Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za opinie.

Poprzeglądałem jeszcze ten temat i rzucił mi się w oko ten model: Topower TOP-450 P3 EZ BFS :: ..:: Angela.pl ::..

Mało jest opinii na jego temat ale ma odpinane kable, oploty na wszystkich, powinien być cichy i jest dość mocny - czyli łączy właściwie wszystkie interesujące mnie cechy. Nie ma floppy ale jego nie potrzebuję, więc nawet lepiej.

Co myślicie?

Edytowane przez cezar1125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu irytuje mnie charczący zasilacz.

Zależy mi na cichym zasilaczu max 450W większy do takiej puszki mi nie potrzebny :D

Co polecacie w cenie do 100zł ?. Pozdr. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień wentyl lepiej

 

 

Chodzi o to że mam badziewiasty zasilacz z obudowy Mustang 400W czy 450W i ostatnio podpinałem do kompa kartę TV i nie chciał mi ruszyć z nią komputer...to na 99% zasilacz sprawdzałem na innym tej samej firmy to tak samo się komputer zachowywał...Ma ktoś jakieś propozycję ?? z góry dziękówa B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod kompa klasy sempron 2xxx+, GF 4, zwykła domowa maszynka do internetu, to starczy najtańszy sklepowy FSP?

 

np. taki: ZASILACZ FSP (FSP350-60APN 80+) 350W 80+ DESIGN OEM

 

To dla bliskiej znajomej i wolałbym zamówić sobie z Action z gwarą niż się bawić na ryzyko z deltami (na 10 zamontowanych u klientów jedna mi zdechła :( a to już zawsze jakiś procent ;] ) 

 

Pytanie tylko czy te tanie fortrony APN nie mają złych opinii. Gdzieś były kiedyś wszystkie serie ładnie opisane ale zgubiłem zakładkę :( Z tego co pamiętam nie APN bodajże była tą "najgorszą" stąd pytanie do Was ;)

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Havoc wszystko zależy od mobo na jakim ten sempron siedzi. Rozumiem, że to semp na socket A a tam jedne płyty zasilały cpu z 5V a inne z 12V. Jak masz mobo co zasila cpu z 5V to dobrze aby zasilacz miał łączną obciążalność 3,3V & 5V powyżej 150W. I tu lepsze mogą się okazać leżaki delt czy fsp z mocniejszą linią 5V. Co do APN to poza ubogim okablowaniem nic innego mu nie zarzucano. Dopuszczalne obciążenie linii 5V wynosi na nim 15A, więc do kompa zasilającego cpu z linii 5V się nie nadaje.

 

Podałeś jak widać za mało informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam do was pytanko fachowe. Posiadam Płytę główną Asus Crosshair IV do tego proc 1090T ramy 2x2 GB 1600 DDR3 do tego mam 3 dyski na sata oraz 2 napędy na sata oraz karta graficzna 5870 oraz podłączone 5 wiatraków 12 cm. Zasilacz mam Enermax Pro82+ 525W . Mam pytanko do was czy to dobry zasilacz dla tego zestawu. Pytam bo mam od jakiegoś czasu sporadyczne blue screnn ale też może to być od dysku bo chyba mam jeden walnięty. Zmieniłem cała platformę z intela właśnie na tą z AMD i zostały mi tylko dyski napędy i zasilacz ze starej konfiguracji. ZA pomoc z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Padł mi zasilacz w drugim komputerze i potrzebuje go zmienić na coś nowego.

- mobo Asus M2N-E

- cpu AMD Athlon 64 X2 6000+

- gpu jakiś stary radeon x800gto jak mnie pamięć nie myli

Komp służy tylko i wyłącznie do netu, więc myślę, że wystarczy jakaś zwykła zasiłka. Myślałem o czymś takim Zasilacz DELTA GPS-350AB C1 3xSata 2xMolex 24pin (1160228550) - Aukcje internetowe Allegro , będzie to jakoś razem współpracować znośnie, czy lepiej dołożyć do czegoś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam do was pytanko fachowe. Posiadam Płytę główną Asus Crosshair IV do tego proc 1090T ramy 2x2 GB 1600 DDR3 do tego mam 3 dyski na sata oraz 2 napędy na sata oraz karta graficzna 5870 oraz podłączone 5 wiatraków 12 cm. Zasilacz mam Enermax Pro82+ 525W . Mam pytanko do was czy to dobry zasilacz dla tego zestawu. Pytam bo mam od jakiegoś czasu sporadyczne blue screnn ale też może to być od dysku bo chyba mam jeden walnięty. Zmieniłem cała platformę z intela właśnie na tą z AMD i zostały mi tylko dyski napędy i zasilacz ze starej konfiguracji. ZA pomoc z góry dziękuję.

