Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, po południu przez głupotę zjarałem mojego 8-letniego Codegena i potrzebuję czegoś nowego, możliwie najtańszego :P

 

Ma to ciągnąć sprzęt NR2 (sygnatura), a w przyszłości A64 4850e, 3GB DDR2 i prawdopodobnie GeForce7600GT (ofc wszystko kręcone).

 

Budżet mizerny - 70-90pln, max okolice 100 i raczej nie da się więcej.

 

Może być nówka, lub używany w dobrym stanie.

 

Szukając czegoś, co mógłbym odebrać osobiście (brak kosztów przesyłki) natrafiłem na Delte DPS 350PB

 

Warto brać, czy da się dostać coś lepszego (z wtyczkami sata)?

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję zasilacza do czegoś takiego - AMD Athlon 1700+, MSI KT4AV, 1GB DDR, Radeon 9550xt Abit Guru, 160 GB i 250 GB HDD. Czy ta Delta będzie ok Zasilacz DELTA 350W NOWY CICHY gw12 FVAT Wrocław (1007983094) - Aukcje internetowe Allegro ? Jeśli nie, to proszę o jakiś konkretny model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem listę Zasilacze Scythe cena - Porównanie cen w sklepach

o który konkretnie pytasz bo te zasilacze występują różnej mocy

 

oldskul

Zasilacz oczywiście że pociągnie taką konfiguracją (już nie najświeższą przecież)aczkolwiek w podobnym układzie stosowałbym coś pomiędzy 400W-450W. W zależności od kasy możesz wybrać coś z Delty czy Fortrona do Be Quieta i Chieftec-a

Edytowane przez utral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem listę Zasilacze Scythe cena - Porównanie cen w sklepach

o który konkretnie pytasz bo te zasilacze występują różnej mocy

 

oldskul

Zasilacz oczywiście że pociągnie taką konfiguracją (już nie najświeższą przecież)aczkolwiek w podobnym układzie stosowałbym coś pomiędzy 400W-450W. W zależności od kasy możesz wybrać coś z Delty czy Fortrona do Be Quieta i Chieftec-a

 

 

bzdury ;/

 

ludzie czemu polecacie potwory do takch zestawow ?

 

mialem praktycznie identycznego kompa czyli

AMD Athlon 1800+@2800+,

MSI KT4V,

1GB DDR,

Radeon 9550

2xhdd 160

 

i ciagnal to spokojnie fortron 250W

 

tamta delta bedzie az za dobra do Twojego zestawu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakladac oddzielnego tematu :huh:

 

Jakie jest Wasze zdanie o zasilaczach Scythe Kamariki 4 Plug In ?? Warto ??

 

Interesuje mnie model 450W ale pytam tez ogolnie czy oplaca sie kupic np zasilacz tej marki ... w wyszukiwarce znalazlem zaledwie kilka postow o tych zasilaczach .. dlatego tez moje pytanie :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pheonom 955 X4 @ (jak szczęście dopisze) 4Ghz i Radeon 5870 (też kręcony), czy wystarczy markowa 500W?

 

Ja mam enermaxa 525W 82+ i wogóle bym się nie bał podłączyć do niego 955x4 plus ATI 5870 ale niech się wypowiedzą eksperci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pheonom 955 X4 @ (jak szczęście dopisze) 4Ghz i Radeon 5870 (też kręcony), czy wystarczy markowa 500W?

 

Jaki zasilacz rozumiesz przez markową 500W? Dużo dysków planujesz? Ważna jest obciążalność linii 12v więc na to patrz przy zakupie. Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dylemat.

 

Szukam taniej 350-400W zasiłki do 70-75 zł (już z wysyłką) ale pewnej typu Delta, Fortron, Modecom MC, Cooler Master czy inne solidne w miarę.

 

Z racji tego że na Allegro w tej cenie sa tylko Delty, Fortrony i ewentualnie Cooler Mastery więc kieruje do was pytanie.

