Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Chciałvbym się zapytać czy mój zasilacz Corsair CX430 poradziłby sobie z HD6850/6870?

CPU:Q9300 3.2Ghz

obecne gpu:HD4850

Crucial M4 64gb i WD Green 500gb,4gb DDR2 800Mhz,4x Enermax TB Silence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzi sobie z takimi zestawami. HD4850 ma bardzo podobny apetyt do HD6850.

 

MSI HD 6850 Cyclone Power Edition Review - Page 26/32 | techPowerUp

 

Myslałem nad kupnem HIS HD6850 1gb.Jakoś tak mam,że wszystkie GPU od AMD kupuję w wersji od HIS'a.;)

Czyli podsumowując-mogę kupować tę kartę bez obaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przyjechał z wymiany pogwarancyjnej nowy corsair tx 650 i muszę powiedzieć, że ta wersja v2 jest znacznie głośniejsza :/ Obecnie mam inne wydatki, ale w przyszłym miesiącu wyląduje giełdzie...

 

btw jeżeli na poprzedni miałem 60 miesięcy gwarancji, to pozostały okres powinienem liczyć jako gwarancję tego nowego zasilacza?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytam i czytam i jestem coraz "głupszy"...

 

Planuję zakup:

Asrock Z68 Extreme3 Gen3

i5 2500K

DDR3 8GB 1600MHz Corsair Vengeance (2x4GB, DualDDR, CL9)

Asus GTX560Ti TOP 1024@900/4200

SilentiumPC Gladius 800 Pure Black

 

Zastanawiałem się nad Chieftec CFT-650-14CS 650W lub Chieftec APS-650C, ale po przeczytaniu powyższego i kilku innych tematów w tym dziale straciłem pewność...

 

Poradźcie proszę, jaki zasilacz do tego kupić, żebym nie musiał go zmieniać jak zacznę całość podkręcać. Fundusze to 300-400PLN z naciskiem na 300 ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez gomacdub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zalezy Ci na ciszy to bierz BeQuiet L8 CM , a jezeli cisza nie musi byc a delikatny szum Ci nie prezszkadza to mozesz wziaść Thermaltake Toughpower XT , ma on troche mocniejsze linie 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermaltake Toughpower XT odpada ze względu na cenę, natomiast BeQuiet L8 CM ma 45cm kabelki, może być problem z zasilaniem procka (obudowa 480mm - zasilacz na dole). A co powiecie na OCZ ZT 750W? Czy lepiej dopłacić "parę" złotych i wziąć modularnego XFX 650?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ ZT też powinien być dobry, aczkolwiek do tego zestawu spokojnie starczy wersja 550W. Zamiast modularnego XFX Core 650W lepiej wziąć Thermaltake Toughpower XT 675W, co prawda delikatnie głośniejszy, ale dysponuje większą mocą na linii 12 V i modułami DC-DC, czego nie ma XFX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

czy mój zasilacz poradzi sobie z gtx580 i jego oc? konfig widoczny w sygnaturce.. martwi mnie to ze gtx580 wymaga 2 razy 8pin a mój psu ma 1razy 8pin i 2 razy 6pin :(

oznaczenie wygląda tak: 6pin-vga1 8pin-vga1 ( i takie połączenie powoduje reset zasilacza po oc karty..) i ostatnia 6pin-vga2 muszę mieć podłączone pod kartę wtyczki oznaczone vga1 i vga2 bo jak są dwie od vga1 to linia nie wyrabia..

jeśli nie to na co go wymienić?

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mój zasilacz poradzi sobie z gtx580 i jego oc? konfig widoczny w sygnaturce.. martwi mnie to ze gtx580 wymaga 2 razy 8pin a mój psu ma 1razy 8pin i 2 razy 6pin :(

oznaczenie wygląda tak: 6pin-vga1 8pin-vga1 ( i takie połączenie powoduje reset zasilacza po oc karty..) i ostatnia 6pin-vga2 muszę mieć podłączone pod kartę wtyczki oznaczone vga1 i vga2 bo jak są dwie od vga1 to linia nie wyrabia..

jeśli nie to na co go wymienić?

 

tak na styk moj zestaw w grach ciagnie około 440w także zasilacz bedziesz miał obciazony w 80% a to nie wrózy zbyt dobrze ani jego żywotnosci ani poziomowi hałasu, corsair czy xfx 750w lub jeszcze lepiej 850 rozwiazą twe problemy w rozadniej kwocie (około 400zł)

 

http://www.ceneo.pl/11379167

http://www.ceneo.pl/5655743 to jest rewelacja jesli chodzi o trzymanie napiec wydajnośc i tłumienie tętnień

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składam kompa dla kumpla. Będzie to i5 2500K + Radeon 7950 + 8GB. Raz złożona konfiguracja ma wystaczyć na ok 4 lata z możliwym updatem po ok 2 latach.

