Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

HD4890 do tego procka pasuje jak pięść do oka .

 

Masz za słaby procek aby w pełni wykorzystać potencjał tej karty .

 

Optymalnie to jakieś HD4850 DDR3 lub DDR5 .

 

Pobór HD4890 to jakieś 160W ( najmniejsze wartości referentów podczas gry ) do 190W ( TDP karty ) co daje ~ 16A na linii +12V dla samej karty .

 

X2 6000+ Bri ma TDP 89W , potrzebuje ~ 8A .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobór HD4890 to jakieś 160W ( najmniejsze wartości referentów podczas gry ) do 190W ( TDP karty ) co daje ~ 16A na linii +12V dla samej karty .

 

ATI Radeon HD 4890: 1GHz Conquered!. Page 6 - X-bit labs :?:

 

Swoją drogą, ciekawe jaka to okazyjna cena. Aby uznać za okazję, cena nie powinna przekroczyć 250zł (możliwe, że nawet taniej powinno być).

 

CHIEFTEC 400W GPS-400-AA-101A powinien spokojnie dać radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam jaka to cena 100 zł prawda że okazyjna :D

 

I ta karta jest sprawna bo sprzedje mi ją kuzyn.

 

Ten procek to maximum co moge wsadzić do tej płyty :(

 

Kompa składałem jakieś 6 lat temu, narazie nie mam kasy na zmiane płyty.

 

Więc piszecie że mój zasilacz podoła temu ?

 

190W karty + 90w procka= 280w co jeszcze dochodzi pamięć ile żre? dysk ? nie mogę znaleść ile te chłodzenie pochłnia w

 

Co muszę dokupic do tego przejściówkę 2* molex =6 pin i 2* molex 8 pin ?

 

 

 

Dodam że ta karta to ASUS EAH4890

Dołączona grafika

Edytowane przez Mr_Nobody_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za 100zł to robi ci przent.

Byłbyś łaskaw kliknąć w link w poscie #2222 :?:

 

Twój zasilacz ma jakąś wtyczkę do zasilania grafiki, pytanie jaką. Sprawdź

 

ASUS Radeon HD EAH4890 HTDI/1GD5 Video Card - Same Card, New Heatsink - Legit Reviews

 

Potrzebujesz 6pin + 8pin. Sprawdź co masz w zasilaczu, dokup przejściówkę albo poproś kuzyna niech sprawdzi w szpargałach. Powinien dostać przejściówkę razem z kartą.

 

Tego x2 6000+ już masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co tam widać że ta karta zjada 120 w ?

 

takie jest gniazdo Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Tak procek siedzi u mnie już rok obecnie mam grafę 4650 gigabyte.

 

kuzyn nie ma tych przejściówek, a mój zasilacz nie ma ich,

jesteś na 100 % pewnie że zasiłka pociągnie karte i nie usmaży mi kompa ?

 

będe za godzine, lub dwie.

Edytowane przez Mr_Nobody_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, że nic się nie stanie. Dwa warunki: w zasilaczu nie ma tony kurzu, dwa - pracuje wentylator.

Masz na 100% przynajmniej jedną wiązkę 6pin pci-e. Wywlecz wszystkie przewody i sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż wstyd się przyznać ale rzeczywiście mam jedna wiązke 6 pin :mur::

To wystarczy załatwić przejściówke 2* molex na 8 pin ? i już np taką ?

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

taka będzie odpowiednia ?

 

http://allegro.pl/adapter-zasilania-2x-molex-1x-pci-express-8-pin-i2306435348.html

Edytowane przez Mr_Nobody_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego zasilacza do nie kręconego zestawu core i3 + HD6870.

W 2007r kupiłem BQ! E5-450W do zestawu E5200+HD4850 i pracuje on bardzo ładnie i cicho do dnia dzisiejszego. Przeglądałem ostatni test na łamach portalu i moją uwagę przykuł Thermaltake TP-550PCGEU - cena 336zł i certyfikat 80+ GOLD... Czy są jakieś alternatywy w tej cenie z tym certyfikatem? Myślałem o ocz-zs-550w (~230zł) lub XFX Core 550W (~260zł), ale jeśli zasilacz sprawuje się analogicznie do modeli z testu 25 zasilaczy, to może warto dołożyć do sprawniejszego?

