Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Ten fortron to dobry zasilacz (wiecej o nim w temacie o fortronach), sa jednak pewne wady w przypadku sztuk z allegro, krotka gwarancja. Z tego co pamietam te fortrony maja tez dosc krotkie kable.

 

Co do mocy potrzebnej w przyszlosci, wszystko zalezy czy bedziesz sie bawil w topowe karty graficzne. Segment low/mid end zawsze bedzie stosunkowo energooszczedny (moim zdaniem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pewnie już ktoś na coś podobnego odpowiadał ale przeszukałem pierwsze 20 stron tematu i nie znalazłem odpowiedzi dlatego pisze. Proszę powiedzcie mi jaki zasilacz mam wybrać. no i żeby kosztował w granicach 100-160zł. Mój zestaw to:

 

Dysk Western Digital 1TB Caviar Green 7200rpm 64MB SATAII

Karta graficzna Gigabyte GF GTX 460 1024MB DDR5/256b D/H PCI-E

Procesor AMD PHENOM II X4 955 QUAD CORE AM3,125W BE

Płyta główna ASRock M3A770DE

Pamięć Patriot PGV34G1600ELK

Cooler Master Hyper N520

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz ktory spelnia twoje wymagania to Fortron FSP460-60GHN 460W - 169zł : Esc.pl badz troche taniej i slabiej ...

Fortron FSP400-60GHN 400W - 149zł : Esc.pl (Po podaniu hasła "PurePC.pl" podczas składania zamówienia w sklepie Esc.pl w polu "Uwagi" prócz przesyłki za 1 zł dodatkowa zniżka na zasilacz Fortron FSP400-60GHN, przez co kosztuje on tyle samo, co gorszy model APN.) 130pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Mój Corsair z podpisu zaczął klękać przy 4,5+GHz HT ON, napięcia mu szaleją i komp się wyłącza - żadnego BSODA - po prostu shutdown.

Więc szukam zasilacza. Cena - nie gra roli, ale bez przesady. Docelowo jednordzeniowe ATI HD 6000 + to co w podpisie.

Ma być w miarę ciche. Ostatnio nie siedzę w rynku zasilaczy, więc proszę o pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecny topower 550w powyżej 3.8 ghz na procku zaczyna już wysiadać

Do 650zł co lepiej wybrać

Be quiet p8 DarkPower 750w czy corsair ax 850w

 

Config:

Core I5 760@ narazie 3,7 ghz ati4870 3 dyski sata +ssd+dvd 4gb ramu+6 wentyli 120mm

 

W przyszłości pewnie zmienie karte na coś z nowej serii 6000 od aTI nie planuje crosfire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwoch to zdecydowanie imo corsair AX. BQ sa troche drogie w stosunku do tego co oferuja. Corsair bedzie mniejszy i wszystkie kable odpinane, nie wspominajac ze sam zasilacz to nowsza konustrukcja od BQ.

 

Jeszcze bym sie zastanowil czy aby napewno problemy z oc procesora to wina zasilacza, no i czy oplaca sie za wszelka cene krecic wyzej. Dla innego procesora np.:

 

Dołączona grafika

 

200mhz wiecej na 4ghz kosztem ponad 100W..

 

edit: Jezeli planujesz mocne grafy, to jak najbardziej bedzie sens ulepszac zasilacz.

Edytowane przez aerial
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz troche grosiwa odłożonego jak nie kupie zasiłki to przepije przejem :) a oc to chyba zasilacz skoro przy 3,7 daje na 12v 11,7 a na 4 już schodzi do 11,6

Ja zawsze kupuje psu na teraz i na kolejny zestaw tak za 2 lata a do tego chyba ten Corsair nada się najlepiej

Edytowane przez prondek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym prosił o poradę (z małym uzasadnieniem )

 

BEQUIET PurePower L7 430W

 

czy

 

OCZ StealthXStream 2 500W

 

Priorytet cisza.

config: x2 4850 45W, 4 gb ram, i 1 hdd , w przyszłość max jakaś pasywna niedroga grafa.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez tomii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dołączam do prośby o radę: wybrać BEQUIET STRAIGHT POWER E7-700W (BN119) (ma wszystko, czego potrzebuje) czy CHIEFTEC BPS-850C (850W) (modularny + automatyczna regulacja obrotów wentylatora, ale w tym obszernym wątku przeczytałem, że ponoć CHIEFTECki już nie są tak dobre, jak kiedyś)?

Chodzi mi głównie o to, by kupić zasilacz "na całe życie" - raz, a dobrze :] Stąd liczą się dla mnie zgodność z najnowszymi normami (ATX12V 2.3) i na tyle bezpieczny zapas mocy, aby wystarczył na modernizacje w przyszłości.

 

Czy ew. opłaca się dopłacić do BEQUIET DARKPOWER PRO P8-750W (BN124)?

 

Config aktualny: PHENOM II X6 1055T, KINGSTON KHX2000C9AD3T1K2/4GX, Radeon HD4560, 3x HDD SATA2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przesądzone, iż mój Modecom padł, w związku z tym potrzebuje nowej zasiłki. Konfiguracja komputera w sygnaturze, raczej tak zostanie gdyż nie gram, więc wystarcza mi integra :P Nie chcę przeznaczyć dużej kwoty na zasilacz, nie chcę też kupić jakiegoś taniego chłamu. W związku z tym pytania:

 

1. 350W klasowy to chyba wystarczająco?

 

2. Jaki model?

 

-Fortron

-Modecom

-Seasonic

-coś a la Delta z allegro

-inne Wasze propozycje

 

Niestety jeśli chodzi o zasilacze, moja wiedza jest już dawno nieaktualna, także liczę na Wasze sugestie co do zakupu.

 

Aha, komputer nie był i nie będzie kręcony.

 

Z góry wielkie dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jednego, teraz zamierzam kupić zasilacz, a w przyszłości jak potanieją te karty dokupić drugiego radka i sie zastanawiam czy wykładać teraz więcej kasy na jakiś mocniejszy zasilacz żeby później nie było problemów

Edytowane przez Roshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w esc.pl skończyły się już Fortrony w promocji, więc muszę poszukać czegoś innego w podobnej cenie. Był polecany Seasonic, będzie Seasonic. Tylko pytanie. Czym różnią się te zasilacze, tzn po opisie widzę, czym się różnią, ale jak przekłada się to na jakość? Który z nich lepszy. Pytania laika jeśli o to chodzi :D Wolę 400W, niż podana wyżej 350W, gdyż to mam od ręki w Krakowie w odbiorze osobistym, więc cenowo wychodzi identycznie jak 350W z przesyłką :)

 

Zasilacz SeaSonic SS400ET80+OEM w Morele.net

Zasilacz SeaSonic SS-400ET w Morele.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...