Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieniłem mojego 4850 na GTX 275. Żeby jednak nie było za różowo nie włączyłem na nim jeszcze żadnej gry :)

 

Ledwo wchodzę do menu gry i reset.

 

Dwie hipotezy:

1. Zasilacz.

2. Brak świeżego windowsa. Wyjąłem ATI wsadziłem nVidie. Wyszyściłem tylko dokładnie stery po radku.

 

Jako że opcja #1 jest dużo bardziej prawdopodobna pojawia się tutaj moje pytanie:

 

Jaki budżetowy zasilacz dla GTX 275? Najchętniej coś używanego (jesli jest sens) bo zasilacz to nieplanowany zakup.

 

EDIT: Kilka propozycji:

http://allegro.pl/chieftec-550w-i1473974984.html

http://allegro.pl/chieftec-gps-450aa-101a-450w-i1480787183.html

http://allegro.pl/rewelacyjny-chieftec-gps-450w-pfc-gwar-i1476058402.html

Edytowane przez Brydz0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wybieral bym szefa ;)

Jest naprawde fajny zasilacz w zaskakujaco dobrej cenie , pewnie przez to ze firma malo znana w polsce.

NOX Urano 600WATT!!!!! (AT-600P12P) JAK NOWY!!!! (1487872806) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

lub cos bardziej znanego ale i slabszego

Zasilacz Corsair 400W CMPSU-400CX (1488749249) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

 

A moze skusisz sie jednak na nowy zasilacz ?

np. Tacens RADIX IV 500W - 215zł : Esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę robił upgrade kompa no i zastanawiam się nad zasilaczem, konfig jaki planuję:

 

i5 2500k + OC, płyta na P67 (chyba AsRock Extreme4) , 2x4gb ram (1333 pewnie), GeForce GTX 560 + OC, 2 dyski, napęd, 4 wentyle 12cm i to chyba tyle.

 

Planowałem wydać ok 250zł, pod uwage brałem:

 

- be quiet! Pure Power L7 530W

 

- OCZ StealthXStream 2 600W

 

- Corsair CX600W

 

- Seasonic S12II-520

 

Który będzie najlepszy, a może jakiś inny? Czytałem bdb opinie o tym OCZ StealthXStream 2 i w sumie na niego byłem nastaiwiony, ale może coś innego będzie lepsze. Zależy mi na ciszy i bezewaryjności.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden zasilacz wart uwagi , chodz troszke przekracza 250 ale mysle ze jest tego wart. Certyfikat 80+ gold i inne ciach!lki i zapewne pozadny , jak by nie bylo jest to fortron. Ale niestety nic nie mozna jeszcze o nim znalesc.

Zasilacz Everest Fortron Aurum Gold 500W najnowszy (1469388252) - Aukcje internetowe Allegro

Jak nie on to oczywiscie tylko seasonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszeczke doloz i kup http://www.comp4you.eu/pricelist/item.aspx?PID=C3102005 naprawde wart swej ceny. Cichy , wszystkie zabezpieczenia ma , spora sprawność , bardzo wysoka jakosc wykonania , gwarancja 3 lata , pociagnie kazdy zestaw z 1-2 gpu.

 

Wezmę tego tylko napisałem do sklepu czy by nie mieli wersji z odpinanymi kablami bo nie ma na stanie.

 

A teraz potrzebowałbym porady jeśli chodzi o taki zasilacz dla klientów co będą mieli kompy pokroju athlon xp, p4, moze jakies słabe dwurdzeniówki. Większość takich kompów na serwis przychodzi z popalonymi zasilaczami.

 

Czy taki zasilacz będzie się sprawdzał. KLIK

Dwa lata gwarancji, cena chyba też dobra jak za nówkę. Jedyna wada to 24pin ATX nie rozpinane więc problem raczej do starszych kompów.

 

A może do starszych kompów brać taką deltę: KLIK

Niby 12 miesiecy gwarancji. Ale znowu nie ma nawet jednego sata.

 

A może coś takiego tylko ma jedynie miesiąc gwarancji:

AOPEN

 

Potrzebuję z jakiegoś sklepu żeby kupić kilka sztuk i mieć na stanie więc jakieś polowanie na pojedyncze sztuki nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aopen też będzie dobrym wyborem do niewymagających sprzętów z cpu zasilanym z 12V. Problemem mogą być tylko kompy z Athlonami xp na płytach bez złącza atx12v 4-pin. Nie dość, że cpu ciągnie papu z 5V to często grafika będzie się też głównie karmić z napięcia 3,3V oraz 5V.

