Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Maniak

 

Większość poważnych recenzji podaje pobór taki i taki. No ale tzeba mieć do tego odpowiedni sprzęt, aby to DOKŁADNIE zmierzyć.

 

Co do twojego "problemu" 7 lat gwarancji...fiuu fiuu, tylko,że po 7 latach to ten zasilacz raczej nie będzie wiele wart. A jeszcze może wymyślą jakieś innowacje, inne złącza na mobo uje móje dzikie węże. Bo wątpię, by za 7 lat komputery wpieprzały ponad to co teraz (no może nieznacznie więcej) ale raczej nie drastycznie, bo każdy by musiał mieć małą elektrownię przy komputerze ;)

 

Mój XFX ponoć ma 5lat gwarancji. Tzn tak się chwalą tym na pudełku, ale sklep tyle mi nie dał:( Więc w razie "W" po gwarancji sklepowej, pewnie sam będę musiał się z tym bujać do producenta

 

Tak czy inaczej, którego nie weźmiesz będziesz badzo zadowolony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że według ustawy sklep jest zmuszony przyjąć od klienta uszkodzony towar, który zakupiono w danym sklepie w przeciągu dwóch lat lub mniej.

I właśnie to boli, że trzeba się potem bujać do producenta. (tylko niektóre sklepy przyjmują towar także po zakończonym dwuletnim okresie gwarancyjnym, jeśli oczywiście mamy jeszcze dalszą gwarancję) Nie wiem jak to jest w przypadku Corsair'a. gdzie wysyłać i jakie problemy z tym są związane.tak samo z seasonic'iem. A wysyłać do Kanady czy gdzieś tam w świat, mi się nie widzi :wink:

 

Co do twojego "problemu" 7 lat gwarancji...fiuu fiuu, tylko,że po 7 latach to ten zasilacz raczej nie będzie wiele wart. A jeszcze może wymyślą jakieś innowacje, inne złącza na mobo uje móje dzikie węże. Bo wątpię, by za 7 lat komputery wpieprzały ponad to co teraz (no może nieznacznie więcej) ale raczej nie drastycznie, bo każdy by musiał mieć małą elektrownię przy komputerze ;)

Masz rację, że w ciągu tylu lat mogą pozmieniać złącza i tak naprawdę będzie można zasiłkę o kant d*** roztrzaskać. Co do do ilości Watów, to tak jak pisałem wcześniej, mogę go dostać za śmieszne pieniądze. Nie zależy mi na takiej mocy, ale okazja to okazja :wink:

 

Edit

 

Tak przy okazji spytam, ale najpierw spójrzcie proszę w moją sygnaturkę :) Dziękuję :) A teraz pytanie: czy zasilacz, który mam obecnie, uciągnąłby ten zestaw ale z mienioną grafą na radka 6950? Przy założeniu, że wszystko chodziłoby na ustawieniach stockowych, i graniu przy rozdziałce 1280x1024(maximum dla tego monitora)?

Edytowane przez Maniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie glosnosci zasilki pod obciazeniem

skladam zestaw ktory ma byc bardzo cichy, 2500k OC ~4.3 + radek 6850 bez OC

jaki zasilacz kupic by nie przeplacic ?

 

Corsair 430 styknie ?

czy doplacic do XFX core 450 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten XFX przy obciazeniu jakas gra nie rozkreci mi sie za mocno ? ( pi razy drzwi zestaw z gniazdka bedzie ciagnal niecale 300W )

glupio by bylo aby zasilka byla jedynym glosnym elementem w kompie

sporo wysilku kosztuje wyciszenie calej reszty

Edytowane przez quo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję zasilacza 600-700W z odpinanymi kablami.

 

Interesuje mnie najlepszy stosunek cena/jakość/głośność (chyba, że obecnie już prawie wszystko jest praktycznie niesłyszalne).

Jeśli to będzie konieczne, to może nawet znajdę 400 zł, ale im mniej, tym lepiej.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy Amacrox Warrior AX400-PNF (350W) uciągnie kompa na Celeronie E3400 @3,7 GHz, 4GB DDR2 i ATi Radeon 4870?

Teoretycznie jest 300W na 12V, ale zasilacz jest już dwuletni i pewnie trzeba brać to na poprawkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam zamiar złożyć kompa, taki standard teraz czyli i5 2500k (kręcony), 4gb RAM, grafa to gtx 460 (ale w przyszłości mocniejsza karta) etc etc.

