Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Twój chief pewnie też by wystarczył, pytanie ile on ma na liniach 12V, bo jakoś nie mogę znaleźć. W sumie twój komp bez oc więcej niż 250W nie ma szans pociągnąć z zasilacza.

Ten Chief ma choć wtyczkę pci-e? No i o ile planujesz oc to jednak lepiej wymienić na coś solidniejszego.

Kurde, nie mam wtyczki pci-e Dołączona grafika

 

No i to samo mu napisałem. Moze z tym 500 W przesadziliśmy w temacie o kartach. Weź Fortron 400W, zasilacz dobrej firmy.

 

Devil dzięki za rady, chciałem po prostu uniknąć wymiany zasilacza jeżeli to możliwe, w mojej obecnej konfiguracji aby się dostać do gniazda 4-pin ATX12V na płycie głównej będę musiał albo wyciągać płytę albo ściągnąć radiator z CPU :/

Ten Fortron będzie lepszy od superkwiatka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskując z Waszego podejścia do sprawy kolegi to jestem pewien że mi ten fortron z moreli starczy. Za to, może ktoś wie jak z jego kulturą pracy?

 

Spokojnie pociągnie, co do hałasu to podobno "low noise" i "poniżej 30dB" ale w jakich warunkach nie napisali. Zresztą przy sprawności powyżej 80% (a taką ma) wentyl nie musi się kręcić za szybko, a jednocześnie takie np 800-900obr które w wyciszonych zestawach by raziły, w biurze znikną. Dodatkowo taki wentyl to często jedyny wywiewowy w obudowie Dołączona grafika

 

Jeżeli nie masz uprzedzeń do allegro to:

http://allegro.pl/profesjonalny-fortron-350-w-hhn-24pin-p4-pci-e-i3147340844.html

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskując z Waszego podejścia do sprawy kolegi to jestem pewien że mi ten fortron z moreli starczy. Za to, może ktoś wie jak z jego kulturą pracy?

 

Tak. Zastanowiłbym się jednak czy nie połaszczyć się na http://www.morele.net/zasilacz-fortron-fsp350-60egn-90-413358/ Gold kusi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Zostaję przy nim jednak. Do allegro uprzedzeń niet, ale już czekam drugi rok na zwrot pieniędzy od jednej z firm (też za Fortrona). Więc mały niesmak jeśli chodzi o kupowanie tych PSU z niepewnych źródeł.

Chociaż Morele też nie szaleją, jutro jakiś biedny konsultant dostanie mocne cięgi za wystawienie terminu realizacji zamówienia na przyszły wtorek...jaja se robią po całości :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam zasilacz Tagan 480-u15 . Sprawuje się dobrze ale zaczyna mi doskwierac szum z niego . Praktycznie zagłusza inne elementy Dołączona grafika . Reszta elementów : i5-2400 ,HD7850,1x ssd,2x hdd ,buda brutus 410 Chciałbym wymienić na cichszy i ewentualnie ja by się dało także modularny (przyzwyczaiłem się Dołączona grafika . Nie mam urazy do allegro Dołączona grafika . Nowy lub używany. Co do ceny to .. wolał bym żeby była niska Dołączona grafika . Zastanawiałem się też nad wymianą wentylatora ale nie wiem czy to ma sens . Co mogli byście doradzić ? Zastanawiałem się nad

SilentiumPC Deus 500W PSU 80Plus Bronze 4xPEG ?

 

 

Edytowane przez smoczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się brał za zwyczajną rozbiórkę i wymianę wentylatora. Slipstream sprawdza się w moim Fortronie na min. (600rpm?) obrotach. Choć teraz po załadowaniu xeona i mocniejszej grafy myślę zeby go podkręcić o 100-200rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Niestety muszę kupić nowy zasilacz. Topower 480W dzisiaj zdechł. Co byście mi polecili do zestawu:

Phenom II BE 955 @ 3,8

4 x 4Gb Ram

geforce 560Ti

2 x 500Gb dysk

1 x dvd

dodatkowe wentylatory, czytniki kart itp

 

 

Priorytet - cisza. Jeśli nie będzie wystarczający cichy to znowu po miesiącu stracę gwarancję i zmienię wentylator a chcę tego uniknąć nawet jeśli będę musiał dołożyć więcej pieniędzy. Cena myślę że 400-500zł. Oczywiście im taniej tym lepiej Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś jeszcze podał przedział cenowy, i do tego obroty i rodzaj wentyli w idle żeby ocenić co jest dla Ciebie "ciszą" to byłoby fajnie.

Nie ze złośliwości to pisze, ale są tacy którzy wentyle Arctic Cooling przy 1000obr/min nazywają niesłyszalnymi... bardzo wiele zależy od osoby i szumów tła, więc proszę o jakiś punkt odniesienia:)

edit:

2x500gb dyski.... np u mnie dysk w wyciszonej obudowie i z dodatkową amortyzacją to nadaj najgłośniejsza część zestawu.