Tego Aopen'a zrobił Fortron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie Pytanie

Zdechł mi mój tagan 500W U35II ( był bardzo stabilny i prawie nie słyszalny)

I szukam zamiennika zastanawiam się nad Tacensem i Seasoniciem. A dokładnie

Seasonic S12II-520 520W 80 Plus Bronze

i

Tacens VALEO III 600W

 

Który lepszy, a może jakieś inne propozycje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj:

Jest jeszcze jeden zasilacz wart uwagi , chodz troszke przekracza 250 ale mysle ze jest tego wart. Certyfikat 80+ gold i inne <span style='color: red;'>[ciach!]</span>lki i zapewne pozadny , jak by nie bylo jest to fortron. Ale niestety nic nie mozna jeszcze o nim znalesc.

Zasilacz Everest Fortron Aurum Gold 500W najnowszy (1469388252) - Aukcje internetowe Allegro

Jak nie on to oczywiscie tylko seasonic.

 

ogolnie seasonic ma wieksza obciazalnosci lini 12v ale tacens ma technologie 0db oraz ma odpinane kable. Rozwaz takze tego fortrona , wydaje sie bys najlepszy z nich wszystkich

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to Fortron wydaje się być ciekawą propozycją, głownie ze względu na Gold certyfikat. Tylko jest małe ale.

Ma tylko 18A na lini 12V :(

 

Fortron Aurum 600 W FSP

Edytowane przez DStar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic S12II-520 520W 80 Plus Bronze

 

Który lepszy, a może jakieś inne propozycje??

 

Właśnie mam go od paru dni i jestem naprawdę zadowolony. Cisza rewelacyjna, stabilność również...polecam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten fortronik sie nada ;)

 

Czyli co taka 350 pociągnie jakieś zestawy typu athlon x2 czy c2d, jakaś graficzka średniej mocy, jeden dysk i napęd. Bez jakiegoś podkręcania.

 

Aopen też będzie dobrym wyborem do niewymagających sprzętów z cpu zasilanym z 12V. Problemem mogą być tylko kompy z Athlonami xp na płytach bez złącza atx12v 4-pin. Nie dość, że cpu ciągnie papu z 5V to często grafika będzie się też głównie karmić z napięcia 3,3V oraz 5V.

Tego Aopen'a zrobił Fortron.

 

Kupiłem kilka sztuk tego Aopena 300W. Zobaczymy co to jest. A do takich płyt bez zasilania z 12V z athlonami XP to jaki powinny mieć amperaż zasilacze na liniach 3,3V i 5V, żeby było ok?

 

 

 

Co do Seasonica to nastawiłem się na 620 z odpinanymi kablami ale nigdzie nie widzę. Wszędzie brak na stanie i nie wiadomo kiedy będzie. Pewnie wezme ze zwykłymi kablami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję wybrać jeden z 3 zasilaczy.

Kompletnie nie znam się na tych wszystkich liniach zasilania i innych szczegółowych danych podawanych przy zasilaczach, dlatego mam prośbę o pomoc w wyborze. Znalazłem karty ze szczegółową charakterystyką każdego z zasilaczy.

 

OCZ StealthXStream2 400W

OCZ

be quiet! PURE POWER L7 350W

bequiet

CORSAIR CX Series 430W

Corsair

 

Zestaw:

Procesor: Intel Core i3-540

Płyta: Gigabyte GA-H55M-UD2H

RAM: GoodRam 2x2GB 1333MHZ

HDD: Samsung 500GB 16MB Cache F3

Napęd: Samsung SH-223C SATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesto widze ze polecany jest zasilacz Corsair CX400W. Otoz nie polecam tego modelu milosnikom ciszy. Nawet przy stosunkowo slabym obciazeniu jest on dosyc glosny. Pod obciazeniem w mojej konfiguracji (Phenom II C2 3,5ghz quad, HD 4770 OC ) byl zdecydowanie najglosniejszym elementem komputera.

 

Corsair CX400W Power Supply | silentpcreview.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio padł mi zasilacz który był jeszcze na gwarancji i zanim serwis zbadał sprawę i odesłał mi nowy model, zdążyłem kupić sobie inny. Teraz moje pytanie brzmi którego z nich się pozbyć:

 

Corsair GS600 CMPSU-600GEU 600W - ten dostałem w zamian za starego zepsutego 530W

 

czy

 

Be quiet! Pure Power L7-530W - ten kupiłem ostatnio po poradzie zaciągniętej również z forum :wink:

 

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten fortronik sie nada ;)

 

Znalazłeś jakieś w miarę dobre recenzje?

Choć certyfikat GOLD za taką małą kasę... :rolleyes:

Właśnie się rozglądam za zastępstwem za starego Chiefteca CTF-560-A12C.

Fortronów kilka miałem, ale to stare dzieje.

(zdanie o nich miałem nienaganne, pomijając archaiczny design, krótkie nieodpinane kable.)

 

EDIT:

Jakoś ubogo to wygląda w środku...