 

Która z tych zasiłek bedzie najlepszym wyborem pod mojego kompa z sigu (z opcją planowanego upgradu grafiki z GF 8800GS na Radka HD5770):

 

 

 

COOLER MASTER eXtreme Power 380W

 

COOLERMASTER eXtreme 380W SILENT 6-PIN 3xSATA (1035120605)  - Aukcje internetowe Allegro

 

FORTRON PFN-350W MDN

 

ZASILACZ ATX FORTRON 350W FSP350-60MDN WROCŁAW (1033971814)  - Aukcje internetowe Allegro

 

oraz poza Allegro (na konkurencyjnym forum): Modecom MC350 (dwie linie 12V - 18A, 16A) lub Antec EarthWatts 380W (dwie linie 12V po 17A).

 

http://mod-planet.co...d=696&scope=all

 

Można też kierować inne ciekawe opcje.

 

PS.

 

Zasilacz musi posiadać minimum 2 wtyczki MOLEX i SATA oraz jeśli będzie taka możliwość to także wtyczkę 6pin pod GPU w zestawie. I pozatym musi spokojnie ciągnąć C2D E8500 po OC na 4.0-4.2GHz + 8800GS po OC.

 

PS2.

Ja osobiście skłaniam się ku temu Antecowi 380W ale czekam na inne opinie.

Edytowane przez Adonim85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://mod-planet.co...d=696&scope=all

 

A to za 60/65zł + kw ? chyba warto co ?

 

2x 17A na 12V,

 

324W na liniach 12V,

 

sprawność 80%+ - dokładnie to 81.33%.

 

Polecę tą deltę. Znacznie lepsza od tej którą proponujesz.

DELTA DPS-350 PB-2 to zasilacz stary (egzemplarze ok 7letnie), słaba linia 12V, brak współczesnego okablowania.

 

Fajna jest też ta, ma jednak biedniejsze okablowanie.

 

Ta twoja podana Delta jak widzę ma troche mocniejsze (znaczy dość średnie ogólnie) linie 12V niż ten nowy CoolerMaster RP 380W.

 

Ponadto brakuje w niej wtyczki 6 pin pod GPU. Jest "brzydsza", i ma twardsze oraz przede wszystkim krótsze kable. Jedynie jest cichsza niz CM. Więc w takim układzie wolałbym już tego CM 380W.

 

Niemniej sytucja sie nieco polepszyła z wyborem PSU od wczoraj wieczora i teraz mam także do wyboru mocniejszego i cichszego Modecoma MC350, lub o wysokiej sprawności (80+) i dobrze wyposażonego Anteca EW 380W i chyba kupię właśnie tego Anteca.

Edytowane przez Adonim85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam dobrego zasilacza(500 - 600W) do ok. 350zł.

Od razu zaznaczę że nie interesują mnie modele OCZ ModXStream.

Chciałbym aby zasilacz był w miarę cichy i miał modularne okablowanie.

Możecie mi polecić jakiś dobry model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, znajomi szukają dobrego nowego i w miarę taniego zasilacza do celerona D 2.66 (grafa nie pamiętam jaka ale bez dodatkowego zasilania :P) dysk stata + dvd nagrywarka, chciałem już wziąć im Fortron FSP400-60GHN który jest polecany w zestawach ale cenna podskoczyła a 400w i tak chyba nie potrzebne (raczej nie planują modernizacji zbyt szybko), cena czym mniej tym lepiej max do 150zł, (Ten będzie ok?)

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki byście polecili zasilacz do kręcenia Xeona X3440? Reszta sprzętu raczej bardzo oszczędna (8400GS, SSD).

Im taniej tym lepiej, mile widziane odpinane kabelki i cichy wentylator. Fanswapa też jakoś dam radę zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam szczęścia do zasilaczy z zenfist-u, znów po niespełna roku w matki kompie zasilacz zaczął się palić ale do rzeczy.

Pomyślałem ze matce dam mojego CM a z zenfistu (o ile się zgodzą) wezmę sobie nowy zasilacz tak do 500zł. I teraz do was pytanie co byście mi polecili w tej cenie do kompa z sygnatury ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ CHiLLiN jak dla mnie nie ma tanich zasilaczy z odpinanymi kablami. Albo rybki albo akwarium. Tanio - be quiet pure power 430w.