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Be quiet! L8 CM 630W jest niezłym kompromisem prąd/cena/cisza. Z naciskiem na kompromis. Jest cichy ale nie jest bezgłośny. Spać się przy nim da (niecały metr od łóżka). Najważniejsze, że jest to delikatny szum powietrza a nie orkiestra łożyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Faktycznie mogłem dać znać jakie mam aktualnie chłodzenie. Zatem:

dyski zapakowane w Scythe Quiet Drive

Wentylatory przód/tył obudowy - SilentiumPC Zephyr 120 LED Blue - puszczone na 5V

Wentylator w zasilaczu SilentiumPC Zephyr 120 LED Blue - puszczone na 5V

Chłodzenie CPU - Scythe Mugen 2 + oryginalny wentylator - puszczony na 5v

 

Aktualnie najgłośniejsza jest grafa geforce 560 Ti chłodzenie Twin Frozr II firmy MSI

 

Tak więc zasilacz chcę dobrać tak aby nie był głośniejszy od kompa bez grafy. Chłodzenie na grafice będzie zapewne zmieniane.

 

Zapomniałem dodać wcześniej iż zasilacz musi mieć odłączane kable. Dołączona grafika

 

 

PS. Spalony zasilacz to Topower spw-480W.

Edytowane przez Wosiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up. http://angela.pl/p94...sf550p14xe.html zapewne cichszy, jakość podawanego prądu wzorowa (bardzo niskie tętnienia, stabilne napięcia)

 

Kupiłem Super Flower Golden Green 450 W. Niestety po zamontowaniu okazało się że muszę wkrótce wywalić dwie terkoczące Sigmy.

Potem będzie już tylko błoga cisza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

PS. Spalony zasilacz to Topower spw-480W.

 

Oto efekty wymiany wentylatora na słabszy i bez regulacji temperaturowej w zasilaczu z kiepskimi kondensatorami.

 

Tak jak Conti polecę tego L8 o ile starczy Ci 45cm wtyczki 4+4pin CPU. Przy czym to może być spokojnie wersja 530W, Twój konfig bez oc nie pociągnie nawet 300W.

Ew szukaj czegoś używanego - swego czasu a allegrogo można było dostać 750W porządnej firmy, z certyfikatem silver, modularne, z kilkumiesięczną gwarancją,i kondami na 105stopni, ok 200zł. Wtedy nawet wymiana wentyla niestraszna:)

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 5-letniego (czy już chyba ponad) Pentagrama, od co najmniej 4 lat wsadzony wentylator słabszy, bo miał być cichszy, regulacja temperaturowa działa ta w zasilaczu (zwiększa napięcie gdy zrobi się cieplej), do tego czujka temperatury odklejona z podnóża radiatora i wywalona przy samym wywiewie tam gdzie najzimniej, żeby oszukać lekko Dołączona grafika I panie działa po dziś dzień, a ile to konfiguracji ciągnął to sam pewnie nie pamięta, nawet prądożerne 8800GTS, a jak każdy wie najwyższych lotów zasilacz nie jest.

 

Czaje się na nowy i nie mogę sie zdecydować, taki L8 pewnie by styknął, ale że chciałem certyfikat Gold to myśle nad E9, a nawet oglądałem Dark Power Pro 10, tylko pytanie czy opłaca się dopłacać. Łączy wszystkie cechy L8 i E9, ale 535zł za wersję 550W to nie ukrywam, że jest sporo. W końcu high end. Zależy mi na ciszy, czego L8 pewnie mi nie zapewni bo nie posiada Silent Wingsa. Z kolei E9 580W jest niedostępny w Morele, a wersja 500W nie ma odpinanych kabli. Ech, i bądź tu mądry...

 

PS. Zaraz znajdą sie "fahowcy", którzy stwierdzą, że do HD 6850 styknie E9 450W. Otóż śpieszę z wyjaśnieniem, że docelowo w okolicach wakacji chcę wsadzić HD 7950/ 7970 / GTX 670, chociaż 7970 wolałbym uniknąć ze względu na przesadny pobór prądu.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Be quiet! L8 CM 630W to posiadacoś takiego:

Dołączona grafika

jakby nie patrzeć Silent Wings ......

230 zł dokładać do golda przy mniejszej ilości W. Jak masz kasę - spoko. Ale jeśli już to nie ze względu na Golda, lecz na teoretycznie lepszą stabilność napięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego na stronie Be Quiet jako typ wentylatora widnieje coś innego? I nawet ilość obrotów sie nie zgadza. Sami nie wiedzą co wkładają?

 

post-164893-0-67971600-1365799671_thumb.jpg

 

Generalnie 230zł więcej nie uśmiecha mi się dokładać, chociaż kasa rzecz nabyta Dołączona grafika, ale gdybym wiedział, że warto to czemu nie, a tego sam nie potrafie stwierdzić. Dlatego takim kompromisem był właśnie E9 580W jednak w Morele niedostępny, a w Agito go nie ma. Ilość wat mnie nie jara, różnica 30-stu to tyle co nic. A Golda chciałem mieć, bo nie lubie mieć poczucia, że marnuje prąd Dołączona grafika, no i większy chłód więc teoretycznie ciszej.