 

W różnych zestawach często przejawia się OCZ Modxstream Pro 500W Modular, kosztuje on ok 250zł, ktoś mi krótko wytłumaczy w czum jest on lepszy od innych 500watowych zasiłek np od Chiefteca albo Tagana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten XFX przy obciazeniu jakas gra nie rozkreci mi sie za mocno ? ( pi razy drzwi zestaw z gniazdka bedzie ciagnal niecale 300W )

glupio by bylo aby zasilka byla jedynym glosnym elementem w kompie

sporo wysilku kosztuje wyciszenie calej reszty

 

 

Hmm u mnie przy OC 24/7 5GHz i starym 9800GTX po OC (6850 to chyba i bez OC będzie więcej chapał) w OCCT POWER SUPPLY z gniazdka zasilator ciągnie 414W!

 

U znajomego Corsair VX550 (który de facto klęka po max OC, ale to coś tam chyba z nim nie tak) ponoć chodzi cicho przy SB @ 4,9GHz i GTX 470 @ 790MHz. Jak próbuje pocisnąć bardziej grafikę to są resety (przy zmniejszeniu takcie proca, a grafiak do 850Mhz, chodzi wsio ok. Wywnioskował, że zasilacz, choć... dziwne trochę).

 

 

Poszukuję zasilacza 600-700W z odpinanymi kablami.

 

Interesuje mnie najlepszy stosunek cena/jakość/głośność (chyba, że obecnie już prawie wszystko jest praktycznie niesłyszalne).

Jeśli to będzie konieczne, to może nawet znajdę 400 zł, ale im mniej, tym lepiej.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Moze XFX 650W XXX Modular ~309zł

Lub mocniejsze konstrukcje...750W ~408zł. Akurat tu stówka różnicy przy 100W to SPORO :(

Edytowane przez wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka sprawa : Posiadam zasilacz firmy Rasurbo 650W, nie znam dokładnie modelu. W czasie kiedy kupowałem kompa nie za bardzo interesowałem się co i jak a w szczególności jeśli chodzi o zasilacze. Moje pytanie - wymieniać zasilacz już czy jeszcze go zostawić ? Bo obawiam się że nie nadaje się on do dokupywania 2 karty graficznej lub podkręcania procesora...

 

Mój zestaw wygląda tak :

Płyta główna : Asus M4N68T PRO

Procesor : AMD Phenom II X4 955 3,2GHz@3,4GHz

Karta graficzna : NVidia GeForce GTX 465

RAM : DDR3 1333MHz 8GB

 

Przy konfiguratorze na stronie asusa polecane było 700W ale niezbyt wiem jak to wygląda ... Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki najlepszy jeśli chodzi o cena/jakość Bo wybor jest spory . Moze jakis Chieftec ? Mam troche wydatkow aktualnie ale mysle ze na wakacje bedzie ok i dam rade zasilacz plus chlodzenie do procesora bo bede konkretnie krecil (mysle ze ok. 4,2GHz + spokojnie) i pozniej druga karta graf jesli aktualna przestanie wyrabiac.

(Z gory przepraszam za bledy, pisze z komorki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebowałbym czegoś do max 250zł, co aktualnie napędzać będzie sprzęt z podpisu a za miesiąc uciągnie dość mocno kręcony zestaw i5 2500k, 4gb, asrock p67 pro3 i 9800gtx+. Mój leciwy huntkey już na prawdę się poci.

Fajnie by było gdybym znalazł coś z modularnym okablowaniem, jednak najważniejszym kryterium jest dla mnie cisza.

Ktoś coś doradzi? ;)

Edytowane przez arczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego wymagasz od zasilacz i w jakiej cenie ma być.

Seasonic SS-500ET, S12II, M12II, XFX Core, Corsair TX V2.

