Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm to bardziej dylemat wydawac tyle czy wydawac troche mniej ;)

 

Bo od Enermaxa cichsze sa tylko pasywne i moze Dark Powery moga mu dorownac, Antec wedlug Pclab jest 3db glosniejszy a Seasonic S12-II to tez jedne z najcichszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O chłopie, na pewno w pro82+, pro87+, E7 będziesz miał napięcia w normie ATX - z ciszą może być różnie zależnie od wentyla w PSU i ewentualnych pisków. W X-650 będzie ciszej bo ten zasilacz działa do pewnego obciążenia pasywnie. Imho jest to najlepszy zasilacz obecnie na rynku. Każdy zasilacz o ile jest sprawny MUSI utrzymywać napięcia w normie ATX.

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pytalem na johnyguru kazdy poleca X-650 zamiast enermaxa 87+.

 

X-650 ma nizsze tetnienia, modularne kable i kosztuje 80 zeta wiecej niz 500tka. Z plusow enermaxa ciszej chodzi przy obciazeniu zblizonym do maksymalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

wiem tylko z nie których recek ten bq np na napięciu 3,3v ma 3,4 a inne 3,46. nie ma zasilacza który będzie miał 3.3? +- 0,05? tak samo na innych liniach.

edit:

w jednym teście ten enermax przekroczył normę atx

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z linii 3.3V mało co dziś ssie... Norma przewiduje 5% od 3.135 do 3.465V .. Wiec w granicy się trzyma....

 

A zasilacz z napieciami IDEALNYMI nie istnieje..... zreszta nie ma po co bo norma 5% to norma.

 

Tzn moza sobie taki zrobic osobny zasilacz każdą osobna linię z własną regulacją... ale to wyzwanie dla elektroników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj złożyłem koledze zestaw komputerowy, który wyposażyłem w OCZ StealthXStream 2 500W. Widać w nim niestety chorobę wszystkich Fortronów - krótkie kable. Że OCZ się o to nie postarał sie jestem mega zdziwiony. Wsadzony w Gladiusa 600 niestety nie pozwala np na schowanie ATX20+4, bo wiązka za krótka. Tak samo z P4 (i TYLKO P4!). PCIE6+2 jest też tylko jedno... Oczywiście zasilacz z tą konfiguracją daje radę (i5 750, 4GB DDR3, 1TB HDD, GTX 465, DVD). Czy jest cichy to nie jestem w stanie powiedzieć, bo mam w obudowie dwa wentylatory, w tym jeden na CPU (box), który jest bardzo głośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi moze ktos pomoc w doborze zasilacza?

potrzebuje modularny, najlepiej z certyfikatem 80+, cichy i za rozsadne pieniadze.

moze cos z tych?

Zasilacze Tak 80 PLUS Standard 80 PLUS Bronze 80 PLUS Silver 80 PLUS Gold cena - Porównanie cen w sklepach

czy sa jakies inne lepsze propozycje?

do sprzetu jak w syg + ewentualnosc kupna jakiejs karty graficznej w przyszlosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam dylemat,

Mam x2 4800, 3GB ram ,dysk +nagrywarka, grafika zintegrowana wiec nie wymagająca konfiguracja, do tego w przyszłości może dojść jakaś grafa ale też nic mocnego - musi być pasywnie chłodzona. Poszukuje jakiegoś niedrogiego zasilacza bo dziwne żeby kosztował więcej niż komputer, bardzo cenię też ciszę i zastanawiam się czy warto kupić fortrona fsp400-mdn? Co o tym sądzicie i jak u niego z głośnością?

 

PS. Powiedzmy narazie że nie chce wydać więcej jak 100 na zasiłkę, jak nie da się nic ciekawego w tej cenie to pomyśle nad zwiększeniem budżetu.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj

wsadzenie jakiegoś szrotu może spowodować że bedziesz miał spokój i z zasilaczem i z komputerem jak wszystko walnie. "zasilacz droższy od komputera", Złe myslenie!!!!. dobry markowy zasilacz to połowa gwarancji sprawności i niezawodności twojego sprzętu. Po za tym zasilacze to takie elemnty komputera które najmniej sie dewaluują. Każda z firm (tych lepszych) ma w swojej ofercie i tańsze i nie gorsze modele zasilaczy. np seria pure power zasilaczy be quiet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to aby kupić jakiś badziew, tylko płacenia za zasiłkę 300 zł gdy wartość pozostałych komponętów jest taka jest wg mnie bez sensu. Nie chce przeznaczać zbyt dużo kasy na kompa, a kiedyą polecane były właśnie fortrony skąd pytam czy warto coś takiego kupować czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktoś orientuje się w temacie co to za zasilacz CM RS-430-PCAP -COOLERMASTER eXtreme Power 430W SILENT 6-PIN SATA (1094303608) - Aukcje internetowe Allegro ? Warto to brać, bo cena kusząca, tylko czy nie jest to jakiś codgen w przebraniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam dylemat,

Mam x2 4800, 3GB ram ,dysk +nagrywarka, grafika zintegrowana wiec (...)

 

Polecam raczej Zasilacz DELTA GPS-400AB A1 3xSata 2xMolex 24pin (1091989900) - Aukcje internetowe Allegro lub SUPER CICHY DELTA 400W 24 PIN SATA (1097513869) - Aukcje internetowe Allegro .

 

MDN jest już mocno przestarzałym zasilaczem, mocna linia 5V, średnia 12V. Słaba sprawność. Przestarzałe okablowanie (brak lub mało sata, dużo molexów.

 

Zasilacz ma tylko 20pinową wtyczkę do mobo. Przy zintegrowanej lub zewnętrznej grafice bez osobnego zasilania nie jest to najlepsze wyjście, w takiej wtyczce jest tylko jeden styk 12V.

 

edit: widzę, że ten mdn 400W jest troszkę lepszy. WW odnosiło się do mdn 350W we wcześniejszej rewizji.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadszedł czas wymiany zasilacza, bo Tacens już raczej nie wyrabia.

Jaki polecacie do tego co w podpisie? Najchętniej bym widział taki, który ma odpinane kable i jest w miarę cichy. I w rozsądnej cenie oczywiście;)

Co powiecie o tym: Zasilacz do obudowy Amacrox AX450-EP 450W BOX - Zasilacze do obudów - ram.net.pl

Proszę również o inne propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Też właśnie myślałem nad tym OCZ-em, ale nie jestem pewien, czy warto dopłacać.

A czy ten Amacrox będzie miał u mnie jakiś zapas? By w razie czego jak zmienię procka na mocniejszego się nie okazało, że jest za słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Też właśnie myślałem nad tym OCZ-em, ale nie jestem pewien, czy warto dopłacać.

A czy ten Amacrox będzie miał u mnie jakiś zapas? By w razie czego jak zmienię procka na mocniejszego się nie okazało, że jest za słaby.

 

Tak BTW to ten Amacrox ma 450W tylko na naklejce bo to moc szczytowa. Tak naprawde ma pewnie ok 400.

Ale zapas mocy spokojnie bedzie , chociaz ja bym chyba olal modulowosc i bral Purepower L7 430 lub 530.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...