 

A może coś z innej firmy? Półpasywne Seasonici, czy inne Fortrony. Chociaż nagrzałem się na Be Quiet, bo już mam pewność, że będzie cichy. Corsair raczej odpada, bo nie mam zaufania do zasilaczy tej firmy, za dużo sie naczytałem.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto efekty wymiany wentylatora na słabszy i bez regulacji temperaturowej w zasilaczu z kiepskimi kondensatorami.

 

Tak jak Conti polecę tego L8 o ile starczy Ci 45cm wtyczki 4+4pin CPU. Przy czym to może być spokojnie wersja 530W, Twój konfig bez oc nie pociągnie nawet 300W.

Ew szukaj czegoś używanego - swego czasu a allegrogo można było dostać 750W porządnej firmy, z certyfikatem silver, modularne, z kilkumiesięczną gwarancją,i kondami na 105stopni, ok 200zł. Wtedy nawet wymiana wentyla niestraszna:)

 

Taka już jest cena ciszy. Po zmianie procka i skreceniu go na 3,8 + geforce 560Ti zasilacz zaczął mieć problemy, wydawał przy odpalaniu wymagających gier dźwięki ;) . Była to kwestia czasu kiedy odpadnie, nie będę ściemniał jakoś nie było czasu żeby się tym zająć. Przeglądałem testy Be quiet! L8 CM 630W i wygląda to całkiem fajnie. Rozważam jeszcze Super Flower 550W Golden Green PRO SF550P14XE jednak brak odpinanych kabli trochę mi przeszkadza za to 5 lat gwarancji kusi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co oszukiwać, przy Be quiet! L8 CM 630W zaoszczędzili na okablowaniu. Nie jest ono złe, co do jakości kabli czy wtyczek nie ma się czego przyczepić. Chodzi o ilość i długość. Aczkolwiek w mojej obudowie zasilacz jest na dole, kable poprowadzone częściowo "w głębi" obudowy, żeby nie przeszkadzały i spokojnie starczyły.

Zresztą tutaj jest dokładny opis:

http://www.purepc.pl/zasilacze/test_be_quiet_pure_power_l7_630w_i_l8_cm_630w?page=0,3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanse są,  choćby Thermaltake Smart SE 630 W, dostępny od ok 235zł+przesyłka, nie powinien mieć raczej problemów z podanym configiem nawet po rozsądnym OC.

Minusem tego zasilacza są tylko dwie wtyczki PCI-E, ale niestety coś trzeba poświęcić w tej cenie. Modularność kosztuje.

Niestety do TT Smart  Se 730w z czterema wtykami trzeba sporo dopłacić.

Wersja minimum (modular)- tt smart se 530W okablowanie jak wersja 630W, od ok 200zł

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle to ja wiem, dlatego w ogóle podałem ten zasilacz w tym przypadku, ale jak się kupuje zasilacz o mocy 600W to warto wspomnieć że ma trochę mało złączek PCI-E jak na swoją moc... przy 500-550W można przeboleć, ale przy ponad 600W to już zdecydowanie wada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie teraz trochę nietypowo Dołączona grafika

 

Pomóżcie wybrać jak najlepszy zasilacz z jak najmocniejszą linią 3,3 oraz 5V.
Liczy się jakość (najlepiej poziom SeaSonic / Enermax). Cena jest mało istotna.

Jak na razie mam tylko jednego kandydata. A tak dokładniej to dwóch, ale zbudowanych na tych samych bebechach.
40A na 3,3V oraz 40A na 5V
Silverstone Strider 1500W oraz Thermaltake Toughpower 1500W.

Znajdzie się coś lepszego/porównywalnego? Moc linii 12V nie jest przesadnie ważna.

 

Podani wyżej kandydaci byliby świetni, ale mają jedną znaczącą wadę - brak przycisku power...

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Zamierzam w moim skromnym sprzęcie zmienić kartę graficzną 
aktualnie mam Gigabyte ATI Radeon HD 4550 a chcę zmienić na Asus GeForce 9800GT
Kartę kupuję od kumpla za 50zł używana
 
Dowiedziałem się, że mój zasilacz to jakiś no name ATX 400W jest niby na forach na "czarnej liście zasilaczy" to jego fotka http://i.imgur.com/GZnxZnv.jpg?1
 
Byłem dziś w sklepie i typek poradził mi logic 500W. Z tego co wyczytałem też na forach też jest chu**** i jest na tej czarnej liście.
 
Więc moje pytanie jaki zasilacz do mojego sprzętu będzie ok? Za ok. +100 zł coś dostanę?
 
 
 
 
Procesor -  Intel Celeron E3400 2,60ghz BOX DUAL CORE
płyta gł. - INTEL BLKDG41BI ddr3
RAM -  4GB
grafika - Asus GeForce 9800 GT
dysk twardy - HDD 500GB SATA2
Edytowane przez pawel94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...