Ewentualny update będzie na jakiegoś następce i7 2600K i grafy na podobny segment cenowy lub crossfire z drugim radkiem.

Całość będzie chłodzona wodą. Jest to komp HTPC, więc ma być najcichszy przy zadanym budżecie.

 

Na zasilacz mamy zaplanowane nieprzekraczalne 400PLN bo kasa na całość też jest ograniczona.

Chcieliśmy wziąć Tacens Valeo III 700W z racji trybu półpasywnego, ale jest praktycznie niedostępny w sklepach.

Słabsza wersja 600W też by styknęła, ale nie wiem jak sprawa będzie wyglądać przy updacie, a 600W nie wystarczy w przypadku updatu na crossfire.

 

Pod uwagę bierzemy jeszcze CORSAIR TX750 v2, FORTRON AURUM 700W GOLD, XFX Core Edition 750W, ale z tego co wyczytałem do najcichszych nie należą i na dodatek nie mają odpinanych kabli co przy małej obudowie i perspektywie upakowania w niej LC będzie przeszkadzać.

 

Z ciekawych modeli znalazłem jeszcze Be Quiet! Pure Power L8-CM-730W, którego moc i odpinane kable stawiają go na razie na pierwszym miejscu.

Jest jeszcze coś lepszego niż ten Be Quiet zakładając, że Tacens Valeo III 700W jest obecnie nie do kupienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, woda nie idzie w parze z tym corsairem... dostałem nówkę v2 z wymiany gwarancyjnej. Pierwsza wersja TX była znacznie cichsza, ale przestało na niej domagać v12... Corsair musi mieć dobrą opinię właśnie dzieki poprzedniej serii, bo obecna z ciszą nie ma nic wspólnego. Oprócz zasiłki mam jeszcze 4 tacensy, które puszczone nawet na 12v są zagłuszane :mur: i to bez obciążenia, w idle, kiedy cały zestaw mi bierze może z 70w... 

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, miał ktoś styczność z:

http://www.morele.net/fortron-fsp350-60egn-90-413358/

 

Ewentualnie czy istnieje jakiś tańszy zasilacz z certyfikatem 80 Plus Silver/Gold? Coś nie mogę znaleźć, a w sumie myślę o zmianie wysłużonego Modecoma MC 350W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, miał ktoś styczność z:

http://www.morele.net/fortron-fsp350-60egn-90-413358/

 

Niedawno na pclabie czytałem, że w tym modelu siedzą części z fortron aurum, więc powinien być dobrym wyborem.

Co prawda nie dostajesz odpinanych kabli, oplotów, ładnej obudowy i cichego wentylatora, ale od strony technicznej porządny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

<p>Większość entuzjastów komputerowych wymienia podzespoły w swojej maszynie średnio co dwanaście miesięcy, nawet jeśli akurat niekoniecznie potrzebuje wyższej wydajności, której zresztą nie jest w stanie należycie spożytkować. Ewolucja gier do czasu premiery nowych konsol utknęła w martwym punkcie, więc dodatkowa moc obliczeniowa kart graficznych i procesorów nie przynosi wymiernych korzyści, ale niektórym to absolutnie nie przeszkadza. Jednak nie samą rozrywką człowiek żyje - spora rzesza użytkowników wykorzystuje przecież pecety do pracy zawodowej, gdzie oprócz wydajności liczy się niezawodność oraz bezpieczeństwo gromadzonych danych. Obydwa podejścia do posługiwania się komputerem łączy jedno, bowiem nawet najlepsze podzespoły do komfortowego działania potrzebują solidnego zasilacza. Pozostaje tylko pytanie, która jednostka spośród dziesiątek propozycji warta jest zainwestowania kilkuset złotych? Rzetelnych testów zasilaczy w polskim internecie możecie ze świecą szukać, a prawdopodobnie nawet wtedy nie znajdziecie niczego wartościowego, ponieważ jest to zajęcie bardzo skomplikowane, czasochłonne i wymagające dobrego sprzętu oraz wiedzy. Dlatego przygotowaliśmy dla Was nie lada gratkę! Zapraszamy do testu 25 zasilaczy komputerowych czołowych producentów, gdzie znajdziecie jednostki takich firm jak: Antec, be quiet!, Corsair, Cougar, Enermax, FSP, OCZ, Seasonic, Thermaltake i XFX.</p>

Test 25 zasilaczy 650-750W - Jaki zasilacz komputerowy dla gracza

 

TESTUJEMY:

 