 

Który z nich jest najcichszy i ma największy potencjał ? Bo czytam czytam, i żadnych konkretów oprócz cen. No i jaka różnica będzie, bo cena waha się od 150 zł do 300 zł czyli w zasadzie 2 razy więcej. Bo 150 zł to nie jest dużo, tylko na ile jest to opłacalne, czy nie lepiej dołożyć a mieć konkretny sprzęt, może kupić tańsze bo różnica nie będzie wielka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję zasilacza który spełni następujące wymagania:

 

-możliwie tani

-pociągnie zestaw na AM2 - obecnie Sempron 3000, docelowo jakieś dwa rdzenie nieprądożerne (do 65W), płyta z integrą na NF4 (GA-m55plus-s3g), dysk i napęd

-możliwie cichy, ewentualnie mam cichą 12kę na podmianę

 

Obecnie siedzi tam colorshit nie pamiętam jaki, który ma niby 17A na 12V, ale nie wiem czy dwa rdzenie wydoli. No i jest głośny 1x80mm - tymxczasowo do zwolnienia i ew. dołożenia drugiego takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E2160 @ 2,7 GHz, HD4670, 2GB ramu, 502HI, 3 wentylatory, potrzebuje dobrego zasilacza - ważna ciche działanie (ciszy nie uzyskam, ale dobra kultura pracy wskazana), wtyka PCI-E (na przyszłość), niezawodność. Moje propozycje

Enermax NAXN ENP350AGT 350W - 169

be quiet! Pure Power L7-350W - 167

OCZ StealthXStream2 400W - 179

Corsair 430W [CMPSU-430CXEU] - 152

Seasonic SS-400ET - 130

Kusi mnie Corsair (moc/cena, gwara na 3 lata w w/w sklepie), ew. dylemat między Enermaxem a be quiet.. Co doradzicie? Może co innego? Cena za samą zasiłkę do 170

Wiem, że do tego zestawu pewno i 330 styknie, ale, że nie mój komp, chcę mieć mały zapas mocy, na ew. jego rozbudowę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden ze mnie spec, chcę się zatem upewnić, czy do Phenoma II 955 na circa 3,8 GHz i HD6950 z tak zwiększonymi zegarami, by przegonić 6970, wystarczy Seasonic M12II 520 W. To potężna moc, więc przypuszczam, że model 620-watowy za bardzo by się nudził, a 520-watowy zachowa niską głośność, za którą się go chwali. Prawda?

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co mozecie polecic tak do max 400Zł ?

 

Wymagania to CISZA i moc 600W minimum ?

 

Pozdrawiam

 

Hmm coś od XFX ? Za 404zł masz 850W! Chyba, że zależy ci na modularnym okablowaniu to za 412zł masz XFX 750W Black Edition (Modular PSU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm coś od XFX ? Za 404zł masz 850W! Chyba, że zależy ci na modularnym okablowaniu to za 412zł masz XFX 750W Black Edition (Modular PSU)

 

 

a takie cos Be Quiet! E8 700W • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław ?

 

teraz jest promocja ze przez neta taniej ?

 

czy to dobry bedzie wybor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak spontanicznie w czerwcu/lipcu zmieniam kompa, na czerwiec poszły grafa i zasilacz, reszta później;

 

Planowany zestaw:

 

Core i5-750/760, ew OC w granicach 3.4-3.6GHz

HD5830 Sapphire Extreme

1x dvd, 2x hdd, 2-3x wentyl w budzie

 

Czytając, patrząc... jak bumerang powracają konstrukcje XFX Core (by SeaSonic);

 

I takie pytanie:

Brać 450W? Czy na spory zapas 550W?

 

450W dałaby radę (opierając się na pc od Znajomego, tj. i5-760 na 3.8GHz + HD5850 na Corsair'u 450W);

 

Ewentualnie zerknąć na coś innego?

 

Wymagania:

- Względnie cichy (obecny Ever jest dla mnie cichy)

- Oploty na kablach (same kable nie muszą być odpinane)

- Cena do ~250-270zł (gdzie XFX 550W za ~240zł z wysyłką w zasięgu ręki stąd on odniesieniem cenowym);

- 2x PCI-EX (ale to już wszystkie mają)

 

 

Nie zależy mi jak pisałem na odpinanych kablach, 80+ silver/gold etc (Bronze brzmi ok);

 

W zasadzie przewinął się nawet pomysł na SS-ET500W ale brak oplotów oraz krótkie kable... odpada;

 

 

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jednak mieć troche więcej zapasu mocy szczególnie że możesz sobie pozwolić na troche mocniejszą jednostke ;) Kiedys może przyjdzie Ci ochota na kupno po taniu GTX480 i jego OC to wtedy lepiej mieć mocniejszy by zachować większą cisze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...