazuje w dużym stopniu na tym napięciu. Zasilacz minimum 30A na tej linii do tego konfigu. Dobrze aby obciązenie linii 3,3V&5V wynosiło 180W. W najgorszym wypadku z wyżej wymienionych ten. Może być też delta DPS-350PB-2, Chieftec 360W HPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 6miesiącach znudził mi się już mój OCZ 600W i chciałbym jednak coś cichszego z odpinanymi kablami. Wcześniej miałem u siebie Antca True Power 480W i teraz też skłaniałbym się właśnie ku serii True Power NEW 550W bo z testów wynika, że jest bardzo cicha.. Macie jakieś zastrzeżenia do tego modelu lub ewentualnie inne propozycje w tej cenie i kulturze pracy ?

 

PS: Może ktoś ma ochote kupić ode mnie mojego OCZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Obecnie posiadam mode com mc400 i nie jestem z niego zadowolony ma już 3 lata i chce go zmienić.

 

cd2 e8200 2,66ghz @ 3,8ghz

gigabyte ep35-ds3

4 razy 1gb @ 950mhz cl4 2,2v

8800gts512 @ 785-1960-2270mem

 

czy ten zasilacz będzie ok? Chieftec CFT-600-14CS Chieftec CFT-600-14CS

 

planuje zmienić platformę na coś lepszego i nie chce drugi raz zasilacza zmieniać, więc chcę żeby miał trochę zapasu mocy względem obecnego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bedzie najlepszym wyborem do wspolpracy z HD4850/4870?

 

FORTRON FSP400-60PFN - 50 zl

DELTA DPS-400WB - 60 zl

FORTRON 400W FSP400-60MDN - 69,99 zl

FORTRON FSP400-60HLN - 75 zl

Cooler Master Real Power RS-450-ACLY - 80 zl

CHIEFTEC GPS-450AA-101A - 100 zl

 

@Klaus,

Dzieki za odpowiedz.

Edytowane przez herclis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Zgodnie z 45 zasilaczy w praktyce : NVISION.pl

To ten CFT jest mocniejszy ciut od mojego OCZ, ale za to prawie 2x drozszy..

 

Jak bym chciał używany t bym napisał do ciebie... chiftec ma odpinane kable muszę coś o nim poczytać bo nie wiem co wybrać dzięki za linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli Panowie, powoli. A7N8X zasila cpu z linii 5V, radek 9550 też bazuje w dużym stopniu na tym napięciu. Zasilacz minimum 30A na tej linii do tego konfigu. Dobrze aby obciązenie linii 3,3V&5V wynosiło 180W. W najgorszym wypadku z wyżej wymienionych ten. Może być też delta DPS-350PB-2, Chieftec 360W HPC.

 

 

no to w takim razie decyduje się chyba na tą Deltę bo nówka z gwarancja i za 50PLN także jak dla mnie git. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie to słucham uprzejmie i dziękuję Ci Klaus za zabranie głosu;)

Edytowane przez teps86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...