@ Gkar bierz hajs i kup sobie Antec TPN 550W w esc, no chyba że chcesz 70zł dopłacić to Twoja wola.

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak powoli myślę o zmianie zasilacza u mnie na coś eco-friendly bardziej, Ever spisuje się dobrze ale sprawność 70% itd...

 

Otóż możliwie jak najmniej W zasiłka, więc 300-350W styknie (komp nie będzie rozbudowany, grafa stock, procek tylko 2.66GHz na seryjnym/realnie niższym napięciu) o jak najlepsze sprawności;

Z wtyczek to zwykły ATX 4pin, x1 6-pin pci-ex, sata jedno potrzebne, molex też jeden; Odpinane kable mi zbędne, ultra cichy też nie musi być;

 

Cena? No 500zł nie dam, ale tak ~250zł jak najbardziej tak;

 

Wstępnie patrząc, to np. Enermax Eco80+ 350W wygląda przystępnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic S12 II, są 330 W i 380 W. Dla Twoich wymagań 330 powinna być w sam raz. Ja osobiście mam 380 i sprawuje się wyśmienicie od kilku lat. Wentylator 120mm bardzo cichy, w ogóle nie musiałem go wymieniać, a sprzęt chodził jako serwer w pokoju gdzie śpię 24/7. Sprawność 80 Plus, więc bardzo dobrze. Cena w Zenfiście około 200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde musiałem oddać Darka 550W na gware i teraz mam dostać pieniądze spowrotem. I teraz mam dylemat jaką zasiłke kupić czy brać:

- Be Quiet Dark 750W

- Antec TruePower New 650 lub 750W

- Tagan SuperRock 680 lub 750 W

 

Zasiłka do sprzętu z siga no i z myślą na dłuższe użytkowanie jakby mnie naszła na zmiany sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podlączeniu do kompa i zapuszczeniu Orthosa wywalał sie CEP po kilku minutach na tych samych ustawieniach na ,których śmigał bezproblemowo na tym Szefie z siga. Więc postanowiłem dać go na gware aby rzucili okiem co jest nie teges i po pewnym czasie dostałem info ,że mogą mi oddać pieniądze bo nie mają już takiej 550 na stanie. I nie wiem co wkońcu z nim było bo mi nie powiedziano. :)

 

PS. Wybór padł na Antec'a tylko teraz zastanawiam się czy warto ładować sięw 750 W czy wystarczy mi ta 650 W (komp może kiedyś przejdzie na 4 jajka i jakąś mocniejszą grafe ale na pewno nie z najwyższej półki) i pewnie będzie OC. Więc nie wiem czy warto teraz ładować 750 W ?

Edytowane przez Kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam dylemat:

 

zalożenie- komp 250-350W DC, praca 60-70h w tygodniu

Priorytety dla zasilacza: wysoka sprawność i cicha praca.

 

Mam 3 głównych kandydatów:

 

Seasonic S12-II 520W/620W sprawnosc kolo 85-86% , kable nastale cena 300/350 pln

Antec TPN-550 sprawnosc kolo 85-86, modularny 370 pln (wsumie tutaj nie wiem tylko jak z ta cisza)

Enermax Pro87+, sprawnosc 89-90, kable na stale, 490 PLN

 

Kusi mnie ten enermax bo jakbym przeszedl na liczenie 24/7to bedzie jak znalazl, ale z drugiej strony Antec jest sporo tanszy, a roznicazwraca sie dopiero po 6 latach

 

PS. Tylko nie kuscie mnie na X-650 bo 580 zeta za zasilaczjednak przekracza granice zdrowego rozsadku

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór jak dla mnie prosty, zależy Ci na sprawności to bierzesz enermaxa, zawsze to mniej ciepła do rozproszenia w powietrzu. Co do ciszy to musisz dorwać jakiegoś arta lub lepiej kogoś kto miał przyjemność obcować z tymi zasilaczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...