Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie małe pytanie:

 

http://www.plugloadsolutions.com/psu_reports/BE%20QUIET_BQT%20E8-CM-480W_ECOS%202279_480W_Report.pdf

 

Po prawej jest wykres ... ładny sinus napięcia i "brzydki" prawie sinus prądu (nazwa "current"). W opisie widnieje "input bla bla bla waveforms" ... czyli że jak? ... karmili ten zasilacz tak zniekształconym przebiegiem prądu (i niezniekształconym napięciem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle ja bym to inaczej ujął.

Podali zasilaczowi takie ładne napięcie a on pobierał tak brzydko prąd.

Jest to prawdopodobnie efekt działania aktywnego PFC.

 

Będę miał czas to poszukam na 80plus jakiegoś zasilacza z pasywnym PFC dla porównania.

 

Ten wykres pewnie nie jest taki brzydki jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Chociażby dlatego, że jak napięcie jest na plusie to i prąd zawsze jest na plusie (jak napięcie na minusie to i prąd na minusie). Znaczy to, że pfc spełniło b. dobrze swoją rolę.

 

Obrazowo, nie wiem czy do końca prawidłowo można to ująć tak: w sieci wodociągowej dostajesz wodę o określonym stałym ciśnieniu (napięcie) i zaworem możesz regulować przepływ (prąd), możesz otworzyć zawór i przepływ będzie stały lub bawić się zaworem (dowolnie zamykać i otwierać i tym samym "psuć" wykres przepływu.

Może ktoś znajdzie lepsze porównanie ;)

Z prądem przemiennym jest to wszystko bardziej skomplikowane.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym roznia sie te 2:

 

OCz StealthXStream 2 SLI 600W OCz600SXS2-EU

OCz StealthXStream 2 600W OCz600SXS2-UN

 

Chce kupic zasilacz, ktory by mial na 12v z 480W. Co byscie polecili? Do ~250zl.

 

 

edit: moze ten Fortron FSP500-60GHN Ile on na lini 12v?

 

albo Corsair CMPSU-600CXEU i Corsair CMPSU-550VXEU 550W. Czym one sie roznia? Pierwszy pomimo wieksze mocy jest tanszy.

Edytowane przez Sly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zasilacz uciagnie radka 5970?

Reszta sprzetu to poki co e8400 (nie dlugo jakis quad), 4gb ram, 2 hdd. Chieftec 450w cos nie daje sobie rady z ta grafa :( Fajnie by bylo jakby kosztowal nie wiecej niz 400zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie potrzebuje porady gdyż odpadłem trochę z tematu ale zamierzam powoli wrócić chociaż częściowo :P

 

Sprawa jest następująca, mój budżet wynosi +/- 500zł i potrzebuje zasilacza, takiego który by posłużył nie tylko temu cfg który teraz mam w sigu ale także w razie zmiany na coś lepszego w przyszłości też nie był do wymiany ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic jest lepszy , jest to najlepszy zasialacz w swojej cenie (porownywalny z modu 87+ , jak nie troche lepszy). jeszcze porownywalny do niego jest nzxt hale , albo to samo co seasonic to corsair ax , moze taniej go znajdziesz niz seasonica czy nzxt.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że ostatnio mam chyba problem z zasilaczem (i szukałem gwarancji) to niech ktoś mi powie jakim cudem w maju 2008 roku kupiłem Corsaira CMPSU-650TXEU 650W za 239 zł a dziś kosztują z 70zł więcej...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak to jakim cudem, vat poszedł do góry ;)

 

A poważniej?

Tabela kursowa obowiązuje od 2008-05-05 15:35:00

Euro, kurs średni 3.4415

Dolar USA, kurs średni 2.2225

 

Źródło: Kursy walut - Archiwum | Bank Zachodni WBK

 

ps, Twój zasilacz jest sprawny, jak chcesz być przez kilka tygodni być bez zasilacza i zapłacić za ekspertyzę to wysyłaj go na gwarę.

Wszystko na ten temat masz w Twoim temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P7H55-M LX H55 s.1156 - 265zł

 

Intel Core i3-540 3,06 GHz 4MB cache s. 1156 Box - 385zł

 

Sapphire Radeon HD 5670 - 280zł

 

GoodRam DDR3 1333 2x2GB - 139zł

 

Samsung 500GB - 135zł

 

Im tańszy tym lepiej. Zastanawiałem się nad Corsair CMPSU-430CXEU - 430W za 165zł. Ewentualnie Amacrox Warrior AX400-80EN 80Plus 400W za 229zł Najlepiej by było z możliwością odebrania w Poznaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki zasilacz do

Phenoma II x4 955

Asusa m4a88td-V EVO/USB3

GTX 460 1Gb Gigabyte

ram Good Ram 2x2Gb 1333 CL9

samsung 1000GB

 

chcialbym zeby zasilacz nieprzekroczyl 280zl zastanawialem sie nad OCZ SXS2600W ModXStream600W ale niejestem przekonany co do nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nietypowa sprawa

 

Potrzebuję zasilacz w miarę możliwości jak najbardziej wszechstronny.

 

Zasilacz będzie wykorzystywany jako testowy w serwisie komputerowym. I teraz wymagania jakie by było fajnie jakby spełniał:

 

- długa i bezproblemowa gwarancja w razie spalenia itp, najlepiej d2d,

- możliwie jak najwięcej zabezpieczeń,

- bogate okablowanie pasujące do wszystkich dzisiejszych standardów (rozpinana atx 20+4),

- nie musi być modularne choć jeśli niewiele drożej to czemu nie,

- w miarę cichy,

- sprawne działanie przy różnych obciążeniach (może być jakieś x6 i mocne karty, a może być duron 800)

- w miarę możliwości nie rysująca się obudowa,

- przystępna cena - najlepiej 250-300 zł.

 

Wiem, że w tej cenie nie będzie mocarzy którzy na stałe pociągną x6 i mocne grafiki ale takie, żeby wystartował taki komp i żeby się upewnić, że zasilacz padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZASILACZ ATX 700W DELTA DPS-700 MB BINA Zabrze ! (1459763981) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy kup to każdą konfiguracje na tym odpalisz i w pełni przetestujesz o gwarancje się nie martw to delta jak jej specjalnie nie ubijesz to sama nie padnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...