Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam teraz taki zestaw:

AMD Phenom II X4 955 3,2Ghz

4GB DDR3 Goodram

ATI HD5770 1GB

Asus M5A7BL

3 dyski twarde (2x 1TB Samsung + 500GB WD)

 

Zasilacz BQT E6- 450W, obciążalność linii 12V to tutaj 432W.

 

Pytanie: Czy ten zasilacz jest wystarczający? Mogę lecieć z OC? Za kilka dni zmieniam kartę na HD5670 lub coś w tym stylu a tą oddaję bratu (nie gram za bardzo w gry)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany zasilacz bez gwarancji w cenie nowego ? Daj se luz z takim czymś... 50W wiecej cie nie zbawi ... używke to max za 2/3 ceny nowego.... ( zreszta nie wiadomo lie miał on przelatane godzin )

Edytowane przez Kwazor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany zasilacz bez gwarancji w cenie nowego ? Daj se luz z takim czymś... 50W wiecej cie nie zbawi ... używke to max za 2/3 ceny nowego.... ( zreszta nie wiadomo lie miał on przelatane godzin )

 

Cenę mogę potargować, popatrz na inne dane jak półpasywność, modularne kable, znalazłem jeszcze taki test: test tacens supero 500W Edytowane przez werysoft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pilna sprawa. Potrzebuje na już zasilacz do sprzętu c2q q8200 pogoniony leciutko na 2,5-2,6, grafika 9600gt. Dwa dyski. Co polecicie niedrogiego cena okolice 150zł ??

 

To co znalazłem:

CHIEFTEC GPA-500S8 (80+) 500W - BULK

CHIEFTEC CTG-450-80P-BULK (450W) 80+

BEQUIET PUREPOWER L7 430W (BN105) 80+

TACENS RADIX V - 550W - 80+ BRONZE

Ewentualnie coś takiego

TACENS VALEO III 500W MODULARNY (80+ BRONZE)

 

Ewentualnie uciągnie to tymczasowo modecom mc-400W ??

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, bo chieftec 360w wczoraj padl mi z hukiem jak przerzucalem duzo danych na dyskach, dzisiaj tymczasowy szitowy tracer 450w wytrzymal 2 godziny po czym sie wylaczyl. I teraz chcialbym cos z zapasem i wytrzyma jak jest troszke cieplej w budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szef zapewne padl ze starosci , tracer wiadomo (bo gowno). Jakaś 400 bedzie z zapasem i to sporym.

np. http://www.proline.pl/?p=TAC+RADIX+IV+450W

Aerocool VP-450 450W • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

tylko ze maja dosc marne okablowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio myślałem sobie o OC, ale wiem, że z moim zasilaczem i-box 350W nic nie zdziałam. Otóż mam 1 pytanie. Jaki zasilacz najlepiej kupić do obudowy i-box lion 603b. Ewentualnie polećcie mi jakąś tanią obudowę + zasilacz.

 

Komputer:

Intel Dual Core E6500 2,93GHz

GeForce GT220 1024MB

4GB RAM

Zasilacz i obudowa jak wyżej.

Płyta główna: foxconn G41MX 2.0/G41MX-K 2.0

 

Jakby coś jeszcze podać, to piszcie. Liczę na szybką odpowiedź :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam naklejkę na spodzie kompute0ra

Obudowa:i-box lion 603b bez zasilacza

zasilacz: i-box 350W

Czyli raczej oddzielnie -.-

 

Te co mi podałeś są tanie. Da radę na nich podkręcić procesor o te ~300MHz? I czy pasują do mojej obudowy? Niby są wymiary tych zasilaczy, ale nawet gdyby zmieściło się w szerokości, to pewnie miejsca na śrubki byłyby w innych miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy zasilacz ATX ma taki sam roztaw otworów montażowych. Taki Tacens 450w wystarczy na zasilenie 2 Twoich komputerów i podkręcenie ich o 1GHz jak procek dał by rade.

 

Okej dziękuję. Rozwialiście wszystkie moje wątpliwości :)

 

Moja sprawa zamknięta. Kupię jakiś 450W dobrej marki.

 

1GHz to bodajże rekord dla tego procka ;d Mi potrzeba tylko trochę :)

 

 

Edit.