  • Amacrox Free Earth 650W
  • Antec EarthWatts Plat 650W
  • Antec HCP 750W
  • be quiet! SP CM E9 680W
  • be quiet! SP E9 700W
  • Cooler Master GX 650W
  • Corsair AX750 750W
  • Corsair TX650M 650W
  • Cougar CMX700 700W
  • Cougar SX700 700W
  • Enermax NAXN 750W
  • Enermax Platimax 750W
  • FSP AURUM Gold CM 650W
  • FSP AURUM Gold 700W
  • LEPA G700-MA 87+ 700W
  • OCZ ModXStream Pro 700W
  • OCZ ZS 650W
  • OCZ ZT 650W
  • RaptorxX RT-750 750W
  • Seasonic X-Series 660W
  • Tagan PipeRock III 700W
  • Thermaltake TP Grand 650W
  • Thermaltake TP XT 675W
  • XFX Core PRO 650W
  • XFX XXX Edition 650W
Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam ten test i mam pytanie:

Wentylator w zasilaczu ToughPower XT 675W to D14BM-12 o prędkości max 1400rpm.

Wentylator w zalisaczu Corsair TX650M to D14BH-12 o prędkości max 2800rpm.

Obydwa mają automatyczną kontrolę obrotów.

 

Jak to możliwe, że ToughtPower jest głośniejszy od Corsaira mając ten sam wentylator tylko o połowę wolniejszy (teoretycznie)?

Mogę zrozumieć, że w IDLE obroty są spowalniane i być może w corsarze wentyl się kręci wolniej, ale pod obciążeniem wentyl w TX650M powinien się chyba rozkręcać bardziej bo inaczej w jakim celu ładowali by tak wydajną jednostkę?

 

PS. Ogólnie ciekawe zestawienie. Brakowało tego na necie. Szczególnie bezpośrenich porównań głośności bo same renezje są.

 

EDIT:

 

Jeszcze jedno pytanie. Jak dokładnie odbywały się testy głośności? Cały komp był włączony i pracował z danym zasiaczem?

Czy dla redakcji słowo bezgłośny oznacza nie wybijający się ponad szum reszty zestawu czy całkowicie niesłyszalny?

Bo np. w nocy dzwięki tła są dużo cichsze i niesłyszalny w dzień może dość hałasować w nocy w sypialni :lol2:B-)

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komentarzach Romek pisał, że oddzielili zestaw od zasilacza jakąś ścianką. Nie wiem co oznacza bezgłośny dla redakcji, ale to raczej kwestia subiektywna... Np corsair którego głośność dla mnie jest już nie do zaakceptowania tam dostał 4/5 punktów w idle i load :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj obecny zasilacz Corsair CX 400 W, wydaje się że będzie zbyt przeciążony (czasem tylko ale jednak). Procesor jaki ma być to

- Phenom II 960T (odblokowany na x6) (czyli TDP wzrasta z 95 na 125W)

- karta Asus CU v2 6850 (to wersja z podwójnym zasilaniem)

Tutaj, rekomendowana (liczona z OC procesora) moc to 426W

Kolejny wydatek konieczny czy na markowym 400W będzie działac ?

Jeśli potrzebna zmiana to myślę trzymać się dalej Corsair i wybrać CX 500W Niby tendence są takie, że moce zasilaczy będą potrzebne coraz mniejsze (40nm->32nm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz plyte GA-MA785GT-ID3H , rozbudowuje zestaw a płytę zostawiam.Dlatego i3 nie wejdzie.Chybe , że sprzedac płye :/ ale znowu szukanie plyty :wink:

Edytowane przez yzihs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc.

Witam oto moja konfiguracja:

 

Płyta : MSI K9NU Neo-V

Procek : AMD Athlon 64 X2 6000+ (brisbane) 3,12 GHZ

Chłodzenie procka : Xigmatek Gaia SD1283 boxowy nie dawał rady.

Dysk : Western Digital CAVIAR 160GB sata

Ramy : 2* 512 Kingstona 266 mhz + 2* 1024 Kingstona 400 mhz = 3 GB

 

 

 

Mam do kupienia grafikę za małe pieniądze : ASUS EAH4890/HTDI/1GD5/A na DDR5

Aktualnie mam Zasilacz : CHIEFTEC 400W GPS-400-AA-101A

 

Ale podobno ta karta potrzebuje min 550W oraz(12v 40a). Oraz wtyczki 1*6 pin i 1*8 pin. A mój stary zasilacz ich nie posiada. Polecicie mi jakiś zasilacz że by obsłużył ta kartę ? i całego kompa ?

Muszę się zorientować ile potrzebuje nazbierać kasy. żeby komp chodził płynnie i co najważniejsze żeby nie spaił reszty podzespołów. Preferował bym coś z niższej półki.

 

Prosze bardzo o pomoc.

Edytowane przez Mr_Nobody_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...