 

I dlaczego nie mogę znaleźć tego modelu zasilacza na stronie producenta? o.O

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlaczego nie mogę znaleźć tego modelu zasilacza na stronie producenta? o.O

 

Pewnie taka "nowość" że nie zdążyli umieścić... ECOS tez nie ma go na stronie swoich certyfikatów... raczej podchodziłbym ostrożnie póki się jakaś recenzja nie pojawi.

edit:

link: http://www.thermaltake.com/products-model_gallery.aspx?id=C_00001846

to Twój zasilacz- i sprawa sie wyjaśniła- to jednostka zbudowana przez FSP, platforma AURUM, tylko na oko wszystkie kondensatory japońskie(jak w aurum m)

Czyli patrz na recenzje aurumów, najlepiej wersji M(modular)

Głośność niewiadoma- aurumy sa dość głośnie a ten TP ma jeszcze pocniejszy wentyl niż aurumy ale tu prawie wszystko zależy od ustawień kontrolera, a lepsze kondensatory sugerują wyższą temperaturę w środku więc i zapewne wentyl może się kręcić wolniej.

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

ostatnio zrobiłem mały upgrade komputera i aktualnie mam coś takiego:

 

Procesor: AMD A4 3400 (nie będzie kręcony)

Płyta główna: Gigabyte GA-A75M-S2V

RAM: 2x4GB Patriot DDR3

Grafika: zintegrowana

Dysk: 1xWD6400AAKS

Napęd: 1xLG DVD-ROM

 

Potrzebuję w miarę cichego i dobrego zasilacza (na kilka lat niezawodności) do około 150zł. Preferowany sklep to albo proline.pl albo arest.pl (chodzi o odbiór osobisty na terenie Wrocławia).

 

Mógłbym prosić o poradę, zarówno co do mocy jak i modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw pociągnie każdy zasilacz, o ile jest sprawny.

Jaka masz obudowę?

Jeżeli chodzi o nowe to z proline , np:

ss-350et

arctic fusion 550 oem(platforma seasonic s12)

Be Quiet l7-300w

chieftec GPA-450s8

Enermax NAXN ENP350AGT 350W

wszystkie w okolicy 160zł.

Z nich najmocniejszy jest Arctic (500W) i ma certyfikat 80+.

Arest:

chiefec GPA-350s8/400s8(cena okolice 130zł)

 

nie licz na cuda w tej cenie- te zasilacze po prostu będą działały.

 

... z tych wszystkich o ile nie potrzebujesz dodatkowej wielkiej mocy to może Be Quiet? 300W lub 350 W, oba mają certyfikat 80+bronze i są w miarę ciche...

Arctic da najwyższą moc o ile będziesz potrzebował

chieftec 350/450W z Arest będzie najtańszy.

Seasonic ss-350et cichy i sprawny- 80+ bronze,bardzo dobry zasilacz .

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na BQ! e9-450W zamiast tego Thermaltake. 308,01zł w Morelach. Czwartek-piątek dostawa. Zobaczymy jak przyjedzie co się zmieniło...

 

80+ gold i 5 lat gwarancji za 300zł to chyba nie ma tragedii?

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie jest ironiczne to na pewno śmieszne:

Wybrałeś tą samą platformę co poprzednia(oba zasilacze- BeQuiet e9 i ten Toughpower TP to platforma Aurum), tylko słabszą o 100W, w dodatku z kondensatorami Capxona(chińszczyzna). Zapłaciłeś za lepszy wentylator i te 5 lat gwarancji. Czy się opłaciło? Nie wiem. Mam nadzieję że przynajmniej ten Bequiet będzie cichy.

Jednak ogólnie dość sporo się widuje BeQuietów padniętych, więc gwarancja może się przydać. Choć to może być efekt dużej popularności tej firmy - nie znam żadnych danych procentowych.