 

To jeszcze jedno pytanie. Sporo poczytałem opinii i nie wiem czy nie lepiej byłoby wziąć ten zasilacz:

 

OCZ Stealthxstream 2 500W

 

Cena to 190zł. Jednak nie chce tyle wydawać, ale szkoda mi tyle kasy. Tacens jest 50zł tańszy. Z drugiej strony zawsze lepiej trochę dopłacić na przyszłość. Ale czy w moim wypadku to się opłaci? Komputer mam raczej przeciętny. A i ten Tacens nie ma jakiegoś "8-pin EPS12V". Dla mnie to ważne? ;d

Edytowane przez Kolatka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Planuję kupno takiego zestawu:

Intel Core i5-2500K

2x4GB DDR3 Corsair

GF GTX 570 Gigabyte

Asus P8P67

+ do tego zostają dwa dyski twarde i karta dźwiękowa Asus Xonar z poprzedniego kompa.

Na razie nie będę go podkręcał, może w przyszłości. Niestety nie wiem kompletnie jaki zasilacz wybrać. Chciałbym żeby miał odpinane kable, ale najbardziej mi zależy żeby był cichy. Co byście polecali?? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was uzywal OCZ Z series do troche mocniejszych konfogow (glownie chodzi mi o S1366) - jak to sie sprawuje?

Chodzi mi dokladnie o model 600W i chce na nim postawic i7 920 (bez OC, lub ewentualnie lekkie 3.0 GHz), 6 GB RAM, GTX260 - mozna temu zasilaczowi zaufac przy takim konfogu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zasilacz byście polecili do 300-350 zł? 400W albo 450W, więcej nie jest i nie będzie mi nigdy potrzebne... Byłem zdecydowany na Be Quiet Straight Power, ale widzę że rzadko te zasilacze przewijają się w propozycjach - czy to znaczy, że nie są już tak dobre jak kiedyś?

Zależy mi na ciszy i niezawodności. Odpinane kable mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche mocniejszy bo slabszych nie robią ale naprawde dobry zasilacz. Seasonic M12-II 520W , jest cichy, dobrze wykonany i posiada dość mocne linie 12V. Taniej ale zarazem troche gorzej bo posiada słabsze linie 12v a wyzsze tetnienia ale za to cichszy bo posiada tryb pół pasywny (wyntylator sie nie kreci przy niskim obciazeniu). tacens Valeo III 500w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche mocniejszy bo slabszych nie robią ale naprawde dobry zasilacz. Seasonic M12-II 520W , jest cichy, dobrze wykonany i posiada dość mocne linie 12V. Taniej ale zarazem troche gorzej bo posiada słabsze linie 12v a wyzsze tetnienia ale za to cichszy bo posiada tryb pół pasywny (wyntylator sie nie kreci przy niskim obciazeniu). tacens Valeo III 500w

 

A możesz wyjaśnić w czym taki zasilacz będzie lepszy od BQ? :) Bo z tego co udało mi się wyczytać BQ ma więcej zabezpieczeń oraz posiada normę 80+ Silver/Gold. A Seasonic jaką ma przewagę?

Podobno też nie powinno się kupować zbyt mocnego zasilacza, a mój zestaw bierze maksymalnie 250W w stresie, także 400W spokojnie by sobie poradził...

Edytowane przez USB
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się tacens zfajczył Valeo II uszkadzając przy tym telewizor w sąsiednim pokoju (nie wiem jakim cudem, na różnych korkach były te gniazdka, komp na listwie przepięciowej) oraz rozstrajając monitor również w innym pokoju - musiałem kombinować z trybami serwisowymi i innymi cudami, także nie polecam. A przesilony to on nie był.

 

Ale 1 sztuka nie jest miarką jakości całej linii więc niech inni się też wypowiedzą.

 

Ja natomiast mam pytanie - zestaw jak w podpisie - można na tym Seasonicu kręcić spokojnie Phenomka? Wcześniej był Opteron Santa Ana (jak Athlon w 90nm) - ostre OC przy 1,55V nie robiło poblemu, więc chyba nie ma obaw???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam 2500k, 4GB Ramu, Asrocka P67 Extreme4 i 9800GT(w przyszłości planuję jej wymianę), czy zasilacz CORSAIR CMPSU-620HX 620W *BCM* (1971572856) - Aukcje internetowe Allegro nadaje się do tego zestawu(również przy oc, posiadany 2500k kręci się do 5,0GHz)? nigdy nie miałem styczności z wymienionym modelem, szczególnie mile widziane opinie posiadaczy owej zasiłki i 2500k :)

Edytowane przez Cykor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...