 

Zasilacz powinien radzic sobie bez problemu u mnie 450 chiefteka ciagnie podkrecony 1055t i 260gtx (ktory bierze tyle co 5870)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę mieć BQ L7 430w nówkę 24 mieś. gwarancji, albo Enermaxa ECO80+ 400w półroczną używkę z jeszcze 2.5 roku gwary. Oba są w tej samej cenie i Enermax mimo mniejszej deklarowanej mocy może znieść większe obciążenie na lini +12. (32A, a w BQ jest to 30A) Chcę wziąć enermaxa. Dobry wybór? Cisza jest bardzo ważna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RCrack - bierz to co ma dłuższą gwarancje, jak nie mają gwary, albo mają krótką (1-3miesiące) to odpuść.

 

Micro - TX, chyba że podasz max cene którą mozesz zapłacić to sie znajdzie coś innego.

 

Sysak - enermaxa, chociaż też ceny nie podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wliczonym kosztem wysyłki BQ jest po 202zł na allegro z jakiegoś tam sklepiku, a enermaxa już kupiłem za 210zł. Argumenty: Lubię tą markę, mam 30 miesięcy gwarancji w proline a nie 24 nie wiadomo gdzie no i tabelka maksymalnych natężeń wygląda lepiej w enermaxie. W prawdzie priorytetem jest cisza, bo pod względem dawania prądu oba zasilatory w moim i pewnie moim przyszłym zestawie spisałby się na medal, ale i tak nie mogę ich porównać więc po prostu wziąłem enerka.

 

http://allegro.pl/item1167664192_enermax_eco80_ees400awt_atx_2_3.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary dobry Tagan BZ Piperock 500W - http://www.komputronik.pl/index.php/product/51463/Podzespo_y_PC/Zasilacze_do_obud_w/Tagan_BZ_PipeRock_Series_500W.html U mnie radził sobie z X4 po OC i 4870 X2 po OC. Nie wiem jak teraz z nowymi seriami ale mój ma jakieś 1,5 roku i większość obecnych w tym przedziale cenowym może mu possać ;) Mocowanie kabli palce lizać.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy do 400zł - cos lepszego do Antec'a New True Power 550W znajde ?

 

nie

 

BuMeL - jak masz szerzyć fanbojstwo Taganowe i polecanie p.t. "polecam bo sam mam i działa"- to lepiej wyjdź...

Edytowane przez sosna24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co polecacie do poniższego zestawu(moze grafa kiedys bedzie, ale lowend):

ASRock M3A785GMH/128M

AMD Athlon II x2 245 AM3

2GB ddr3

 

Mysle nad AMACROX WARRIOR AX400-PNF, ale szukam czegoś tańszego(nowego), a równie dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję wymianę obecnej karty graficznej na Gigabyte GeForce GTX460 1GB. Czy mój Modecom MC-400 (+12V: 348W) da radę?? Oczywiście będzie również OC. Czy lepiej zainwestować w coś mocniejszego np. Fractal Design 550W Tesla lub Seasonic S12II-520 SS-520GB Bronze 520W. Wolałbym uniknąć zbędnego wydatku, dlatego pytam Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż długo myślałem jaki zasilacz wybrać do 450 zł. Wybór padł na BQ E7 700W. W sumie nie żałuję. Zasilacz jest naprawdę cichy. Nie wiem jak jest z prędkością wentyla w tym zasilaczu i czy jak podepnę do zestawu planowany GTX 460 to nie stanie się nieco głośniejszy. Mimo wszystko różnica między starym Chieftecem 450 jest odczuwalna. Znów słyszę tylko szum wentyla od procesora i wentylatorów w budzie. Po ich odłączeniu i zmniejszeniu obrotów wentyla na radiatorze od CPU słychać lekki szum. Z włączonymi nieco głośniej, ale do zaakceptowania. Musze po prostu wymienić wentyle w tej budzie NZXT od Ath'a i będzie naprawdę cichutko i przewiewnie. W końcu mam porządek z kablami w budzie (hehe). Naprawdę jakość wykonania dobra, ale liczy się niska awaryjność i wydajność. Czas pokaże.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...