Jeżeli mam być szczery to wybrałbym Toughpowera(japońskie kondensatory na 105stopni C i 100W mocy więcej kontra chińske Capxon-y na 85stopni jako główne i mieszanka różnych na wtórnej), lepszy wentylator i gwarancja podratowują BeQuieta ale bez przesady... jest słabszy mocowo i droższy w zakupie...

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

336zł to więcej niż 308zł... Chyba że źle coś liczę?

Co do kondensatorów to faktycznie przeoczyłem, że BQ ma chińskie a TT japońskie - pytanie tylko czy jest jakaś znaczna różnica w ich 'lepsiejszości' (max. temp. jest tu na pewno atutem).

W linku który podawałeś wyżej podane jest, że TT też ma 5 lat gwarancji producenta.

O padaczkach BQ słyszałem, sam natomiast nie mam zastrzeżeń do swojego SP E5-450W. TT jest mi raczej mało znany, a fakt że na stronie producenta ciężko znaleźć ten model też nie wzbudził mojego zaufania.

Zobaczymy jak przyjedzie, na razie czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyjechało pudełeczko. Zapakowany raczej solidnie, na folii naklejka z nazwą produktu oraz napisem '5 lat gwarancji'. Po rozpakowaniu wnętrze okazuje się... budżetowe, tektura usztywniająca + 2 opaski na rzepa, 4 śrubki montażowe oraz instrukcja i ulotka odnośnie wentylatorów to całość opakowania. Nie jestem jakimś fanboyem czy estetą, ale pudełko od E5 po prostu zapierało dech w piersiach - kto widział ten wie. Widocznie uznali to za zbędne koszta.

Zacząłem od instrukcji i tu moja duża konsternacja - w dziale gwarancja jest informacja, że produkt ma... 3 lata gwarancji. Z niedowierzaniem wpisuję stronę producenta na laptopie i... error... Do dzisiaj do 9:00 mieli jakąś awarię. W każdym razie na stronie jest wyraźnie napisane, że seria E9 ma 5 lat gwarancji. Wolałbym to jednak mieć na piśmie...

 

Zasilacz jest... ładny, chociaż design nie ma dla mnie jakiegoś super wielkiego znaczenia - w Antku i tak go nie będzie widać. Wyjąłem produkt z pudełka i kolejne rozczarowanie - poprzednik miał bardzo użyteczny dodatek w postaci oddzielnych linii zasilania dla wentylatorów. Dzięki temu na długich, oddzielnych przewodach z odpowiednimi już końcówkami (molex i te wentylatorowe pod mobo) mogłem zarządzać 'wiatrem w budzie' bez ingerencji w główne linie zasilania. Seria E9 już tych linii nie ma. Może nie jest to jakoś super ważne, ale jednak poczułem zawód.

 

Podpiąłem zasilacz, kable okazały się wystarczającej długości. Dziwi nieco rozmieszczenie końcówek - 2x(lub 3x)SATA, a potem 1x lub 2x molex... Poprzednio zdaje się molexy były oddzielnie a sata oddzielnie. System ruszył dziarsko, nijakich problemów zasilania nie uświadczywszy. Zasilacz nie piszczy, nie pierdzi, właściwie to go w ogóle nie słychać. Zważywszy na to, że komp i tak chodzi jak traktor (przednie zephyry jak i wentyl na grafie zagłuszają wszystko, do tego stary dysk hdd terkocze niemiłosiernie), to zasilacz nie podnosi ogólnego poziomu hałasu.

 

Na razie jestem zadowolony, choć z dość znacznym ukłuciem goryczki.

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw pociągnie każdy zasilacz, o ile jest sprawny.

Jaka masz obudowę?

Jeżeli chodzi o nowe to z proline , np:

ss-350et

arctic fusion 550 oem(platforma seasonic s12)

Be Quiet l7-300w

chieftec GPA-450s8

Enermax NAXN ENP350AGT 350W

wszystkie w okolicy 160zł.

Z nich najmocniejszy jest Arctic (500W) i ma certyfikat 80+.