Dołączona grafika

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma jak jest:

FSP

Ja gdybym zmienial zasilacz to najprawdopodobniej na tego fortrona. Cena jest bardzo zachecajaca , jak za taka moc i certyfikat GOLD.

Niestety tu jest pies pogrzebany gdyż nie ma zadnych racenzji jego . Ale jakby nie bylo to jest to fortron wiec raczej shitu nie zrobili.

 

ps. a jak ma wygladac ? Przeciez to ma tak wysoka sprawność ze prawie ciepla nie wydziela . Widzialeś enermaxa 87+ lub seasonica x ? Wygladaja rownie ubogo w środku co ten fortron.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do zaisłki, koniec końców Kupiłem SeaSonica S12-II 520W.

W momencie gdy oglądałem go w ESC wydawał się nawet spoko.

Ale w momencie gdy zacząłem podłączać wszystko w kompie, okazało się że przewody w tym zasilaczu to jakaś porażka.

Twarde to dziadostwo jedne( w pewnych momentach bałem się że się połamią),

strasznie luźny oplot, i bardzo brzydkie zgrzewy( oplot z kablem).

Wcześniej miałem Tagana U35 500W i dyski miałem podłączone na jednym przewodzie( znajdują się w klatce)

w tym momencie muszę użyć 2 przewodów, gdyż kable zamiast wychodzić z środka wtyczki (wychodzą z góry i z dołu)

co zwiększa ich grubość, i tak jak na jednym kablu są 3 wtyczki, mogłem użyć tylko ostatniej:(

 

Sprawa powinna wyglądać tak jak w Taganie, dobrej jakości kabel, ładny solidny oplot, dobre zgrzanie i kable wchodzą i wychodzą z wtyczki , a nie jakoś z góry i z dołu.

post-139699-0-04583500-1299528546_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma jak jest:

FSP

 

No właśnie na stronie FSP GROUP go nie ma, ale na FSP GROUP USA już jest.

 

W ciemno go nie kupie (bez przejrzenia kilku recenzji), choć jest solidnym kandydatem.

Jeszcze jakby miał odpinane kable B-)

 

No i jest jeszcze ten wykres: KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zasilacz polecicie do zestawu z sygnatury, z ewentualnym zapasem mocy?Tacens odmówił posłuszeństwa..

 

Priorytet to cena, dobrze by było gdyby był cichy, ale rzeczonego tacensa wentylek przełożyć mogę..Ewentualnie gdyby to był model który nis spali się 2 miechy po gwarancji jak obecny sprzęt byłoby miło. Widziałem, że wyżej ktoś polecał zasilacze NOX - nic o nich nie wiem - może ktoś skrobnąć kilka słów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zasilacz polecicie do zestawu z sygnatury, z ewentualnym zapasem mocy?Tacens odmówił posłuszeństwa..

 

Priorytet to cena, dobrze by było gdyby był cichy, ale rzeczonego tacensa wentylek przełożyć mogę..Ewentualnie gdyby to był model który nis spali się 2 miechy po gwarancji jak obecny sprzęt byłoby miło. Widziałem, że wyżej ktoś polecał zasilacze NOX - nic o nich nie wiem - może ktoś skrobnąć kilka słów?

 

Wiesz ja posiadam Tacensa Valeo PRO juz z 5 lat i dalej dzial bezproblemowo.

Zalezy ile konkretnie chcial bys wydac na zasilacz.

Bardzo ciekawa konstrukcja wydaje sie byc Zasilacz Everest Fortron Aurum Gold 500W najnowszy (1494725386) - Aukcje internetowe Allegro , lecz to juz niemal 300 pln.

Taniej masz Seasonic S12II-430 430W 80 Plus Bronze [s12II-430] - 239zł : Esc.pl . Jeszcze taniej to jakis fortronik 400 - 460w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wielu poleca Tacens'a Valeo III, mam go i być może to tylko mój tak ma ale gdy temperatura w pokoju jest wyższa niż normalna to często słychać piszczenie z zasilacza. Podkręcam wentylatory w obudowie i po chwili przestaje. Dlatego nie polecam go gdy ktoś ma słabo wentylowaną obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak zaczął piszczeć to padł (Valeo I). Chciałbym się zmieśćić w jak najmniejszej kwocie 150, max 200, ale im lepiej tym mniej bo nie wiem czy coś mi się przy okazji nie sfajczyło.

 

Czyli z tanich a dobrych to obecnie tylko fortony?

 

Jakieś modecomy obecnie warto brać?

 

O tym NOXie też bym się chętnie czegoś więcej dowiedział - był polecany kilka postów wyżej, cena atrakcyjna, parametry ok.

 

Kurcze za naprawę zaśpiewali mi 70 pln plus przesyłka..

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...