Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Jaki zasilacz do kompa:

 

C2D 6420 @ 2,66 GHz

MSI P6N

2x1GB + 2x512MB DDR2

GF 8800 GT 512

Dysk WD 320 GB

DVD-RW Samsung

Audigy 4

 

?

 

Do tej pory miałem BeQuiet 500W, podziałał 3,5 roku, ale w nocy wyłączyli mi prąd i zasilacz najwyraźniej padł. ;/ (Komp włącza się na sekundę/parę sekund i dioda zasilania mruga, po czym się wyłącza).

 

Cena - wolałbym do 200 zł, ale jak warto będzie dopłacić 20-30, to mogę. Chociaż jakby było coś wartego uwagi za mniej niż 200 zeta (najlepiej 150-170), to byłbym kontent.

 

Czy 400W wystarczy? Bo przejrzałem trochę tematy i polecają ludzie Corsair/Seasonic/Fractal/Fortron. Czy może lepiej 500?

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z głośnością? Bo trochę przestraszyła mnie pierwsza opinia: Zasilacz Corsair 400W CMPSU-400CXEU - porównanie cen w sklepach internetowych Z kolei poniżej już ktoś pisze, że jest cichy. :hmm:

 

NIE mam bezgłośnego kompa, ale jakiegoś strasznie głośnego też nie.

 

Lepszy jest ten Corsair od Seasonic 400W SS-400ET 80+?

 

A może Fortron FSP400-60GHN 400W lub Fortron FSP460-60GHN 460W

 

albo Fractal Design Integra 400W [FD-PSU-INTEGRA-400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w sumie niedawno, ale chce się utwierdzić.

 

Seasonic M12II 520W to nadal najlepszy wybór w kwocie do 300zł jeśli chodzi o modularne PSU? Czy może istnieje lepszy kandydat w przedziale 500-550w?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do:

 

AMD Athlon II x3 445 s.AM3 BOX

ASROCK M3A770DE AMD 770 Socket AM3

GoodRam 2x2GB DDR3-1333 Dual Chanel CL9

Samsung 500GB 16MB HD502HJ F3 sATA-2

ATI Radeon HD4850

Samsung SH-S223C SATA Black OEM

 

bez obaw mogę wziąć FSP (FSP400-60GHN 85+) 400W 80+ BRONZE (173zł) czy dołożyć 20zł do Amacrox Warrior 80Plus AX400-80EN 400W (199zł)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zasilacz do kompa z sygnaturki? Miałem corsaira hx520w ale niestety padł ;/ co do mocy to myślę że wystarczy 450W. Procek i grafa podkręcone ale i tak są stosunkowo mało prądożerne (corsair zasilał swego czasu radka 3870x2 i core 2 duo po oc, stąd ta moc). Co polecacie w miarę tanio? A i nie chce AeroCoola ani Corsaira (padły mi zasilacze obu tych firm zaraz po zakończeniu okresu gwarancji więc się obrażam na producentów ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście kiedyś o firmie Recom? Połowa ich produktów posiada certyfikaty 80+, stosują rozwiązania uznanych producentów (duży wiatrak, modularne kable), no i wyglądają całkiem nieźle. Producent oferuje też narzędzia do pomiarów napięć w PC.

 

Mogę tanio dostać ich model RC-PEM600 Power Engine 600 Watt Modular - brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście kiedyś o firmie Recom? Połowa ich produktów posiada certyfikaty 80+, stosują rozwiązania uznanych producentów (duży wiatrak, modularne kable), no i wyglądają całkiem nieźle. Producent oferuje też narzędzia do pomiarów napięć w PC.

 

Mogę tanio dostać ich model RC-PEM600 Power Engine 600 Watt Modular - brać?

 

Tanio to znaczy ile ? Wyglada dość ciekawie , chodz o tej firmie nie slyszalem nic.

Akurat ten ktory wybraleś chyba nie posiada certyfikatu 80+.

 

 

@Nicramer

Do Twojego zestawu wystarczy fortron 460w o ile chcesz dość tanio a dobrze inaczej polecam Tacens Valeo III 500W bądz Seasonic m12 II 520W

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanio to znaczy ile ? Wyglada dość ciekawie , chodz o tej firmie nie slyszalem nic.

Akurat ten ktory wybraleś chyba nie posiada certyfikatu 80+.

Certyfikatu niestety nie posiada. Mogę mieć kilkumiesięcznego za 20€. Nówki chodzą po 50-60€, ale w tej cenie mogę już zdobyć sprawdzone modele np. BeQuite'a. Fortrony, Seasonici i Amacroxy są dla mnie nieosiągalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się Corsair'em 430CXEU 430W jako alternatywą dla FSP400-60GHN 85+(do kompa opartego na 'polecanym zestawem na grudzien do 1500pln') bo w ram.net.pl upierają się, że jest 60m gwary (pewnie 36m+24m?). Ale jakoś nie widzę, aby był/miał 80 PLUS Bronze jak w Fortonie. Jest konkretna różnica między Corsarzem a FSP w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsaira od fortrona pewnie dzieli przepaść. Mowa oczywiście o omawianych modelach. Gdyby CX430 był taki dobry to miałby certyfikat 80plus na poziomie co najmniej bronze oraz gwarancję 5 lat.

No jakich to mamy wspaniałych sprzedawców. Producent daje na sprzęt dwa lata gwary a sprzedawca dokłada od siebie jeszcze dodatkowe 3 lata. Pięknie, pewnie do czasy aż nie miną 2 lata od zakupu zasilacza.

Pisałem już o CX tu.

Inne zasilacze tej firmy to dobre konstrukcje ale jeśli serii CX nie ufa producent to ja tym bardziej. Jak już to bierz VX450.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z CXow raczej bym sie zainteresowal 400 bo ma 360W@12V a 430 ma 336. Do tego 400 ma certyfikat a 430 nie co sugeruje odmienne konstrukcje.

 

Z oferty ram netu chyba bym wolal tego:

Zasilacz do obudowy Bequiet PurePower L7 430W - Zasilacze do obudów - ram.net.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będę trzymał się 60GHN. Ten be quiet 430W trochę za drogi. Liczyłem że dorwę FSP400-60GHN za 150 PLN (jeszcze chwilę temu, po tyle latał w 3mieście, teraz jakoś poznikał z półek) a to max jaki chcę przeznaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaki zasilacz możecie mi doradzić do tego sprzętu:

 

Gigabatye p31-ds3l

Intel Core 2 QUAD Q660 4x2,4Ghz

GOODRAM DDR2 2GB x 2

Geforce PALIT 8600GT 1024MB

2 dyski Seagate 500GB i WD 750 GB (Po podłączeniu drugiego dysku zasilacz chyba nie wytrzymuje bo partycje padają)

Obecny zasilacz 400W IBOX LION

 

Tak przy okazji zapytam, od wczoraj czasami obraz zaczął mi migotać lub inne cyrki się dzieją, to też wina zasilacza czy karta pada?

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...