Arest:

chiefec GPA-350s8/400s8(cena okolice 130zł)

 

nie licz na cuda w tej cenie- te zasilacze po prostu będą działały.

 

... z tych wszystkich o ile nie potrzebujesz dodatkowej wielkiej mocy to może Be Quiet? 300W lub 350 W, oba mają certyfikat 80+bronze i są w miarę ciche...

Arctic da najwyższą moc o ile będziesz potrzebował

chieftec 350/450W z Arest będzie najtańszy.

Seasonic ss-350et cichy i sprawny- 80+ bronze,bardzo dobry zasilacz .

 

Dzięki @Gerlath za pomoc. Jednak zdecydowałem się na Be Quiet (wziąłem na zapas 430W) i jestem bardzo zadowolony, szczególnie z tego, że w ogóle go nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyjechało pudełeczko....

Na razie jestem zadowolony, choć z dość znacznym ukłuciem goryczki.

 

Szkoda że zrezygnowali z dedykowanych złączek do wentylatorów- to był idealny patent na wentyle w obudowie- więcej mocy - więcej obrotów automatycznie- lepszy przewiew.

Co do złaczy sata/molex- jedna gałązka idzie do góry, druga na dół i dzięki miksowi złącz nie masz problemu brakującego złącza- i u góry i u dołu masz dostępne złącza obu typów, wg mnie najlepsze podejście do tematu.Sam docenisz jak będzie miał np dysk na sata i ide na raz, lub dwa napędy -sata i ide- obsłużysz jedną wiązką.

Sorki za pomyłkę z ceną, jakoś mi się odwróciły wirtualnie. W sumie jak nie potrzebujesz więcej mocy ( a nie potrzebujesz jak widzę po zestawie) to nie ma sensu kupować "na zaś", i lepiej wziąć coś pewniejszej firmy/cichszego.Choć te kondy mnie męczą. Różnica między nimi zaś jest taka że japońskie są pewniejsze i mają lepszą żywotność przy tych samych parametrach- ładnych parę lat temu była masowa histeria spowodowana właśnie padającymi kondami z chin/tajwanu.

Zaś im wyższa dopuszczalna temperatura pracy kondensatora tym dłużej pożyje.Dlatego zasiłki klasy "premium" prawie zawsze mają japońskie kondensatory o temp dopuszczalnej 105 stopni.

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przedwczoraj posłuszeństwa odmówił mój wysłużony zasilacz BQ straight power e5 600W.

Poszukuje zastępstwa dla niego w cenie do 300PLN.

Zasilacz na pociągnąć zestaw:

C2D e8400

Radeon HD 4870 1GB Sapphire

FoxConn p35a-s

4GB DDR2

2x HDD samsung HD502hi

Czytnik DVD.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem troche i doszłem do wniosku że ten OCZ ZT 550W, za niecałe 300PLN to chyba najlepszy wybór na rynku. Mocne linie, Bronze 80%+, i do tego modularne okablowanie. Bajka czego chcieć więcej. Jutro kupuje. BTW BlackMachine dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nastał czas na zmianę zasiłki.

Konfig jak w podpisie.

OD 5 lat używam Topower P3 500W. Zajebiście się spisuje.

Teraz muszę zrobić porządek z kablami, więc chcę przerzucić się na MODULARNY.

Jeśli chodzi o moc to chyba 500-600W świat i ludzie.

Obecnie komp działa na UPSie APC 700VA.

Obudowa coolmaster zasilacz na dole. Obudowa stoi napodłodze, więc będzie ostro zaciągać kurz z podłogi jak bym brał z wentylem 120mm.

Dodatkowo - Cichy oraz z wysoką sprawnością (nie wiem jakie teraz są)

Cena , nie chciałbym przekraczać 350 zł.

