Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki w sprawach tanich (lub jak najtańszych)zasilaczy, potrzebuję dobrej zasiłki do starego kompa mającego działać jako mediacenter, na mobo socketA KT400, Athlon2400+, GF2MX, i standard po jednym HD, DVD co polecicie?

 

 

Seasonic ma tylko 130W na linii 3,3V&5V. Może się przez to pocić mimo, że to dobry zasilacz ale dla nowych komputerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje sie jak teraz ale ok. 2-3 lata temu to byla topowa marka. ;-)

 

ta "marka" nigdy nawet sie nie otarła o "top"*, słabsze modele to badziewie i to jest lekko powiedziane.

(* - tak wiem - że za taką uchodziła na polskich forach, ale nic więcej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje sie jak teraz ale ok. 2-3 lata temu to byla topowa marka. ;-)

 

hmm... ludzie je wtedy polecali... może i dobre były , ale teraz to raczej padlina ocierająca się o Tracera.

Taki np Huntkey Green Star 550 W (LW-6550SG) na testach nie był w stanie oddać nawet 400w mocy nie wykraczając poza normy ATX, po czym spalił się... na Hardwaresecrets większość Hunkeyów paliła się an testach... w dodatku polityka tej "firmy" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z 3 lata temu mialem Huntkeya 350W, ciagnal Athlona Sandiego 3700+ - oddalem go bratu ktoremu do tej pory sluzy do przegladania neta i nic mi nie wiadomo o jakichkolwiek problemach a jednak lata juz swoje ma wiec ze swoich doswiadczen nie moge powiedziec zebym sie zawiodl na tej marce. :wink:

 

Jakie teraz robia zasilacze nie wiem wiec sie nie bede wdawal w dyskusje.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie co polecacie? Zmieniam całego peceta. Na razie będzie to konfig typu HTPC czyli 2 rdzenie, z obniżonym napięciem i taktowaniem oraz integra. Dlatego priorytet to cisza.

 

Druga sprawa - niska cena. Jeśli miałbym przekroczyć 150zł, to chyba już wolę zostać przy obecnej Delcie i jeśli okaże się za głośna (w obecnym zestawie z referencyjnym 9800GTX ciężko to stwierdzić :rolleyes: ) to zmienię jej wentylator i może będzie ok.

 

Niestety ja już tak mam, że mimo iż obiecuję sobie skończenie z inwestycjami w kompa, to ciągle coś tam grzebię i dokładam. Dlatego spodziewam się, że za jakiś czas będzie tam dołożona mocniejsza grafika, pokroju radka 5770. No i oczywiście OC lub wymiana procesora. Wtedy trzeba będzie więcej mocy (400-450W by się przydało).

 

Plusem będą oploty na kablach i czarny kolor zasilacza (żeby pasował do nowiutkiego Gladiusa 600). Ale z takim budżetem nie będę się przy niczym upierał ;)

 

Co doradzicie?

 

Edit:

ok.. po przeczytaniu paru ostatnioch stron już widzę, że pewnie doradzicie Seasonic ss-400et

Jest jeszcze ta zasiłka z zestawów na wrzesień - Tacens Radix IV 450W

Ale jak one się mają do podstawowego warunku czyli ciszy? I czy są jeszcze jakieś alternatywy?

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal szukam zasilacza, założenia:

cichy , ma pociągnąć obecne athlona x2 4800 3 gb ram w 2 kościach jeden dysk, integra , docelowo jakieś średnie 4 rdzenie i pasywna grafa ale bez szaleństwa. cena: ok 100-120 , chyba że się nie da.

 

Znalazłem takie:

link1

link2

link3

link4

 

Link4 wydaje mi się przesadą - aż tyle mocy nie potrzebuje. Wziął bym ten z linku 3 ale czy on napewno ma wtyczke pci e 6 pin , i czy nie za mało mocy na 3 i 5 v?

 

Co wy byście polecali z wymienionych powyżej linków?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i skończyło się na tym zasilaczu:

Topower TOP-450 P3 EZ BFS 450W

 

Delta jest cicha.. praktycznie bezgłośna, ale kable ma za krótkie do obudowy z zasilaczem na dole. I na to radzę uważać kupując budżetowe konstrukcje, nawet znanych marek. Bo oszczędność często jest właśnie na kablach.

 

Topower jest całkowicie bezgłośny, bo przy ilości mocy jaką pobiera Asrock 880GMH + Athlon II 245 wentylator w ogóóle się w nim nie włącza. Ten tryb półpasywny to jest ciekawe rozwiązanie.

 

Kable od mobo mają ok 55cm w porównaniu z 41cm w Delcie. Pozostałe są odpinane, więc nie ma problemu z ich układaniem w budzie.. a byłoby co układać, bo są dłuugie :) Na wszystkich jest starannie wykonany oplot.

 

To co mi przeszkadza - to niedostosowanie kabli sata do obudowy z zasilaczem na dole. Złącza są tak zamocowane, że naturalnie i wygodnie wpinałoby się je, gdyby zasilacz był u góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt z sygnatury.

Pentagram wyzionoł ducha.Tzn w 2d działa wyśmienicie w 3d mam czasem restarty.

Zastępuje go Fortron FSP-400-60hln.

Wymontowany z kompa biurowego mam okazję go dostać za flaszkę.

Nawet się nie grzeje pod obciążeniem.

Uciągnie moje klamoty czy raczej szukać czegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mdn były stare mocne ale sprawność słaba. hln to pochodna gln'a bodajże - nowsze i sprawność 80+.

kiedyś był świetny artykuł focusa na nieżyjącym już forum egielda. Tam były chyba wszystkie fortrony świetnie opisane.

 

Miałem ten temacik zapisany w zakładkach - ze starszych były prawie wszystkie. MDN bym sobie darował bo to już niemal obiekty muzealne ;) Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i nadal nie wiem co wybrać, pozostały mi :

fortron FSP400-60HLN

oraz

Seasonic SS-400ET

 

Pytanie który wziąć i dlaczego, grunt ma być cicho.

Może sktoś miał seasonic - jak się spisywał? Jest cichy? Można zrobić ewentualnie fan swap bez utraty gwarancji?

Gdzieś wyczytałem że ten fortron jest 80+ czy to prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka opinia o tym zasilaczu? Seasonic S12D 750W ( Seasonic S12D 750W Power Supply - Big Bruin )

 

Dokupilem kolejny dysk i nie wiem czy nie przerosnie to mojego 450watowego chiefteca...

Konfig to Phenom 2 X3 710, HD4850, 3 dyski + 2 na usb (w tym jeden zasilany z portu), tablet intuos usb - zasilany z portu, karta tv pci.

Edytowane przez mayk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się na wymianą mojego tagan U35 600W na coś cichszego i bardziej sprawnego. Zainteresowałem się zasiłką seasonic X-650. Przede wszystkim ze względu na 5 lat gwarancji, tryb półpasywny i sprawność. Czytałem pare recenzji tego zasilacza no i zbiera same pochwały. W jednej pisali, że nawet pod dużym obciążeniem wentylator włącza się kilka razy w ciągu godziny pracując ok 1 miunty. Więc nawet pod większym obciążeniem mamy de facto tryb półpasywny. Docelwo w moim konfigu w miejsce wysłużonego 8800GT pojawi się radek z serii 6800.

 

Czy jest lepszy wybór w tym przedziale cenowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...