Co polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Firma be quiet! zaplanowała na koniec maja bieżącego roku bardzo ważną premierę, której dzisiaj jesteście świadkami na łamach PurePC, bowiem do sprzedaży trafiają właśnie nowe jednostki z rodziny Dark Power Pro. Jedna sztuka Dark Power Pro P10 o mocy 750W zawitała niedawno w naszych skromnych progach, więc byliśmy w stanie przygotować obszerny artykuł o świeżych zasilaczach be quiet! dokładnie na dzień światowego debiutu tych urządzeń. Popularne zwłaszcza wśród entuzjastów i overclockerów jednostki, doczekały się kolejnej odsłony okraszonej certyfikatem 80Plus Gold (od 550W do 750W), aczkolwiek wyższe modele otrzymają już nawet znaczek 80Plus Platinum (850W). Wracając do meritum - tradycyjnie stawiamy pytanie, czy Dark Power Pro P10 to produkt udany oraz spełniający oczekiwania najbardziej wymagającej klienteli? Chyba nie zdradzimy wielkiej tajemnicy, jeśli na początku artykułu odpowiemy, że zdecydowanie tak! Jednak dlaczego warto zainteresować się Dark Power Pro P10 750W, musicie przekonać się sami na własne oczy - zapraszamy!

Test zasilacza be quiet! Dark Power Pro P10 750W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie i mi nadarza się okazja na zadanie pytania w tym temacie :).

Wiekowy Chieftec ATX-410-212 wreszcie odmówił posłuszeństwa (resety, maniany, zwisy; na Corsairze 450W wszystko ok) i wypadałoby go wymienić na coś innego. Konfiguracja, którą zasilał (i jego następca ma zasilać) nie jest jakoś wyjątkowo wysilona. To numer drugi z siga, serwer:

---

Athlon XP 2000+ (Thoroughbred)

Epox EP-8K9A71

Gigabyte Radeon 9600 256MB

2x1GB DDR400

(i najważniejsze) 10x HDD (4x IDE 3.5", 3x SATA 3.5", 1x SATA 2.5", 2x USB [z czego jeden ma własne, zewnętrzne zasilanie])

---

Całość podczas 'normalnej' pracy pobiera ~145W, przy maksymalnym obciążeniu widziałem ze 180. Mam taki fikuśny miernik poboru, wpinany do gniazdka ;).

Tu pojawia się właśnie pytanie - co nabyć? Nie mam jakiś szczególnych wymagań, zarówno zasilacz z mocną linią 12V, jak i 5V będzie się nadawał. Właśnie, skąd dyski wysysają prąd? W grę wchodzi ew. w przyszłości upgrade na coś, co ma zasilany procesor z linii 12V, ale to możemy pominąć.

Odpowiednia ilość moleksów, wtyczek zasilania SATA i w miarę długie kable; generalnie sensowne okablowanie (porównywalne do Szefa 8)) mile widziane. Wentylator 120mm to chyba standard? Odgłosy generowane przez chłodzenie zasilacza nieistotne, mogą nawet 'łeb urywać', po to mam małą serwerownię (domowa piwnica). Sam serwer, delikatnie ujmując, jest głośny, bardzo głośny :P.

Post nieskładny, anarchia jak się patrzy, niemniej ciężko mi to ubrać w słowa (szok po padnięciu Szefuńcia? :lol:). Cóż byście polecili? Kwota +/- 100PLN (Fortron zapewne, tylko który?)

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :).

Edit: Co powiecie o takim Fortronie? :D

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniki dysków 3,5cala na 12V elektronika 5V, miej na uwadze że prąd rozruchowy pojedynczego dysku 3,5 cala 7200obr może wynosić ok 2,5A na linii 12V- i o ile nie masz kontrolera właczającego dyski po kolei to polecam szukać jednak czegoś z mocną linią 12V.

Na Allegro masz te Fortrony w różnych odmianach, Delty, ciekawe są Silverpower sprzedawane jako refurb- to w większości Seasonic z inną nalepką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planuje zmiane zasilacza. Co proponujecie?

Moje wymagania to:

- mocna linia 12V

- dlugie kable

- moc 600-650W

 

W przyszlosci planuje przesiadke na 6870. Jak myslicie, obecny zasilacz pewnie nie uciagnie tej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...